Złamany(rozklejony) feeder Jaxona

/ 12 odpowiedzi
Witam wszystkich wedkarzy , zglaszam sie do was poniewaz potrzebuje pomocy :) 
Niedawno kupilem nowa wedke Jaxona Feeder 60-120g wedke ogladalem kilka razy W SKLEPIE i nie mialem zadnych zastrzezen... Wedke kupilem w polsce ale mieszkam za granica wiec musialem ja wyslac kurierem. Paczke solidnie zapakowalem i oznaczylem jako szklo , wiec dotarla do mnie w calosci. W niedziele wedke zabralem na rybki i tu pojawil sie problem...Wedke uzbroilem i przy zarzucie (pierwszym leciutkim i testowym) Kij sie rozkleil...Na zdjeciach wszystko jest widoczne. 
Prosze o rade czym najlepiej byloby skleic to wedzisko? a moze sam klej nie wystarczy czy musze ja umocnic czyms od srodka? 
Tak posiadam gwarancje lecz koszt wysylki w dwie strony jest wiecej warty niz wedka...

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Arcymisiek

Może nasi rodbuilderzy ci coś pomogą, oni mają najwięcej do powiedzenia co do budowy i fachowej naprawy wędzisk. Swoją drogą, to jest kolejny przykład na to, jaką Jaxon oferuje jakość. (2014/02/18 15:18)

haja

Jaxon... To się nie dziwię.

Kolego zrób tak: weź deseczkę drewnianą i zetrzyj troczę drobnym papierem sciernym, nożykiem czy pilnikiem. Potrzeba troczę takiego prochu z drzewa (pół  łyżeczki). I teraz potrzeba szybkiego działania - trzeba zmieszać klej cjanoakrylowy typu kropelka z tym proszkiem z drzewa i bardzo szybko nałożyć na powierzchnię klejenia. Szybko połączyć części poprzednio oczyszczone z kleju. Jak to połączysz razem to jest nie do rozerwania

(2014/02/18 17:22)

MACKO76

jaxon szajs jak feder to tylko MIKADO-ULTRAVIOLET pozdro-ryby ryby ryby (2014/02/18 17:26)

notaki

Rzeczywiście, popytaj fachowców, albo poczytaj w necie.
Kropelka proponowana przez kolegę ma jedną wadę - nie jest elestyczna.
Zerknąłem do netu i tam gość wklejał dolnik na epidianie ( poliuretanowym kleju   dwuskładnikowym ), właśnie ze względu na jego elastyczność.
Można i na poxipolu.
To tylko sugestie, w żadnym wypadku nie stwierdzenia "tak rób"
Inna sprawa, ze łatwizna na jaką poszedł producent jest porażająca. Dolnik w całości i przyklejany do niego blank. To się w głowie nie mieści, jaki szajs mozna robić, zeby tylko ciąć koszty :-( (2014/02/18 19:16)

jaceksw

Podaj model tego kijaszka w ramach ostrzeżenia dla innych !

Jeśli masz ochotę to kleić użyj żywicy L285 .

(2014/02/18 19:50)

ryukon1975

Element który wchodzi do środka blanku jest tak krótki że praw fizyki nie pokona najlepszy klej czy żywica. Rozklei się ponownie lub ewentualnie złamie/pęknie blank. Totalny bubel. (2014/02/19 18:38)

notaki

Celowo dali taki króciec cwaniaczki i słabym klejem połączyli.
Gdyby króciec był odpowiednio długi, to blank na dole musiał by być bardzo sztywny, bowiem jego jakiekolwiek ugiecie skutkowałoby strzeleniem blanku.
Więc "fachowcy" pomysleli :-(
Byle jaki blank i "zawór bezpieczeństwa" w postaci tego połaczenia.
Jak  będzie solidne obciązenie na wędce i wszystko się rozklei, to połowa wedkarzy odda do serwisu ( a Ci sami znów wkleją na tym samym kleju ) - koszt pewnie złotówka , a jeśli komus nie będzie chciało sie targac z wedziskiem do sklepu i czekac miesiąc na bzdurna naprawę i zrobi to sam.. to straci gwarację .
Proste ?
Proste :-(

Księgowi zawsze wygrywają :-(

Wspólny nasz wniosek jest jeden: - unikac tego szajsu jak ognia !

P.S. Już sobie wyobrażam jaka jest sygnalizacja brań na blanku. Zadna !. Z moim feederem można siedzieć z zamkniętymi oczami i reką na dolniku. Najdrobniejsze pukniecie przenosi się przez blank na dolnik. Ale u mnie rekojeść i uchwyt sa naklejone NA BLANKU. (2014/02/19 18:52)

Diabolique

po ile taka wedka? (2014/02/19 19:17)

tomasz-komorows

JAXON BLACK ARROW Feeder 3,6m 60-120g , w sklepie kosztowal mnie az 140zl...Szkoda pieniedzy.

Prosta opinia ,posiadam i odradzam 

Dzieki wszystkim za pomoc :) jakos go poskladam. 

Pozdrawiam

(2014/02/19 20:35)

Arcymisiek

Ja bym dokładnie z tym feederem zrobił jak na filmie. :D (2014/02/25 16:23)

lynx

Głupia sprawa. Bubel jak cholera.
Ja bym zrobił tak.
Przedłużyc ten element na dolniku bo, jak ktos pisał, Jest za krótkie mocowanie z reszta wędziska i przy obciążeniu będzie ciągle wypadać i żaden klej nie pomoże. Potem nalezy dokładnie dopasowac na lekki wcisk, posmarowac klejem złozyć i powinno być. Jeżeli zdecydujesz sie na mija wersje to pisz na priv a podam Ci szczegóły i jak przedłuzyć ta część co wchodzi resztę wędki. (2014/02/25 16:54)

haja

Ja bym dokładnie z tym feederem zrobił jak na filmie. :D

Ha Ha. Kiedyś zrobiłem podobnie jak mi się feeder złamał przy pierwszym rzucie 100g wyrzutu a przy 60 g strzelił (2014/02/25 18:18)