Ziarna do zanęty

/ 17 odpowiedzi
Gdzie w Szczecinie lub okolicy mogę kupić większą ilość ziarna do zanęty i orzech tygrysi
u?ytkownik102837


W szczecinie to nie wiem ale podpowiem ci tyle że poszukaj na allegro. Tam masz wszystko, ja sam wyszukuje jakiś większych dostawców i kupuje różne ciekawości i mieszanki np. pasz dla gołębi czy wszelkiego rodzaju ziarna. Orzechów tygrysich akurat nie spotkałem na kilogramy ale wiem że są paczki przygotowywane przez firmy wędkarskie w specjalnych zalewach (choć mają minus są cholernie drogie). Ogólnie takich rzeczy oprócz orzechów proponuje szukać na targach gdzie są właśnie stoiska gołębiarzy itp. Tam na prawdę można znaleźć ciekawe ziarna oraz mieszanki. Ale tak oprócz tego to pozostaje tylko internet (teraz jest to najszybsza opcja dla konsumentów).

Pozdrawiam (2015/01/28 00:33)

u?ytkownik130601


Np w centrali nasiennej,napewno jest w Szczecinie,jak w Pyrzycach jest to w Szecinie tym bardziej. (2015/01/30 15:37)

JKarp


Orzechów tygrysich akurat nie spotkałem na kilogramy ale wiem że są paczki przygotowywane przez firmy wędkarskie w specjalnych zalewach (choć mają minus są cholernie drogie). 

Filip masz link:http://massivecarp.pl/orzechy-orzechy-tygrysie-standard-masa-netto-1,3,761,580
JK (2015/01/30 15:57)

u?ytkownik149822


Gdzie w Szczecinie lub okolicy mogę kupić większą ilość ziarna do zanęty i orzech tygrysi



Witam. Na pewno jeśli chodzi o ziarna dostępne na rynku, dostaniesz:
1):Łubin słodki, który jest bardzo skuteczny ( smakuje rybom),
2): Kukurydza pastewna (dostępne  w składzie pasz, w workach po 25 lub 50 kg),
3):Pszenica paszowa(jak wyżej),
4): Proso,
5)Lędźwian afrykański,
6): Wyka, peluszka, cieciorka,
7): Słonecznik czarny, niełuskany ( na kilogramy, jako pasza dla gołębi),
8): Groch polny, fasola,
9): Nie wiem po co Ci tzw. "orzechy tygrysie", przecież kiedyś tego nie było w  ogóle nad wodą - a ludzie łowili  równie piękne okazy. (2015/01/30 16:54)

u?ytkownik102837


Orzechów tygrysich akurat nie spotkałem na kilogramy ale wiem że są paczki przygotowywane przez firmy wędkarskie w specjalnych zalewach (choć mają minus są cholernie drogie). 

Filip masz link:http://massivecarp.pl/orzechy-orzechy-tygrysie-standard-masa-netto-1,3,761,580
JK

Ooo dziki na pewno kiedyś mi się to przyda. (2015/01/30 20:24)

u?ytkownik149822


Jak widzę te teksty reklamowe na temat orzechów tygrysich "Niezbędne przy produkcji kulek proteinowych i zanęt " itp to śmiać mi się chce.Przecież to  "troszkę" naciąganie ludzi, prawda? (2015/01/30 20:59)

JKarp


Przecież to  "troszkę" naciąganie ludzi, prawda?

Nie, nie naciąganie.
JK (2015/01/30 21:42)

u?ytkownik149822


Przecież to  "troszkę" naciąganie ludzi, prawda?

Nie, nie naciąganie.
JK

Nie? Myślałem, że jednak trochę to przesada. Bez orzechów tygrysich nie ma karpiowania:)? (2015/01/30 22:21)

JKarp


Nie ma.Poza tym naprawdę wabią karpie. Jedyny warunek - nie można używać surowych lub źle przygotowanych.
JK (2015/01/30 22:48)

u?ytkownik149822


Ja uważam ,że to dobry komponent - bardzo bogaty w składniki odżywcze, szybko znajduje amatora wśród  karpi. Bulwy cibory jadalnej, jak sama nazwa wskazuje - w różnych postaciach, nadają się do spożycia przez ludzi i inne zwierzęta.Mogłyby być tańsze, niestety za pewne przyjemności podniebienia, trzeba płacić. (2015/01/31 10:19)

Bernard51


A Karasek co powiesz na bobik przemysłowy i bób jadalny, dopalony. (2015/01/31 11:16)

u?ytkownik149822


A Karasek co powiesz na bobik przemysłowy i bób jadalny, dopalony.

Zarówno bobik jak i bób  - mogą być stosowane w zanętach, rzadziej widuje się wędkarzy stosujących te ziarna jako przynętę. Byle nie za dużo.Osobiście, nie przepadam za bobem, nie miałbym jednak oporów przed użyciem go w roli składnika zanęty. Fasola gotowana i przetarta  na  pulpę, jest dobrym składnikiem zanęt na duże karpiowate ( lin, leszcz, karp). Zdarza się też, że stosuje się fasolę w  roli przynęty- podobno karpie (zwłaszcza te do kilku kilogramów), chętnie na nią biorą - czasem lepiej niż na kukurydzę, która jest uboższym energetycznie kąskiem niż takie ugotowane  ziarno. (2015/01/31 19:02)

u?ytkownik26223


Orzechów tygrysich akurat nie spotkałem na kilogramy ale wiem że są paczki przygotowywane przez firmy wędkarskie w specjalnych zalewach (choć mają minus są cholernie drogie). 

Filip masz link:http://massivecarp.pl/orzechy-orzechy-tygrysie-standard-masa-netto-1,3,761,580
JK


Janusz tu masz "orzeszki Tygrysie" w 5 kg opakowaniu.

http://www.decathlon.pl/orzech-tygrysi-10-14-5-kg-id_8214554.html (2015/01/31 19:20)

Bernard51


Zarówno bobik jak i bób  - mogą być stosowane w zanętach, rzadziej widuje się wędkarzy stosujących te ziarna jako przynętę. Byle nie za dużo.Osobiście, nie przepadam za bobem, nie miałbym jednak oporów przed użyciem go w roli składnika zanęty. Fasola gotowana i przetarta  na  pulpę, jest dobrym składnikiem zanęt na duże karpiowate ( lin, leszcz, karp). Zdarza się też, że stosuje się fasolę w  roli przynęty- podobno karpie (zwłaszcza te do kilku kilogramów), chętnie na nią biorą - czasem lepiej niż na kukurydzę, która jest uboższym energetycznie kąskiem niż takie ugotowane  ziarno.

To się troszkę mylisz w lipcu sierpniu kiedy ryba jest bardziej wybredna i mniej intensywnie żeruje właśnie jeden bob rozparzony na włosie bardziej się sprawdza jak inne przynęty, ale dość dobrze dopalony, aby jego naturalny zapach uzewnętrznić.  A bobik czy groch jak bym miał mielić to strata czasu rybie konkretnej lepiej smakuje w całości.
(2015/01/31 19:48)

u?ytkownik149822


Zarówno bobik jak i bób  - mogą być stosowane w zanętach, rzadziej widuje się wędkarzy stosujących te ziarna jako przynętę. Byle nie za dużo.Osobiście, nie przepadam za bobem, nie miałbym jednak oporów przed użyciem go w roli składnika zanęty. Fasola gotowana i przetarta  na  pulpę, jest dobrym składnikiem zanęt na duże karpiowate ( lin, leszcz, karp). Zdarza się też, że stosuje się fasolę w  roli przynęty- podobno karpie (zwłaszcza te do kilku kilogramów), chętnie na nią biorą - czasem lepiej niż na kukurydzę, która jest uboższym energetycznie kąskiem niż takie ugotowane  ziarno.

To się troszkę mylisz w lipcu sierpniu kiedy ryba jest bardziej wybredna i mniej intensywnie żeruje właśnie jeden bob rozparzony na włosie bardziej się sprawdza jak inne przynęty, ale dość dobrze dopalony, aby jego naturalny zapach uzewnętrznić.  A bobik czy groch jak bym miał mielić to strata czasu rybie konkretnej lepiej smakuje w całości.

Wcale w  to nie wątpię. Bób jest bogaty w skrobię i białko, więc efekty mogą być ( i pewnie są). Ja nie spotkałem nad wodą aby ktoś stosował bób jako przynętę, nawet sam nie eksperymentowałem. Prym wiodą u mnie robaki z  gnoju, glej świński,  białe robaki, rosówka, czasem ciasto i kukurydza oraz klasyczny ziemniak.Nie widzę ostatnio w sklepach, makaronu gwiazdki, którego lubię używać razem z białymi jako kanapkę.Chciałbym aby to była paczka ekonomiczna a najczęściej w sklepach, są dostępne malutkie.W tym sezonie wykorzystam kulki proteinowe 12mm, pływające. Całe 2 kg zostały mi z tamtego sezonu, nie używałem kulek w 2014 w ogóle. (2015/01/31 22:27)

u?ytkownik130601


Zamiast tygrysów,można też uzyć orzechów brazylijskich jak i ziemnych,karpie i inne białe ryby lubią orzeszki ;) (2015/02/01 16:38)

u?ytkownik26223


Zamiast tygrysów,można też uzyć orzechów brazylijskich jak i ziemnych,karpie i inne białe ryby lubią orzeszki ;)





Mateusz .Zacznijmy od tego że "orzechy tygrysie " to bulwy Cibory jadalnej (nazywane też migdałem ziemnym) a więc nie są to orzechy. (2015/02/01 17:19)