Złodzieje z PZW

/ 135 odpowiedzi / 2 zdjęć
JKarp

@Artur 
3.    Koła Polskiego Związku Wędkarskiego i Stowarzyszenia Wędkarskie działające na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego są jednostkami organizacyjnymi tworzącymi Społeczną Straż Rybacką Powiatu Dzierżoniowskiego."
Organizują to nie znaczy, że SSR jest organem PZW. Z resztą Paweł dokładnie to opisał.
To są jednostki organizacyjne tworzące SSR.
Poza tym jest mowa też o stowarzyszeniach. Więc jak to się ma do terii jakoby SSR była organem PZW.

"A wręcz przeciwnie w poście #828698 kolega pisze: Samo PZW to normalny organ i spełnia swoją rolę ,problem jest w ludziach tam zasiadających ,a nie w samej instytucji .Bo to czy będzie stowarzyszenie ,czy inna opcja,to od ludzi tam zarządzających zależy dobro danych łowisk .A to jest jednak potwierdzenie tego co ja piszę :-)"A może zacytujesz akapit o tym gdzie podziało się " Daje to przychód około 260 tysięcy zeta .Czytam w sprawozdaniu rocznym że na zarybienie poszło 30 tysięcy i około 10 tysięcy dorzucił okręg . Niech z 30 tysięcy pójdą na jakieś zawody ,nagrody ,szkółki itd. Niech następny 30 tysięcy pójdzie na opłaty ,na skarbnika itd..to gdzie jest te 170 tysiaków ? .. " Nie cytuj tego co pasuje do Twojej ideologi o PZW. Cytuj i czytaj całe posty.
"To napisz jakie są te efekty.Takie że zarząd koła współpracuje z ZO i odwrotnie. Względem gospodarowania na łowiskach, jak i działalności samego PZW. Efekty opisałem w innych wątkach i artykułach. ;-)"Konkrety Artur, konkrety. Chyba, że już gadasz za pomocą mowy-trawy. No chyba, że ta współpraca jest tak potężna, że długo zajmie Ci podanie konkretów więc daj tylko linki.
JK

(2015/06/15 11:30)

Piotr 100574

a jak już ustaliliśmy że nas okradają to po co my w tym związku siedzimy??????może ustalimy termin i pojedziemy wszyscy jakąś demonstrację zrobić pod gmach głównego zarządu??????
górnicy potrafią to i wędkarze by sobie dali radę (2015/06/15 17:25)

JKarp

Tak należałoby zrobić. Ale uznano by, że działamy na szkodę PZW ;-)
JK (2015/06/15 17:36)

Piotr 100574

nieraz warto zaryzykować,może by ktoś w końcu zobaczył ten problem (2015/06/15 21:22)

Artur z Ketrzyna

Organizują to nie znaczy, że SSR jest organem PZW. Z resztą Paweł dokładnie to opisał.
To są jednostki organizacyjne tworzące SSR.
Poza tym jest mowa też o stowarzyszeniach. Więc jak to się ma do terii jakoby SSR była organem PZW.
...JK

Wcześniej napisałeś:
Artur to tylko na plus, że straż rybacka działa :-) Ale zwróć uwagę, że straż rybacka nie jest w żaden sposób powiązana z PZW. PZW ma w nosie utworzenie swojej straży. Lepiej wyręczać się SSR i PSR a czasem Policją.

JK
Tak więc udowodniłem ci że SSR jest powiązana z PZW, bo tworzą jednostki SSR, jak też to że też je utrzymują. Właśnie ze składek okręgowych, jako ochrona wód.
Teraz

A może zacytujesz akapit o tym gdzie podziało się " Daje to przychód
...JK

Wcześniej napisałeś:
Artur zapewniam Cię, że więcej rozumiem nić potrafisz to sam zrozumieć. 

Darek zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.
JK

Tak więc odpowiedz gdzie tak napisał?!... I nie mieszaj się i nie schodź na boczny tor.
Jak najpierw odpowiesz na to pytanie, to wtedy mogę Ci odpowiedzieć na kolejne :-) Gdzie ususzysz że właśnie między innymina SSR, na dzierżawę łowisk itd.)

Nie cytuj tego co pasuje do Twojej ideologi o PZW. Cytuj i czytaj całe posty.

Widzisz przeczytałem cały post "Darka" @Perwer. I jakoś tego co ty wmawiasz że napisał nie przeczytałem. Tak więc jak już nie fabrykuj czyiś wypowiedzi, by siebie postawić w lepszym świetle. :-)

Konkrety Artur, konkrety. Chyba, że już gadasz za pomocą mowy-trawy.

Ja mogę podać konkrety, jak też napisałem te konkrety/"
Efekty opisałem w innych wątkach i artykułach."

Konkretnie udowodniłem ci że SSR jest powiązane z PZW. Że jest dotowanie przez PZW. Ty nawet nie umiesz wskazać rzekomej wypowiedzi kolegi, którą tak fajnie zacytowałeś. :-)
(2015/06/15 22:40)

pawelz

a jak już ustaliliśmy że nas okradają to po co my w tym związku siedzimy??????może ustalimy termin i pojedziemy wszyscy jakąś demonstrację zrobić pod gmach głównego zarządu??????
górnicy potrafią to i wędkarze by sobie dali radę

Bo nie mamy alternatywy. Wypisujac sie z PZW a chcac dalej lowic, tylko i wylacznie dzialamy na jego korzysc. Bo placa jako niezrzeszony place 3x wiecej a robie i dostaje dokladnie to samo co zrzeszony. W przypadku 90% wedkarzy w Polsce roznica miedzy zrzeszonymi a niezrzeszonymi polega tylko i wylacznie na tym, ze Ci drudzy w wiekszym stopniu sponsoruja PZW. (2015/06/16 09:06)

JKarp

"Organizują to nie znaczy, że SSR jest organem PZW. Z resztą Paweł dokładnie to opisał.To są jednostki organizacyjne tworzące SSR.Poza tym jest mowa też o stowarzyszeniach. Więc jak to się ma do terii jakoby SSR była organem PZW. ...JK
Wcześniej napisałeś:Artur to tylko na plus, że straż rybacka działa :-) Ale zwróć uwagę, że straż rybacka nie jest w żaden sposób powiązana z PZW. PZW ma w nosie utworzenie swojej straży. Lepiej wyręczać się SSR i PSR a czasem Policją.
JKTak więc udowodniłem ci że SSR jest powiązana z PZW, bo tworzą jednostki SSR, jak też to że też je utrzymują. Właśnie ze składek okręgowych, jako ochrona wód.Teraz "
W jaki sposób udowodniłeś? W którym miejscu?Odpowiedz na pytania - komu podlega SSR? Komu składa raporty SSR ? Jak znajdziesz odpowiedzi zrozumiesz czy SSR jest powiązana z PZW.Tak zgadza się - PZW utrzymuje SSR. Jest to szczególny sposób założyłości bo SSR praktycznie nie kontroluje wód będących własnością PZW. SSR odwala normalną lewiznę bo kontroluje wody dzierżawione przez PZW od skarbu państwa a utworzona została przez starostwo. To tak jakby organ państwowy powołał jakąś grupę ochrony mienia która następnie chroniłaby czyjś prywatny sklep dzierżawiony od od skarbu państwa.
Mam wrażenie, że się pogubiłeś bo jeśli utrzymujemy SSR ze składek na ochronę wód to po kiego jeszcze sponsorowanie silników, łodzi itd ? 
Darek czyli perwer napisał to tu :" Samo PZW to normalny organ i spełnia swoją rolę ,problem jest w ludziach tam zasiadających ,a nie w samej instytucji .Bo to czy będzie stowarzyszenie ,czy inna opcja,to od ludzi tam zarządzających zależy dobro danych łowisk . Na dzień dzisiejszy daje przykład z jednego z kól śląskich  - jest około 1300 członków - każdy płaci około 200 zł -- średnia ,bo niektórzy coś około 240 zł ,emeryci poniżej 200 zeta. Daje to przychód około 260 tysięcy zeta .Czytam w sprawozdaniu rocznym że na zarybienie poszło 30 tysięcy i około 10 tysięcy dorzucił okręg . Niech z 30 tysięcy pójdą na jakieś zawody ,nagrody ,szkółki itd. Niech następny 30 tysięcy pójdzie na opłaty ,na skarbnika itd..to gdzie jest te 170 tysiaków ? .. To jest przykład - bo różne koła ,różne fundusze ,rózne wydatki i różne potrzeby . Bo ja rozumiem ,ze na łowiskach jest inwestycja w stanowiska ,rozumiem że jest jakaś firma zatrudniona na sprzątanie raz na tydzień ,rozumiem że inwestycja w  oczyszczenie zbiorników itd....ale takich rzeczy nie ma ...szczerze to mnie to wali ,ale jak tak z nudów zagłębić sie w ten problem ,to cos tam daje do myślenie dane zagadnienie . Dlatego lepiej nie włazić tu i sie nie zagłębiać ,a lepiej jechac na ryby i tam korzystać z uroków jakie daje nam przyroda."
Dlatego napisałem, że zgadzam się z Jego wypowiedzią. Gdzie jest ta reszta kasy czyli 170 000 zł ? Bo PZW to w sumie dobra organizacja tylko ludzie zasiadający w zarządach wypaczają jej obraz i wizerunek. Ludzei uprawiający prywatę, politykierstwo, bez jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego a nie chcę mówić, że bez wykształcenia działający w myśl " nie chem ale muszem ". 
Bardzo Cie proszę nie zapędzaj się w tym co ja umiem a czego nie umiem. Jak na razie Twój słowotok jest jak " mowa-trawa ". Taki bez wyrazu, konkretów, bez czytania uważnego wypowiedzi innych Adwersarzy. Więc może ściągnij lejce i zanim znowu coś wyprodukujesz poczytaj dokładnie co kto napisał.Nie obwieszczaj światu, że coś udowodniłeś bo jak na razie udowodniłeś tylko to, że PZW dość często sponsoruje SSR a ci w zamian za to pilnują wód nie będących własnością PZW. 
Wiecie jak to by było z tym protestem?Znając życie tu, na portalu znaleźliby się obrońcy PZW gotowi ukamienować każdego, kto chciałby wziąć w tym proteście udział. Z resztą jak Paweł słusznie zauważył wypisanie się z PZW to woda na młyn bo zapłacę trzy razy tyle za to co dostaje każdy inny wędkarz będący w PZW. To trochę tak jakby zapłacić za przejazd autostradą i za to zostać i tak skierowanym na jakieś boczne drogi, pełne dziur, samowolki, kręte i z tak zagmatwanymi przepisami że nikt do końca ich nie rozumie.
JK

(2015/06/16 10:25)

Artur z Ketrzyna

Co z tego że zacytowałeś cały post. Jak dalej nie wskazałeś tych słów:Artur zapewniam Cię, że więcej rozumiem nić potrafisz to sam zrozumieć. , które to niby Darek napisał/powiedział, a ty je zacytowałeś.

A co do twego rozumowania, powoływania SSR, itd. To wygląda tak samo jak z tym blockquoteem :-)

Po prostu wiesz że dzwony dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele.

Nie obwieszczaj światu, że coś udowodniłeś bo jak na razie udowodniłeś tylko to, że PZW dość często sponsoruje SSR a ci w zamian za to pilnują wód nie będących własnością PZW.

Nie tylko sponsoruje. Bo tworzy jednostki SSR na podstawie uchwały Rady Powiatu.
Tak pilnują wód które nie są własnością PZW. Ale są w użytkowaniu PZW.

Co do twojego protestu.
To uważnie przeczytaj 2 pierwsze zdana cytowanego przez ciebie postu Perwera.
(2015/06/16 18:26)

ponczu2

Nic nie wnoszą do gospodarstwa wodnego, zero kontroli, przegrywają wszystkie przetargi, nie ma gdzie już wędkować. Ostatni rok w pzw ze znajomymi. Pozdrawiam. (2015/06/16 18:40)

Piotr 100574

o com wy się kłócicie???????już nawet ciężko rozróżnić kto co pisze w tych blockquoteach (2015/06/16 18:40)

JKarp

Artur powiedz tylko mi jedno - o jakim Ty Darku mówisz?
Bo ja powołuje się na @perwera a Ty na kogo ?

Co do reszty Twojej wypowiedzi - ble, ble ble...

Sam sobie potwierdzasz, sam sobie przytakujesz... 
Pozostań nadal w swojej błogiej niewiedzy i nieświadomości.

" A co do twego rozumowania, powoływania SSR, itd. To wygląda tak samo jak z tym blockquoteem :-)
Po prostu wiesz że dzwony dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele."
Na podstawie Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o Rybactwie Śródlądowym art. 24. 1. Rada powiatu, na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.Gdzie tu jest mowa o PZW?Sam coś plączesz, mataczysz bo akurat powołali u Ciebie SSR i chcesz coś komuś udowodnić. Panie Kolego będący w Kole PZW osobą funkcyjną - trzeba się douczyć i doszkolić jak chce się zabrać głos. Inaczej się ośmieszasz w oczach wędkarzy z Twojego koła. Ustawa mówi o uprawnionym do rybactwa a nie PZW czy to się komuś podoba czy nie. 

Nie tylko sponsoruje. Bo tworzy jednostki SSR na podstawie uchwały Rady Powiatu. Tak pilnują wód które nie są własnością PZW. Ale są w użytkowaniu PZW.No przecież ja nie zaprzeczam, że też między innymi na wniosek PZW jako uprawnionego do rybactwa może zostać powołana SSR. Użytkowanie nie przenosi praw własności co już nie raz zostało tu powiedziane.
Ja czytałem uważnie cały post Perwera - więc doczytałem się też, że coś się stało z kwotą 170 000 zł. Resztę mojej opinii napisałem wcześniej:Bo PZW to w sumie dobra organizacja tylko ludzie zasiadający w zarządach wypaczają jej obraz i wizerunek. Ludzei uprawiający prywatę, politykierstwo, bez jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego a nie chcę mówić, że bez wykształcenia działający w myśl " nie chem ale muszem ".Aż ciśnie się na język podać przykład takich działaczy.
@zugspize - ja się nie kłócę. Staram się wykazać, że SSR nie jest w żaden sposób organem PZW. Niestety ale komuś myli się utworzenie SSR z tym, że SSR nie występuje w żaden sposób w strukturach PZW. 
JK (2015/06/16 19:34)

Artur z Ketrzyna

Co do blockquoteu, To kurka wodna...
Moja pulpa... to twoje słowa...

Na podstawie Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o Rybactwie Śródlądowym art. 24. 1. Rada powiatu, na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.Gdzie tu jest mowa o PZW?
wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.
PZW jest właśnie taką organizacją społeczną i uprawnionym do rybactwa.
No i chyba tu sam też się ośmieszyłeś ;-)

Użytkowanie nie przenosi praw własności co już nie raz zostało tu powiedziane.
A co ma piernik do wiatraka? SSR ma pilnować tylko prywatne łowiska?
Czy by być użytkownikiem rybackim, muszę posiąść wodę na własność?
Co to za śmieszny wywód z tą prywatną wodą?

ja się nie kłócę. Staram się wykazać, że SSR nie jest w żaden sposób organem PZW.

Kurcze, właśnie sam udowodniłeś że jednak jest :-) (2015/06/16 20:42)

Piotr 100574

http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CD4QFjAEahUKEwjp94ex-ZTGAhXIn3IKHfT8CbA&url=http%3A%2F%2Fwww.pawlowice.pl%2Fpzw%2Fzal.doc&ei=_HiAVemJO8i_ygP0-aeACw&usg=AFQjCNEZjCkvMClQ8qpkGNWdARYHHP0dnQ&sig2=Wvl_sJSnklguEXZId6BPcA&bvm=bv.96041959,d.bGQ

tu nic nie ma o PZW,tu pisze kto powołuje SSR (2015/06/16 21:34)

Artur z Ketrzyna

I się zgadza. To jest jeden z załączników...
Jednostka SSR jest powoływania na wniosek np.:PZW Uchwala jej powstanie Starsta. PZW przedkłada kandydatów których nadaje prawa starosta. Każdy nowy członek SSR musi byś zgłoszony do Starosty, on nadaje mu uprawnienia jak też może odebrać.
To tak w wielkim uproszczeniu i skrócie. (2015/06/16 21:58)

JKarp

Co do blockquoteu, To kurka wodna...
Moja pulpa... to twoje słowa... 

Na podstawie Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o Rybactwie Śródlądowym art. 24. 1. Rada powiatu, na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.
Gdzie tu jest mowa o PZW?
wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.
PZW jest właśnie taką organizacją społeczną i uprawnionym do rybactwa.
No i chyba tu sam też się ośmieszyłeś ;-)

Użytkowanie nie przenosi praw własności co już nie raz zostało tu powiedziane.
A co ma piernik do wiatraka? SSR ma pilnować tylko prywatne łowiska? 
Czy by być użytkownikiem rybackim, muszę posiąść wodę na własność?
Co to za śmieszny wywód z tą prywatną wodą?

ja się nie kłócę. Staram się wykazać, że SSR nie jest w żaden sposób organem PZW.

Kurcze, właśnie sam udowodniłeś że jednak jest :-)

Napiszę krótko - z pewnymi ludźmi nie należy dyskutować.
Nadal jednam zrobię wyjątek.
Po pierwsze Kolego Szanowny nie pulpa a culpa ;-)))))))))))))))))))))
Ustawa mówi tylko o uprawnionych do rybactwa a czy to Janek czy Franek to jest obojętne. 
Ty mówisz - PZW jest taką organizacją. Owszem jest ale czasem gra słów i użyte słowa powodują zmianę logiczną treści. 
Ja mówię - ustawa wspomina o uprawnionych do rybactwa a PZW dziś jest uprawnionym a jutro nie musi nim być. I co wtedy? SSR się rozumiem rozwiąże w ramach protestu ;-) ?????
To nie śmieszny wywód z tą prywatną wodą a fakty.
Widzisz Artur SSR powinna pilnować mówiąc skrótem wód państwowych a nie wód dzierżawionych przez uprawnionych do rybactwa. Uprawniony w tym wypadku PZW ma w d... utworzenie swojej straży.
Może się niedługo okazać i założę się, że gdzie nie gdzie tak jest, że SSR kontroluje wody ( jeziora ) osób zupełnie prywatnych a będących uprawnionymi do rybactwa. To czysta prywata i lewizna.

" I się zgadza. To jest jeden z załączników...
Jednostka SSR jest powoływania na wniosek np.:PZW Uchwala jej powstanie Starsta. PZW przedkłada kandydatów których nadaje prawa starosta. Każdy nowy członek SSR musi byś zgłoszony do Starosty, on nadaje mu uprawnienia jak też może odebrać.
To tak w wielkim uproszczeniu i skrócie."
A prosiłem czytaj co piszesz ;-)
To się zgadza czy nie zgadza kto powołuje SSR ?
Ten załącznik w ogóle nie wspomina PZW a Ty nadal swoje - że PZW I TAK DALEJ BLE BLE...

JK

(2015/06/16 23:54)

Artur z Ketrzyna

Kurcze, właśnie sam udowodniłeś że jednak jest :-)

Napiszę krótko - z pewnymi ludźmi nie należy dyskutować.
Nadal jednam zrobię wyjątek.
Po pierwsze Kolego Szanowny nie pulpa a culpa ;-)))))))))))))))))))))
Ustawa mówi tylko o uprawnionych do rybactwa a czy to Janek czy Franek to jest obojętne. 
Ty mówisz - PZW jest taką organizacją. Owszem jest ale czasem gra słów i użyte słowa powodują zmianę logiczną treści. 
Ja mówię - ustawa wspomina o uprawnionych do rybactwa a PZW dziś jest uprawnionym a jutro nie musi nim być. I co wtedy? SSR się rozumiem rozwiąże w ramach protestu ;-) ?????
To nie śmieszny wywód z tą prywatną wodą a fakty.
Widzisz Artur SSR powinna pilnować mówiąc skrótem wód państwowych a nie wód dzierżawionych przez uprawnionych do rybactwa. Uprawniony w tym wypadku PZW ma w d... utworzenie swojej straży.
Może się niedługo okazać i założę się, że gdzie nie gdzie tak jest, że SSR kontroluje wody ( jeziora ) osób zupełnie prywatnych a będących uprawnionymi do rybactwa. To czysta prywata i lewizna.

" I się zgadza. To jest jeden z załączników...
To tak w wielkim uproszczeniu i skrócie."
Ten załącznik w ogóle nie wspomina PZW a Ty nadal swoje - że PZW I TAK DALEJ BLE BLE...

JK

Artur zapewniam Cię, że więcej rozumiem nić potrafisz to sam zrozumieć.
JK.

Tak tylko się tobie wydaje. Ty pragniesz b wszytko było tak jak to Ty sobie ubzdurasz.

Dziś PZW jest uprawnionym jutro nie...
I co to ma do tego? Porostu będą te jednostki zamknięte i tyle.

To że według ciebie SSR powinna pionować tyko wody bez urzytkowników rybackich. To nie znaczy że nie musi być.

Nie ważne czy to organizacja, czy podmiot, jak też prywatna osoba (łowiska komercyjne) użytkuje rybacko wody państwowe. Bo one są nadal wodami skarbu państwa. A do tego ustawodawca SSR upoważnił. Tak więc Nie ma mowy o prywacie i lewiźnie. :-)

JK

No to kolego czytaj uważnie, co czytasz i wklejasz tu na forum.

Na podstawie Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o Rybactwie Śródlądowym art. 24. 1. Rada powiatu, na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa. (2015/06/17 16:11)

JKarp

Szkoda słów...Mylisz załącznik z blockquoteem. Nie rozumiesz, że ustawa mówi o uprawnionym do rybactwa nie wymieniając PZW, że SSR mogą założyć organizacje społeczne to nawet pewnie nie zauważyłeś tego, że SSR może powołać Rada Powiatu na wniosek starosty pewnie też nie doczytałeś.To jest blockquote: Na podstawie Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o Rybactwie Śródlądowym art. 24. 1. Rada powiatu, na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.podstawie Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o Rybactwie Śródlądowym art. 24. 1. Rada powiatu, na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.To jest załącznik:http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CD4QFjAEahUKEwjp94ex-ZTGAhXIn3IKHfT8CbA&url=http%3A%2F%2Fwww.pawlowice.pl%2Fpzw%2Fzal.doc&ei=_HiAVemJO8i_ygP0-aeACw&usg=AFQjCNEZjCkvMClQ8qpkGNWdARYHHP0dnQ&sig2=Wvl_sJSnklguEXZId6BPcA&bvm=bv.96041959,d.bGQ

Dla Ciebie najważniejsze jest PZW. A kto ma być jak jest monopol? Ja nie przeczę, że PZW jako takie jest wnioskodawcą dotyczącym powołania SSR . Ale SSR nie jest organizacją podległą PZW i przed nikim z PZW się nie rozlicza ze swoich patroli. Dociera to do Ciebie czy nadal tego nie rozumiesz.
JK (2015/06/17 16:36)

Jędrula

Szkoda słów...JK

Dlatego już od dłuższego czasu Ci dziwię , że z nim gadasz i próbujesz coś tłumaczyć .
To tak , jakbyś gadał z pijanym albo naćpanym . Dej se chopie spokój :)

(2015/06/17 16:46)

Artur z Ketrzyna

Szkoda słów...Mylisz załącznik z blockquoteem. Nie rozumiesz, że ustawa mówi o uprawnionym do rybactwa nie wymieniając PZW, że SSR mogą założyć organizacje społeczne to nawet pewnie nie zauważyłeś tego, że SSR może powołać Rada Powiatu na wniosek starosty pewnie też nie doczytałeś.To jest blockquote: Na podstawie Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o Rybactwie Śródlądowym art. 24. 1. Rada powiatu, na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.podstawie Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o Rybactwie Śródlądowym art. 24. 1. Rada powiatu, na wniosek starosty może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.To jest załącznik:http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CD4QFjAEahUKEwjp94ex-ZTGAhXIn3IKHfT8CbA&url=http%3A%2F%2Fwww.pawlowice.pl%2Fpzw%2Fzal.doc&ei=_HiAVemJO8i_ygP0-aeACw&usg=AFQjCNEZjCkvMClQ8qpkGNWdARYHHP0dnQ&sig2=Wvl_sJSnklguEXZId6BPcA&bvm=bv.96041959,d.bGQ

Dla Ciebie najważniejsze jest PZW. A kto ma być jak jest monopol? Ja nie przeczę, że PZW jako takie jest wnioskodawcą dotyczącym powołania SSR . Ale SSR nie jest organizacją podległą PZW i przed nikim z PZW się nie rozlicza ze swoich patroli. Dociera to do Ciebie czy nadal tego nie rozumiesz.
JK

Mylisz załącznik z blockquoteem....
Nie nie mylę. Tylko ty kolego sam nie wiesz co czytasz.
Masz problem że:
ustawa mówi o uprawnionym do rybactwa nie wymieniając PZW. Tak jak innych uprawnionych do rybactwa.
że SSR mogą założyć organizacje społeczne to nawet pewnie nie zauważyłeś tego, i tu też nie wymienił PZW jak o innych organizacji.
że SSR może powołać Rada Powiatu na wniosek starosty pewnie też nie doczytałeś. No cóż sam chyba nie doczytałeś że wniosek składa się do starosty?

Dla Ciebie najważniejsze jest PZW. A kto ma być jak jest monopol?
I tu też się mylisz, bo nie jest. Jak też PZW nie jest monopolistą. Owszem jest największym zrzeszeniem wedkarskim, ale monopolu i wyłączności na gospodarowanie wodami nie ma.

Jak byś wspomniał o egzaminowaniu na Kratę Wędkarską, to szybciej bym sie z tobą zgodził. Bo mało która organizacja zrzeszająca wędarzy może spełnić wymogi ustawowe ;-)

Ale SSR nie jest organizacją podległą PZW i przed nikim z PZW się nie rozlicza ze swoich patroli.
Idź i się zapytaj (nawet starosty), niech sami Ci to wytłumaczą. A może wtedy do ciebie co nieco dotrze. (2015/06/17 18:05)

JKarp

Jednak się nie da...JK
ustawa mówi o uprawnionym do rybactwa nie wymieniając PZW. Tak jak innych uprawnionych do rybactwa. że SSR mogą założyć organizacje społeczne to nawet pewnie nie zauważyłeś tego, i tu też nie wymienił PZW jak o innych organizacji.że SSR może powołać Rada Powiatu na wniosek starosty pewnie też nie doczytałeś. No cóż sam chyba nie doczytałeś że wniosek składa się do starosty?

Oczywiście, że ustawa nie wymienia żadnego uprawnionego do rybactwa. To jest proste - to jest oczywista oczywistość i nie musisz tego pisać bo raczej każdy to rozumie. kto czyta ze zrozumieniem.
Wniosek owszem składa się do starosty ale ustawa mówi wyraźnie, że SSR może też powołać Rada Powiatu na wniosek starosty bez wniosku uprawnionego do rybactwa. Starosta widzi potrzebę założenia SSR i wnioskuje do Rady Powiatu. Proste jak metr sznurka w kieszeni.

Ale SSR nie jest organizacją podległą PZW i przed nikim z PZW się nie rozlicza ze swoich patroli. 
Idź i się zapytaj (nawet starosty), niech sami Ci to wytłumaczą. A może wtedy do ciebie co nieco dotrze.

Poczytaj uważnie bo widzę, że zupełnie nie czytasz tego co jest proste i oczywiste:Załącznik do uchwały Nr XXX/179/2001 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 25 kwietnia 2001 r.REGULAMIN SPOŁECZNEJ STRAŻY RYBACKIEJI POSTANOWIENIA OGÓLNE§ 1. Zadaniem Społecznej Straży Rybackiej zwanej w skrócie „ SSR" jest współdziałaniez Państwową Strażą Rybacką ( PSR ) w zakresie kontroli przestrzegania ustawy o rybactwieśródlądowym oraz przepisów wydanych na jej podstawie.§ 2. Terenem działania Społecznej Straży Rybackiej jest teren powiatu pszczyńskiego.§ 3. Nadzór specjalistyczny SSR sprawuje Wojewoda poprzez Komendanta WojewódzkiegoPaństwowej Straży Rybackiej.

Nadal twierdzisz, że SSR podlega pod PZW ?Czy myślisz, że ktoś publikując ten dokument popełniłby taką gafę ?Powiem Ci tak - długa i daleka droga nas czeka ( czyli PZW, czyli wędkarzy zrzeszonych w PZW ) W REFORMOWANIU PZW dopóki w zarządach kół będą zasiadali ludzie nie rozumiejący prawa lub naginający je do swoich potrzeb. Potem tacy ludzie zasiadają w okręgach, w komisjach różnego rodzaju i tworzą buble prawne.
JK (2015/06/17 19:36)

Artur z Ketrzyna

§ 3. Nadzór specjalistyczny SSR sprawuje Wojewoda poprzez Komendanta WojewódzkiegoPaństwowej Straży Rybackiej.

Ot i zabłysnąłeś ;-)
Tak jak
Oczywiście, że ustawa nie wymienia żadnego uprawnionego do rybactwa. To jest proste - to jest oczywista oczywistość i nie musisz tego pisać bo raczej każdy to rozumie. kto czyta ze zrozumieniem.
Tylko że wcześniej sam stwierdziłeś że nie pisze PZW. To jak to jest, musi pisać PZW czy wystarczy organizacja lub uprawniony do rybactwa?

Wniosek owszem składa się do starosty ale ustawa mówi wyraźnie, że SSR może też powołać Rada Powiatu na wniosek starosty bez wniosku uprawnionego do rybactwa.
Pokaż mi gdzie tak powiat/starosta jest chętny otwierać jednostki SSR które potem sam by musiał utrzymywać. (owszem powoła uchwałą i nada prawa i regulamin, nawet co nieco dofinansuje, ale nie będzie jej utrzymywał i prowadził)
Idź i go oto poproś, a zobaczysz co ci odpowie.
Uchwałę o powołaniu SSR se przeczytaj, a nie tylko załącznik dotyczący jej regulaminu.
Bo to tak jak byś przeczytał 1 rozdział książki a wypowiadał się nad całą jej treścią.
(2015/06/17 20:18)

Artur z Ketrzyna

To jak zalazłeś już uchwałę o powołaniu SSR?
Nie?

To ci coś wskażę:

Społeczna Straż Rybacka w Krakowie została utworzona przez Polski Związek Wędkarski – Zarząd Okręgu w Krakowie na podstawie Uchwały Nr XVII/135/99 Rady Miasta Krakowa z dnia 28 kwietnia 1999 r.
Uchwalono Regulamin SSR, który stanowi załącznik do ww. uchwały.

Siedzibą SSR jest siedziba Zarządu Okręgu PZW w Krakowie, ul. Bulwarowa 43, 31-751 Kraków.

https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=18264

Jeszcze inne przykłady dać twojej aroganckiej niewiedzy? (2015/06/17 20:43)

JKarp

§ 3. Nadzór specjalistyczny SSR sprawuje Wojewoda poprzez Komendanta WojewódzkiegoPaństwowej Straży Rybackiej.
Ot i zabłysnąłeś ;-)Tak jak Oczywiście, że ustawa nie wymienia żadnego uprawnionego do rybactwa. To jest proste - to jest oczywista oczywistość i nie musisz tego pisać bo raczej każdy to rozumie. kto czyta ze zrozumieniem.Tylko że wcześniej sam stwierdziłeś że nie pisze PZW. To jak to jest, musi pisać PZW czy wystarczy organizacja lub uprawniony do rybactwa?Ja błysnąłem a Ty nie czytasz linków, gdzie jest to jasno opisane.Nie mówi się "pisze" tylko "jest napisane";-) To po pierwsze.Bo dla mnie jest to prosty, jasny i czytelny zapis. Ustawa jasno to mówi i nie będę się nad tym rozwodził.
"Wniosek owszem składa się do starosty ale ustawa mówi wyraźnie, że SSR może też powołać Rada Powiatu na wniosek starosty bez wniosku uprawnionego do rybactwa.
Pokaż mi gdzie tak powiat/starosta jest chętny otwierać jednostki SSR które potem sam by musiał utrzymywać. (owszem powoła uchwałą i nada prawa i regulamin, nawet co nieco dofinansuje, ale nie będzie jej utrzymywał i prowadził)
Idź i go oto poproś, a zobaczysz co ci odpowie.
Uchwałę o powołaniu SSR se przeczytaj, a nie tylko załącznik dotyczący jej regulaminu.
Bo to tak jak byś przeczytał 1 rozdział książki a wypowiadał się nad całą jej treścią."

Ja nie wiem gdzie ale ustawa daje taką możliwość. Tu nie chodzi o gdzie. Tu chodzi o konkretny zapis ustawy.Uchwałę to ja sobie przeczytałem już dawno i dlatego nie piszę bzdur.Powtarzam jeszcze raz - te wszystkie ustawy, uchwały, załączniki i rozporządzenie to nie jest wiedza tajemna przeznaczona dla zarządów kół. To jakiś taki zrobił się dość dziwny stan, że wszyscy ( no prawie wszyscy ) będący w zarządach kół traktują resztę jak niepiśmiennych chłopów małorolnych myśląc, że jedynie oni mają licencję na zrozumienie tych zapisów. Niestety ( dla nich samych )  jak pisałem wcześniej sytuacja jakby jest zupełnie inna. Wystarczy trochę chęci żeby znaleźć to co mnie np interesuje, poczytać i mieć wiedzę w tym temacie.A rozumiem, że w związku z tym, że pojawiła się u Ciebie SSR jesteś w kole jedynym, który coś tam w tym temacie kuma. Ale tu nie koło - tu jest forum i głupot nie wciśniesz.
JK

(2015/06/17 20:45)

JKarp

To jak zalazłeś już uchwałę o powołaniu SSR?Nie?
To ci coś wskażę:
Społeczna Straż Rybacka w Krakowie została utworzona przez Polski Związek Wędkarski – Zarząd Okręgu w Krakowie na podstawie Uchwały Nr XVII/135/99 Rady Miasta Krakowa z dnia 28 kwietnia 1999 r. Uchwalono Regulamin SSR, który stanowi załącznik do ww. uchwały. 
Siedzibą SSR jest siedziba Zarządu Okręgu PZW w Krakowie, ul. Bulwarowa 43, 31-751 Kraków.https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=18264
Jeszcze inne przykłady dać twojej aroganckiej niewiedzy?

Przecież to jest w sprzeczności z ustawą , która mówi jasno i wyraźnie kto powołuje SSR. 
To jest właśnie stan wiedzy zarządu okręgu. Przypisują sobie coś do czego nie mają prawa.
Artur prosiłem już kilka razy - nie odnoś się do czyjejś inteligencji, wiedzy itp. Odnoś się do tego co piszę. Odnoś się do tego co mówi Ustawa. 

JK (2015/06/17 20:49)

MadmaxM4

Szkoda słów...JK

Dlatego już od dłuższego czasu Ci dziwię , że z nim gadasz i próbujesz coś tłumaczyć .
To tak , jakbyś gadał z pijanym albo naćpanym . Dej se chopie spokój :)

Gdyby nie Janusz to biedak nie maiłby z kim gadać :)

Brawo za konsekwencje, aleeeeeeee kiedyś już zauważyłem brak reformowalności niektórych osób...

powodzenia

(2015/06/17 21:03)