Zaloguj się do konta

Zgłoszenie rekordowej ryby - co robić?

utworzono: 2013/07/30 10:51
danek210

Złowiłem jakiś miesiąc temu medalowego okonia (41cm, 1kg). Żałuje że go nie zgłosiłem bo dostałbym za niego srebrny medal (dlatego że juniorzy mają zaniżone kryteria a ja mam 15 lat)POMOCY, napiszcie co byście zrobili na moim miejscu! Z góry dziękuje  [2013-07-30 10:51]

dunster35

Możesz wysłać , nawet jak był złowiony miesiąc temu.
Wyślij  do WŚ!:)
[2013-07-30 11:07]

danek210

Możesz wysłać , nawet jak był złowiony miesiąc temu.
Wyślij  do WŚ!:)

Ale to można na e-mail czy na normalną pocztę?

[2013-07-30 11:10]

bocian8

Witaj. Poczytaj na stronie wiadomości wędkarskich o ile sie nie myle rybe możesz zgłosić do 3 miesięcy od daty połowu tak więc jeszcze masz czas na zgłoszenie ale musisz mieć foto... podaje linka do regulaminu zgłaszania http://www.ww.media.pl/?page=Structure&id=17 [2013-07-30 11:16]

Musisz wypełnić formularz i wysłać mailem. Potrzebne jest zdjęcie ryby z miarą i jakiś świadek którego dane podajesz na formularzu. Tu jest dokładny opis po prawej stronie " REKORDY NA PLAN" bo poprzedni link nie działa - http://www.ww.media.pl/?page=Structure&id=16 [2013-07-30 11:29]

dunster35

Musisz mieć foto z rybą i jak mierzysz rybę.
[2013-07-30 13:00]

danek210

Niestety ja swojej ryby nie wypuściłem z powrotem do wody, a tak pisze w regulaminie. Więc nie mogę jej niestety zgłosić :(((Temat uważam za zamknięty, ale dzięki za wasze opinie. [2013-07-30 15:10]

A czy oni wiedza czy ty ja wypuściłeś czy nie ? Powiesz że wypuściłeś i tak dostaniesz medal . Co wskocza do wody i beda go szukac zeby udowodnic ze go puściłeś ? haha . prosze cie daj foto itd. i powiedz ze wypusciles i bedziesz mial medal proste skad oni moga wiedziec czy ryba plywie czy nie  udowodnic ci tego nie moga bo mozesz sie spierać ze wypusciles. [2013-07-30 15:55]

dunster35

A czy oni wiedza czy ty ja wypuściłeś czy nie ? Powiesz że wypuściłeś i tak dostaniesz medal . Co wskocza do wody i beda go szukac zeby udowodnic ze go puściłeś ? haha . prosze cie daj foto itd. i powiedz ze wypusciles i bedziesz mial medal proste skad oni moga wiedziec czy ryba plywie czy nie  udowodnic ci tego nie moga bo mozesz sie spierać ze wypusciles.

Niby tak ale jak zdobędzie medal to nie będzie czuł dumy tylko go będzie gryzło że oszukiwał.|

Ale to już jego decyzja ,pozdrawiam. [2013-07-30 16:41]

yba

Rekordy na plan - Zasady zgłaszania medalowych ryb

ZASADY ZGŁASZANIA MEDALOWYCH RYB

1. Tylko w „Wiadomościach Wędkarskich” w rubryce „Rekordy na plan” rejestrowane są oficjalne rekordy Polski.

2. Zgłoszenie jest ważne jedynie na publikowanej w „WW” karcie zgłoszenia (dopuszczone jest ksero lub scan) - formularz dostępny jest również na naszej stronie internetowej - PDF . Wypełnienie wszystkich rubryk karty zgłoszenia jest obowiązkowe.
a) Należy podać nazwę własną łowiska, a nie tylko jego rodzaj: rzeka, jezioro czy staw.
b) Konieczne jest podanie danych świadka ważenia i mierzenia ryby. Prosimy łowców okazów o podawanie na zgłoszeniach swoich numerów telefonicznych (do wiadomości redakcji).

3. Do zgłoszenia musi być dołączone zdjęcie ryby trzymanej przez jej łowcę. Na zdjęciu nie mogą się znajdować osoby postronne, zaś rybę należy trzymać przy tułowiu. Do zgłoszeń kwalifikujących się na rekord Polski wymagane jest również zdjęcie ryby na tle miarki (w przypadku bardzo dużych lub długich okazów także zdjęcia pokazujące rybę od głowy i ogona). Okaz musi być widoczny w całości, a miarka rozciągnięta obok ryby na równym podłożu.

4. Zgłoszenia należy przesyłać do redakcji jednak nie później niż 3 miesiące po złowieniu ryby (nie dotyczy rekordów Polski – patrz pkt 6). Zgłoszenie wysłać można poprzez:
a) Pocztę Polską korzystając z karty zgłoszenia wraz ze zdjęciami. Materiał fotograficzny może być zarówno w formie tradycyjnej jak i cyfrowej dostarczonej na płycie CD.
b) Pocztę mailową, gdzie zeskanowaną, wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia wraz ze zdjęciami w formie cyfrowej można przesłać jako załaczniki do e-mail na adres redakcja@ww.media.pl. W tytule wiadomości mailowej należy umieścić frazę  "Rekordy na plan" - oraz imię i nazwisko

5. Mile są widziane szersze opisy połowu, a także użytego sprzętu (nie jest to jednak konieczne).

6. W przypadku złowienia ryby większej od aktualnego rekordu kraju, fakt ten musi być natychmiast zgłoszony redakcji (telefonicznie, nr (022) 620-69-03 lub 620-50-84), najpóźniej w ciągu 48 godzin (w przypadku połowu w okresie dni wolnych od pracy, pierwszego dnia po okresie wolnym).
a) W załączeniu zgłoszenia rekordu krajowego musi się znaleźć informacja o miejscu ważenia ryby oraz podany rodzaj wagi.
b) Jeżeli wędkarz zdecyduje się na wypuszczenie ryby zaraz po jej złowieniu, konieczne jest fotograficzne udokumentowanie połowu, serią nie budzących wątpliwości zdjęć zrobionych w różnych ujęciach (niezależnie od natychmiastowego poinformowania redakcji).

7. Połów medalowych ryb musi być dokonany w wodach Polski (w wodach śródlądowych lub w Bałtyku, w naszej morskiej strefie ekonomicznej). Medalowe ryby mogą również zgłaszać wędkujący w Polsce cudzoziemcy.

8. Medalowe ryby złowione w danym roku można zgłaszać do końca lutego następnego roku.

9. Każdy może zgłosić dowolną liczbę złowionych okazów, jednak medale zostaną przyznane tylko za największą sztukę danego gatunku.

10. W przypadku braku w zgłoszeniu którejkolwiek z wymaganych przez regulamin informacji, połów medalowej ryby nie będzie uznany.

11. Fakt publikacji zgłoszenia w rubryce „Rekordy na plan” jest równoznaczny z uznaniem połowu i przyznaniem medalu. Medal zostanie przesłany łowcy po oficjalnym opublikowaniu w „WW” przyznanych medali.

[2013-07-30 18:51]

yba

Zgłoś  rybę tutaj . Patrz punkt 6 podpunkt b . [2013-07-30 18:53]

tomasz26552

Po 4 dniach zasiadki złowiłem lina 3 kg.Po pstryknięciu 4 fotek padł aparat.Kobitka wcześniej zdjęć napstrykała i bateria padła.Nie zrobiłem zdjęcia z miarą ani jak lin odpływa z powrotem.Wysłałem fotki do Wiadomości Wędkarskich i po około 3 tygodniach przysłali dyplom i złoty medal.
[2013-07-30 19:01]

yba

nie wiem jak jest w wędkarskim świecie, ale w  WW nie trzeba zgłoszonej ryby wypuszczać . Jak byk, pisze . [2013-07-30 19:25]

Zgodze sie ze powinno sie wypuścić ale jeśli rekordowa jego ryba życiowa to napewno sie chciał pochwalic wszystkim np rodzinie a nie zdjeciem pokazac go . A co do medalowej ryby niech wyśle przecież należy mu sie . [2013-07-30 23:17]

Założe sie że nie jedna osoba by sie chciała pochwalić komuś jakiego to on ma okonia a jak sie pochwalił rybą to niech sie i pochwali medalem . [2013-07-30 23:22]

patryk10

Na zdjęciu widac, że jak trzymasz miarę to on ma +/- 44 cm :) Gratuluję i życzę następnych rekordów i o wiele większych! Pozdrawiam :) [2013-07-31 10:13]

patryk10

Na zdjęciu widac, że jak trzymasz miarę to on ma +/- 44 cm :) Gratuluję i życzę następnych rekordów i o wiele większych! Pozdrawiam :) [2013-07-31 10:14]

wojtekzkiw

a nie lepiej do wedkarskiego swiata ? Tam nie trzeba wypuszac [2013-08-08 16:12]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia