Złów i wypuść-opinie o tej modzie

/ 142 odpowiedzi / 4 zdjęć
szczepcio

Witam ! jestem osobą dorosłą i rozumną, lecz drażnią mnie: posty, filmiki, tematy na forach. Wszyscy Piszą C&R nawet ci co łowią na żywca albo na martwą rybkę. Co 15 cm płoć już nie jest żywą istotą ?  O co w tym chodzi !? Może to C&R to tylko taka moda? Jestem na forum nową osobą łowiącą ryby i wypuszczającą prawie wszystkie lecz jak mam ochotę to biorę i jem. Proszę was o wypowiedzenie się na ten temat jak to według was wygląda. Pozdrawiam Tomek.

Dobrze robisz. (2013/11/17 16:27)

ZanderHunter

A co tu tak pusto?...chce sobie człek poczytać i nie ma co...eee tam ja się tak nie bawię...:))) (2013/11/17 17:04)

Iras1975

A co tu tak pusto?...chce sobie człek poczytać i nie ma co...eee tam ja się tak nie bawię...:)))

El" Moderatorres posprzątał arenę.. a szkoda, bo pewne posty warte były pozostawienia. (2013/11/17 17:27)

użytkownik169113

Tak czytam i czytam i co?
Dzisiaj byłem nad wodą -efekt jakieś 60-70 okoni i 5-6(oczywiście same 40)
 szczupłych,zabrane z tego 13 okoni dobrze nad wymiar.
Czy według was dobrze zrobiłem zabierając okonie (22-28cm)
Powiem tak , im więcej się poświęcam wędkowaniu tym bardziej denerwuje mnie fakt zabierania takich nie wymiarowych ryb jak szczupak 44-47 czy okoń 15-17. (2013/11/17 18:45)

ryukon1975

Tak czytam i czytam i co?
Dzisiaj byłem nad wodą -efekt jakieś 60-70 okoni i 5-6(oczywiście same 40)
 szczupłych,zabrane z tego 13 okoni dobrze nad wymiar.
Czy według was dobrze zrobiłem zabierając okonie (22-28cm)
Powiem tak , im więcej się poświęcam wędkowaniu tym bardziej denerwuje mnie fakt zabierania takich nie wymiarowych ryb jak szczupak 44-47 czy okoń 15-17.

I to jest poważniejszy problem jak tytułowe "złów i wypuść" że trudno złowić kilka wymiarowych ryb bo są zabite nim urosną do 1 kg.

Potem czyta się tu na forum relacje "złowiłem 12 szczupaków jeden miał wymiar", "złowiłem 7 szczupaków do 44 cm".:) A są to ryby które wbrew temu co się czasem czyta rosną bardzo szybko.

(2013/11/17 19:03)

kedzio

Ten temat będzie sie przewijał przez to forum jak przysłowiowa sraczka. (2013/11/17 21:58)

JKarp

Dopóki będą takie zapytania tak będzie." Witam ! jestem osobą dorosłą i rozumną, lecz drażnią mnie: posty, filmiki, tematy na forach. Wszyscy Piszą C&R nawet ci co łowią na żywca albo na martwą rybkę. Co 15 cm płoć już nie jest żywą istotą ?  O co w tym chodzi !? Może to C&R to tylko taka moda? Jestem na forum nową osobą łowiącą ryby i wypuszczającą prawie wszystkie lecz jak mam ochotę to biorę i jem. Proszę was o wypowiedzenie się na ten temat jak to według was wygląda. Pozdrawiam Tomek."
Temat z góry zakładający kontrowersję a zadawany przez nieznanych nikomu wędkarzy dla uzyskania poklasku.Zwróćcie uwagę, że żaden z karpiarzy nie zakłada takiego tematu - dlaczego>Bo my to robimy a nie o tym piszemy.
Jaka moda? Do tego trzeba dojrzeć a nie być modnym celebrytą.
JK (2013/11/18 00:39)

kedzio

Nie zakłada Panie Januszu, ale wielu z uporem w te tematy wchodzi i niektórzy nawet obrażają ludzi. A potem są upomnienia ch* wie za co, bo się synek ze skorupą od jajca przywala do starzyka co ma 50-tke na karku. Pytam  - po co? Ile razy ktoś podejmie ten temat, ja będę w nim brał udział. Będę bronił swych racji. Teraz bloga już nie zakładam, więc banujta mię namiętnie do oporu. I tak wrócę. Jako Edek Wiśniewski, albo Adaś pierdoliński. Taki ban za poglądy to obrzydlistwo, ale co mi tam?! Ta błękitna rybka w profilu nie znaczy kompletnie nic! Ostrzeżenia za to, że się człowiek broni - to mię też nie rusza! Czy jest tu jakieś lobby? No jest! Jest ich nawet kilka! A jedno z poważniejszych to redakcyja tego portalu, której nie obchodzi meritum. Wystarczy wysłać kilka zawiadomień o łobuzerii, nawet bez powodu... oni się nie kwapią do sprawdzania i lecisz! Nie jest ważne, że jakiś " GUPI GENEK" cię prowokuje. Ty odszczekałeś, więc lecisz.

To jest typowe. polskie podejście do wolności słowa i demokracji. Taki PIS-owski trick.

Żenada.

(2013/11/18 16:25)

Rysiiek

Uważam, że jeśli pozbylibyśmy się kłusowników, a każdy wędkarz będzie przestrzegał wymiarów, okresów i limitów wagowych to tej dyskusji w ogóle by nie było. Bo ryb będzie wtedy za trzęsienie. To są wg. mnie główne zasady jakie powinny być przestrzegane.
Osobiście uwielbiam ryby łowić i jeść. Jeśli danego dnia mam ochotę, to na kolację biorę tyle sztuk ile mi jest potrzebne a resztę wypuszczam. Nie zamierzam ślepo wierzyć w C&R i przestrzegać, bo co z tego że ja to będę robił, a miejscowy zagarnie siecią całą drobnicę bo ma dostęp do wody i nikt go nie sprawdza.
Umówmy się, przy normalnym i zgodnym z przepisami wędkowaniu będzie super.
Oczywiście popieram całą inicjatywę C&R i wielki szacun dla wszystkich, którzy to robią.

Zawsze będę powtarzał: więcej kontroli nad wodą i większe kary!!! (2013/11/18 18:08)

kedzio

1.  Redukcja ilości okręgów do liczby województw !

2. Zmniejszenie etatów i restrukturyzacja PZW.

3. Restrukturyzacja służb kontrolnych typu PSR, SSR.

4. Zmiana rozdysponowania środków finansowych ( min. składek) z uwzględnieniem uniwersyteckich projektów badawczych, może stypendiów dla utalentowanych studentów dziedzin związanych z biologią wód śródlądowych i rybostanem oraz ochroną środowisk wodnych.

5. Racjonalna, inteligentna gospodarka zarybieniowa z uwzględnieniem rodzimych gatunków ryb i innych organizmów wodnych, dążąca do równowagi gatunkowej polskich wód.

6. Zrozumiałe, jasne, fachowo zredagowane przepisy dotyczące gospodarki wodnej, ochrony środowiska, polityki zarybieniowej, połowów, sportu.

7. Odizolowanie wędkarstwa sportowego w rozumieniu wędkarstwa wyczynowego od działalności PZW.

8. ściganie i dotkliwe karanie przejawów niegospodarności, kłusownictwa, trucicielstwa ( zanieczyszczania ) nieregulaminowego zachowania wędkarzy.

9. Restrykcyjna polityka kontrolna w dziedzinie rybactwa śródlądowego.

10. Prawo wędkarskie tworzone przez fachowców ( precz z amatorszczyzną), które będzie jasne, dokładne, dosłowne, konkretne i kontrola jego stosowania w rzeczywistości, wraz z dotkliwymi karami za ciężkie przewinienia.

11. Limity ilościowe, okresy i wymiary ochronne dopasowane do rzeczywistego stanu poszczególnych łowisk.  ( dupa, jeśli wzdręga jest chroniona w całej Polsce, a są wody jak u mnie, gdzie jest chwastem, natomiast płoć zanika!).

12. Wspieranie obywatelskich inicjatyw dotyczących ochrony  środowiska w szeroko rozumianym rozumieniu.

13. Ograniczenia rabunkowej gospodarki okręgów rybackich, dzierżawy wód płynących.

14. Prawo zabraniające wynajem, kupno działek rekreacyjnych w rozumieniu bezpośredniej bliskości wód!

15. Konkretne, jasne, uczciwe prawo dotyczące sportów motorowodnych i kontrola jego przestrzegania.

16. Wspieranie hodowli narybku i baz rozrodczych ryb.

17 - i w d* se będzieta mogli wsadzić kaczenrylis.

To mówię ja - Duch, kedzio, człowiek postrzegany jako wróg publiczny nr.1 na tym portalu. Ale czy ktoś od 5 lat miał odwagę przemyśleć moje postulaty? Założymy się? Nikt ich poważnie nie potraktowała do tej pory.

Ja powiedziałem co myślę.

(2013/11/18 19:55)

kedzio

Sorry, miało byc  "obwodów rybackich". (2013/11/18 19:57)

kedzio

Zapomniałem o budowie przepławek i tarliskach, ale to się rozumie samo przez się z innych punktów. (2013/11/18 20:44)

kedzio

No i jak zawsze, kiedy stawiasz argumenty, nikt ich nie skomentuje. Tylko zaraz ban z urzedu. Tak to tutaj działa. :( (2013/11/18 21:29)

zbynio5o

Do nich z tymi argumentami, nie do nas.

Zarząd Główny PZW

1. Dionizy Ziemiecki, prezes ZG

2. Zbigniew Bedyński, wiceprezes ZG ds. organizacyjnych i promocji

3. Mirosław Iwański, wiceprezes ZG ds. sportu i młodzieży

4. Marian Magdziarz, sekretarz ZG

5. Zbigniew Sadowski, skarbnik ZG

6. Andrzej Drzazga, członek Prezydium ZG

7. Dariusz Dziemianowicz, członek Prezydium ZG

8. Stanisław Lisak, członek Prezydium ZG

9. Jerzy Musiał, członek Prezydium ZG (ochrona i zagosp. wód)

10. Mirosław Purzycki, członek Prezydium ZG (kontakty z rządem i parlamentem)

11. Jerzy Szczeciński, członek Prezydium ZG

12. Konrad Ciura, członek ZG

13. Leszek Czarnyszewicz, członek ZG

14. Marceli Czerwiński, członek ZG

15. Janusz Czulak, członek ZG

16. Kazimierz Dworczak, członek ZG

17. Wiesław Heliniak, członek ZG

18. Mirosław Kamiński, członek ZG

19. Krzysztof Krystecki, członek ZG

20. Jan Kwiecień, członek ZG

21. Marek Lewandowski, członek ZG

22. Tadeusz Lubowiecki, członek ZG

23. Marian Ludwikowski, członek ZG

24. Marek Milewski, członek ZG

25. Wiesław Miś, członek ZG

26. Zbigniew Mośko, członek ZG

27. Roman Olma, członek ZG

28. Leszek Orzechowski, członek ZG

29. Emilian Pilch, członek ZG

30. Teodor Rudnik, członek ZG

31. Tadeusz Sienkiewicz, członek ZG

32. Wojciech Szubierajski, członek ZG

33. Andrzej Warchoł, członek ZG

Główna Komisja Rewizyjna PZW

1. Andrzej Bakanowski, przewodniczący

2. Tomasz Frelik, zastępca przewodniczącego

3. Dariusz Gacek, sekretarz

4. Edmund Roszak, członek Prezydium GKR

5. Henryk Wujek, członek Prezydium GKR

6. Adam Biegan, członek GKR

7. Ryszard Broniszewski, członek GKR

8. Marian Kołodziejek, członek GKR

9. Edward Kosiewski, członek GKR

10. Stanisław Kukier, członek GKR

11. Józef Mazurkiewicz, członek GKR

12. Sylwester Ostapiak, członek GKR

13. Grzegorz Rogalewicz, członek GKR

14. Edward Trzepizur, członek GKR

15. Mirosław Winiarski, członek GKR

Główny Sąd Koleżeński PZW

1. Marek Harasim, przewodniczący

2. Kazimierz Białas, zastępca przewodniczącego

3. Michał Miszczak, sekretarz

4. Robert Andrasik, członek GSK

5. Mieczysław Górski, członek GSK

6. Zbigniew Górski, członek GSK

7. Wiesław Hejduk, członek GSK

8. Witold Hołubek, członek GSK

9. Jerzy Kozłowski, członek GS

(2013/11/18 22:31)

pawelz

A teraz kol. Kedzio odpowiedz nam wszystkim. Jak myslisz, ile czasu uplynie, ale tak realnie (nie to co bysmy chcieli) zanim zostanie wdrozonych polowa z tych 16 punktow ?.
Zaloze sie o dobrego whiskacza, ze spotykajac sie na tym forum za 5 lat moze 1-2 punkty jako tako sie uda wdrozyc. A reszta to bedza dalej wybujale marzenia.
Zeby byla jasnos. Kazdy z 16 postulatow jest jak najbardziej sluszny, aczkolwiek wg mnie utopijny, nierealizowalny za naszego pokolenia.
Dlatego mi osobiscie pozostaje ten 17 pkt z Twojej listy.
Oczywiscie mam na mysli realizacje na skale krajowa tych postulatow, bo gdzieniegdzie obserwuje racjonalna gospodarke. Ale to perelki, o niczym nie swiadczace. (2013/11/19 10:34)

Ronin1

Złów i wypuść, zdaje się nie wielu stosuje się do tej zasady nawet wtedy gdy regulamin połowu wymaga takiego zachowania.  

Przykład;

,,Okres i wymiar ochronny Szczupaka w Okręgu Toruń - od 1.01. do 30.04. Wymiar  ochronny do  50 cm  i powyżej  90 cm,,.

Niestety prawo to jest martwe.  Przykład; 17 listopada na jeziorze Bartoszewice złowiono prawie metrowego Szczupaka który nie został zgodnie z prawem wypuszczony lecz zabity. Informacja ta pochodzi z wiarygodnego źródła.  Niestety to nie jest odosobniony przypadek. 

(2013/11/19 12:12)

kedzio

Typowa filozofia Pawelz. Lepiej płakać o C&R, niz rozpetać wojnę dla poparcia postulatów podobnych do tego, co ja opisałem.

I tyle byłoby w tym temacie. 

PS: Właśnie dlatego osoby takie jak ja, które widzą całość a nie fragment własnego nosa, będą zawsze w mniejszości i nikt nie będzie na nas zwracał uwagi... bo po co?! łatwiej propagować kaczenrylis i olać całą resztę!

(2013/11/19 14:34)