Zaloguj się do konta

Złamany spinning jak naprawić?

utworzono: 2011/10/25 17:03
Mic1984

Jaxon crystalis złamał się w taki oto sposob jak na dodanym zdjęciu.
Rzut zaledwie z 15g obciążeniem.
Da sie jakos to naprawic? jesli tak to bardzo prosze o napisanie jak i czym.

Złamał się w górnym elemencie między pierwszą a drugą przelotką licząc od łączenia.
[2011-10-25 17:03]

marcinekk

dobra rada Nie kupuj wędek JAXONA ! a co do spina to nie wiem czy da się naprawić.Wędka na gwarancji ? [2011-10-25 17:06]

Mic1984

już nie na gwarancji.
[2011-10-25 17:08]

mariusz23

dobra rada Nie kupuj wędek JAXONA ! a co do spina to nie wiem czy da się naprawić.Wędka na gwarancji ?


Zgadza się, tańszy JAXON sprzedaje dosłownie puste blanki nawet szczytówki w teleskopach które łamią się jak zapałki :) a w spiningu to już porażka.. Tego kija nie opłaca się naprawiać. Lepiej kupić coś sprawdzonego.

pzdr
[2011-10-25 17:18]

Mic1984

ze Jaxon taki szajs to nie slyszalem:) mam gruntówki i sa naprawde mega wytrzymałe

czyli co? da rade jakos to naprawic?
[2011-10-25 17:50]

ryukon1975

Nie da się naprawić jedyne wyjście to wymiana elementu na nowy.
[2011-10-25 18:00]

Jaro21

Witam:)

Ja jakiś rok temu miałem taki sam przypadek w identycznym miejscu ale dałem na gwarancje i

naprawili:)
[2011-10-25 18:55]

J-A-C-E-K

Da się naprawić, tylko jest pytanie czy koszty naprawy nie przekroczą ceny wędki.

Ja miałem podobny przypadek złamania, lecz powodem były drzwi samochowu. Widzę że złamanie jest w ,,naprawialnym miejscu'', Ja zrobiłem tak; obciąłem postrzępione końce wędki, kupiłem dwie rurki węglowe jedną o średnicy zewnętrznej takiej jak średnica wew. wędki, druga o średnicy wewnętrznej takiej jak zewnętrzna średnica wędki. Najlepiej ja elemęty pasują na lekki wcisk. obciąłem ok 7 cm mniejszej i większej rurki i złączyłem najpierw ,,wewnetrzną'' rurk z klejem 2-składnikowym epoksydowym UHUplus ma kolor przeźroczysty i nie szpeci zbytnio wędki, tak samo z klejem zewnętrzną rurkę, poczekać 24h do wyschnięcia i gotowe.

Można tez bez obcinania końcówek ( wędka będzie miała oryginalna długość) wykonać część pierwszą operacji czyli z rurką węglową ,,wewnętrzną'' i na koniec otoczyć z napięciem plecionką , i całe to miejsce złamania pomalować klejem, jest to wersja troche mniej wytrzymała ale ładniej wygląda.

Jak coś niejasne to pytać.

[2011-10-25 20:47]

Janull

ewentualnie mozna jeszcze poszukac albo kupic na zlomie rurki takie jak do laczenia tylko wtedy wedzisko moze miec o wiele mniejsza sprezystosc i elastycznosc
[2011-10-25 21:26]

ze Jaxon taki szajs to nie slyszalem:) mam gruntówki i sa naprawde mega wytrzymałe

czyli co? da rade jakos to naprawic?

Oczywiście,że da się to naprawić w bardzo prosty sposób.Wkładasz do środka odpowiednią, ściśle dopasowaną rurkę, najlepiej z innej starej wędki, a z zewnątrz robisz omotkę ze starej plecionki, lub cienkiej dratwy.Smarujesz (Szpachlujesz) to poxipolem, czyścisz papierem ściernym, malujesz odpowiednim kolorem i gotowe.Trudno będzie poznać klejenie,a wytrzymałość jej w miejscu klejenia będzie bardzo duża. ALE! wiadomo,że wędka straci swoją sprężystość i siłę ugięcia itd. Drugie ALE! jest takie,że taką wędką można łowić.Podrawiam Bogdan
[2011-10-26 06:11]

ze Jaxon taki szajs to nie slyszalem:) mam gruntówki i sa naprawde mega wytrzymałe

czyli co? da rade jakos to naprawic?

Oczywiście,że da się to naprawić w bardzo prosty sposób.Wkładasz do środka odpowiednią, ściśle dopasowaną rurkę, najlepiej z innej starej wędki, a z zewnątrz robisz omotkę ze starej plecionki, lub cienkiej dratwy.Smarujesz (Szpachlujesz) to poxipolem, czyścisz papierem ściernym, malujesz odpowiednim kolorem i gotowe.Trudno będzie poznać klejenie,a wytrzymałość jej w miejscu klejenia będzie bardzo duża. ALE! wiadomo,że wędka straci swoją sprężystość i siłę ugięcia itd. Drugie ALE! jest takie,że taką wędką można łowić.Podrawiam Bogdan

Przepraszam J-A-C-E-K, że nie przeczytałem najpierw Twojej porady. "Z rozpędu" opisałem jak ja kleiłem to kiedyś. Ale Twoja porada jest Super. Pozdrawiam Ciebie
[2011-10-26 06:43]

J-A-C-E-K

Nie szkodzi troche tam zamieszałem, ale gdyby co to odpowiem na pytnia. pozdr

[2011-10-26 09:58]

SpinningOWY

 Miałem to samo ! Można powiedzieć że złamanie było identyczne , jak koledzy wcześniej mówili wędziska jaxona to zwykły pic na wode , niepolecam i jedynym wyjściem przy takim złamaniu jest  oddanie spinningu do serwisu .  

Życzę udanych połowów :) !
[2013-12-02 19:56]

tomy1980

Miałem wędkę inspirall pilk Jaxona na dorsze . Ten chiński szajs złamał się podczas podbijania samego pilkera przy pierwszym napłynięciu . Cały wypad na dorsze zmarowany. Reklamowałem te wędkę wymienili środkową sekcję po czym złamała się ponownie przy walce z niedużym sumem około 110cm. Jakson to typowy chińczyk z napisem. Drobne akcesoria, które miałem wszystkie się popsuły. Nigdy nie kupie nic nawet świetlika z tej szajs-firmy. [2020-08-10 00:28]

Sith

Miałem wędkę inspirall pilk Jaxona na dorsze . Ten chiński szajs złamał się podczas podbijania samego pilkera przy pierwszym napłynięciu . Cały wypad na dorsze zmarowany. Reklamowałem te wędkę wymienili środkową sekcję po czym złamała się ponownie przy walce z niedużym sumem około 110cm. Jakson to typowy chińczyk z napisem. Drobne akcesoria, które miałem wszystkie się popsuły. Nigdy nie kupie nic nawet świetlika z tej szajs-firmy.ÂÂ
Po pierwsze, wydaje mi się, że to nie temat o produktach JAXON-a, tylko o naprawie wędziska, więc Twój wpis nic nie wnosi do tematu.
Po drugie, polecam temat o MIKADOhttp://forum.wedkuje.pl/f/zlamana-szczytowka/892366 i Twój wpis z dnia dzisiejszego o Inazumie. Też szajs?
Po trzecie, jeśli nastąpiła taka awaria, to jestem w 99,99%% przekonany, że było wtym zdarzeniu, co najmnie 80% winy wędkarza.
Po czwarte, jeśli się chce używać wędziska za ok. 60.- zł, to trzeba zdawać sonie sprawę czego można od niego wynagać, co można się po nim spodziewać i jak należy je traktować.
Po piąte wskaż mi firmę, która ma w swojej ofercie coś innego niż - tak nazwany przez Ciebie - "chiński szajs".
Do Karola:
Naprawa kompletnie nieopłacalna. Kup nowe wędzisko i nie schodź poniżej ceny 120-150 zł.
Jeśli Twoje możliwości finansowe nie sięgają w/w przedziału cenowego, nabądź wędzisko tańsze, ale sprawdzonehttp://wedkuje.pl/n/spinning-za/89752.
Poczytaj równieżhttp://wedkuje.pl/n/pierwsze-wedzisko/96504może Ci się przyda.
[2020-08-10 06:49]

Sith

Znowu edycja tego.... Forum szwankuje!!!
Errata do posu wyżej:
- napisałem Do Karola
- winno być Do Autora [2020-08-10 06:54]

amstaf358

To sorry ale widocznie mało słyszałeś,to badziew nad badziewie............. [2020-08-10 07:33]

Sith

Wiele lat używałem sprzętu JAXON-a i generalnie nie narzekałem. Oczywiście zdarzały się awarie, na przykład złamanie szytowej części (jeden raz i toz własnej winy), pęknięcie blanku na skutek uderzenia o konar. Od pięciu lat mój wnuczek z powodzeniem i bezawaryjnie użytkuje spinning JAXON-a sparowany z kołowrotkiem tej samej firmy. Ja mam taki sam kołowrotek używany 3 sezony, teraz leży jako awaryjny.
Ostatnio w większości pozytywne opinie zbiera seria Grey Streamhttp://jerkbait.pl/topic/105020-kije-jaxon-grey-stream/?hl=%2Bgrey+%2Bstream.Zatem potępianie "w czambuł" jest co najmniej nadużyciem.
Zgadzam się, że nie jest to sprzęt nawet ze średniej półki, ale ceny również i jeśli od wędziska za niespełna 100-wę wymaga się tyle ile można by się spodziewać po wędzisku za 300, to jest to pomylenie pojęć.
Nota bene, poczytajcie ile awarii przydarza się wędziskom MIKADO, lub SHIMANO, może mniej niż jaxonówkom, ale przy podobnych parametrach ceny sprzętu są często 2-krotnie wyższe.
To byłoby na tyle. [2020-08-10 08:13]

WedkarzIncognito

Miałem wędkę inspirall pilk Jaxona na dorsze . Ten chiński szajs złamał się podczas podbijania samego pilkera przy pierwszym napłynięciu . Cały wypad na dorsze zmarowany. Reklamowałem te wędkę wymienili środkową sekcję po czym złamała się ponownie przy walce z niedużym sumem około 110cm. Jakson to typowy chińczyk z napisem. Drobne akcesoria, które miałem wszystkie się popsuły. Nigdy nie kupie nic nawet świetlika z tej szajs-firmy.
Od razu chcę zaznaczyć nie jest fanem Jaxona, ani żadnym testerem itp.
Widząc takie teksty kierowane w strone Jaxona jest mi słabo i nasuwa mi się jedno pytanie. @tomy1980, nie wpadłeś na pomysł że uszkodzenie mogło wyniknąć na wskutek np. nieodpowiedniego transportowania wędziska? Wędzisko się uszkodziło mechanicznie (w sposób niewidoczny dla oka) i przy nie dużym obciążeniu po prostu się złamało? Nie twierdze że tak było, ale idąc taki tokiem myślenia mogę śmiało stwierdzić że bolonka FIUME (cw 5-20) to szajs ponieważ przy wyżucie 7g zestawu złamała się szczytówka, nie upatrując w tym swojej winy tylko od razu wszystko zwalać na producenta. Dodam tylko że zorganizowanie szczytówki do kija trwało ponad miesiąc. Wspominam o bolonce ponieważ identyczną sytuację miałem z mocno budżetową bolonką Jaxona, w której również uszkodziłem szczytówke (ewidentnie moja wina), ale w porównianiu do o niebo wyższej klasy bolonki jaką jest Fiume, naprawa Jaxona zajeła mi jeden dzień, tak jeden dzień, ponieważ akcesoria do Jaxona są wszechobecne, a to również duży plus w porónaniu do wyżej wspomnianego Fiume. Więc nie ważne czy sprzęt ma naklejke Jaxon, Mikado, Shimano czy Fenwick, jak się nie dba i nie potrafi szanować sprzętów to później właśnie powiela się takie stereotypy że przykładowy Jaxon to szajs, a przepraszam jak produkt jest za np. 1000zł to nie ma prawa się zepsuć? Oczywiście że może się popsuć, ale na jednego Stradica od Shimano przypada 20 lub więcej kołowrotków od Jaxona więc to jest logiczne że na 20 młynków, któryś z nich napewno będzie użytkowany niezgodnie z przeznaczniem i później ukazują się wpisy na forach i panuje ogólna opinia że Jaxon to szajs itd. Nie wspomne już o ludziach, którzy kupując kołowrotek za 30zł oczekują cudów, a później narzekją.
To sorry ale widocznie mało słyszałeś,to badziew nad badziewie.............
@amstaf358 świetnie to napisałeś i wpisałeś się właśnie w grono ludzi, którzy powielają stereotypy ponieważ "słyszałeś", "przeczytałeś", "znajomy, znajomego powiedział", a sam najwidoczniej nie sprawdziłeś. Przez takie właśnie wpisy i komentarze ludzie zrażają się do niszowych producentów, którzy mimo wszystko i tak robią przyzwoity sprzęt w danej kategorii cenowej.

Na koniec ponownie napiszę że nie jestem żadnym fanem, testerem, przedstawicielem handlowym Jaxona itd. Nic z tą firmą na płaszczyźnie zawodowej mnie nie łączy, jest to wpis zwyczajnego użytkownika produktów spod znaku Jaxona :))))) [2020-08-10 10:29]

kaban

Jak dla mnie firma nie ma tu znaczenia tylko po co dyskutować o napawie której domowym sposobem moim skromnym zdaniem dla typowego laika jakim i ja jestem w tym względzie jest to nie do zrobienienia. Serwis i tyle lub poszukiwania używki aby dopasować brakującą część wędziska. [2020-08-10 23:53]