Złowił ryby w swoim stawie i został skazany

/ 59 odpowiedzi
camelot


Przepraszam, że zapytam ?    -  A do czego nam wędkarzom potrzebne jest w ogóle PZW ?   Tak naprawdę niewielu z nas , nawet się nie zastanawia, skąd się PZW wzięło ?   Bo niby jak ?  - Wędkarze się zebrali, i stwierdzili , że potrzebny im jest PZW ?  I tak powstało ?   Nic z tego !  - Wymyślili je, jako całkiem dobre koryto, dla takich spadów  UB  jak nasz dożywotni prezes.  Gruba kasa i zero odpowiedzialności !  PZW powstało  Uchwałą KCPZPR i nikt się nas wędkarzy nie pytał !     My jesteśmy od tego by płacić  i nie dyskutować !  A jak się komu nie podoba, to może nie łowić , albo zapłacić podwójnie !      Sami widzicie , jak zagmatwane i sprzeczne ze sobą są przepisy prawa.  A jak myślicie ? Po co to ?   - PZW dobrze wie jak łowi się ryby w mętnej wodzie !    Chcesz sobie usiąść z wędką, dla relaksu bo cenisz sobie wypoczynek na łonie natury. A tu nagle okazuje się , że jesteś sportowcem !    Nie ! Nie !  Moich pieniążków już oni nie zobaczą !   A jestem członkiem już ponad 40 lat !   Koniec !   (2013/06/03 03:56)

okoniowaty


na to szkoda słów, o tych decydentach wypowiedział się już cygan z Torunia i tyle w temacie:) (2013/06/04 09:25)

zenfr


Kol camelot i inni myślący wędkarze.Ustawa o rybactwie śródlądowym okresla zasady wędkowania.Konstytucja daje Polakom prawo do swobodnego korzystania z wód.Prawo wodne określa zasady przynależności wód i ich granice.Pobieranie składek przez PZW za wedkowanie na nie swoich wodach  jest podobne do tego, jak bym wykosił sąsiadowe zboże i zabrał plon>!Polecam blog Rybanaga blogspot com.Jak sie dowiesz na czym stoisz nie dasz sie wydoić przez PZW. (2013/06/04 22:19)

osa12


Kol camelot i inni myślący wędkarze.Ustawa o rybactwie śródlądowym okresla zasady wędkowania.Konstytucja daje Polakom prawo do swobodnego korzystania z wód.Prawo wodne określa zasady przynależności wód i ich granice.Pobieranie składek przez PZW za wedkowanie na nie swoich wodach  jest podobne do tego, jak bym wykosił sąsiadowe zboże i zabrał plon>!Polecam blog Rybanaga blogspot com.Jak sie dowiesz na czym stoisz nie dasz sie wydoić przez PZW.

Kolego nie chodzi tylko o PZW, tu zawiniła administracja państwowa, która pozwala na dzierżawę swoich wód przez PZW. To państwo pozwala na łamanie prawa przez PZW. Ale pierwszym ogniwem jest właściciel tych wód (Skarb Państwa), który na to pozwala !

(2013/06/05 10:19)

lynx


no cóż - jak zetne drzewo na mojej posesji bo nie bede mial drewna na opał, a  mam rente 750 zl to chcialbym tylko 30 godzin za to dostac :)

A gówno. Nie oglądałeś w TV jak facetowi stara wierzba przygniotła matke? Syn pobiegł do domu wziął piłę i tą wierzbę zerżnął piła. Do....li mu 40 000 zł w ciągu bodajże 3 tygodni.
Jak to u nas mówią, aż się kałach sam otwiera. (2013/06/09 14:53)

lynx


politycy,tkm-y i inne tego typu chore układy towarzyskie na górze, czy nawet niekompetentni urzędnicy i funkcjonariusze publiczni TO NIE kraj! Polskę, nasz kraj ojczysty trzeba i należy szanować, a kto tego nie potrafi i kala własne gniazdo niech idzie i poszuka innego, i niech przestanie  pier***** swoje "mądrości"


Do Szkarłupnia.
to my mamy szanowac a INNI to to sa zwolnieni od tego? Czy to jest już prywatny folwark czy może panstewko bananowe?
To nie jest pierdolenie tylko stwierdzanie faktów. Patrzcie jaki polak sie znalazł. Myślisz, że ja i mnie podobni to jesteśmy liszajem na nieskazitelnej cerze tego panstwa? Tym stwierdzeniem obrażasz mnie, moich przodkow  i innych co solidnie pracowali dla tego kraju. Zlasowało ci się pod sufitem czy co? (2013/06/09 15:18)

szkarlupnia3


Panie lynx, szkoda że umiejętność czytania tekstu połączona z jego zrozumieniem jest Panu jak widać zupełnie obca. Gdyby Pan ją posiadał, to doczytałby się bez wątpienia, że nie pisałem w cytowanym przez Pana poście o szacunku do konkretnych ludzi, tylko o szacunku do własnego ojczystego kraju. Ponadto pisanie takich ważnych nazw jak Polska, Polak z małej litery, świadczyć może o braku elementarnej wiedzy na temat zasad pisowni w języku polskim, choć bardziej prawdopodobnym zdaje się być brak szacunku z Pana strony do naszego ojczystego kraju -Polski, a tym samym do zdecydowanej większości jego mieszkańców - Polaków (czyli sąsiadów, kolegów wędkarzy itd.). Biorąc pod uwagę styl Pana wypowiedzi raczej wątpliwym i bezcelowym jest dalszy mój udział w konwersacji z kimś kto i tak nie rozumie co do niego piszą/mówią.  Sformułowania dotyczące mojego ojczystego kraju typu "prywatny folwark", "państewko bananowe" czy  "Kraj ten jest jak padlina na brzegu-rokłada sie i śmierdzi" uważam za skandaliczne i niedopuszczalne.

(2013/06/10 08:03)

zenfr


Do kosalka i innych dyskutujących !.Kosalka cytuje art 19  ustawy o rybactwie ,a art 19.4  to nie należy do ustawy????????????????Na prywatnym stawie uprawnionym do rybactwa jest właściciel stawu ,a drugim było PZW.Dlaczego PZW ma wyłowić a nie własciciel stawu ?????????   Jak czyta się przepisy to trzeba czytać wszystko,a nie wyjmować zdanie czy częsć zdania z tekstu. Poczytajcie Rybanaga blogspot .com (2013/06/14 00:10)

matchless


A jak z wielu prywatnych hodowli w wyniku zalania etc przedostaje się ryba do akwenów (rzek, kanałów) będących w użytkowaniu PZW to co wtedy? PZW odławia i zwraca właścicielowi? Takich sytuacji jest o wiele więcej i jakoś nigdy nie słyszałem, by ktoś karał PZW bo łowi "nie swoje" ryby lub też egzekwował prawo jak w przypadku tego Pana. No właśnie. Bo w jedną stronę jest źle i są kary, w drugą - okej. (2014/08/29 10:47)