Złamany spinning-jak go naprawić?

/ 26 odpowiedzi

Witam.

jak w temacie mój spin jest uszkodzony.

Mam spina konger Carbomaxx 270cm/10-30g

mój spin dzieli się, a raczej dzielił się na 2 sekcje po około 140 cm.

Mój problem polega na tym, że od górnej części spina ułamało się cos koło 23 cm.

Na tym ułamanym odciku znajdowała się przelotka szczytowa oraz przelotka niżej.

teraz mam takie pytanie, na tej górnej cześci mojego spina, od ostatniej przelotki jaka mi została, do końca spina(do tego złamanago miejsca) od tej przelotki jest jakieś 8 cm,nasuwa mi sie pytanie czy kupić przelotke szczytową i założyć ją w tym miejscu, czy uciąc te 8 cm i z ostatniej przelotki zrobić przelotkę szczytową.?

kanikadze


skoro chcesz zrobić w ten sposób to proponuję kupić i przykleić przelotkę a jeśli nie będzie ci odpowiadało to sobie utniesz... uciąć jest łatwo przykleić nie da rady:) (2011/09/02 23:48)

Tomekoo


Mi się złamał konger maxim killer i skończył w piecu bo to juz drugi raz i kolejny raz wada techniczna po gwarancji juz.i poprostu kupię nowy kij nie bawiąc sie w klejenie:) (2011/09/03 00:57)

ryukon1975


Witam.

jak w temacie mój spin jest uszkodzony.

Mam spina konger Carbomaxx 270cm/10-30g

mój spin dzieli się, a raczej dzielił się na 2 sekcje po około 140 cm.

Mój problem polega na tym, że od górnej części spina ułamało się cos koło 23 cm.

Na tym ułamanym odciku znajdowała się przelotka szczytowa oraz przelotka niżej.

teraz mam takie pytanie, na tej górnej cześci mojego spina, od ostatniej przelotki jaka mi została, do końca spina(do tego złamanago miejsca) od tej przelotki jest jakieś 8 cm,nasuwa mi sie pytanie czy kupić przelotke szczytową i założyć ją w tym miejscu, czy uciąc te 8 cm i z ostatniej przelotki zrobić przelotkę szczytową.?


Teoretycznie możesz tak zrobić.W praktyce jednak po odłamaniu najczulszej części kija powstanie sztywny nieczuły kołek, którym nie rzucisz lżejszą przynętą i nie będziesz czuł pracy przynęt. (2011/09/03 08:14)

drogba


kup lepiej nowy;) (2011/09/03 08:54)

drogba


kup lepiej nowy;) (2011/09/03 08:54)

u?ytkownik26223


Tak jak mówi kol hefeed8  powstanie "pała" i potem możesz mieć kłopot z wyczuciem brań .A po za tym krótsza , mniej sprężysta szczytówka to wędka bardziej podatna na przeciążenia.Moim zdaniem masz dwa wyjścia ; kupić w skl ,szczytówkę i zrobić z wędki wklejke,albo po prostu kupić nowy kij (wydaje mi sie to sensowniejszą opcją) bo "bawić" sie w naprawy w wędce za 55 zł jest bez sensem i całkowicie nieopłacalne. (2011/09/03 09:09)

u?ytkownik37148


kup szczytówkę i będziesz miał wklejankę.  (2011/09/03 10:00)

marcianek109


Kup sobie nowy spin jest to koszt ok. 200zł za dobry sprzęt (2011/09/03 11:34)

SpiningZiom


Dobrze, to doradźcie mi jakiś spin do 100 zł na jeziora, i rzadko na wisłe ( bedę łowił kolo zatoru) (2011/09/03 20:23)

u?ytkownik87604


Po usunięciu tego kawałka który sie ułamał, twój kijek DUŻO straci. Zupełnie zmieni się charakterystyka jego pracy.

Gdzieś tak z 8 lat temu ułamał mi się ok. 10 cm kawałek szczytówki mojego "lekkiego" spina (wędka Dragon Progress Superlite 2,70 m , c.w. 2-10 g). Nie naprawiałem wędki, tylko osadziłem przelotkę szczytową na tym co zostało. Teraz spin ma 2,60 m i przyznam się, że trochę trwało, zanim się przyzwyczaiłem do jego dużo twardszej pracy.

Moim zdaniem powinieneś spróbować naprawić tego swojego spina lub kupić nowy (już nie Kongera :D).

Jeśli dasz przelotkę szczytową na obecny koniec spina, to twoja wędka po utracie tak dużego kawałka szczytówki będzie nadawała się hmmmm, ... może jedynie do trollingu.

Aby naprawić twojego złamanego spina, należy dokładnie wyrównać obie powierzchnie tych dwóch części w miejscu złamania i osadzić je w krótkiej, kilkucentymetrowej (max. 6 cm długości) tulejce o średnicy wewnętrznej równej (a w praktyce nieznacznie większej) od średnicy zewnętrznej twojego spina, w miejscu jego złamania. Tulejkę taką można zrobić z kawałka starej, zepsutej wędki teleskopowej, najlepiej węglowej, choć i tulejka z włókna szklanego z pewnością będzie wystarczająco wytrzymała. Obie części wędki, po wyrównaniu i oszlifowaniu ich krawędzi papierem ściernym, osadzasz na klej wciskając jedną część złamanej wędki do połowy głębokości tulei, a następnie wsadzasz w tuleję tą swoją pechowo złamaną część szczytową.

O ile porządnie nie strzaskałeś tej swojej szczytówki, to na 90 % twój spin da się bez większych problemów naprawić.

Kilkanaście lat temu naprawiałem tak swój złamany spinning teleskopowy (Jaxona chyba), trzeci z 5 segmentów pękł prawie dokładnie pośrodku. Po naprawie nawet składał się bez problemów, i co najważniejsze służył mi z powodzeniem następnych parę lat.  
(2011/09/03 21:44)

SpiningZiom


Dziękuję kolego za obszerną odpowiedź, postaram się to naprawić, ale nowy spin i tak był juz od dawna wyczekiwany u mnie więc kupie go i tak.

W chwili obecnej zastanawiam się czy kupic spina teleskopowego czy takiego dzielonego na sekcje.

Powiedzcie mi jaki cw, na rzekę, do połowu szczupaka , sandacza itd., oczywiście bedę łowił też na zalewie i jezioracvh, czy cw 10-40g będzie dobry?

(2011/09/04 10:16)

u?ytkownik87604


Dziękuję kolego za obszerną odpowiedź, postaram się to naprawić, ale nowy spin i tak był juz od dawna wyczekiwany u mnie więc kupie go i tak.

W chwili obecnej zastanawiam się czy kupic spina teleskopowego czy takiego dzielonego na sekcje.

Powiedzcie mi jaki cw, na rzekę, do połowu szczupaka , sandacza itd., oczywiście bedę łowił też na zalewie i jezioracvh, czy cw 10-40g będzie dobry?




C.w. 10-40 g w zupełności Ci wystarczy. Ja osobiście preferuję spinningi sekcyjne, 2 lub 3 częściowe. Spina teleskopowego używałem ostatnio z 10 lat temu.

A tego spina z ułamaną szczytówką napraw, jak nie masz to popytaj wśród znajomych, ktoś na pewno ma uszkodzony kawałek sekcji teleskopu, który będzie Cię interesował. Zapewne potrzebujesz tulejki o średnicy wewnętrznej 2-3 mm. Zmierz średnicę spina w miejscu złamania (w miarę dokładnie) i popytaj.

Pozdrawiam. (2011/09/04 10:27)

SpiningZiom


Czy miał ktoś do czynienia ze spinami Dragona lub spro?  (2011/09/04 10:50)

u?ytkownik26223


szkarlupnia ale kolega spiningziom wspominał o uszkodzonej wędce składowej nie teleskopie naprawić teleskop to żaden problem koszt 10 zł można kupić też np szczytówke do feedera i zrobić feedera ale kolega pisał że ma "spina konger Carbomaxx 270cm/10-30gmój spin dzieli się, a raczej dzielił się na 2 sekcje po około 140 cm." więc nie wiem poco mu mówisz o teleskopie ??
spiningziom wędka spining 270/10-40 ci spokojnie wystarczy a z carbomaxxa bym nie rezygnował bo w cenie 55-65 zł ciężko coś konkurencyjnego znaleźć. (2011/09/04 11:03)

SpiningZiom


Jeśli mowa o kongerze, to interesuje mnie Arcus, nie wiem co wybrać, zastanawiam się nad spinem teleskopowym, gdyz łatwo go naprawić, ale jeśli dam radę kupić dobrego spina sekcyjnego do 100-120 zł to bede bardzo zadowolony. (2011/09/04 11:07)

u?ytkownik87604


Czy miał ktoś do czynienia ze spinami Dragona lub spro? 




Dziesiątki tysięcy wędkarzy w Polsce i miliony na świecie :D

Zwróć uwagę na wędeczkę Dragon Mystery Turbo Spin (270 cm, c.w. 10-35 g, 2 sekcje), koszt ok. 140-150 zł. (2011/09/04 11:10)

SpiningZiom


Z Dragona mam kołowrotek Dragon Viper Fd835it super kręcioł, jeśli dragon robi takie dobre spiny jak ten kręcioł to będzie super

(2011/09/04 11:14)

u?ytkownik87604


szkarlupnia ale kolega spiningziom wspominał o uszkodzonej wędce składowej nie teleskopie naprawić teleskop to żaden problem koszt 10 zł można kupić też np szczytówke do feedera i zrobić feedera ale kolega pisał że ma "spina konger Carbomaxx 270cm/10-30gmój spin dzieli się, a raczej dzielił się na 2 sekcje po około 140 cm." więc nie wiem poco mu mówisz o teleskopie ??
spiningziom wędka spining 270/10-40 ci spokojnie wystarczy a z carbomaxxa bym nie rezygnował bo w cenie 55-65 zł ciężko coś konkurencyjnego znaleźć.



Być może zrozumiesz, jak przeczytasz jeszcze raz (a może kilka razy) to co napisałem!


Cały czas opisywałem koledze spiningziom, jak ma naprawić swojego spina za pomocą np. kawałka wędki teleskopowej. (2011/09/04 11:18)

SpiningZiom


dziękuję drodzy koledzy za pomoc, już wiem jak naprawie spina

jeśli wszystko się uda mój spin bedzie o około 4 cm krótszy bo odciałem tę część co była popękana, a reszta jest Ok, w środek spina wstawię kawałek ok 8 cm drutu, po 4 cm powpuszczam od dołu i od góry nałoze końcówke spina , dam klej i owine drucikiem cienkim tak jak jest zrobione przy przelotkach.

(2011/09/04 20:11)

u?ytkownik87604


dziękuję drodzy koledzy za pomoc, już wiem jak naprawie spina

jeśli wszystko się uda mój spin bedzie o około 4 cm krótszy bo odciałem tę część co była popękana, a reszta jest Ok, w środek spina wstawię kawałek ok 8 cm drutu, po 4 cm powpuszczam od dołu i od góry nałoze końcówke spina , dam klej i owine drucikiem cienkim tak jak jest zrobione przy przelotkach.



Zrobisz jak uważasz kolego, ale wsadzenie obu złamanych części w tulejkę to dużo pewniejszy sposób ... o czym się zapewne szybko przekonasz :D

Pozdrawiam (2011/09/04 21:48)

Marc92


Ja osobiście posiadam carbomaxxa 2,40/25 .. męczyłem go z 6lat i nadal czasami go mecze .. i ani żadnego uszczerbku ;o Dziwi mnie jedno. Użytkownicy kongerów carbo.. co wy z nimi robicie , ze wam pękają ? xd  No, ale do tematu. Osobiście nie chciałoby mi się bawić w sklejanie tego kija. Jak już koledzy wspomnieli.. 55zł to nie są jakieś duże pieniądze.. Kup nowy, ewentualnie dorzuć trochę i kup coś lepszego ;] pozdrawiam. (2011/09/04 22:00)

u?ytkownik87604


Ja osobiście posiadam carbomaxxa 2,40/25 .. męczyłem go z 6lat i nadal czasami go mecze .. i ani żadnego uszczerbku ;o Dziwi mnie jedno. Użytkownicy kongerów carbo.. co wy z nimi robicie , ze wam pękają ? xd  No, ale do tematu. Osobiście nie chciałoby mi się bawić w sklejanie tego kija. Jak już koledzy wspomnieli.. 55zł to nie są jakieś duże pieniądze.. Kup nowy, ewentualnie dorzuć trochę i kup coś lepszego ;] pozdrawiam.


Ulubioną wędeczkę zawsze warto naprawić :D
PS. Tez miałem Kongera Carbo .... wędka złamała sie w połowie podczas holu troci w czasie niezłej fali na Zatoce Gdańskiej. (2011/09/04 22:17)

Marc92


Ja swoim carbo ostatnio ciagnałem kaczodzioba metrowego ;D .. i wytrzymał .. najwiecej dostał kołowrotek XD .. ale była zabawa, bacik też trzeszczał ciutke ;] .. ALE NIE PĘKŁ !! <rotfl> (2011/09/05 22:00)

jblog


dziękuję drodzy koledzy za pomoc, już wiem jak naprawie spina

jeśli wszystko się uda mój spin bedzie o około 4 cm krótszy bo odciałem tę część co była popękana, a reszta jest Ok, w środek spina wstawię kawałek ok 8 cm drutu, po 4 cm powpuszczam od dołu i od góry nałoze końcówke spina , dam klej i owine drucikiem cienkim tak jak jest zrobione przy przelotkach.


Dobry pomysł. Na moim blogu z poradami znajdziesz więcej informacji jak się za to zabrać. Zapraszam. (2011/09/07 21:17)

u?ytkownik87604


dziękuję drodzy koledzy za pomoc, już wiem jak naprawie spina

jeśli wszystko się uda mój spin bedzie o około 4 cm krótszy bo odciałem tę część co była popękana, a reszta jest Ok, w środek spina wstawię kawałek ok 8 cm drutu, po 4 cm powpuszczam od dołu i od góry nałoze końcówke spina , dam klej i owine drucikiem cienkim tak jak jest zrobione przy przelotkach.


Dobry pomysł. Na moim blogu z poradami znajdziesz więcej informacji jak się za to zabrać. Zapraszam.

A ja z całą stanowczością powtarzam, tulejka będzie pewniejsza :)
A tak na serio, to szkoda, że tak niewielu chce pomóc, a tak wielu chce by im pomagano.

Nikogo konkretnego nie mam na myśli! ... żeby znowu z byle błahostki zadymy nie było ;) (2011/09/07 21:33)