Złamana szczytowa część w spinningu

/ 7 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo spinningowe
Witam,
W spinningu Mistrall RED LINE JIG do 15g złamała mi się końcowa cześć szczytówki około 8cm. Czy jeśli założę nową  przelotkę  szczytową to złamanie oczywiście spinning skróci się o 10 cm bedzie to zauważalne i dyskomfortowe przy wędkowaniu ?
fcmichal82


ja miałem złamane 4-5 cm, nie widziałem różnicy,  ale to było w spiningu innej firmy. (2011/11/19 21:32)

u?ytkownik92948


Raczej dużego wpływu nie powinło być, kij będzie tylko troszkę sztywniejszy itealny do techniki podrywania w spinningowaniu. (2011/11/19 21:43)

irex


Nic nie wiem jaką metodą łowiłeś tym kijem.Jeśli służył on do jigu różnica może być kolosalna.Z całą pewnością kij się usztywni i nieco zmieni akcję.Brania jak przenosił to i będzie przenosił tyle tylko,że przy mniejszych przynętach nie będzie charakterystycznego ugięcia,a po opadzie na dno wyprostowania szczytówki.Jak będziesz chciał sam wymienić, a nie wiesz jak  to pisz na priv,a chętnie pomogę (2011/11/19 22:36)

Tomekw1


Wękka skróci się , jak pisałeś o 10 cm , nie znam tego kija , jeśli to wklejanka , to różnica będzie ogromna , gorsza sygnalizacja brań , gorsze właściwości rzutowe blanku. Generalnie jakiekolwiek skracanie szczytówki ma duży wpływ na właściwości wklejanek. Im kij  bardziej miękki i wolny , tym , jak wynika z mojego doświadczenia , mniejszy wpływ na zachowanie wędki.

Jeśli to wklejak - szczytówkę trzeba wyminić, nie jest to zbyt skomplikowane, napewno sobie poradzisz, jesli masz jakieś pytania , pisz śmiało , postaram się pomóc. :)

(2011/11/20 12:00)

egzekutor


jest taki sam lub podobny temat na forum pisałem kilka minut temu o mistrallu ja wymieniłem szczytówke 3 razy (2011/11/20 13:01)

u?ytkownik76122


To nie jest wyklejanka, po dokładniejszych oględzinach zauważyłem że 5 cm od końca pozostało rozwarstwienie włókna węglowego tak wiec jeśli będę chciał zrobić coś z tym spinem to z 2,7 zrobi się 2,5. To była typowa okoniówka, czy jeśli zostanie skrócona o 20cm to zrobi się szczupakówka? czy wędka do kosza?  Dodam  że spin przed złamaniem miał ciężar wyrzutu do 15 gram . (2011/11/20 15:14)

Tomekw1


Jeśli to wędka dosyć szybka, a musisz ją aż o 20 cm skrócić , to zrób z niej wklejankę.

Na okonie bedzie idealna.

(2011/11/20 20:54)