Zaloguj się do konta

Źle się dzieje w naszym Kole.

utworzono: 2010/06/14 14:01
co nas boli i niepokoi

Że źle się dzieje, to chyba każdy widzi, ale nie każdy ma odwagę głośno o ty powiedzieć. Zapraszam szanownych kolegów do opisywania problemu, jakieś propozycje zmian, na moją skrzynkę pocztową - prywatna wiadomość - a będę się starał każdy temat poruszyć na naszym forum.

[2010-06-14 14:01]

tbgmaniek

O mosz, jakiś samozwańczy głos koła! Mamy narodziny podziemia!!
Szanowny kolego Głos Koła, wydaje mi się że kultura osobista i dobre maniery wymagają od człowieka tego aby się wszystkim przedstawić jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia, najwyraźniej Ci tego brakuje, to choć z szacunku do wszystkich kolegów z koła powinieneś to zrobić! (chyba że strach nie pozwoli).???
Dla Twojej informacji, nikt nie musi wysyłać Ci prywatnych wiadomości na skrzynkę bo może bez Twojej pomocy napisać na forum, jeżeli ma jakieś ciekawe pomysły i propozycję.
Wychodzi na to że jesteś niesamowicie zakompleksiony, schowany za komputerkiem w swoim ciemnym pokoiku, i masz jeszcze czelność pisać że źle się dzieje, każdy to widzi lecz nie każdy ma odwagę o tym powiedzieć!? To ja się teraz głośno pytam, jaką Ty masz odwagę i skąd ty się chłopie urwałeś!!!
Proponuję, zacznij pisać pamiętnik a jak dojdziesz do wniosku że nie masz już nic CIEKAWEGO do napisania to zakop go w ogródku. Może kiedyś go ktoś wykopie i z czystej ciekawości poświęci Ci chwilę czasu.
Pozdrawia i gratuluje głupoty. Tak trzymać!
[2010-06-14 21:07]

co nas boli i niepokoi

....jak ci zgrają, tak im zatańczysz panie Mańku!!!  Weź się chłopie do roboty i zrób porządek w tym kole, a nie: jednemu tak, a drugiemu na wznak. Sam dobrze wiesz jak jest. Po pierwsze trzeba zmienić prezesa; po drugie sprawa która dotyczy wycieczki - dlaczego na wyjazd jest zamówiony mały ciasny bus, a nie autobus i innym mówi się że już nie ma miejsca - pytam się : za czyje pieniążki organizowana jest ta wycieczka? - NASZE!!!, co to za koło gdzie mamy wyjazd i  ograniczamy liczbę miejsc; a po trzecie cdn i napewno to nie będzie koniec uwag.

Co dzieje się z NASZYMI pieniążkami???? - mam nadzieję że komisja rewizyjna na czele z prezesem dokładnie rozliczy się przed nami, a nie ciągle słyszymy że nie ma na tyle lub brakuje.

[2010-06-14 22:30]

Gaga

Czyżby Maślak się obudził?
Głosie Koła, co Twoim zdaniem należy zrobić/robić w Kole, żeby Cię zadowolić? Cytuję: "...Weź się chłopie do roboty i zrób porządek w tym kole..."  To raz.
Dwa: jeśli znasz historię naszych wycieczek, to byś wiedział, że nawet 50% nie doszło do skutku, bo nie było chętnych (chociaż np. na zgromadzeniu Koła, albo na zawodach chętni byli wszyscy). Pieniądze na wycieczkę? Zorientuj się jakie są stawki za km przelicz razy odległość tam i z powrotem, dodaj że będziesz miał co żreć i pić, i wtedy nas rozliczaj. Za mały bus? Możemy wynająć airbusa nawet, tylko że na wycieczkę wybierzesz się sam. Bo do tej pory, to nawet 30 zł członkom Koła i innym głosom było za dużo. A opłata, która została teraz wyliczona jest "na styk" na pokrycie przejazdu. Dlatego mamy busa a nie autobus.
"Ilość miejsc ograniczona" to tylko "chwyt marketingowy" :) A do momentu zamknięcia listy akurat zapisał się komplet.
Po trzecie: możemy nie organizować wycieczek.
Zawody będziemy organizować obligatoryjnie.
Na rozliczanie Zarządu Koła z zarządzania pieniążkami w Kole zapraszam na sprawozdawcze zgromadzenie Koła.

Teraz ja się zapytam: co się dzieje złego w Kole?
[2010-06-15 21:20]

tbgmaniek

Tak czułem, strach jest większy niż myślałem i nie pozwoli się przedstawić!!! :)
Biedny do tej pory siedział cicho bo się bał cokolwiek MĄDREGO I PRZEMYŚLANEGO powiedzieć, teraz ma dostęp do neta to będzie mógł wylewać swoje żale na stronie!
Myślę że większość z nas już się domyśla z kim mamy przyjemność albo i nieprzyjemność, wymieniać tak cenne wskazówki.
Kolega Gaga przedstawił Ci jak wygląda sytuacja z transportem. Teraz, oczywiście jak potrafisz! przemyśl sobie w spokoju(pewnie Ci to trochę zajmie) czy lepiej mieć zapełnionego busa i zapłacić 1.8 zł za km, czy może mieć 10-15 miejsc wolnych w autobusie i płacić 3-3.5 zł za km.
Jak sobie nie dasz rady z obliczeniami to się odezwij, pomożemy!
Ogłoszenie o wycieczce i zapisach pojawia się zawsze na miesiąc przed wyjazdem.
Przykro że kolega co roku ma komunie albo coś tam innego i zazwyczaj nie ma go na wycieczce!a do powiedzenia na walnym co roku ma chyba najwięcej.
Przykro mi również, że na niektórych zawodach nie ma jedzenia, no i w takiej sytuacji zawody są nie udane. Każdy to już chyba zauważył (bo tego się nie da, nie zauważyć) że Głos Koła to chyba kilka dni przed zawodami nic nie je.
Proponuję, zasięgnij języka i dowiedz się dokładnie jaka część ze składek pozostaje w macierzystym kole, policz ile jest zawodów (oczywiście tych z jedzeniem i bez), policz ile (mniej więcej) wydajemy w jednych zawodach na jedzenie i picie i wyjdzie CI gdzie są TWOJE pieniądze! PROSTE?A jeżeli jeszcze będziesz miał wątpliwości lub kłopoty z liczeniem to poproś kolegę z komisji rewizyjnej, niech wyrazi opinie na temat pieniążków w kole.
A i Jeszce jedno, lubię jak mi wszystko gra.
[2010-06-16 17:01]

tbgmaniek

Gaga z tym airbusem to Cię poniosło ale taki czerwony- piętrowy- angielski autobus można by załatwić! ;)
[2010-06-16 18:51]

babirus1978

Koledzy jak uzgadnialiśmy na zebraniu,zapisy na wycieczke dwa tygodnie wczesniej+kasiorka,ktos się nie stawi na wyjazd kasiorka przepada więc w czym problem.Było zapłacić i nie mówić ze ograniczona liczba miejsc.Chcieliście podyskutować było przyjśc na walne zgromadzenie koła.Przyszło 15 osub a reszta z setki miała to serdecznie w dupie .Teraz wszystkie żale prosze kierować do odpowiednich władz naszego koła i nie robić gnoju na  forum.SERDECZNIE DZIĘKUJE .....MAREK.... [2010-06-16 20:46]

Gaga

Żeby było jasne: KASA ZA WYCIECZKĘ NIKOMU NIE PRZEPADA.
Ponieważ to pogoda pomieszała szyki i wiadomo co.
Ale mamy nowy termin: 27.czerwca.
Jeśli komuś nie odpowiada termin, to proszę zgłaszać. Jeśli komuś odpowiada to też proszę zgłaszać. A najlepiej potraktujmy to jak nowe zapisy. W tempie ekspresowym.
[2010-06-16 21:08]

co nas boli i niepokoi

Powiedzieć coś jawnie w naszym kole równoznaczne jest z byciem odmieńcem i być wytykanym przez szanownych kolegów.

Widzę że prawda boli, ale kogo???  -  Tych co u koryta!!!

[2010-06-16 21:11]

co nas boli i niepokoi

Dotarła do mnie wiadomość żena ostatnich zawodach MISTRZOSTWA KOŁA SPŁAWIK odbyła się tylko jedna tura. Pytam : czy według wszelkich przepisów nie powinny się odbyć conajmniej dwie??? [2010-06-16 21:16]

co nas boli i niepokoi

Na ostatnim zebraniu, na którym niestety nie mogłem być, jeden z naszych kolegów zapisywał zgłaszane wnioski, więc go pytam: co się z nimi stało, co przeszło a co nie???

[2010-06-16 21:19]

co nas boli i niepokoi

Apropo, czy wspominałem o jakimś żarciu???

Na codzień mam z nim doczynienia w pracy, a już tymbardziej na grila nie mogę patrzeć.

[2010-06-16 21:24]

co nas boli i niepokoi

O mosz, jakiś samozwańczy głos koła! Mamy narodziny podziemia!!
Szanowny kolego Głos Koła, wydaje mi się że kultura osobista i dobre maniery wymagają od człowieka tego aby się wszystkim przedstawić jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia, najwyraźniej Ci tego brakuje, to choć z szacunku do wszystkich kolegów z koła powinieneś to zrobić! (chyba że strach nie pozwoli).???
Dla Twojej informacji, nikt nie musi wysyłać Ci prywatnych wiadomości na skrzynkę bo może bez Twojej pomocy napisać na forum, jeżeli ma jakieś ciekawe pomysły i propozycję.
Wychodzi na to że jesteś niesamowicie zakompleksiony, schowany za komputerkiem w swoim ciemnym pokoiku, i masz jeszcze czelność pisać że źle się dzieje, każdy to widzi lecz nie każdy ma odwagę o tym powiedzieć!? To ja się teraz głośno pytam, jaką Ty masz odwagę i skąd ty się chłopie urwałeś!!!
Proponuję, zacznij pisać pamiętnik a jak dojdziesz do wniosku że nie masz już nic CIEKAWEGO do napisania to zakop go w ogródku. Może kiedyś go ktoś wykopie i z czystej ciekawości poświęci Ci chwilę czasu.
Pozdrawia i gratuluje głupoty. Tak trzymać!

[2010-06-16 21:36]

co nas boli i niepokoi

A może kolega też by mówił o innych głośno, a nie za plecami naśmiewamy się z innych itp.!!! [2010-06-16 21:37]

co nas boli i niepokoi

!

A może kolega też by mówił o innych głośno, a nie za plecami naśmiewamy się z innych itp.!!!

sory za źle wykonany cytat

[2010-06-16 21:39]

co nas boli i niepokoi

Jeżeli to prawda że na ostatnich mistrzostwach odbyła się tylko jedna tura, powtarzam jeżeli tak było, bo tylko dostałem taką wiadomość, a nie brałem udziału i jeżeli przepisy i statut mówią że muszą się odbyć dwie tury, to składam wniosek o unieważnienie tychże zawodów. [2010-06-16 21:47]

Gaga

U JAKIEGO KURWA KORYTA???ZA TO CO ROBIMY NIKT NAM NIE PŁACI, WIĘC CHYBA O KORYCIE NIE MOŻE BYĆ MOWY.

"3.3. Zawody mistrzowskie powinny być rozgrywane w dwóch turach, z możliwością
przeprowadzenia zawodów z podziałem na sektory we wszystkich kategoriach
wiekowych."
W regulaminie wyraźnie napisane "powinny", co nie znaczy "muszą".
A ty do tego napisałeś "conajmniej dwie" więc ile 3, 4 ? Poza tym ort.
Jeśli coś się nie podoba w sposobie organizowania zawodów, to napisz co konkretnie chcesz, żeby było dodane, co zmienione.

A i jeszcze jedno, jakoś ci nie wierzę, że nie było cię na zebraniu i na zawodach w niedzielę :P

[2010-06-16 21:51]

Robcyk

Ujawnij sie tajemniczy człowieku. I nie przedstawiaj się "Co nas boli i  niepokoi" tylko "Co mnie boli i niepokoi". Dlaczego piszesz w liczbie mnogiej. Pisz o sobie!!! [2010-06-16 21:51]

Gaga

Co do unieważnienia zawodów, to idź do ZO, a nie pisz tutaj.
[2010-06-16 21:52]

tbgmaniek

Od kogo ten ściemniacz niby takie informacje dostaje?
"Nie byłem na zawodach ale dostałem takie informacje"!Może od Tadka G.
A ja jestem pewien że byłeś gościu na zawodach i każdy kto w niedziele na nich był to wie o co chodzi.Podoba ci się że wreszcie ktoś z tobą rozmawia!?!
Szanowni koledzy, proponuje olać jebanego kreta i nie reagować na jakieś głupie żale do czasu aż się koleś nie przedstawi!
[2010-06-17 16:33]

konrad87

proste, jak komuś nie pasuje to niech się wypisze z kola albo niech nie płaci  za rok jak ma jakieś problemy! nikt nikogo nie trzyma na sile jeszcze jakiegoś anonimowego osobnika.  mam nadzieje ze przedstawi się nam kolega!!

[2010-06-17 21:27]

rafko

Wow!
Rzadko tu ostatnio zaglądałem a tu mała wojna na forumPozwolę sobie na chwilę refleksji...
Nie bardzo rozumiem o co chodziło "co nas boli i niepokoi"
Nie rozumiem dlaczego użytkownicy forum mieli by do Ciebie pisać o swoich "żalach niepokojach"? Przecież mogą sami napisać na forum o tym co ICH boli i niepokoi. Jakiś "rzecznik" jesteś?Może  "co nas boli i niepokoi" niepokoi tylko Ciebie?
"Po pierwsze trzeba zmienić prezesa" 
Proponuje konstruktywna krytykę...dlaczego, w jakim celu,po co, na kogo, jakies propozycje?(Tak jakoś samo przed wyborami wypłynęło)
Temat wycieczki, kosztów chyba w zupełności wyjaśnił Gaga...
Po za tym napisał...Głosie Koła, co Twoim zdaniem należy zrobić/robić w Kole, żeby Cię zadowolić? Czekam  (jako członek zarządu) na uwagi, propozycję....
"Widzę że prawda boli, ale kogo???  -  Tych co u koryta!!!"
?????? Nie wiem jak członkowie koła wyobrażają sobie Pracę Zarządu koła i ewentualne PROFITY?Rozwieje legendę profity są... ŻADNETo praca zupełnie za darmo, niczym wolontariat, dzwonisz, załatwiasz, tracisz czas, paliwo, organizujesz imprezy kosztem normalnego wędkowania, rodziny, dla siebie, kolegów, przyjaciół...
Ale uspokójmy emocje...Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, propozycję, żale niech napisze (choćby anonimowo Ale.....Konkrety...
Że źle się dzieje, to chyba każdy widziCzyli kto? 

[2010-06-17 21:30]

łysym

Witam wszystkich.

Żeby była jasność sytuacji, nie zgadzam się żeby ktokolwiek proponował mnie (tak rozumiem zdanie o Marku H) na stanowisko prezesa.
Jestem gospodarzem koła i prawda jest taka (wg mnie), że i na to poświęcam zbyt mało czasu.
Praca zajmuje mi prawie cały dzień, potem dom,  dwójka dzieci, trzecie w drodze jest co robić. Jeżeli ktoś dojdzie do wniosku, że lepiej będzie wykonywał te zadania, nie ma problemu nie obrażę się i odstąpię stanowisko co nie przeszkodzi mi dalej się udzielać i służyć pomocą.
Bycie w zarządzie wiąże się z tym, że jak wspomnieli koledzy, poświęca się swój prywatny czas na organizowanie wszystkich imprez w kole, i prawdą jest również, że robi się to w formie wolontariatu. Co jest dla mnie zupełnie zrozumiałe i normalne. Każdy członek koła powinien się czuć za niego współodpowiedzialny i jeżeli tylko ma ochotę może się w tą organizację włączyć i służyć pomocą w jakiejkolwiek formie. Ot chociażby wydrukowanie i rozwieszenie ogłoszeń o zawodach.  Niby nic, a jednak zamiast siedzieć w domu trzeba po pracy tych parę minut poświęcić. Gaga i Maniek coś o tym wiedzą.
Ponadto Panowie, wędkowanie to tylko hobby i tak go powinniśmy traktować. Spotykamy się nad wodą po to żeby odpocząć, spotkać kolegów z którymi łączy nas ta sama pasja, z którymi mamy o czym porozmawiać. Połowić! Popić! Pogadać!
Szkoda, że ta dyskusja przybrała taką formę. Raczej powinniśmy rozmawiać ze sobą na żywo, bo ukrywając się za pseudonimami wzbudzamy tylko agresję jak widzę.
A z drugiej strony, jak mamy sobie lizać nawzajem dupy to może od czasu do czasu pożryjmy się trochę dla oczyszczenia atmosfery. Bo staniemy się nudni jak to całe Wędkuje pl.
Tyli Pany.

[2010-06-17 22:45]

p.i.t.e.r

Kolego GŁOSIE KOŁA, że szanowny to już nie nazwę, tobie to się chyba w główce pieprzy, albo jesień średniowiecza w dupie ci się zrobiła i to ciebie coś boli. Przede wszystkim zapraszam w imieniu całego naszego koła na zebranie sprawozdawcze, które odbywa się na początku każdego roku i tam proszę jasno i głośno powiedzieć co ty takiego złego widzisz w naszym kole. Zabierz głos i powiedz co ci się nie podoba i co byś chciał zmienić. Na pewno cię wysłuchamy i może wyciągniemy jakieś wnioski. Jak jest was kilku lub więcej, dołożymy krzeseł i bez obaw - nie zabraknie dla was miejsca. Mam pytanie: czy byłeś kiedyś na jakimkolwiek zebraniu? Co roku chodzą ci sami ludzie. Ludzie, którym zależy na naszym kole i chcą działać, i zapewniam, że zabierają głos nie anonimowo, lecz jawnie. Zapraszam serdecznie, porozmawiamy o wszystkim, nawet o tym co cię boli i niepokoi. Jakbyś był na jakiejkolwiek wycieczce lub zawodach, to zobaczyłbyś jak bawią się BUDOWLANI 28. Zapewniam, że rozrywka pierwsza klasa i lepszej wyprawy nie znajdziesz, a jak nie masz odwagi, to łaź se na te ryby sam, a innym daj spokój. Powracając do kolegów z ZARZĄDU, to niestety pracują za FREE !!! I zapewniam cię, że robią to bezinteresownie i to dla NASZEGO dobra. Zawsze, ale to zawsze chcą dla NAS jak najlepiej i sam spróbuj być takim organizatorem tego wszystkiego jak ONI, a szczególnie właśnie MANIEK i MAREK, a o GADZE to już nie wspomnę. POMOGĄ, WYSŁUCHAJĄ I ZAŁATWIĄ CO TRZEBA, pajacu. A jak ci (z dużej litery nie napiszę, nie licz na to, na szacun trzeba sobie zasłużyć) się nie widzi Prezes, to miej pretensje do siebie - trzeba było przyjść na zebranie i brać udział w głosowaniu, a teraz to odwołuj się do kogo tylko chcesz, najlepiej wychyl łeb przez okno i wrzeszcz. Co do kolegi, który na zebraniu zapisywał zgłaszane wnioski: TO JA. Wszystko zostało zapisane oraz przekazane na ręce sekretarza koła. A jeżeli nie wiesz, który to sekretarz, to doszedł ci następny ból, więc po raz kolejny zapraszam na zebranie sprawozdawcze, gdzie się dowiesz co to za osoba i co z wnioskami. A teraz całkiem poważnie: jeżeli się nie ujawnisz, nie otrzymasz żadnej odpowiedzi i już nikt nie będzie z tobą dyskutował na forum. Jak już wspomniałem i wspomnę jescze raz następny, zapraszam serdecznie na zebranie i tam podyskutujemy wszyscy razem, dowiesz się też o NASZYM KOLE dużo więcej, niż wiesz w chwili obecnej.

Żegnam i nie wciągaj w to gówno ludzi spokojnego żeru;), a jak ci się nie podoba nasze koło, to fora ze dwora, masz jeszcze kilka do wyboru w TBG. SPAD ODMIEŃCU !!!

p.s. co do naszego grilla, to się proszę nie przypier....., bo kaszaneczka palce lizać.

[2010-06-17 23:29]

konrad87

mam takie pytanie do ciebie panie p.i.t.e.r - czemu mówisz komuś ze się widzieliśmy i ci niby mówiłem ze coś się złego dzieje na forum??? jak my się w ogóle  nie widzieliśmy i nie rozmawialiśmy!!! nie musisz mieszać do tego osób trzecich bo to trochę źle świadczy o tobie i nie szanujesz mnie co już mi się bardzo nie podoba!!!...  [2010-06-18 15:30]

p.i.t.e.r

No napewno nie chodzi o ciebie, niestety wszystkich z imion nie pamiętam, a jakby ktoś mi nie powiedział o jakiś bzdetach na forum, to nawet tu bym nie zajrzał. [2010-06-18 16:51]