Zaloguj się do konta

Zgłoszenie kłusownictwa

utworzono: 2010/11/25 13:45
Liroy128

witam dzis przeszedlem sie nad jeziorko w mojej wsi  i zauwazylem jak koles stawia sieci wiem w dokladnym miejscu gdzie jest siata. czy moge gdzies to zglosic ? nigdy nie donosilem . ale uwielbiam jezdzic na rybki. sam nie mam karty zawsze jezdzilem z kims kto mial karte. zastanawiam sie nad wyrobieniem swojej.i chcial bym ochronic jezioro w mojej wsi bo widze ze ryb coraz mniej (tych lepszych okazow) dlatego ze stawiaja sieci od dluzszego czasu i nikt tym sie nie zajmuje:/ kontroli to ja nigdy nie widzialem na tym jeziorze. a sieci to w bialy dzien potrafia stawiac :/ jest tu ktos na tym forum z kim mogl bym pogadac i zrobic cos zeby dzialo sie cos na tym jeziorku . ? - chodzi mi o wytepienie kusownictwa jakies dorybienie i bylo by miodzio . oczywiscie tez kontrole .dla mnie to nie zaden problem , bo jak wspomnialem popieram rybactwo zlowic i wypuscic i jak tylko znajde kilka groszy w portfelu to zamierzam wyrobic karte :)) pozdrawiam prawdziwych i uczciwych wedkarzy.
[2010-11-25 13:45]

Strzegom

Najprościej powiadomic Policje a jak juz będziesz posiadal karte wedkarską w rejestrze powinny znajdowac sie numery alarmowe Państwowej Strazy Rybackiej [2010-11-25 14:36]

jogi

Tak jak Kolega napisał powiadom najbliższą jednostkę Policji. Spróbuj też skontaktować się z Kołem PZW które ma ten zbiornik pod opieką.Powinni wysłać tam patrole SSR wzmocnione strażnikami z PSR lub Policją. Może zaprowadzą tam porządek. [2010-11-25 15:07]

Liroy128

wlasnie problem z tym. ze z tego co slyszalem to nie wiadomo do kogo to jeziorko nalezy . prawdo podobnie do Pgeru , bo mamuska moja mowila ze kiedys pger sie tym zajmowal a teraz to nie wiadomo . no i rozmawiale mz kolega starszym ciut ona ma karte wszystko gites zeby sie zapytal co z tym jeziorem. to oni odpowiedzieli mu ze zostawili te jezioro , dla kusoli zeby sie wyszumiel i inne jeziorka zostawili w spokoju. dziwne ale moze i prawda bo jak mam nie dlugo 20 lat a chodze nad to jeziorko od dziecinstwa . lowic i kapac sie to nigdy nie widzialem kontroli ;/ no teraz to juz sie nie ma gdzie kapac bo jezioro jest zaniedbane no i jak pisalem duzo sieci jest nie wiadomo czy sie samemu w nie czasem nie wplynie ...bo tam gdzie ta siec jest to kawalek dalej na wakacje rzucalem ze szwagrem na linka plotke.. i moja siostra podplywala tam bo kolek jest w wodzie i zachaczalismy i nam odczepiala ;d a kawalek dalej jest ta siec.. dzis jej to mowilem to sama mowila ze porazka.. strach kapac sie. pozdrawiam
[2010-11-25 15:27]

jogi

A to jeziorko ma jakąś nazwę ? W jakiem miejscowości ono jest? Może da się wyszukać coś bliższego o tej wodzie. [2010-11-25 15:59]

Liroy128

nazwa nie wiem . a w miejscowosci Lubogóra kolo Świebodzina woj. Lubuskie :))
[2010-11-25 16:52]

Stypa63

Podaj nazwę jeziora i miejscowości w której się ono znajduje to spróbujemy coś poszukać na ten temat, a jeśli chodzi o sieci to ja osobiście bym taką wyciągnął z wody i zniszczył. Tylko wtedy jest ryzyko że jakiś strażnik to zobaczy, powie że to twoja sieć i to ty odpowiesz za kłusownictwo. [2010-11-25 16:59]

jogi

Niech lepie nie ryzykuje bo może mieć sporo kłopotów.U nas była podobna sytuacja.Ciężko jest póżniej udowodnić dobrą wolę.Samo niszczenie to pikuś ale wyciąganie sieci to już może być podejrzenie o kłusownictwo.Takie sprawy trzeba załatwiać legalnie przy pomocy odpowiednich służb. [2010-11-25 17:22]

Liroy128

Podaj nazwę jeziora i miejscowości w której się ono znajduje to spróbujemy coś poszukać na ten temat, a jeśli chodzi o sieci to ja osobiście bym taką wyciągnął z wody i zniszczył. Tylko wtedy jest ryzyko że jakiś strażnik to zobaczy, powie że to twoja sieć i to ty odpowiesz za kłusownictwo.



 no podalem :D
nazwy to ja nie wiem . a jezioro jest w miejscowosci : Lubogóra koło Świebodzina woj. Lubuskie ja sobie tak mysle ze kupie karte i bede jedzil gdzies nad odre czy lepsze lowisko zeby cos lowic bo w tym jeziorze to wszystko wyrabane na maxa..:/ łapalem w wakacje linki ale male wypuszczalem z powrotem. . ostatnio szczupaka machnelem 50cm na blaszke ok 1kg ale tez wypuscilem zeby urosla wieksza bestia :P bo ja lowie dla zabawy nie dla miesa :) pozdrawiam
[2010-11-25 20:06]

WojMatt

Witam, z tego co udało mi się ustalić chodzi prawdopodobnie o jezioro Niesłysz

Jezioro należy do PZW Zielona Góra, ale obowiązują na nim dodatkowe opłaty. Właścicielem jest Gospodarstwo Rybackie Zbąszyn.

  52° 12' 52.07" N     15° 24' 33.83" E 

Kolego to co opisujesz to już znany temat w Twojej okolicy poniżej masz link do strony, na której znajdziesz potrzebne wiadomości.

http://grodzisk.naszemiasto.pl/artykul/621916,zbaszyn-klusownicy-wpadli-w-rece-policjantow,id,t.html

JEZIORO NIESŁYSZ jest największym jeziorem na
Pojezierzu Lubuskim. Leży w otoczeniu dużych partii lasów sosnowych, z licznymi
stanowiskami drzew liściastych. Linia brzegowa jeziora (dł. 19 km) jest
urozmaicona wieloma zatokami (Z. Juliusza, Z. Bogenza, Z. Wodne Wcięcie, Z.
Kolina, Z. Borowska i Z. Szary Kamień) i półwyspami. Jego kształt modelują trzy
wielkie półwyspy, wcinające się daleko w toń jeziorną. Z powierzchni wody
wynurzają się dwie duże wyspy, porośnięte drzewami liściastymi, stanowiące
dogodne miejsca do zatrzymywania się wielu gatunków ptaków w czasie przelotów.
Bogaty jest również świat ptaków gnieżdżących się tutaj na stałe: m. in. łabędź
niemy, czapla, bocian czarny, żuraw, a także orzeł bielik. Jezioro Niesłysz ma
rozwinięty system dopływów i odpływów. Zbiornik zasilają przede wszystkim źródła
wód podziemnych oraz trzy dopływy, które łączą go z małymi jeziorkami, leżącymi
w bliskim sąsiedztwie. Do wschodniej części wpada mały ciek, biorący początek
w okolicy Wilkowa z jeziora Księży Dół (Księżno). Do wąskiej i głęboko
wcinającej się zatoki od południa wpada struga z jeziora Czarny Dół. Wreszcie od
południowo-wschodniej części wpada ciek z jeziora Złoty Potok (pow. 30 ha). Dwa
ostanie z jezior stanowiły kiedyś całość z Jeziorem Niesłysz. Jezioro ma dwa
odpływy: północny w kierunku grupy jezior okolic Lubrzy oraz południowy – do
Odry. Decydujący wpływ na poziom wody w jeziorze ma odpływ południowy. Ujęty
w system grobli i śluz kanał pod Ołobokiem odprowadza swe wody do rzeki Ołobok,
wpadającej do Odry. Wody jeziora są czyste i przejrzyste.

 

 


    
 

[2010-11-30 15:39]

WojMatt

[2010-11-30 15:40]

nazwa nie wiem . a w miejscowosci Lubogóra kolo Świebodzina woj. Lubuskie :))


To jest woda Gospodarstwa Rybackiego Zbąszyń. Ale już sprawę Kłusowników zgłosiłem szefowi rybaków z Niesulic, Gieniowi Sobuckiemu i komendantowi SSR w Świebodzinie Januszowi Stańczykowi, jak chcesz tel do niego, to daj znac na priv i Ci dam.



[2010-11-30 15:59]

Witam, z tego co udało mi się ustalić chodzi prawdopodobnie o jezioro Niesłysz

Jezioro należy do PZW Zielona Góra, ale obowiązują na nim dodatkowe opłaty. Właścicielem jest Gospodarstwo Rybackie Zbąszyn.

  52° 12' 52.07" N     15° 24' 33.83" E 

Kolego to co opisujesz to już znany temat w Twojej okolicy poniżej masz link do strony, na której znajdziesz potrzebne wiadomości.

http://grodzisk.naszemiasto.pl/artykul/621916,zbaszyn-klusownicy-wpadli-w-rece-policjantow,id,t.html

JEZIORO NIESŁYSZ jest największym jeziorem na
Pojezierzu Lubuskim. Leży w otoczeniu dużych partii lasów sosnowych, z licznymi
stanowiskami drzew liściastych. Linia brzegowa jeziora (dł. 19 km) jest
urozmaicona wieloma zatokami (Z. Juliusza, Z. Bogenza, Z. Wodne Wcięcie, Z.
Kolina, Z. Borowska i Z. Szary Kamień) i półwyspami. Jego kształt modelują trzy
wielkie półwyspy, wcinające się daleko w toń jeziorną. Z powierzchni wody
wynurzają się dwie duże wyspy, porośnięte drzewami liściastymi, stanowiące
dogodne miejsca do zatrzymywania się wielu gatunków ptaków w czasie przelotów.
Bogaty jest również świat ptaków gnieżdżących się tutaj na stałe: m. in. łabędź
niemy, czapla, bocian czarny, żuraw, a także orzeł bielik. Jezioro Niesłysz ma
rozwinięty system dopływów i odpływów. Zbiornik zasilają przede wszystkim źródła
wód podziemnych oraz trzy dopływy, które łączą go z małymi jeziorkami, leżącymi
w bliskim sąsiedztwie. Do wschodniej części wpada mały ciek, biorący początek
w okolicy Wilkowa z jeziora Księży Dół (Księżno). Do wąskiej i głęboko
wcinającej się zatoki od południa wpada struga z jeziora Czarny Dół. Wreszcie od
południowo-wschodniej części wpada ciek z jeziora Złoty Potok (pow. 30 ha). Dwa
ostanie z jezior stanowiły kiedyś całość z Jeziorem Niesłysz. Jezioro ma dwa
odpływy: północny w kierunku grupy jezior okolic Lubrzy oraz południowy – do
Odry. Decydujący wpływ na poziom wody w jeziorze ma odpływ południowy. Ujęty
w system grobli i śluz kanał pod Ołobokiem odprowadza swe wody do rzeki Ołobok,
wpadającej do Odry. Wody jeziora są czyste i przejrzyste.


Nie, to nie jest Niesłysz. Niesłysz ma ponad 500 ha. Jemu chodzi o niewielkie leśne jeziorko przy wsi Lubogóra, między Ołobokiem a Świebodziniem jeszcze. Od Lubogóry do Niesłysza jest kilka kilometrów.

 

 


    
 



[2010-11-30 16:03]

WojMatt

Rozumiem, znalazłem najbliżej lokalizacji, która podał, niemniej jednak odpowiednie służby będą pewnie z tych samych lub pobliskich miejscowości.

Problem kłusownictwa w tamtych rejonach to plaga, podobnie jak w zachodniopomorskim ( rzeka Rega i zalewy ), moje obserwacje z wakacyjnych wypadów w tamte strony. Generalnie są to zorganizowane grupy ludzi, czasem rodziny, byli pracownicy cudownej organizacji jaką był PGR ( często mocno zdegenerowani ), "popegeerowcy" jak ich się nazywa z braku jakichkolwiek chęci do uczciwej pracy uznali kłusownictwo za sposób na życie i picie!!

Ukarani najczęściej nie są w stanie zapłacić nałożonych kar a z domu oprócz wieszaka, puszek i butelek nie ma co zabrać, są więc w zasadzie bezkarni i bardzo trudno walczyć z ich nową metodą na "życie" worek rybek za kilka win, lub flaszek ......

Wg mnie współwinnui takich procederów są rónież ci co "kupują-wymieniają" kłusownicze łupy.

Ręce opadają na wpół do szustej rano!! 

Pozdrawiam zgłaszajcie każdy kłusowniczy wybryk do odpowiednich służb, jedynie walcząc z tym rodzjem przestepczości jesteśmy chociaz w niewielkiej skali jej zapobiegać

[2010-11-30 17:11]