Zaloguj się do konta

Zima nie odpuszcza a zawody tuż, tuż.

utworzono: 2013/03/21 18:14
dam621

Z racji , że nie mogę doczekać się zawodów napisałem ten post. A więc tak 21 kwietnia mam zawody wędkarskie na łowisku u Roberta w Kleczewie.Woda o wielkości 4h średnia głębokość to od 1,3 do 3m. W łowisku przeważa płoć wzdręga i leszczyk. Nastawiam się na płotkę będę łowił na bata zestaw jaki przygotowałem to:
Spławik 1,5gPrzypon 0.14mmHaczyki nr 14no i oczywiście obciążenie
Zanęta:Platinum Płoć 1kgPlatinum grand prix 1kgpinka
Co sądzicie o doborze zanęty jeżeli macie jakieś uwagi czy porady to proszę o napisanie poniżej.
Z góry dziękuje! [2013-03-21 18:14]

Lin1992

No kolego to życzę sukcesów i oczywiście pierwszego miejsca.
[2013-03-21 19:00]

Spawciu

ja bym raczej sprobowal z przyponem 0,12 [2013-03-21 19:32]

troc

Wiosna, zawody- 0,14 żyłka główna, przypon co najwyżej 0,12 a najlepiej 0,10, haczyk 14 lub 16 spławik max. 1gram i wyniki będą. Co do zanęty to na pewno z umiarem, dodałbym ziemi bełchatowskiej, jako przynęta ochotka haczykowa i NAPRZÓD. Sukcesów życzę.

[2013-03-21 20:35]

perwer

Po alarmującym tytule ,myślałem że zawody masz teraz w wekend -23-24?
 Do 21 kwietnia-chłopie,to Ty sie jeszcze opalić zdążysz .

co do zestawu nie doradzam ,bo każdy łowi jak lubi .
 Ja bym przypon dał 0,8 ,haczyki malutkie ochotkowe -czerwone ,spławik- zależy od wiatru -ale bez wiatru 1 gram . Zanęta ciemna wymieszana z gliną rozpraszającą 2:1 z przewaga gliny .Do tego ziemia z jokersem - bez tego ani rusz .Zaneta przesiana przez sito-podstawa -w zanęcie troche pinek .Na hak ochotka ...wystarczy.

[2013-03-21 20:35]

Hooher

Dobre :)

[2013-03-21 23:05]

dam621

A jeżeli podał bym samą zanęte bez gliny to by było żle? Ryba by nie brała? Niewiem bo jeszcze nigdy nie mieszalem zanęty z glina czy ziemią. [2013-03-22 14:16]

perwer

Damian pomyśl dla czego używa sie zanętę ?
  Na logike do zwabienia ryby w miejsce które łowimy . teraz tak - kiedy ryba taka przyjdzie ?
 a no w okresie kiedy żeruje -przyciagnie ją zapach  i praca zanęty ( praca zanęty ,tzn: właśnie dlatego trzeba przesiać przez sito  i odpowiednio namoczyć ,żeby powoli sie uwalniała ,wabiąc ryby)

Jeśli dodasz do zanęty troche gliny i ziemi - uzyskach taka kompozycje - gdzie ryba sie zainteresuje uwalnianą smugą - przy małej ilości zanęty sie nie nasyci i bedziesz w stanie rybke przytrzymać w łowisku .Kolor na ta pore roku najlepiej ciemny .Gliny masz rozpraszające i wiążące .Wszystko zależy ,na jakim łowisku łowisz-czy jest uciąg ,głębokość -ale wszystko na necie znajdziesz.

Jokers  i jego zapach -jest na ta porę roku najlepszym wabikiem ryby .Ziemie dodajemy ,po to żeby te małe robaczki powoli uwalniały sie ,przyciągając i przytrzymując jak najwięcej ryb w łowisku.  Samą zanętą ryb tak nie zwabisz i nie przytrzymasz .
Wczesniej przed zawodami ,możesz spróbować z atraktorem-np. wanilią ,jaki daje efekt ...lub kup ,upraż i zmiel konopie -dodaj do zanęty ..zobacz czy o tej porze takie wabiki nie odstraszaja jeszcze ryb...
Pamietaj tez że na zawodach nie będziesz sam .Konkurencja koło ciebie ,może miec rybe cały czas na swoim łowisku ,nęcąc jokersem,lub  innymi specjałami-a Ty będziesz liczył liście na drzewach- wiem to z doświadczenia ,gdzie już wyciągnąłem wnioski.
[2013-03-22 16:35]

dam621

Bardzo dziękuje za tak dokładna i mądrą wypowiedz. Lecz mam jeszcze jedno pytanko.Czy 2kg zanety to nie za duzo jak na ten okres czasu czyli kwiecień? Woda jeszcze zimna [2013-03-22 19:46]

perwer

Damian 2 kg zanęty -samej ,to dość spora ilość .Rozrobiona z gliną ,zaspokoi twoje potrzeby na kilka wypadów. Do tego  jak kupisz ćwiartkę jokersa ,to  zużyjesz kilogram (przesianej przez sito- pamiętaj-ziemi ...jak powiadał nasz wieszcz :tej ziemi......najlepiej Bełchatowskiej ).Ziemia z jokersem osobno zrobiona i podawana-pamietaj.
 Jednak ziemia bełchatowska trochę kosztuje -to ja proponuje odwiedzić kilka kwiaciarni i kupic za 2 zł 3 kg zwykłej ,ale czarnej. Mozna dostać ,nie z dodatkami ,torfem,czy nawozami,ale są kwiaciarnie,które sprzedają dobra czarna zwykła ziemie -lub możesz jak masz możliwości wziąć z kretowiska .
  Po zawodach jak zostanie Ci jokers-wkładasz go w z ziemię do plastikowego pojemnika ,zamykasz i kładziesz w lodówce gdzie trzyma sie warzywa -na dole. Dobry jokers nawet 3 tygodnie wytrzyma ,mimo że po tak długim czasie wcześniej zwilgocona ziemia zacznie pleśnieć .
Ponownie użyty po tak długim czasie ,dobrze jak wcześniej jest zamoczony w wodzie i przelany przez sito - dlatego że sporo bedzie martwego jokersa i martwy zostanie Ci na sicie.
Jednak pewnie poradzisz za pare dni ,lub tydzień już go wykorzystać.

zaneta jak zostanie Ci po zawodach ,możesz włożyć do zamrażalnika i zużyć ponownie jak wybierzesz sie na ryby.

[2013-03-22 20:38]

dam621

Aha teraz już wszystko wiem bardzo dziękuje za wypowiedzi. [2013-03-22 20:49]

gral

co do zestawu nie doradzam ,bo każdy łowi jak lubi .
 Ja bym przypon dał 0,8 ,haczyki malutkie ochotkowe -czerwone ,spławik- zależy od wiatru -ale bez wiatru 1 gram . Zanęta ciemna wymieszana z gliną rozpraszającą 2:1 z przewaga gliny .Do tego ziemia z jokersem - bez tego ani rusz .Zaneta przesiana przez sito-podstawa -w zanęcie troche pinek .Na hak ochotka ...wystarczy.

Ha ha z tym opalaniem to takie pewne nie jest temp. przez 0 czyli w nocy mróz a w dzień lekka odwilż przepowiadają do 15 kwietnia, także nie jest oczywistym czy ten lodzik do 20 kwietnia puści niestety [2013-03-27 11:47]