Zaloguj się do konta

Złapać kłusola

utworzono: 2009/10/22 10:55
czarek 58

to na pewno dialekt [2009-11-04 21:48]

Norbert Stolarczyk

z bruklinu :) [2009-11-04 22:00]

Kris4

Zbierz paru kolegow po wedce niech kazdy da znac koledze przez tel gdy nastapi klusownictwo jeden niech powiadomi policje a ten kto bedzie mogl i zdazy podejsc klusolii niech probuje zatrzymac :) do przybycia policji :) czesto z kolegami poprostu zwijamy siatke i tniemy bez wzywania kogokolwiek rowniez to pomaga :) jak to mowia chcesz cos zrobic dobrze zrob to Sam :) kiedys mialem z kolega sytuacje siedzimy posrod trzcin i sobie zucamy dojscie bylo tylko we woderach po trzcinie do miejsca i tylko mozna bylo stac i zucac ale widok na caly staw po jakiejs godzinie kolega zucajac zaczepil o cos patrzymy siata w wodzie no to ciach gdzie koniec szybka akcja jednej siatki niema :D my bardzo zdenerwowani ale jakby nic zucamy dalej kolega mowi obejdziemy staw no ok okazalo sie ze siatki byly postawione jeszcze w kilku miejscach przy samych trzcinach rybki wrocily do wody a siatki zniszczone :) inna sytuacje mielismy na malym jeziorku gdzie od zawsze prawie jezdzmy spinigowac sobie od malego amatorsko tam bywam :) i pewnego dnia podjechaly dwa samochody jeden terenowy drugi nie wplywaja lodeczka i pontonem i cos rozwijaja " w zyciu sie tak nie wpienilem " :) odrazu krzyk do nich oczywiscie nerwy poscily posypalo sie grubo , tel do kolegi jednego drugiego naszczescie zrozumieli ze nie przelewki i zwineli sie jeszcze zanim dobrze sie rozlozyli ale czy na drugi dzien nie wrocili niewiadomo :( ale mowie dzialajac samemu tez cos daje :) ile razy obchodzac staw czy jeziorko widze w siatce niby Wedkarza mallego szczupaczka doslownie malenstwo i mowie jak zawsze dzien dobry biora facet odpowiada neee slaboo taki maly jeden i oczywiscie moje pytanie :D i co zamierza pan z nim zrobic ?? facet oczy jak 5 zl odpowiada ze zloscia no zabieram na inne oczko :) a ja mu z lagodnoscia Pan rybke wyposci a ja pojde dalej :) facet czasami sie zgodzi po dobroci a czasem nie :) roznie bywalo :) ale mam swiadomosc ze dobrze robie :) a ile razy widze ze juz ryba do gory brzuchem :( to juz nic nie da sie zrobic :( i niby wedkarz :( ja mam 21 lat dopiero i jest wiecej takich jak ja widzacych co sie dzieje i chacych cos zmienic ilu chlopakow by chcialo walczyc z klusownictwem wodnym ale nie maja jak :( [2009-11-05 12:37]

withanight88

wielkie brawa sie należa dla kolegi ! Nie patrzec na kagos samemu to zalatwic:) [2009-11-05 22:03]

Kris4

bo zakladajac siedzimy sobie na rybkach widzimy ludzi rozwijajacych siatke ok moze policja zdazy bo dopiero rozwijaja ale jak np juz sciagaja sieci to myslicie ze policja zdazy ?? JASNE bo im tak spieszno do takich spraw tak samo jak i do zlodziei zanim przyjada to juz sobie okradna i uciekna a i klusownicy zwina sieci i pojada :( wiec po co czekac samemu zareagowac :) odwazyc sie taki klusownik trzesie portkami zeby go nikt nie widzial i tu dla nas plus ogromny nie bac sie :) stanowczo reagowac oczywiscie jesli to mozliwe wykonac tel juz wczesniej tez do kolegi czy policji i dopiero bo nigdy niewiadomo ale nie bac sie jak to mozliwe spisac numery samochodu przebic opone i juz na m daje duzo czasu :) sprawdzone :) mowie nie bac sie oni sa bardziej wystraszeni niz nam sie wydaje :) [2009-11-06 12:04]

Norbert Stolarczyk

Jestem pod wielkim wrazeniem Twojej działalności Kolego Kris4, lecz to wszystko brzmi jakoś tak bardzo dziecinnie, czy to przypadkiem nie jest tylko wytworem Twojej wyobraźni? Dlaczego to moje powątpiewanie? Ponieważ niektóre Twoje wypowiedzi nie brzmią do końca poważnie. Jeśli się mylę to przepraszam jednak jak wspomniałem nie jestem przekonany.

Pozdrawiam [2009-11-06 12:17]

Kris4

powiem tak mlody jestem dopiero 21 lat wyobrazni nie mam :) az tak wilekiej :) a wedkuje od malego :) jestem ochroniazem w perfumeri pracuje za male pieniadze ale to uczciwa praca a jak mam wolny czas to jade powedkowac :) druga sprawa z tego co zauwazylem na forum pisze sie typu sciagnie te sieci z rzeki ok a ile jest mniejszych stawow i jeziorek lub odplywow rzeki np Wisly gdzie nikt nie kontroluje ?? i tu tacy jak ja i wielu innych reaguja bo klusownicy chce podkreslic nie sa tylko na rzece i wielkich jeziorach :) i moim zdaniem niejestem jedyny co tak robi a jesli pan czy inni wedkarze jezdzicie na rybki i widzicie sytuacje i nie reagujecie bo jest od tego straz i wykonacie tel i to wszystko to bardzo mi przykro z tego powodu bo jestescie starszyzna dla nas i przykladem :) [2009-11-06 12:56]

SSR-y, to niech k...wa mniej piją a więcej chodzą po łowiskach [2009-11-06 13:57]

:) [2009-11-06 22:21]

ksrekin

Na jakim świecie ty żyjesz, albo takich macie kłusowników, ja ostatnio spotkałem czterech jak ściągali siatki, po 2m wzrostu i po 2m w barach, ja widziałem ich, a oni mnie, i co miałem zrobic. Zadzwonic, czy może grzecznie poprosic żeby sami siezgłosili na policje. A następnym razem skończyłbym z nożem w plecach i na dnie łachy. Widac że nie trafiłeś jeszcze na prawdziwych kłusoli. [2009-11-09 23:58]

withanight88

2 na 2 co Ty gadasz gosciu! [2009-11-10 22:51]

Kris4

takiego człowieka jeszcze nie widzialem :) pan ich widzial oni Pana ... i dlatego pan tego nie zglosil hmmm ok ja sie nie wypowiadam jedynie pozdrawiam [2009-11-10 23:09]

louis

Ej koledzy bez kłótni!! Mamy tylko wyrazić swoje poglądy i doświadczenia z tą gorszą rasą (kłusolami). My w naszym gronie powinniśmy się wspierać i pomagać sobie z walką z tymi gadzinami. Więc czy miał 2 na 2 to nie ważne ważne jest że jaet ich kilku i sam nie dasz rady. Wtedy lepiej nie reagować na takie coś. Przejść dalej i zgłosić komu trzeba. [2009-11-12 21:12]

to gość był kwadratowy?? o szok. hehe [2009-11-13 09:40]

JA tam mam prawie 2 ten drugi wymiar to się domyślcie.
Przesyłam adres Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
komwoj@psr.waw.pl
Adres Strony http://www.psr.waw.pl/index.html - Państwowa Straż Rybacka z Warszawy
i wyniki opublikowane na stronie PSR w Warszawie.
Skontrolowano 1.726 osób łowiących ryby.
Stwierdzono 197 naruszeń przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym oraz wydanych na jej podstawie rozporządzeń.
Udzielono 101 pouczeń.
Nałożono 90 mandatów karnych na kwotę 20.050 zł.
3 osoby ujęto jako sprawców przestępstw i przekazano policji.
W związku z popełnionymi wykroczeniami skierowano 3 wnioski o ukaranie do Sądów Rejonowych.
Zatrzymano następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 61 szt. rybackich narzędzi połowowych,
- 16 szt. wędek,
- 18 szt. innych narzędzi kłusowniczych.
Zatrzymano ok. 62 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa. [2009-11-13 20:11]

ksrekin

Miałem na myśli 2 m wzrostu (około bo z miarą przy nim nie stałem)i szeroki w barach, typowy koksiarz (chyba to pojęcie jest wam znane), szerokośc w barkach określa się obwodem, czyli miał około 80 cm po waszemu. Kwadratowy, sory że to powiem ale jesteście tacy tępi czy tylko takich zgrywacie. [2009-11-15 14:52]

rastachamp

to jest wszechobecny problem !!! gdyby nie takie "prostaki" to wedkarstwo nie miało by nieraz nutki sportów ekstremalnych. tacy ludzie będą wszędzie i zawsze i ciężko będzie się ich pozbyć zawsze [2009-11-26 22:26]

Pewnie już gdzieś to pisałem i nie odkryje nic co nie jest ogólnie wiadomym, jednak niestety my i ryby mamy pecha szczególnie jesienią, bo dziwnym trafem ilość kontroli się zmniejsza wraz z pogorszeniem pogody.
Może kontrolujący boją się świńskiej grypy, albo limit na paliwo się skończył, jakby na to nie patrzył wędkarze i ryby mają prze....ne, a kłusole raj... [2009-11-27 15:57]

...kłusownictwo to plaga ciężko wytępić , ale należy walczyć ... [2009-11-27 18:06]

DARO2165

kłusownictwo było i będzie , ale jak temu zapobiec? k....a ty opłacasz kartę a ten bandyta zastawi siec ma cie w dupie bez skrupułów pod nosem kilkuwyciąga sieci nad ranem.
[2010-01-08 00:23]

Andrzej123

Koledzy prawda jest taka,że kłusownictwo należy tępić!Spotkałem się nad wodą z różnymi przypadkami,ale chcę opowiedzieć o jednym.Przygotowania do przyłapania kłusoli trwały długo i były zakrojone na dużą skalę.Wszystkie rodzaje straży i policja przygotowały niezłą łapankę.Pościg jak na sensacyjnych filmach.Zatrzymano kilku kłusoli,zabrano kilkaset metrów sieci tudzież innego sprzętu do kłusowania.Piszę po krótce,bo najważniejsze jest rozstrzygnięcie.Okazało się,że zatrzymano kilku bezrobotnych,którym niewiele można zrobić.Niska szkodliwość społeczna jakiś niewielki mandacik i konfiskata "sprzętu".Taki był efekt akcji zakrojonej na wielką skalę.Więcej kosztowało przygotowanie,a efekt opłakany.Najgorsze jednak jest to,że prawdziwi organizatorzy kłusu po prostu dalej to robią i śmieją się ze straży i innych.Wcale nie dziwię się,że niektórzy z nas boją się czasem zareagować na akty kłusowania.Przecież ci bandyci mogą być uzbrojeni i nie ma w tym żadnej przesady.Skoro nie radzą sobie z nimi organa do tego uprawnione trzeba się dobrze zastanowić,czy warto się narażać.Wszystko oczywiście zależy od sytuacji.Dla mnie kłusownikiem jest również ten,kto uważa się za wędkarza a zabiera niewymiarowe ryby.Spotkałem się z takimi przypadkami i zawsze wtedy reaguję.Pozdrawiam wszystkich wędkarzy! [2010-01-08 13:34]

DARO2165

kolego andrzej 123 masz 1000% racji tacy bandyci na siatkę gonić jak psów ale jest ich uzbrojonych i kilku i co mamy zrobić??????? a my opłacamy kartę.

[2010-01-08 14:19]

Dzwonienie na policje i na straż rybacką nic nie daje,latem za zbiorniku sobolewo koło suwałk pojawili się panowie z agregatami w trzcinach pływały zdechłe kaczki.Sprawę zgłaszałem policji i straży rybackiej,policja nie reagowała.Pisałem maile do straży rybackiej bo jak się do nich dzwoni to nikt nie odbiera w odpowiedzi od nich otrzymałem zapytanie POPROSIMY O SZCZEGÓŁY,co miałem pokazać im palcem kaczki czy może złapać za ręke bandyte i do nich przyprowadzić.Spiningując zauwarzyłem siatkę,nawet nie dzwoniłem bo to nie miało by sensu,wyciągnołem ją na brzeg i spaliłem.
[2010-01-10 10:51]

klusoli jest duzo ale wedkarzy jeszcze wiecej i zapewne jakby zebrala sie wieksza grupa to by nie mieli zadnej szansy klusowac - trzeba ich zlapac zwiazac ,,wytlumaczyc'' i telefon do psr albo na polcje [2010-01-10 14:34]

jurek

A wiecie , kiedy PSR najlepsze zbiera żniwa .....na początku roku , kiedy to nie wszyscy wędkarze zdążyli opłacić za wędkowanie ............ u nich nie ma przebacz płać i koniec ................Więc najlepiej zorganizować wędkarzy wraz ze społecznymi strażnikami i prać tych nierobów , bo jest tak , że podjeżdża gościu mercedesem i mówi do żulika ----masz siatkę i jak nałapiesz mi ryb ---to odpalę ci dolę na berbelucha , albo na flaszkę za 5 zł z technicznego spirytusu------------WIĘC MUSIMY ZŁAPAĆ TEGO ZLECENIODAWCĘ , CHOCIAŻ WĘDKARZY KŁUSOLI , TEŻ NIE BRAKUJE .
[2010-01-10 16:00]