Złapali wędkarzy

/ 31 odpowiedzi

We Włocławku, na Wiśle, policja zatrzymała pięciu psełdo wędkarzy. Panowie dokonywali połowu metodą "nadrachę". Ich łupem padły 32 kilogramy sandaczy i certy. Po zarekwirowaniu sprzetu, Panowie spędzają czas w policyjnm areszcie.

Mam nadzieję, że Sąd nie stwierdzi minimalnej szkodliwości i do domu.

Bernard51


Podejrzewam ze tak  dane osobowe i do domu taka jest szkodiwosc czynu jezeli ktos tego nie rozumie  to nie potrzebnie sie uzewnetrznia na forum takie mamy prawo, prosze zapytac zarzad PZW a moze wie i rozumie ale  prowokuje aby z gory  ocenic cos co niepodlega juz ocenie nas wedkarzy (2012/01/19 13:07)

u?ytkownik61658


We Włocławku, na Wiśle, policja zatrzymała pięciu psełdo wędkarzy. Panowie dokonywali połowu metodą "nadrachę". Ich łupem padły 32 kilogramy sandaczy i certy. Po zarekwirowaniu sprzetu, Panowie spędzają czas w policyjnm areszcie.

Mam nadzieję, że Sąd nie stwierdzi minimalnej szkodliwości i do domu.


Mógłbyś wstawic  oficjalnego linka dotyczącego tej sprawy? (2012/01/19 13:16)

Bernard51


nie umiem jestem prawie ze laikiem zrob to za mnie . MUsiel bym poczekac na wnuka lub syna zeby to wpisal (2012/01/19 13:28)

Bernard51


nie umiem jestem prawie ze laikiem zrob to za mnie . MUsiel bym poczekac na wnuka lub syna zeby to wpisal
































 

(2012/01/19 13:33)

kaziks403


Dzięki.

Może nie ukręcą sprawie łba, bo puszczali w miejskiej telewizji, jest w prasie i internecie. Czekamy na finał.

(2012/01/19 14:54)

u?ytkownik61658


Oby odpowiednio ich prawnie potraktowali. (2012/01/19 15:11)

Pitbul


Wiadomość o zatrzymaniu i decyzji Policji - budująca. Swiadczy o adekwatnym do działania  potraktowaniu sprawców. Daje też nadzieję na właściwe potraktowanie przez Sąd. Mylący jest tylko tytuł  - "złapali wędkarzy". Jacy z nich "wędkarze" ?.  Dla mnie osobiście jest to jedna z tych sytuacji, kiedy (moim zdaniem) - Sąd powinien w wyroku, upublicznić dane osób łamiących prawo.T. (2012/01/19 16:45)

covent


Wiadomość o zatrzymaniu i decyzji Policji - budująca. Swiadczy o adekwatnym do działania  potraktowaniu sprawców. Daje też nadzieję na właściwe potraktowanie przez Sąd. Mylący jest tylko tytuł  - "złapali wędkarzy". Jacy z nich "wędkarze" ?.  Dla mnie osobiście jest to jedna z tych sytuacji, kiedy (moim zdaniem) - Sąd powinien w wyroku, upublicznić dane osób łamiących prawo.T.

Wystarczy przesunąć cudzysłów w prawo i będzie ok:) Gorzej jeśli taki tytuł pojawi się w telewizji czy prasie i będzie kreował taki wizerunek wędkarzy.

(2012/01/19 16:55)

kaziks403


Drodzy koledzy, napisałem taki tytuł, jaki był tytuł informacji w telewizji (bez cudzysłowia).

......zatrzymano wędkarzy, bez zezwoleń łowiących na tzw. drachę .......

(2012/01/19 17:06)

covent


no i to jest trochę problem bo powinni napisać kłusownicy.. (2012/01/19 17:11)

cyprinus m


no i to jest trochę problem bo powinni napisać kłusownicy..


----------------------------------

Człowiek trzymający w ręku wędkę to dla większości Wędkarz.

A czy prawidłowo się nią posługuje to odrębny temat.

 


 

Zastanawia mnie dlaczego dopiero teraz tak radykalnie zareagowała Policja .

Proceder trwa dzień i noc od października.

Wiedziały o tym Władze Okręgu , Straż R. i Policja.

Ponieważ były wcześniejsze kontrole były mandaty i ostrzeżenia {ostatnia 15-01-2012}

Nie zauważyłem aby po zmroku policyjne patrole przechadzały się zarośniętym krzakami brzegiem Wisły. Więc patrol policji nie był tam przypadkowo.

Poza tym wszystkie służby mają doświadczenia z ubiegłych lat.

 


 


Włocławek nie jest czymś nowym ani wyjątkowym.

Tam gdzie zgrupuje się ryba na zimowisko zawsze znają się chętni z wędkami a nie brakuje chętnych z sieciami legalnymi i nie legalnymi.

Kilka lat temu

widziałem człowieka na łodzi ubranego w kamizelę z napisem na plecach RYBAK PZW.

Stawiał sieci na wąskim wyjściu z rozlewiska. A czynności wykonywał podczas tarła leszczy.

Zapytałem dlaczego akurat teraz obstawia te płycizny.

Odpowiedź była szczera: a kiedy mam łowić jak leszcz będzie stał w nurcie na środku Wisły.

--------------------------------------------------------------------------------------- (2012/01/19 18:57)

Przemol34


Złapali "wędkarzy". Nie wędkarzy, a kłusoli. PZW powinno zareagować na ten artykuł i żądać sprostowania bo to nie wędkarze a KŁUSOWNICY!!
A drugiej strony ilu złapali?? Dwóch? Trzech? Kropla w morzu. O takich akcjach i ujęciach powinno być częściej.Złapali raz i mają limit na kilka miesięcy "wyczerpany" jaka to policja skuteczna.Śmiać mi się chce. Oczywiście dobrze, ze chociaż raz na kilka miesięcy łapią ale trzeba pokazać ,że "chroni" się wody i rybostan.A drugiej strony sąd pewnie ich wypuści lub dostana znikome kary za "niską szkodliwość społeczną".Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś za takie coś siedzieć poszedł. (2012/01/19 21:13)

Pitbul


Przemo.Ja odniosłem się do tytułu tematu na tej stronie. Autor wyjaśnił, że zacytował tytuł relacji telewizyjnej i ok. W poście Kolegi @Jakubursynow znajdziesz link do materiału w którym "redaktory" wyraziły się jak najbardziej poprawnie. Tak czy siak....Lepszy wróbel w garści niż stadko gołębi na dachu.Byle wróbel konkretny był nie wirtualny ;)Osobiście wolę takie konkrety niż kombatanckie mgliste opowieści jak to "będąc kiedyś na rybach zareagowałem na sytuację dziwną, a reakcja moja zakończyła się kolejnym wielkim sukcesem...." i tym podobne popierdółki... ;)pozdrawiamT. (2012/01/19 23:35)

covent


Ja nie wierzę, że cokolwiek, kiedykolwiek rozwiąże w Polsce problem klusownictwa; "mamy to w krwi". Karę odsiadki za taki klusowanie pewnie nikt nie dostal i nie dostanie. Może gdyby wprowadzili naprawdę  znaczące kary finansowe (powiedzmy powyżej 5 tyś pln) to cześć ludzi dala by sobie spokój z klusowaniem. Ale  z drugiej strony jest jeszcze sporo dzikich miejsc, które są nie do upilnowania i tam klusownictwo kwitnie..


" NARÓD WSPANIAŁY. TYLKO LUDZIE K...Y ". ( J .PIłSUDSKI )

(2012/01/20 12:42)

radekszumocki


Ja takich łajdaków nazywam kłusownikami z licencją ,powinni być surowo potraktowani przez sąd powszechny,na pewno w tej sprawie powinien się także wypowiedzieć sąd koleżeński. (2012/01/20 17:58)

Przemol34


Ja nie wierzę, że cokolwiek, kiedykolwiek rozwiąże w Polsce problem klusownictwa; "mamy to w krwi". Karę odsiadki za taki klusowanie pewnie nikt nie dostal i nie dostanie. Może gdyby wprowadzili naprawdę  znaczące kary finansowe (powiedzmy powyżej 5 tyś pln) to cześć ludzi dala by sobie spokój z klusowaniem. Ale  z drugiej strony jest jeszcze sporo dzikich miejsc, które są nie do upilnowania i tam klusownictwo kwitnie..


" NARÓD WSPANIAŁY. TYLKO LUDZIE K...Y ". ( J .PIłSUDSKI )


Dokładnie jak mówisz. Tylko wyższe, surowsze i NIEUNIKNIONE kary mogą coś dać. Na nic takie czy inne akcje, gdzie kłusol dostanie 200 zł mandatu czy też grzywny.Na nic praca społeczników.
Gdzies czytałem, że w USA wędkarz za 1 (JEDNĄ)  rybe ponad limit stracił sprzęt, łódkę z której łowił i jeszcze kilka tys. dol. kary. Za jedną rybę ponad limit. O ile dobrze pamietam limit wynosił 50 szt./dobę , a on miał 51 rybek. Jakiś gatunek podobny do okonia. U nas tez by się to przydało. Kilku takich porządnie ukaranych i nagłośnienie tego , a byłby spokój z kłusolami, mięsiarzami i wszelkiej maści pseudo wędkarzami.
To tak samo jak za granicą nasi jeżdżą samochodem przepisowo jak Pan Bóg kazał, a tylko przekroczy granicę i ma przepisy w dupie, a dlaczego? Bo za granicą straciłby półroczne zarobki, a u nas góra 500 zeta. Ot taki naród. Piłsudski miał rację. (2012/01/20 18:45)

cyprinus m


przeczytajcie komentarze Włocławiaków

http://www.wloclawek.info.pl/nowosci,wiadomosci_wloclawek_i_region,1,1,klusownicy_zlapani_na_goracym_uc,18415.htmle

(2012/01/22 18:14)

u?ytkownik61658


Mnie to ciekawi dlaczego żadna ze służb nie reaguje. Policja , PSR? to są służby Państwowe powołane w tym kierunku.... (2012/01/23 14:26)

arekde


Przemol34 ma całkowitą rację..toż to nie wędkarze tylkom kłusole!

Hmmma ciekawe "jurku" , że nie ma tam PSR...a może to lepiej?

PSR to dla bużetu telefony, mundury, krótkofalówki, auta (nie byle jakie...)

A może szkody kłusoli to mniej niż elegansie koło do Nissana LX 200 ??????

Aha...żeby nie było! Nie popieram a jedynie pytam!!!

(2012/01/23 18:25)

u?ytkownik75617


Takich kłusoli to tylu co wędkarzy prawie jest a dlaczego ?
Dziad wędkował to i ojciec a za ojcem syn Teraz wszystko w rękach młodzieży, zdaje Mi się ,że dzisiejsza młodzież nie będzie kłusować.Wszystko w ich rękach, może wasze dzieci za kilkanaście lat będą łowiły metrowe szczupaki bo będzie mniej kłusoli ! Czego im życzę.
Pozdrawiam młody111 (2012/01/23 19:03)