Zaloguj się do konta

Zła czy dobra praca mojego woblera?

utworzono: 2012/11/05 10:11
Mlody97

ostatni zrobiłem kilka małych woblerów kazdy z nich się kręci wokół własnej osi oto jeden z nich
[2012-11-05 10:11]

jakubnob

hyh mialem ten sam problem najgorsze jest to ze przyczyn moze byc kilka   ...

krzywo nacięte miejsce na ster

asymetryczny ster 

krzywo naciety rowek na stelaż

lecz wydaje mi sie ze krzywo naciąłeś miejsce na ster

specjalista nie jestem pierwsze poprawnie dzialajace wobki zrobilem 3 dni temu :P

wyglądają gorzej od twojego xD 

[2012-11-05 00:23]

Mlody97

może ktoś jeszcze coś poradzi słyszałem że z oczkiem do mocowania żyłki może być coś nie tak?
[2012-11-05 07:12]

obcy91

Wg. mnie pierwszy powód, zbyt małe i nie w tym miejscu przednie oczko, drugi powód za długi ster, ewentualnie trzeci powód to zły kąt.
[2012-11-05 08:11]

obcy91

Jako że jesteś początkujący, proponuje Ci kopiować woblery, próbuj zrobić identyczny kształt jak w firmowym woblerze oraz ten sam kąt ustawienia steru, podobny ster oraz w takim samym miejscu przednie oczko. Spróbuj wystrugać 3-4 korpusy i zobaczysz co się będzie działo.

Dociążenie (nie wiem jaki to materiał? chyba balsa?) przed i za oczkiem brzusznym, jeśli takowego nie ma jak w woblerze wyżej to wstaw jeden kawałek ołowiu bardziej w przodzie woblera niż na tyle czy środku.

A najlepiej pobaw się w tego typu woblery, są proste i szybkie do zrobienia.

[2012-11-05 08:18]

obcy91

Tylko oczywiście zaokrąglone brzegi i rogi :)
[2012-11-05 08:19]

kaban

Nie wiem co ma "w środku" ale obstawiam ,że to zbyt długi ster.
[2012-11-05 08:20]

Wonski79

może to też ci pomoże

Wobler hand made - kształt

oczywiście Obcy91 może mieć więcej racji. Na forum jest sporo o woblerkach i tylko praktyka czyni mistrza. Im więcej zrobisz i wyciągniesz jakieś wnioski tym lepiej. Człowiek uczy się najlepiej na własnych błędach. Każda informacja przekazana przez nas może skrócić twój czas nauki. Ale wszystko zależy od ciebie. Jeżeli pytasz to dobrze, znaczy się, że zależy ci na tym co robisz i chciał byś to robić dobrze.

pozdrawiam i powodzenia w "struganiu"
[2012-11-05 09:43]

esox61

Ster jest zbyt długi i prawdopodobnie za szeroki. Na początek lepiej stosować mniejsze stery takie jak w większości wobków firmowych. One wiele błędów w montażu wybaczają. Miejsce zamocowania oczka musi dzielić ster na dwie równe połowy, jak również korpus woblera. Obciążenie musi być nisko zamocowane w stosunku do wysokości woblera. Pozdro [2012-11-08 00:06]

Mavbad

Dokładnie tak jak mówią koledzy na moje oko masz za długi ster , mogłeś zapodać fotkę z góry wobka bo nie widać w jakim kształcie jest ster . Przycinaj go po troszeczku i patrz co się dzieje . powinieneś też przegiąć przednie oczko w dół ..... masz je trochę za wysoko .

Następnym razem jak będziesz wcinał ster to przy tych małych wobkach daj wcięcie pod samym oczkiem i ster o połowę zmniejsz .

Pozdro 

[2012-11-08 17:12]