Zaloguj się do konta

Złów i Wypuść / Catch and Release

utworzono: 2009/02/25 10:18
Tomasz159951

zaczyna brakować w naszych wodach szczupaka jest tego samego zdania co ty i uważam tą idę za słuszną. Powinno się ograniczyć zabiranie ryb z łowiska ale nie tak bardzo przecierz przeciętny wędkarz nie wyrządzi dużej szkody ale kłusownicy łapiący na sieci a co gorsza na prąd zabijają te ryby kto w niektórych przypadkach są dopiero małymi kroczkami wymiary ochronne zwiększyć jak ruwnież okresy ochronne wydłużyć dzięki i życzę skutecznego propagowania tejże idei. Pozdrawiam wszystkich [2009-03-05 19:44]

loli_83

klepa683 SUPER!!! Właśnie o to chodzi żeby już od najmłodszych lat utożsamiać dzieci, młodzież w tym że ochrona środowiska to podstawa. Tak trzymaj! Pozdro [2009-03-05 20:29]

loli_83

Tomasz159951 tak. wiadomo że kłuswnik czy meliorant wyrządzi więcej krzywdy niż wędkarz ale my też możemy pomóc w ochronie naszych wód, naszego środowiska. zacznijmy więc dbać o naszą Ziemię a ona napewno nam się odwdzięczy. Pozdro [2009-03-05 20:34]

fajnie jest popatrzeć jak po skończonym wędkowaniu dzieciaki po sobie robią porzędek nawet szczegulnie nietrzeba im tego przypominac bo unas to normalka sprząta ojciec sprząta matka noi dzieci ich gromadka itak ma być klepa [2009-03-05 20:47]

loli_83

klepa683 napewno twoje dzieciaki będą świetnymi wędkarzami i będą dbały o środowisko wodne i nie tylko mając takiego nauczyciela jak Ty, jestem tego pewien. szkoda że ja nie mogę cieszyć się takimi wodami (niewyregulowanymi,"prawdziwymi", naturalnymi) jakimi mogli cieszyć się moi dziadkowie... szacunek. [2009-03-05 20:48]

dzięki terz szanuje ludzi kturzy szanują nasze srodowisko i nietylko wody ale wszystko co żywe szacun dla ciebie loli83 masz swoje racje itego sie trzymasz nie nażucasz nikomu swyh pogledów i to szanuję bo widać ze kumaty z ciebie gość klepa [2009-03-05 20:57]

turalam

Swieta prawda pane misiaczek!!! wedkarstwo w polsce to od przynajniej 10 lat dosc drogie hobby, wedkarzom ktorym faktycznie sie nie przelewa skupiaja sie tylko na lowiskach w niewielkiej odleglosci od swojego miejsca zamieszkamia. I wlasnie w tym jest caly problem poniewaz wekszosc z nich nie ma pojecia jaki jest rybostan w innym woj. nie mowiac juz o innym panstwie - a roznica jest!!! O tej sprawie trzeba mowic a nawet wrzeszczec - pozdrawiam!!! [2009-03-06 03:44]

fisch36

Jestem za dla mnie to poprostu sport [2009-03-07 15:12]

Podtrzymuję swe zdanie, że szukanie wzorców za granicą nalezy rozpocząć od pomysłów na gospodarkę, bezrobocie, ekonomię opieke zdrowotną, stope zyciową, dobrobyt. Na końcu Wędkarstwo, bo kiedy inne elementy zycia będą na odpowiednim poziomie, to i myslenie ludzi sie zmieni. Kto tego nie rozumie, zawsze może pojechać do tych superkrajów i tam żyć. Zaczynamy budować dom od dachu - ot co. [2009-03-08 12:25]

piotrek8216

Witam. Ja jestem za umiarem i C&R podobnie jak loli_83. Pozdrawiam [2009-03-08 20:30]

loli_83

Piotrek "Złów i Wypuść" to kwestia gustu i wyboru, jedni będą za, inni przeciw, to normalne. Najlepiej niech każdy łowi tak jak mu się to podoba oczywiście przestrzegając regulaminu PZW. Walczcie z kłusownictwem i meliorantami. Pozdro [2009-03-08 20:47]

i o to mi szło [2009-03-08 20:58]

mopselek

Koledzy po fachu! Jestem nowym forowiczem,ale czytając Wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku,że dzieje się dobrze.Dyskusja na tematy wielkości rybostanu w naszych wodach zawsze jest na miejscu.Tępienie mięsiarzy słowem pisanym jest też metodą,a wypuszczanie po złowieniu owszem TAK.GHOSTMIR pisze o pogłębianiu dna Odry przez Niemców.Niestety. Oni wiedzieli o terenach zalewowych miasta Wrocławia i dlatego pogłębiali koryto rzeki,by nie dopuścić do zalania dzielnic źle usytuowanych.Polaczki postawili Kozanów wbrew naturze i mieliście przykład w 1997. Moja rada jest taka:złowić i wziąć tylko tyle żebyście mieli na obiad czy kolację. Reszta niech obchodzi się smakiem,a knajpy niech kupują w hurtowni. Kultura wędkarska wymaga od nas samoistnego podniesienia wymiarów ochronnych (regulaminowych) ryb,a łowienie wiosną tarlaków jakichkolwiek gatunków oceńcie sami. [2009-03-08 22:31]

rysiek38

Mopselek zapraczem Cie na moj blog ; artykol pt.co ze zlowiona ryba a jak znajdziesz czas to skomentuj wszystkie - pozdrawiam [2009-03-08 22:36]

loli_83

mopselek jak najbardziej się z Tobą zgadzam widać że mądry z Ciebie gość. Pozdrawiam [2009-03-09 06:40]

Toz o to cały czas walczę. Non stop monituję o rozum i umiar. Tak samo opisywałem Niemiecką metode na przykładzie Odry i Wrocławia. Tak samo nawołuję do umiaru. I mnie gmnoisz, a mopselek jest madry gość. Mopselek bez obrazy, bo naprawdę gadasz z sensem, tylko loli ma do mnie urazę, bo jak słyszę "NK"..... to dostaję wysypki. Pozdro. [2009-03-09 07:35]

loli_83

GHOSTMIR nie mam do Ciebie i do kogokolwiek innego żadnej urazy, bez przesady. Wypowiadam się tylko a Ty od razu bierzesz to do siebie... [2009-03-09 07:51]

bo też ani razu nie przyznałeś mi racji, a sens zawarty w wypowiedziach był taki sam. [2009-03-09 08:16]

loli_83

GHOSTMIR wiele razy pisałem że szanuję Ciebie jako wędkarza i twoje wypowiedzi. [2009-03-09 08:30]

Dobra, OK.Wporzo, spoko, lajcik, frojdszaft. [2009-03-09 09:01]

-- ten temał zrobił się już nudny , widzę że niektórzy mają coś z kobiety , chociaż kobiety są bardziej powściągliwe , wydaje się że to jest bardziej robione pod publiczkę ..pozdr.. [2009-03-09 09:55]

loli_83

Ok, twoje zdanie Jurku... Może i temat jest już trochę przegadany ale zauważ że cały czas dochodzą nowi użytkownicy którzy też chcą się wypowiedzieć a jeżeli komuś temat nie jest obojętny to i tak wyrazi swoją opinię niezależnie od tego czy innym się to podoba czy nie, czy będzie to robione pod publiczkę, czy też nie. Pozdrawiam [2009-03-10 08:41]

Zbig28

Zgadzam się z tymi, którzy uważają, że temat jest mocno "przegadany". Pojawia się co kilkanaście tygodni i budzi olbrzymie kontrowersje. Bo tak naprawdę, to nie ma tutaj tzw." złotego środka". Każdy wyraża swoją opinię i... dobrze, tak ma być i trzeba to uszanować.      Są wsród nas tacy, którzy wypuszczają wszystkie rybki, są tacy, którzy wypuszczają ich większość, sa tacy, którzy ograniczają się do "wziątek" tylko jednej z określonego gatunku, są bezwzględni mięsiarze, dla których wszystko co żyje to do wora ... Szanuję wszystkie zdania, oczywiście poza ostatnią z wymienionych grup . Ci ostatni prawdopodobnie tu się nie wypowadają.  Wyobrażam sobie co by się działo, gdyby któryś to zrobił.... 

W dyskusji często pojawia się pogląd, że poprzez wypuszczanie ryb przyczynimy się do zwiększenia ich poglowia w polskich wodach. Nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Uważam, że winę za "bezrybie" ponoszą głównie władze PZW dopuszczając do tzw."gospodarki rybackiej" na wodach przez związek zarządzanymi.  Wielokrotnie obserwowałem, jak "dzielni" rybacy pracują na Jeziorze Nidzkim. Zaraz po zejściu lodów kilometry brzegu zastawione są przestawami, nawet w tarliskach. Niewody targają przez cały rok, także na zimowiskach. Kilometry sznurów do których trzeba pozyskać setki tys. żywczyków w ciągu roku. Owszem, wraz z kolegami walczymy z tym wg. naszych możliwości. Zawiadamiamy Policję, władze związkowe domagając sie wyjaśnień... Przecież to dzieje się na NASZYCH,  związkowych wodach. Jakieś drobne efekty mamy.  Ale co z tego...  Przecież podobne procedery dewastacji są chyba na prawie wszystkich wodach "gospodarowanych" przez PZW.  Zatem zgadzam się z jednym z moich kolegów - "po coż będę wypuszczał ryby : dla znienawidzonych rybaków ? ".  

Ja jednak nadal wypuszczam, ale zdarza mi się, że jakąś fajną rybkę zabiorę ze sobą. W ramach rekompensaty dla często " osierocanej" przeze mnie rodziny. 

[2009-12-22 19:44]

Norbert Stolarczyk

zapewniam że od marca na pewno poglądy jakie mieliśmy nie uległy zmianie.
Białka z jajek i trzepaczka.
[2009-12-22 21:32]

A ja dostanę za chwilę konwulsji, albo jakiejś innej przykrej przypadłości. Ludzie, w co drugim wątku wypowiadamy się o "złów i wypuść" !!! Ileż można ??? Choć przez tydzień nie mówmy o tym, to się już przejadło i staje się nudne. nie mam nic przeciwko "nie kilanym", niech się bawią, jak chcą, ale przestańmy już o tym klepać. To się robi tak wkurzające, że za jakiś czas zostanę zdecydowanym przeciwnikiem ludzi o tych ideach (jeszcze mi nie przeszkadzają).

Pozdrawiam wszystkich
[2009-12-22 21:35]