Złowiłem zębacza życia - 6,3 kg.105cm

/ 162 odpowiedzi / 5 zdjęć
WITAM WSZYSTKICH  DWA DNI TEMU ZŁAPAŁEM PIĘKNEGO ZĘBACZA NA RZECE NOTEĆ  , POŁAKOMIŁ SIĘ NA 25CM PŁOĆ !

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Draq


No i z całego serca życzę Ci abyś nie złowił nigdy podobnego :)
Smacznych trocin. (2013/09/04 20:58)

arkadiusz-karwe


TO JEST MŁODY SZCZUPAK BO MAŁA JEGO WAGA CO DO DŁUGOŚCI WIĘC BĘDZIE BARDZO SMACZNY ... (2013/09/04 21:04)

grzesiek35


Gratuluje połowu. A za scenerie,tło należy ci sie bura. :). (2013/09/04 21:38)

Glovvacz


gardzę zabieraniem tak okazowych ryb jak na Polskie warunki i cały czas czekam aż wprowadzą wymiar "OD - DO" ...
(2013/09/04 21:50)

mlodystm


Miał prawo zabrać ? Miał, piękny okaz, gratuluje koledze. (2013/09/04 22:25)

notaki


pluje w twarz mięsiarzom ;] i cały czas czekam aż wprowadzą wymiar "OD - DO" ...



Czyli...  wolno brac ryby na które Ty zezwolisz łaskawie ?
Zasada regulaminu jest prosta.. bierzemy ryby, które przynajnmniej dwa razy się wytarły i tym samym umozliwiły utrzymanie stanu ryb w zbiorniku..
Kolega się pochwalił.. a Tobie zazdrośc dupę sciska ? Kolejny etyk - teoretyk ?
Gratulacje kolego :-) (2013/09/04 22:27)

u?ytkownik108412


Ryba śliczna, ja rozumiem jak bardzo cieszysz się z takiego połowu i chcesz to wszystkim obwieścić. Wypuszczenie ryby pozostaje w wolnej woli każdego z nas. Trzeba sporej dojrzałości, aby zrozumieć jaki fatalny efekt dla ichtiofauny ma beretowanie takich okazów w kontekście już prawie pustych wód. Niektórzy to rozumieją i pozostawiwszy emocje na brzegu zwracają rybie wolność. To niesamowite uczucie, gdy wiesz, ze takie zwierze nadal będzie żyło. Wiem wiem powiesz, że jak nie ty to kto iny. Tak to właśnie już jest w tym dziwnym kraju. Sorki za wykład...a rybka super:) (2013/09/04 22:33)

notaki


Ryba śliczna, ja rozumiem jak bardzo cieszysz się z takiego połowu i chcesz to wszystkim obwieścić. Wypuszczenie ryby pozostaje w wolnej woli każdego z nas. Trzeba sporej dojrzałości, aby zrozumieć jaki fatalny efekt dla ichtiofauny ma beretowanie takich okazów w kontekście już prawie pustych wód. Niektórzy to rozumieją i pozostawiwszy emocje na brzegu zwracają rybie wolność. To niesamowite uczucie, gdy wiesz, ze takie zwierze nadal będzie żyło. Wiem wiem powiesz, że jak nie ty to kto iny. Tak to właśnie już jest w tym dziwnym kraju. Sorki za wykład...a rybka super:)


Pozwolisz, ze nie zgodzę się z Toba ... Drapieznik powzej pewnego rozmiary zżera więcej ryb niz jest w stanie reprodukować, więc ma negatywny wplyw na stan ryb w zbiorniku. Odławianie okazów nie ma negatywnego wpływu na ichtiofaunę.. wręcz przeciwnie :-) Oczywiście decyzja nalezy do kazdego zbnas, jednak krytyka winna ( moim zdaniem ) byc bardziej wywazona :-) Pozd. (2013/09/04 22:39)

wirefree


Ja specjalistom od ichtiofauny zadam pytanie jaki wpływ na populacje będą miały te szczupaki które niedługo zdechna z braku tlenu i wody lub w zimie zamarzna w dołkach zalewowych  w których już prawie nie ma wody??????
W takich dołkach jak na zdjęciu są ich setki .Ktos z PZW powinien się tym zainteresować  (2013/09/04 22:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik108412


mógłbym ci odpowiedzieć na ten infantylny wywód, ale wiem, że to jak tłumaczyć trzylatkowi matematykę, więc sobie po prostu z tego wątku wyjdę (2013/09/04 23:04)

u?ytkownik108412


w sumie mój post odnosi się do notaki, ale i wirefree porównujesz piernik do wiatraka bez sensu to odniesienie (2013/09/04 23:10)

wirefree


Według ciebie bez sensu jest pozostawienie na pewna śmierć setek szczupaków ale robienie afery z powodu jednego szczupaka jest sensowne ?? (2013/09/04 23:35)

daro22


Panowie,mimo ze osobiscie jestem zwolennikiem wypuszczania ryb,to nierozumie jednego...kiedy przestaniecie sie dopieprzac do do ludzi ktorzy cenia sobie rybie mieso.Facet zlowil szczupaka i mial ochote go zabrac,popelnil jakies przestepstwo?dzialal niezgodnie z regulaminem PZW?...wiec o co chodzi...osobiscie tez bym wypuscil, za cholere nie smakuje mi mieso ryb slodkowodnych no i okazy trzaba dbac,ale nawet przez mysl mi nie przyszlo aby takimi ludzmi gardzic..   z mojej strony gratki za rybe,szkoda ze nie zostala w wodzie,ale to juz Twoja sprawa.. (2013/09/04 23:59)

grzegorz not


No proszę złowiony w Noteci:-) W jakich okolicach? Bo Noteć to też moje ulubione łowisko ale w okolicach Nakła.

(2013/09/05 08:10)

u?ytkownik146847


Ja specjalistom od ichtiofauny zadam pytanie jaki wpływ na populacje będą miały te szczupaki które niedługo zdechna z braku tlenu i wody lub w zimie zamarzna w dołkach zalewowych  w których już prawie nie ma wody??????
W takich dołkach jak na zdjęciu są ich setki .Ktos z PZW powinien się tym zainteresować 


Wirefre poruszyłeś temat o szczupaczkach na forum ,dlaczego nie poruszysz tego w kole w kole , porób zdjęcia , opisz co się dzieje w tym zbiorniku i zostaw w kole , są za to to ludzie odpowiedzialni za takie rzeczy . Osobiście odławiałem narybek na wylewiskach po zejściu wody i jakoś się udało ocalić dość sporą ilość narybku jak i większych rybek , powodzenia (2013/09/05 08:46)

wirefree


Poruszyłem temat na forum ponieważ nie dotyczy tylko mojego okręgu ale całej Odry Wisly i innych rzek, w tym roku woda była długo wysoka i dużo ryb zostało po tarle w dołkach zamiast bić piane jak to straż złapała kolejnych kłusowników którzy trzebią wody, może lepiej żeby zajęła się odłowami tych ryb.   (2013/09/05 10:38)

ryukon1975


Bo to ja jestem winny że ryb nie ma bo wziąłem w tym roku XXX ryb.

Nie są natomiast winni rybacy oraz kłusownicy którzy wzięli setki tysięcy razy tyle. Ich PZW wita z otwartymi rękami a mnie nazywają mięsiarzem.

 

(2013/09/05 11:13)

czarny13


Mięsiarz !!! (2013/09/05 11:15)

u?ytkownik95904


Ładna ryba gratulacje!!! A Panom z chorobliwym syndromem "złów i wypuść" polecam inne portale wędkarskie na których wszyscy "wypuszczają" złowione ryby i tam nie ma z tym problemu więc po co rejestrować się na wędkuje?? (2013/09/05 11:58)

JKarp


"Ładna ryba gratulacje!!! A Panom z chorobliwym syndromem "złów i wypuść" polecam inne portale wędkarskie na których wszyscy "wypuszczają" złowione ryby i tam nie ma z tym problemu więc po co rejestrować się na wędkuje??"

Ryba ładna, zdjęcie lipne, ściany brzydkie ;-)Nie mam chorobliwego syndromu a na tych portalach o których mówisz wszyscy wypuszczają złowione ryby a nie " wypuszczają ".Zarejestrowałem się ponieważ zdecydowana większość adeptów karpiowania gdzieś chciałaby dowiedzieć się co z czym i dlaczego, żeby po złowieniu umieć ją choćby umiejętnie wypuścić lub zabrać wedle życzenia.
JK

(2013/09/05 12:40)

luki79


Ja też, ja też jestem mięsiarz!
Niech się każdy boroczek ratujący rybki domyśli co się działo na tej czarnej foli. (2013/09/05 13:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luki79


A koledze gratuluje pięknego szczupaka i życzę następnego jeszcze większego. (2013/09/05 13:09)

JKarp


ŻENADA !A boroczka to se poszukaj w domu przy obiedzie.Następny cwaniaczek zza szybki monitora.
Smakowały czy poszły do śmieci bo tyle na raz zjeść ciężko ...
JK (2013/09/05 13:15)

u?ytkownik95904


"Ładna ryba gratulacje!!! A Panom z chorobliwym syndromem "złów i wypuść" polecam inne portale wędkarskie na których wszyscy "wypuszczają" złowione ryby i tam nie ma z tym problemu więc po co rejestrować się na wędkuje??"

Ryba ładna, zdjęcie lipne, ściany brzydkie ;-)Nie mam chorobliwego syndromu a na tych portalach o których mówisz wszyscy wypuszczają złowione ryby a nie " wypuszczają ".Zarejestrowałem się ponieważ zdecydowana większość adeptów karpiowania gdzieś chciałaby dowiedzieć się co z czym i dlaczego, żeby po złowieniu umieć ją choćby umiejętnie wypuścić lub zabrać wedle życzenia.
JK


Kolego JKarp, mówiłem o osobach z >CHOROBLIWYM< syndromem K&R! Ciebie kolego zdecydowanie nie zaliczam do tych osób. Pozdrawiam. (2013/09/05 13:17)