Zima nas zaskoczyła

/ 5 odpowiedzi
Witam wszystkich serdecznie. W tym roku zima nas w skandynawi zaskoczyla ,ale z odwrotnej strony. Myslalem z kilkoma kolegami ze bedzie ,nam dane polapac z podlodu , a tu niesamowity psikus. Co myslicie o tym? Przyjdzie zima ? Opiszczcie swoje techniki lowienia , przynety i oczywiscie gdzie wedkujecie. Pozdrawiam wszystkich.
adrianek19921


zima będzie spokojnie oj w lutym będzie mroźno;)) coś tak czuję (2012/01/13 16:24)

robban


Fajnie by bylo! Nie moge sie doczekac na pierwsze wyjscie na lod !! (2012/01/13 16:32)

zajaclol


No ciekaw jestem, czy nawet jeśli pod koniec zimy przymrozi to na tyle, że powstanie bezpieczna do chodzenia pokrywa lodowa na jeziorach...
Czy ktoś się orientuje mniej więcej np. jaka grubość lodu powstanie po tygodniu mrozów? Wiem, że to zależy od temperatury, wielkości jeziora itp itd. ale może ktoś mieszka nad jeziorem cały rok i wie jak u niego jest ;)


- Mapy batymetryczne jezior polskich; 
- Jak przygotować się do łowienia i wykonać niektóre akcesoria wędkarskie w domu;
- Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich; 
- Jak łowić różne gatunki ryb; 
- Porady w konserwacji i naprawie sprzętu wędkarskiego; 
- Opisy różnych sztuczek wędkarskich; (2012/01/13 18:37)

robban


No ciekaw jestem, czy nawet jeśli pod koniec zimy przymrozi to na tyle, że powstanie bezpieczna do chodzenia pokrywa lodowa na jeziorach...
Czy ktoś się orientuje mniej więcej np. jaka grubość lodu powstanie po tygodniu mrozów? Wiem, że to zależy od temperatury, wielkości jeziora itp itd. ale może ktoś mieszka nad jeziorem cały rok i wie jak u niego jest ;)


- Mapy batymetryczne jezior polskich; 
- Jak przygotować się do łowienia i wykonać niektóre akcesoria wędkarskie w domu;
- Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich; 
- Jak łowić różne gatunki ryb; 
- Porady w konserwacji i naprawie sprzętu wędkarskiego; 
- Opisy różnych sztuczek wędkarskich;
U mnie w ciagu dnia i nocy ,przy 12 stopniowym mrozie tafla lodu zrobila sie na grubosc jednego centymetra. Na bezpieczne chodzenie ,po lodzie minimum potrzeba 2 tygodni mrozow. Znam takich co ,po kilku dniach juz wchodza. Ja staram sie wychodzic na lod , jak samochod z plugiem odsniezy , trase dla ludzi uprawiajacych sporty zimowe. Ale ,to moj widok na bezpieczenstwo moje. Nie mowie ze nie probowalem wchodzic wczesniej na lod !! (2012/01/13 18:45)

adrianek19921


kolego u mnie jezioro bardzo duże nie powiem dokładnie ile ma bo nie chcę kłamać.3 dni mrozów po -5 i chodziłem już 30 m od brzegu.Tydzień jeżeli będzie powyżej -5 to lód jest bezpieczny.Oczywiscie sprawdź wcześniej piką i unikaj dopływów. 15 cm lód jest już okej (2012/01/13 21:49)