Zaloguj się do konta

Złamany(rozklejony) feeder Jaxona

utworzono: 2014/02/18 15:08
tomasz-komorows

Witam wszystkich wedkarzy , zglaszam sie do was poniewaz potrzebuje pomocy :) 
Niedawno kupilem nowa wedke Jaxona Feeder 60-120g wedke ogladalem kilka razy W SKLEPIE i nie mialem zadnych zastrzezen... Wedke kupilem w polsce ale mieszkam za granica wiec musialem ja wyslac kurierem. Paczke solidnie zapakowalem i oznaczylem jako szklo , wiec dotarla do mnie w calosci. W niedziele wedke zabralem na rybki i tu pojawil sie problem...Wedke uzbroilem i przy zarzucie (pierwszym leciutkim i testowym) Kij sie rozkleil...Na zdjeciach wszystko jest widoczne. 
Prosze o rade czym najlepiej byloby skleic to wedzisko? a moze sam klej nie wystarczy czy musze ja umocnic czyms od srodka? 
Tak posiadam gwarancje lecz koszt wysylki w dwie strony jest wiecej warty niz wedka...

[2014-02-18 15:08]

Arcymisiek

Może nasi rodbuilderzy ci coś pomogą, oni mają najwięcej do powiedzenia co do budowy i fachowej naprawy wędzisk. Swoją drogą, to jest kolejny przykład na to, jaką Jaxon oferuje jakość.
[2014-02-18 15:18]

haja

Jaxon... To się nie dziwię.

Kolego zrób tak: weź deseczkę drewnianą i zetrzyj troczę drobnym papierem sciernym, nożykiem czy pilnikiem. Potrzeba troczę takiego prochu z drzewa (pół  łyżeczki). I teraz potrzeba szybkiego działania - trzeba zmieszać klej cjanoakrylowy typu kropelka z tym proszkiem z drzewa i bardzo szybko nałożyć na powierzchnię klejenia. Szybko połączyć części poprzednio oczyszczone z kleju. Jak to połączysz razem to jest nie do rozerwania

[2014-02-18 17:22]

MACKO76

jaxon szajs jak feder to tylko MIKADO-ULTRAVIOLET pozdro-ryby ryby ryby
[2014-02-18 17:26]

notaki

Rzeczywiście, popytaj fachowców, albo poczytaj w necie.
Kropelka proponowana przez kolegę ma jedną wadę - nie jest elestyczna.
Zerknąłem do netu i tam gość wklejał dolnik na epidianie ( poliuretanowym kleju   dwuskładnikowym ), właśnie ze względu na jego elastyczność.
Można i na poxipolu.
To tylko sugestie, w żadnym wypadku nie stwierdzenia "tak rób"
Inna sprawa, ze łatwizna na jaką poszedł producent jest porażająca. Dolnik w całości i przyklejany do niego blank. To się w głowie nie mieści, jaki szajs mozna robić, zeby tylko ciąć koszty :-(

[2014-02-18 19:16]

jaceksw

Podaj model tego kijaszka w ramach ostrzeżenia dla innych !

Jeśli masz ochotę to kleić użyj żywicy L285 .

[2014-02-18 19:50]

ryukon1975

Element który wchodzi do środka blanku jest tak krótki że praw fizyki nie pokona najlepszy klej czy żywica. Rozklei się ponownie lub ewentualnie złamie/pęknie blank. Totalny bubel. [2014-02-19 18:38]

notaki

Celowo dali taki króciec cwaniaczki i słabym klejem połączyli.
Gdyby króciec był odpowiednio długi, to blank na dole musiał by być bardzo sztywny, bowiem jego jakiekolwiek ugiecie skutkowałoby strzeleniem blanku.
Więc "fachowcy" pomysleli :-(
Byle jaki blank i "zawór bezpieczeństwa" w postaci tego połaczenia.
Jak  będzie solidne obciązenie na wędce i wszystko się rozklei, to połowa wedkarzy odda do serwisu ( a Ci sami znów wkleją na tym samym kleju ) - koszt pewnie złotówka , a jeśli komus nie będzie chciało sie targac z wedziskiem do sklepu i czekac miesiąc na bzdurna naprawę i zrobi to sam.. to straci gwarację .
Proste ?
Proste :-(

Księgowi zawsze wygrywają :-(

Wspólny nasz wniosek jest jeden: - unikac tego szajsu jak ognia !

P.S. Już sobie wyobrażam jaka jest sygnalizacja brań na blanku. Zadna !. Z moim feederem można siedzieć z zamkniętymi oczami i reką na dolniku. Najdrobniejsze pukniecie przenosi się przez blank na dolnik. Ale u mnie rekojeść i uchwyt sa naklejone NA BLANKU.
[2014-02-19 18:52]

Diabolique

po ile taka wedka? [2014-02-19 19:17]

tomasz-komorows

JAXON BLACK ARROW Feeder 3,6m 60-120g , w sklepie kosztowal mnie az 140zl...Szkoda pieniedzy.
Prosta opinia ,posiadam i odradzam 
Dzieki wszystkim za pomoc :) jakos go poskladam. 
Pozdrawiam

[2014-02-19 20:35]

Arcymisiek

Ja bym dokładnie z tym feederem zrobił jak na filmie. :D [2014-02-25 16:23]

lynx

Głupia sprawa. Bubel jak cholera.
Ja bym zrobił tak.
Przedłużyc ten element na dolniku bo, jak ktos pisał, Jest za krótkie mocowanie z reszta wędziska i przy obciążeniu będzie ciągle wypadać i żaden klej nie pomoże. Potem nalezy dokładnie dopasowac na lekki wcisk, posmarowac klejem złozyć i powinno być. Jeżeli zdecydujesz sie na mija wersje to pisz na priv a podam Ci szczegóły i jak przedłuzyć ta część co wchodzi resztę wędki.
[2014-02-25 16:54]

haja

Ja bym dokładnie z tym feederem zrobił jak na filmie. :D

Ha Ha. Kiedyś zrobiłem podobnie jak mi się feeder złamał przy pierwszym rzucie 100g wyrzutu a przy 60 g strzelił [2014-02-25 18:18]