Złamana szczytówka okoniówki Kongera

/ 10 odpowiedzi
witam!
Złamałem szczytówkę w "okoniówce" składanej dwuczęściowej kongera. Czy można to jakoś naprawic,czy kij do wyrzucenia?
Pozdr.
Damian M


Osobiście proponuje oddać ją do naprawy po wcześniejszym upewnieniu się czy naprawa nie kosztuje więcej niż nnowa wędka Pozdrawiam Damian !!!!!!!!!!! (2010/06/08 13:04)

u?ytkownik38976


witam!
Złamałem szczytówkę w "okoniówce" składanej dwuczęściowej kongera. Czy można to jakoś naprawic,czy kij do wyrzucenia?

Pozdr.


Niczego nie wyrzucaj! Zanieś do dobrego sklepu wędkarskiego i tam Ci to napewno naprawią a i koszt tego nie jest wielki. 

(2010/06/08 13:52)

u?ytkownik34009


z tego co wiem to można bez problemu kupić szczytówkę do danej wędki

musisz zamówić w sklepie wędkarskim

cena - chyba połowa tego co cała nowa wędka

więc nei wyrzucaj sprzętu tylko ponieśkoszty

załatwiaj to tak jak mastif powiedział w sklepie wędkarskim

okoniówka czyli wklejanka często jest narazona na jakieś usterki ze względu na swoją delikatnoć

i producenci powinni być przygotowani na takie sytuacje i oczywiście czerpać z tego zyski

pozdro

(2010/06/08 14:00)

u?ytkownik38976


.........no i właśnie producenci są przygotowani i czerpią jakieś tam marne , ale zawsze zyski. Marne, bo nie jest strasznie droga taka naprawiałka, a w sklepie zrobia to napewno sprawnie i fachowo. Ale nigdy w życiu nie wyrzucaj takiego kija, nawet gdybyś miał zrobić z niego podlodówkę, a to żadna filozofija. (2010/06/08 14:05)

u?ytkownik34009


nie takie marne zyski

górna część wędki - szczytówka w takiej samej cenie co dolna gdzie masz korki uchwyty na dolniku do kolowrotka

teoretycznie szczytówka powinna być dożo tańsza

a w cenie około połowy całości 

a wyrobienei jej nie jest tak kosztowne jak dolnej części wędki (zależy też od przelotek)

ale z uszkodzonej zawsze można odczepić i użyć lub sprzedać

pozdro

(2010/06/08 14:20)

u?ytkownik38976


No może. Ja zapłaciłem za naprawę 25 zł. Naprawę, NIE wymianę. Także producentom zarobić wiele nie daje :) Jest facet, który jest naprawdę fachowcem w tym co robi. Naprawia wszystko, od wędek, poprzez kołowrotki, kombajny, aż po pontony i silniczki el. do łódek.  (2010/06/08 14:25)

u?ytkownik34009


zależy jak złana jest ta szczytówka

wydaje mi się , że złamania w pełnym tego słowa zrozumieniu nei da się naprawić - żeby wędka pracowała jak przed złamaniem hmmm może się myle

ale jeśli to odłamana przelotka bądz inne gówienko to pewnei i można

choć ja jestem zwolennikiem nowej w pełni sprawnej szczytówki

nigdy nie wiadomo co sie stanie

a tak to masz pewnośc ze jest sprawna

chociaz czasem i z nowymi nei ma pewności

miałem podobną sytuację nie przy wklejance ale przy zwykłej szczupakówce 5-25 g złamała mi się szczytówka w momencie akcji wyrzutowej

w nic nei uderzona - chyba ze w sklepie

wedka na gwarancji - przypilnowałem tematu i wymienili szczytówkę

pozdrawiam

(2010/06/08 14:30)

kuman0


NO wlasnie ja tez czekam na wymiane gornej czesci w jerkowce dragona mistery x zlamala sie przy wyrzucie wabika 52g a cw wedki 80g!!! co lepsze wczesniej wyjalem 6 szczuplych kolo 80cm na nia i wszytko ok a wabik ciagle ten sam byl. a co do wymiany to koles w sklepie jeczal ze moze uderzona i takie tam, wiec ciekawe czy wymienia. Pozdrawiam i zycze wszytkim aby dzwieku lamanej wedki nigdy nie uslyszeli przynajmniej przy wyrzucie :) (2010/06/08 14:50)

u?ytkownik38976


No, i takim kolegom lepiej nie życzyć już nigdy przekornego "połamania kija..." :) (2010/06/08 15:14)

zenba


dzięki_:) (2010/06/08 15:26)