Zaloguj się do konta

Złośliwe ryby wolframowy przypon

utworzono: 2012/06/05 07:28
grisza-78

Zastanawiam się,dlaczego śmigając 3cm twisterem nad jeziorem często nie łowie okoni,tylko szczupaki i przy tym tracę wiele przynęt,gdyż nie używam wolframowego przyponu.A np. wczoraj nad tym samym jeziorem spiningowałem typowym zestawem szczupakowym,z żyłką 0,22 mm,przyponem stalowym , kopytkiem 7 cm i nie miałem ani jednego brania szczupaka.To chyba jakaś złośliwość ze strony ryb....
[2012-06-05 07:28]

egzekutor

moze to kwestia przynenty i pracy twisterki mocno pracuja i chyba prowokuja szczupaka. na kazdym jeziorze biora na co innego np. n mnie na jednym tylko kopyta jak rzucisz blaszke zero na drugim znowu wahadlo. moze kup tej samej firmy wiekszego w tym samym kolorze i będą wyniki.a osobiscie powiem, ze jak dasz cieńki przypon wolframowy to okoń i tak bije. ja łapie naweet na stalki okonie na spina pozdrawiam  [2012-06-05 07:37]

szogun1

Owszem bije ale nie tak jak powinien okoń to wzrokowiec. U mnie w tym roku tez sprawdzaja sie male twistery na szczupaki wieksze przynety nie prowokuja ryb. Stworzylem wiec teze ze szczupak zeruje na niedawno wyklutym narybku i dlatego lepiej reaguje na male przynety. A czy tak jest w rzeczywistosci to nie wiem.Pozdrawiam
[2012-06-05 11:27]