Złowiłem zębacza życia - 6,3 kg.105cm

/ 162 odpowiedzi / 5 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JKarp


Miło mi, że masz o mnie takie zdanie :-)Przepraszam jeśli czujesz się urażony :-)JK (2013/09/05 13:18)

u?ytkownik95904


Miło mi, że masz o mnie takie zdanie :-)Przepraszam jeśli czujesz się urażony :-)JK

Nothing happened. Pozdro;) (2013/09/05 13:33)

JKarp


Miło mi, że masz o mnie takie zdanie :-)Przepraszam jeśli czujesz się urażony :-)JK

Nothing happened. Pozdro;)

:-)JK (2013/09/05 13:49)

zbynio 33


Ja też, ja też jestem mięsiarz!
Niech się każdy boroczek ratujący rybki domyśli co się działo na tej czarnej foli.

tu pokazałeś swoją inteligencję. chciwość w czystej postaci. a może z biedy? ryba cały tydzień (smacznego). znałem takiego co jak nic nie brało to chociaż ukleje na kotlety łapał. żenada. kolega wyżej chwali się że złowił piękną rybę i gratulacje dla niego. jego sprawa co z nią zrobi, ale ty nazywasz kogoś "boroczek" zamiast szanować i jeszcze się chwalisz nie wiem czym... (tylko kogoś wielkiego stać na gest....) synu kurzu i wiatru (2013/09/05 14:14)

kuba81


zacna ryba :)

na przyszlosc to lepiej cyknac fote nad jeziorem, zeby C&R'oscy sie nie czepiali :p (2013/09/05 15:20)

zbynio 33


zacna ryba :)

na przyszlosc to lepiej cyknac fote nad jeziorem, zeby C&R'oscy sie nie czepiali :p


nikt się nie czepia, tylko każdy ma prawo się wypowiedzieć. jeśli ktoś wypuszcza i namawia do tego to chyba na plus dla naszych pięknych wód i reszty wędkarzy??? a czy zdjęcie nad wodą, czy na patelni to prywatna sprawa co ktoś zrobi z rybą. może ten szczupak był już kilkakrotnie wypuszczony i w końcu ucieszył Arka. (2013/09/05 16:01)

Jędrula


zacna ryba :)

na przyszlosc to lepiej cyknac fote nad jeziorem, zeby C&R'oscy sie nie czepiali :p


nikt się nie czepia, tylko każdy ma prawo się wypowiedzieć. jeśli ktoś wypuszcza i namawia do tego to chyba na plus dla naszych pięknych wód i reszty wędkarzy??? a czy zdjęcie nad wodą, czy na patelni to prywatna sprawa co ktoś zrobi z rybą. może ten szczupak był już kilkakrotnie wypuszczony i w końcu ucieszył Arka.



Mądrego to i warto posłuchać ;)
Pozdrawiam
(2013/09/05 16:16)

barrakuda81


Jak łatwo wzbudzić w ludziach wrogość,nienawiść itd....Głodne zwierzeta walczyłyby o pozywienie rzucone pomiędzy nie, ludzie nie potrzebuja nawet tego - kłócą sie o nie swoje.Źle sie dzieje... (2013/09/05 17:46)

notaki


Darze równym szacunkiem wszystkich, którzy wybrali własną filozofię wędkarstwa i w żadnym wypadku nie smiałbym twierdzić , że jedni sa lepsi czy gorsi od drugich ( pod warunkiem oczywiscie iż nad wodą zachowują się etycznie. )
Jesli jednak kolega pisze tu "pluję w twarz miesiarzom " ( po czym próbuje się wycofac edytujac post, jednak ślad w moim cytacie pozostał ) , to człowieka o tak rozdętym poczuciu wlasnej wyższości szanować nie potrafię.

Rzadko biorę ryby, ale jako że zona uwielbia sandacza i pstraga  - o ile się trafi ładna sztuka , biore go dla Niej bez jakichkolwiek oporów. W tym roku mój rejestr połowów ( wypełniony do końca plus doklejona kartka ) zawiera pięć (! ) sztuk zabranych znad wody ryb. (2013/09/06 16:27)

u?ytkownik164339


Ani to żadny okaz , ani też maluch ! - w czym tkwi problem ? - , że zabrał ? - miał do tego prawo ! - a nieudacznicy wędkarscy jedynie do wypisywania bzdetów z zazdrości. Gratuluję !
(2013/09/06 16:43)

grzegorz not


Wytykać mięsiarstwo to można co najwyżej kłusolom.

Wędkarz ma prawo zabrać rybę wymiarową i to do niego należy wybór. Inni nie powinni w się to mieszać.

Z drugiej strony pamiętam jak byłem początkującym wędkarzem i wypuszczając ryby z powrotem do wody spotykałem się z niezrozumieniem starszych kolegów. Zawsze odpowiadałem, że powinni się cieszyć gdyż mają szansę na ich złowienie:-)

(2013/09/06 16:53)

SZUWARdragon2


Ryba śliczna, ja rozumiem jak bardzo cieszysz się z takiego połowu i chcesz to wszystkim obwieścić. Wypuszczenie ryby pozostaje w wolnej woli każdego z nas. Trzeba sporej dojrzałości, aby zrozumieć jaki fatalny efekt dla ichtiofauny ma beretowanie takich okazów w kontekście już prawie pustych wód. Niektórzy to rozumieją i pozostawiwszy emocje na brzegu zwracają rybie wolność. To niesamowite uczucie, gdy wiesz, ze takie zwierze nadal będzie żyło. Wiem wiem powiesz, że jak nie ty to kto iny. Tak to właśnie już jest w tym dziwnym kraju. Sorki za wykład...a rybka super:)


Cza pierwsze zlapac a puzniej sie pluc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2013/09/06 16:57)

u?ytkownik164339


A z drugiej strony to kol. jest bardzo skromny i pewnie uczciwy z tymi pomiarami / ja złowiłam w tamtym roku na Oławce we Wrocławiu szczupaka 101 cm ważącego 9 8 kg / ten jakiś wychudzony :( / może samczyk ? / (2013/09/06 17:09)

zbynio 33


A z drugiej strony to kol. jest bardzo skromny i pewnie uczciwy z tymi pomiarami / ja złowiłam w tamtym roku na Oławce we Wrocławiu szczupaka 101 cm ważącego 9 8 kg / ten jakiś wychudzony :( / może samczyk ? /

a co mało mięsa, że tak koleżanka zasmucona z powodu wagi???? ;)))) (2013/09/07 13:42)

ryukon1975


A z drugiej strony to kol. jest bardzo skromny i pewnie uczciwy z tymi pomiarami / ja złowiłam w tamtym roku na Oławce we Wrocławiu szczupaka 101 cm ważącego 9 8 kg / ten jakiś wychudzony :( / może samczyk ? /

a co mało mięsa, że tak koleżanka zasmucona z powodu wagi???? ;))))


 

 

 

Nie mało mięsa tylko dużo szczerości. Przejrzyj zdjęcia z rekordowymi okazami a zobaczysz jakie tam są podawane dane. Kabaret to mało powiedziane, waga zawyżona kolosalnie w stosunku do podawanej długości w ośmiu na dziesięć zdjęć.

(2013/09/07 14:06)

zbynio 33


Darze równym szacunkiem wszystkich, którzy wybrali własną filozofię wędkarstwa i w żadnym wypadku nie smiałbym twierdzić , że jedni sa lepsi czy gorsi od drugich ( pod warunkiem oczywiscie iż nad wodą zachowują się etycznie. )
Jesli jednak kolega pisze tu "pluję w twarz miesiarzom " ( po czym próbuje się wycofac edytujac post, jednak ślad w moim cytacie pozostał ) , to człowieka o tak rozdętym poczuciu wlasnej wyższości szanować nie potrafię.

Rzadko biorę ryby, ale jako że zona uwielbia sandacza i pstraga  - o ile się trafi ładna sztuka , biore go dla Niej bez jakichkolwiek oporów. W tym roku mój rejestr połowów ( wypełniony do końca plus doklejona kartka ) zawiera pięć (! ) sztuk zabranych znad wody ryb.

mam pytanie do Kolegi, a nawet kilka. (ponawiam)jeśli ktoś wypuszcza i namawia do tego to chyba na plus dla naszych pięknych wód i reszty wędkarzy???gdyby był zakaz zabierania ryb jak w UK, to czy żona by przeżyła bez nich??? co by wtedy zrobiła???czy każdy ma taką świadomość wędkarską jak Ty??? pozdrawiam i połamania wszystkim życzę (2013/09/07 14:08)

zbynio 33


A z drugiej strony to kol. jest bardzo skromny i pewnie uczciwy z tymi pomiarami / ja złowiłam w tamtym roku na Oławce we Wrocławiu szczupaka 101 cm ważącego 9 8 kg / ten jakiś wychudzony :( / może samczyk ? /

a co mało mięsa, że tak koleżanka zasmucona z powodu wagi???? ;))))


 

 

 

Nie mało mięsa tylko dużo szczerości. Przejrzyj zdjęcia z rekordowymi okazami a zobaczysz jakie tam są podawane dane. Kabaret to mało powiedziane, waga zawyżona kolosalnie w stosunku do podawanej długości w ośmiu na dziesięć zdjęć.



niemożliwe ;)))) (2013/09/07 14:09)

camelot


Gratuluję życiowego rekordu !         ........Gorzej z tymi komentarzami ! - Zupełnie nie rozumiem o co te kłótnie i kto tu jest bardziej lub mniej etyczny ?     Zastanówcie się, kto postępuje bardziej etycznie: - Ten co złowił, zabił i zjadł ?   Czy ten co złowił i męczył rybę najpierw ciągając ją na haku, a potem jeszcze gnębił zwierzę przetrzymując niepotrzebnie po za wodą żeby sobie zrobić z rybką fotkę , a następnie ledwo żywą wypuścił do wody ?            Widziałem już nie jednego takiego ,,etycznego wędkarza" któremu za znęcanie się nad zwierzętami skopałbym tyłek !    Nie ma nic gorszego niż dorabianie ideologii dla własnego ego !  Ale widać, że w społeczeństwie wędkarskim to normalne ?  Zwłaszcza w PZW które ostatnio przechrzciło się na Związek Sportowy !   Teraz będzie się sportowo i etycznie kaleczyło zwierzęta.  Pewnie ZGPZW zacznie się ubiegać by zawody wędkarskie podciągnąć jako dyscyplinę olimpijską ?    Zastanówcie się trochę nad sobą ?  O co Wam tak naprawdę chodzi ?   Jeśli komuś wydaje się niesprawiedliwe, że ktoś zabrał rybę zgodnie z prawem, to niech zrobi coś żeby to prawo zmienić, a nie wytykać drugiemu !  Lepiej zamiast się kłócić, wprowadźcie opłaty. Wtedy nikt nie będzie miał do nikogo pretensji !   Zabierasz ryby - płacisz za każdą sztukę i od każdego kilograma.  Nie zabierasz - nie płacisz.  Proste ?  Z tym, że opłaty na rzecz Skarbu Państwa  - proszę   .... nie do kiesy kacyków PZW !  (2013/09/08 01:52)

JKarp


"Gratuluję życiowego rekordu !         ........Gorzej z tymi komentarzami ! - Zupełnie nie rozumiem o co te kłótnie i kto tu jest bardziej lub mniej etyczny ?     Zastanówcie się, kto postępuje bardziej etycznie: - Ten co złowił, zabił i zjadł ?   Czy ten co złowił i męczył rybę najpierw ciągając ją na haku, a potem jeszcze gnębił zwierzę przetrzymując niepotrzebnie po za wodą żeby sobie zrobić z rybką fotkę , a następnie ledwo żywą wypuścił do wody ?            Widziałem już nie jednego takiego ,,etycznego wędkarza" któremu za znęcanie się nad zwierzętami skopałbym tyłek !    Nie ma nic gorszego niż dorabianie ideologii dla własnego ego !  Ale widać, że w społeczeństwie wędkarskim to normalne ?  Zwłaszcza w PZW które ostatnio przechrzciło się na Związek Sportowy !   Teraz będzie się sportowo i etycznie kaleczyło zwierzęta.  Pewnie ZGPZW zacznie się ubiegać by zawody wędkarskie podciągnąć jako dyscyplinę olimpijską ?    Zastanówcie się trochę nad sobą ?  O co Wam tak naprawdę chodzi ?   Jeśli komuś wydaje się niesprawiedliwe, że ktoś zabrał rybę zgodnie z prawem, to niech zrobi coś żeby to prawo zmienić, a nie wytykać drugiemu !  Lepiej zamiast się kłócić, wprowadźcie opłaty. Wtedy nikt nie będzie miał do nikogo pretensji !   Zabierasz ryby - płacisz za każdą sztukę i od każdego kilograma.  Nie zabierasz - nie płacisz.  Proste ?  Z tym, że opłaty na rzecz Skarbu Państwa  - proszę   .... nie do kiesy kacyków PZW ! "
Wiele jest prawdy w tym co mówisz no z kilkoma szczegółami jednak się nie zgodzę ;-)Ryby trzeba umieć wypuszczać a zrobienie ( tak jak Ty ) maty wiele nie kosztuje.Opłaty za zabranie ryby - no pomysł fajny tylko jak go w praktyce egzekwować ?Wędkarstwo to hobby a nie sposób na tanie rybie mięso. Wie o tym wielu wędkarzy z innych stron świata tylko nie z naszego Kraju.JK (2013/09/10 21:14)

notaki


abstrahując od dyskusji o wyższości świąt Bożego Narodzenia... nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem "tanie rybie mięso".
Średnie moje wydatki na wedkarskie hobby to około tysiąc  zł rocznie , w tym karta 280 zł, zanęty przynety , cięzarki, zyłki, haczyki, licencje na łowiska komercyjne,  paliwo na dojazdy  etc.. etc... nawet nie doliczam wymiany zasdniczego sprzętu .
Za tysiąc zł mam ponad 25 kg łososia czy  halibuta, ponad 50 kg pstraga czy ok 100 kg karpia.
I Ty piszesz "tanie rybie mieso"  ? ;-)
Za te pieniadze mam dziesięć rybnych obiadów z przystawka i kawą w naprawdę dobrej knajpie
Z wyrazami sympatii
(2013/09/10 21:23)