Złota rybka żywiec na szczupaka

/ 18 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo spławikowe

Witam

Uśmiejecie się ale byłem w sytuacji która zmusiła mnie do łowienia na t/zw złote rybki. zabić i dać kotu było by mniej humanitarne od tego co zrobiłem. Uprowadziłem je 5szt. z akwarium mojego syna które było przepełnione tym "dobrodziejstwem"  Łapanie drobnicy na coś tam czy podrywką nie dało rezultatu, więc popełniłem to barbarzyństwo"  Ale za to każda złapała szczupaka, dwa dorodne  każdy po 3,5kg zabrałem. Powiem tylko że nigdy nie miałem tak szybkich brań po zarzuceniu żywca a kolpsiki z nich były poprostu Deli-szes.

Pozdrawiam

 

Jędrula


Łowiłeś na welony ? A klopsiki ze szczupaków ? (2011/10/07 13:30)

bluehornet


To kurde balans ciekawe , co by było , jakbym założył na żywca moją brzankę rekinią - ma 25 cm. . !!!!!!!! (2011/10/07 13:33)

CZzesio


Podejrzewam ,że na czerwone mieczyki nieźle "ciupały" by okonie ........:) (2011/10/07 13:42)

ryukon1975


Witam

Uśmiejecie się ale byłem w sytuacji która zmusiła mnie do łowienia na t/zw złote rybki. zabić i dać kotu było by mniej humanitarne od tego co zrobiłem. Uprowadziłem je 5szt. z akwarium mojego syna które było przepełnione tym "dobrodziejstwem"  Łapanie drobnicy na coś tam czy podrywką nie dało rezultatu, więc popełniłem to barbarzyństwo"  Ale za to każda złapała szczupaka, dwa dorodne  każdy po 3,5kg zabrałem. Powiem tylko że nigdy nie miałem tak szybkich brań po zarzuceniu żywca a kolpsiki z nich były poprostu Deli-szes.

Pozdrawiam

 


Mnie czymś takim nie zaskoczysz już sporo lat temu widziałem jak znajomy tak łowił,nie wiem tylko jak się nazywały tamte rybki bo się nie znam.Dziwię się tylko że się przyznałeś bo zaraz zacznie się tu święta inkwizycja,niech tylko przeczytają to strażnicy.:) (2011/10/07 13:43)

Jędrula




      

Kolego więc popełniłeś wykroczenie , za Chiny Ludowe nie wmówiłbyś strażnikom , że te ryby-welony złowiłeś w jeziorze ( hehehehe ) gdzie wędkujesz a po drugie robisz klopsy ze szczupaka ? Nie przeczę , uwielbiam klopsiki ale mięso szczupaka wolę z patelni doprawione tylko pieprzem i solą .

Narobiłeś mi kolego ochoty na pieczonego szczupca , nie pamiętam już kiedy jadłem tą piękna i dostojną rybkę .

Ps. Poczytaj regulamin abyś nie miał kłopotów , polecam ten wątek - http://forum.wedkuje.pl/post/w-czym-trzymac-zywca-przechowywanie-zywca/344967/0


(2011/10/07 13:49)

CZzesio


No i wszystko jasne , skąd się wzięła taka rybka :P  hehehe  (żarcik) (2011/10/07 13:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jędrula


Witam

Uśmiejecie się ale byłem w sytuacji która zmusiła mnie do łowienia na t/zw złote rybki. zabić i dać kotu było by mniej humanitarne od tego co zrobiłem. Uprowadziłem je 5szt. z akwarium mojego syna które było przepełnione tym "dobrodziejstwem"  Łapanie drobnicy na coś tam czy podrywką nie dało rezultatu, więc popełniłem to barbarzyństwo"  Ale za to każda złapała szczupaka, dwa dorodne  każdy po 3,5kg zabrałem. Powiem tylko że nigdy nie miałem tak szybkich brań po zarzuceniu żywca a kolpsiki z nich były poprostu Deli-szes.

Pozdrawiam

 


Mnie czymś takim nie zaskoczysz już sporo lat temu widziałem jak znajomy tak łowił,nie wiem tylko jak się nazywały tamte rybki bo się nie znam.
Dziwię się tylko że się przyznałeś bo zaraz zacznie się tu święta inkwizycja,niech tylko przeczytają to strażnicy.:)









Oj tam , oj tam Panie Krzysztofieeeee , przecież to forum właśnie po to jest aby wyprowadzać ludzi z ''ciemności'' , czyż nie ? Zresztą min. za sprawa Twoich rad wielu wędkarzy zobaczyło światełko w tunelu , czyż nie ? :)))))


(2011/10/07 13:58)

perwer


Wiesz jechać samochodem bez prawka też możesz,a odpowiedzialność i konsenkwencje bierzesz na siebie.Jedno przechlapane że jak będzie kontrol ,to nie wciśniesz ciemnoty i może Cie to troche kosztować.Rzeczywiście podbieranie rybek synowi z akwarium to już desperacja,ale człowiek spragniony przygód jest zdolny do różnych rzeczy.

Jeśli chodzi o żywce to raczej większość z wędkarzy bedzie miało w najbliższym czasie pozyskane z innych źródeł.Nie oszukujmy sie ,jest problem i dwuznaczna sytuacja,Nie wiem jak to będzie w najbliższym czasie wyglądać w razie kontroli,ale coś czuje że przepis zniosą w przyszłym roku.

(2011/10/07 14:08)

ryukon1975


Dlatego ująłem to w formie żartu bo każdy sam musi zrozumieć że trzeba postępować zgodnie z pewnymi zasadami.
Może czasem się spieram z strażnikami,jednak do nich nic nie mam bolą mnie tylko luki w RAPR czy Ustawie( żeby nie powiedzieć dziury). Sam jednak nad wodą przestrzegam RAPR jaki by nie był,z nadziejami zmian na lepsze. (2011/10/07 14:09)

Jędrula


Dlatego ująłem to w formie żartu bo każdy sam musi zrozumieć że trzeba postępować zgodnie z pewnymi zasadami.

Może czasem się spieram z strażnikami,jednak do nich nic nie mam bolą mnie tylko luki w RAPR czy Ustawie( żeby nie powiedzieć dziury). Sam jednak nad wodą przestrzegam RAPR jaki by nie był,z nadziejami zmian na lepsze.








Jak patrze Krzysiu na to co się wyrabia w PZW to coraz bardziej się przekonuję , że w tym przypadku nie ma już nadziei . Wiesz nadzieja matką .......

Dajmy spokój już z tym PZW bo szkoda nerwów , wracajmy do tematu . Szczególnie ja :))))

(2011/10/07 14:17)

ryukon1975


Właśnie.Nie robi się klopsików ze szczupaka.:) (2011/10/07 14:23)

dario35


moim zdaniem robienie klopsow ze szczupaka to profanacia ale kazdy ma swoje gusta i gusciki (2011/10/07 15:23)

Drewniack


No i wszystko jasne , skąd się wzięła taka rybka :P  hehehe  (żarcik)

czy mi sie zdaje, czy tą rybę trzyma Aragorn?? (2011/10/07 15:46)

strzygon


No i wszystko jasne , skąd się wzięła taka rybka :P  hehehe  (żarcik)

czy mi sie zdaje, czy tą rybę trzyma Aragorn??


hehehe OMG ;)


zabrania się przywożenia żywca z innych miejsc niż tych w którym się łowi nie bez powodu ....ma to min. zapobiegać rozpowszechnianiu chorób przenoszonych przez ryby ... (2011/10/07 15:55)

SLOWAK


Podejrzewam ,że na czerwone mieczyki nieźle "ciupały" by okonie ........:)

Ja bym założył BOJOWNIKA. (2011/10/07 16:18)

perwer


Podejrzewam ,że na czerwone mieczyki nieźle "ciupały" by okonie ........:)

Ja bym założył BOJOWNIKA.

To weźmie pirania... (2011/10/07 19:41)

u?ytkownik57785


Ja tylko jeszcze dorzucę 5 groszy w sprawie wprowadzania żywców. A moim zdaniem ten problem kupnych żywczyków można rozwiązać bardzo prosto. Mianowicie sprzedawca MUSI mieć jakieś świadectwo zdrowia od ichtiologa ze źródła pochodzenia rybek do wglądu PSR, SSR, PZW i tyle. Nie ma aktualnego świstka- dostaje zakaz sprzedaży. Dotyczy to TYLKO karasi. Wilk syty i owca cała. Strażnicy NIE MUSZĄ wtedy z siebie robić głupków zadając pytanie -A skąd Pan ma te żywce..?  (2011/10/08 11:34)

jurek


Taki sklep podlega też pod jurysdykcję    PSSE  ---- Sanepidu .
(2011/10/08 12:16)