Złodzieje z PZW

/ 135 odpowiedzi / 2 zdjęć
JKarp

Problemem Jędruś jest to, że czytają to też inni ( i inne posty Artura też ).Co z tego może wyniknąć - seria omyłek i głupot w innych kołach.JK (2015/06/18 20:42)

Artur z Ketrzyna

Problemem Jędruś jest to, że czytają to też inni ( i inne posty Artura też ).Co z tego może wyniknąć - seria omyłek i głupot w innych kołach.JK

Tu masz napisane kto powołuje SSR. Mówisz, że czytałeś całą ustawę a nie tylko wstęp. Ja twierdzę, że nic nie czytałeś. Próbujesz nam tu pokazać jak jest u Was z tą SSR co jest oczywiście nonsensem i jest w sprzeczności z ustawą.To rada powiatu na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.
Czyli rada powiatu na wniosek PZW tworzy ( powołuje uchwałą ) SSR.Powiedz mi gdzie jest jakieś słowo ( no oprócz Twojego oczywiście )

Jak też RR może wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.
I kończę na tym, bo widać jak sam umiesz czytać to co sam wklejasz,cytujesz itd. (2015/06/18 22:28)

JKarp

Na szczęście ...Odpowiedz sobie ( w myślach ) czy PZW może samo powołać SSR ?Jak znajdziesz odpowiedź zrozumiesz ;-))))
Zwróć uwagę, że nie tylko ja interprertuje zapis ustawy niż TY. Nie daje to do myślenia ?Nie daje ...
Artur czym innym jest powołanie a czym innym zgoda rady powiaty w formie uchwały.No załóż z kolegami straż rybacką i nazwij ją SSR. Zobaczysz jak długo podziałasz.Ewidentntnym przykładem takiej nieformalnej grupy jest OSA. Pomijam nazwę bo ustawa nic takiego nie wymienia ale samowolne zawiązanie grupy bez zgody rady powiatu.
JK (2015/06/18 22:53)

Artur z Ketrzyna

Odpowiedz sobie ( w myślach ) czy PZW może samo powołać SSR ?

Tak, PZW samo nie może utworzyć jednostki SSR. Musi się z tym projektem/wnioskiem zwrócić do starosty.
Rada Powiatu uchwałą powołuje jednostkę SSR, o którą wnioskuje zainteresowany ją prowadzić. A dokładnie zezwala na jej utworzenie. Zatwierdza regulamin, obszar na którym będzie działać, wzór umundurowania odznaki, nadaje prawa członkom, prowadzi wykaz strażników i wydaje legitymacje SSR, mianuje i odwołuje komendanta, itd.

Potem zainteresowany ją prowadzi, w pełnym rozumowaniu tego słowa. Czyli plan działania, finansowanie, organizuje członków jak i zaplecze techniczne.
Te wszystkie czynności są nadzorowane, zatwierdzane (czasami wspierane) przez Starostwo i Wojewodę. Przed nimi odpowiada się za wywiązanie się z regulaminu, sposobu prowadzenia i wszystkie szczegóły związane z tą jednostką. W starostwie jest urzędnik odpowiedzialny za takie projekty, i można liczyć na jego wsparcie od strony techniczno prawnej, organizacyjnej itd.

No załóż z kolegami straż rybacką i nazwij ją SSR. Zobaczysz jak długo podziałasz.

Kiedyś podobnie jak Ty myślałem.
I wraz z pewną grupką ludzi zwróciliśmy się do starostwa by "Powołali i prowadzili SSR"

Pierwsze pytania padły takie:
Macie chętnych odpowiednich ludzi, lokum i zaplecze?
Co do finansowania to też, obmyli nam oczy. Jasno dając do zrozumienia że na to srodków nie mają. I bedzie można liczyć tylko na niewielkie wsparcie. Z czasem może coś by było wypracowane w budżecie powiatu (wniosek do budżetu), ale sam start był by w 100% naszym obciążeniem.

Resztę szczegółów oszczędzę.

Dlatego właśnie jestem za tym by była możliwość powoływania więcej jednostek PSR. Bo tu one są ustawowo prowadzone z budżetu państwa, prowadzone przez państwo, i mają konkretne uprawnienia. Tu tez oczywiste sprawy pomijam, które są za.

Na tym zakończę dyskusję. Bo najpierw musiał byś poznać to właśnie od tej strony (technicznej). By wiedzieć o czym mówię. (2015/06/19 07:55)

JKarp

"Tak, PZW samo nie może utworzyć jednostki SSR. Musi się z tym projektem/wnioskiem zwrócić do starosty.Rada Powiatu uchwałą powołuje jednostkę SSR, o którą wnioskuje zainteresowany ją prowadzić. A dokładnie zezwala na jej utworzenie. Zatwierdza regulamin, obszar na którym będzie działać, wzór umundurowania odznaki, nadaje prawa członkom, prowadzi wykaz strażników i wydaje legitymacje SSR, mianuje i odwołuje komendanta, itd."
Ten zaznaczony fragment dowodzi, że zupełnie nie znasz tego zagadnienia.SSR działa tylko na terenie swojego powiatu. Może podpisać porozumienie z innymi SSR z powiatów ościennych o współpracy. Nie ma więc potrzeby ustalać obszaru działania. SSR nie musi posiadać żadnego wzoru umundurowania. Na temat odznaki się nie wypowiem bo nie wiem jak to jest.No i nareszcie dotarło to do Ciebie kto powołuje SSR. 
No załóż z kolegami straż rybacką i nazwij ją SSR. Zobaczysz jak długo podziałasz.Chodziło mi o to, że założycie straż i nazwiecie ją SSR bez zgody starostwa. Kilka patroli i mielibyście problem bo działacie nie legalnie.
Jednak nie oszczędź mi strony technicznej bo ja jakby wiem co chcesz powiedzieć. Powiedziałem kilka razy - nie masz patentu sam jeden na wiedzę. Zrozum to w końcu, że inni też umieją pisać i czytać i idzie im to całkiem dobrze. Masz coś do powiedzenia to powiedz ale nie kończ dyskusji w sposób - powiedziałbym jeszcze coś ale nie wiem czy zrozumiesz bo to jest nieładne.W ten sposób stawiasz się nad moją wiedzą co oczywiście jest totalnym nieporozumieniem z Twojej strony.
JK

(2015/06/19 09:54)

Artur z Ketrzyna

Janek skończyłem dyskusję z tobą na ten temat. Ponieważ nie przyniesie to żadnego rezultatu.
Idź pogadaj w urzędzie, itd.
Bo bzdury wypisujesz.
 Może podpisać porozumienie z innymi SSR z powiatów ościennych o współpracy. Nie ma więc potrzeby ustalać obszaru działania.

Sam tymi słowami sobie zaprzeczasz. Bo właśnie to jest w gestii starosty a nie samego SSR.
Bo jeśli chodzi o taką współpracę bez nadania uprawień danego starostwa. Możesz prowadzić prywatnie jako zwykły członek. Nie możesz nawet porosic o okazanie dokumentów czy to co ma w siadce jako członek SSR z innego powiatu. Bo nie masz nadanych praw przez ustawowy ogran.
Na takiej zasadzie może uczestniczyć w takiej akcji byle kto jako pomocnik, obserwator itd.

Masz coś do powiedzenia to powiedz ale nie kończ dyskusji w sposób - powiedziałbym jeszcze coś ale nie wiem czy zrozumiesz bo to jest nieładne.W ten sposób stawiasz się nad moją wiedzą co oczywiście jest totalnym nieporozumieniem z Twojej strony.
Tak mam ale jak wskazałem, problem leży po twojej stronie.
Przeinaczasz moją wypowiedź, nie przyznajesz się do swojej omylności. (twierdziłeś że SSR nie jest ni jak powiązane z PZW)
Co do PZW one tworzy taką jednostkę na mocy uchwały powiatu. I by mogło ona kontrolować w innym powiecie wody. To musi się zwrócić o takie prawa do starostwa na którego terenie chce prowadzić takie czynności.

Kończę w tym temacie. Bo ja znam to też od strony technicznej, nie tylko brzmienia samych rozporządzeń ustaw i uchwał.
Tak więc jak ty to określiłeś. Kończę tą rozmowę, "mowę trawę", która nic tu nie przyniesie.
A jak kiedy zaczniesz w tym temacie działać (nie tylko pisać jak Ty to rozumiesz), wtedy się przekonasz. Ale i wtedy nie będziesz miał odwagi przyznać że się myliłeś, że mnie źle zrozumiałeś itd.
(2015/06/19 11:48)

JKarp

Jednak szkoda czasu...JK (2015/06/19 15:40)

pawelz

Jednak szkoda czasu...JK

:) Ja juz tez odpuscilem ;) (2015/06/19 16:24)

QBS

Siema,
bez napinki Panowie. Generalnie przyznacie jest burdel.  Rozwalić, zaorać, zlikwidować okręgi (jedna opłata na cały kraj). Zaoszczędzona kasa na zarybienia. Jadę jutro do Kętrzyna zobaczyć Artura na żywca - i co ? I gawno. Powędkować tam nie mogę, bo z Mazowsza jestem. A w sumie pochodzę z Warmii. Nawet na rzece co mam 10 metrów za domem na Warmii powędkować nie mogę bez przepisania do okręgu.
A w GRO (Gospodarstwo Rybackie) Olsztyn mogę, przez net, łowiska zarybione... 

Weź ze Śląska zarezerwuj sobie łódkę na tydzień na Szlaku Mazurskim i załatw pozwolenia na wszystkie jeziora po drodze bez przepisywania pomiędzy okręgami i online. Drogą flaszkę stawiam. (2015/06/19 18:43)

Artur z Ketrzyna

Weź ze Śląska zarezerwuj sobie łódkę na tydzień na Szlaku Mazurskim i załatw pozwolenia na wszystkie jeziora po drodze bez przepisywania pomiędzy okręgami i online. Drogą flaszkę stawiam.

Jak chcesz jacht, to jest to osiągalne :-)
W  Giżycku...

A co do wędkowania, "e okoń" i można. Jak wcześniej byś powiedział to w kole by się wypisało... (2015/06/20 10:36)