Zaloguj się do konta

Zezwolenie na połów a karta wędkarska

utworzono: 2014/01/25 07:06
opona1234

witam czy  mozna wykupic  sobie zezwolenie  caloroczne  na wszystkie wody nie majac karty  ?? ogolnie chce zrobic w tym roku  ale  narazie mam noge w gipsie i jeszcze jakies 4  miesiace  ale ktos chce mi  prezent zrobic  i wykupic  czy mozna tak ?
[2014-01-25 07:06]

ryukon1975

Nie ma takiej możliwości.

Po pierwsze musisz mieć kartę by łowić a po drugie wody mają różnych właścicieli (nawet biorąc pod uwagę tylko wody PZW - tzw. Okręgi) i musisz kupić zezwolenia u każdego z nich osobno.

[2014-01-25 07:17]

zeus836

Witam Raczej musisz zdac egzamin pzw i wówczas wyrobić karte
[2014-01-25 07:18]

opona1234

w zasadzie i tak mnie interesowac bedzie tylko wisla  to chyba  placi sie w  pzw na skarpie normalnie tak ??/
[2014-01-25 07:22]

ryukon1975

w zasadzie i tak mnie interesowac bedzie tylko wisla  to chyba  placi sie w  pzw na skarpie normalnie tak ??/

Nie ma jednego właściciela/dzierżawcy Wisły.

Poszczególne odcinki należą do różnych okręgów możesz sobie wybrać jeden odcinek i opłacić w danym Okręgu. Oczywiście możesz też opłacić 2-3 odcinki wykupując tyle zezwoleń w Okręgach. Możesz i całą Wisłę opłacić ale to już skomplikowana operacja na skalę krajową. :)

[2014-01-25 07:25]

Artur z Ketrzyna

Jeśli jeszcze nie ukończyłeś 14 lat, to tak. Ale jeśli masz skończone 14 lat, to jesteś zobowiązany do posiadania karty wędkarskiej.Nie wiem w czym przeszkadza ci gips na nodze. Przecież egzamin zdajesz ustnie...No może teraz jak mrozi. Ale jak już troszkę odpuści?Kobicie, wyrabiałem kartę. Po pracy w domu 1,5 godz by se wkuła wymiary, limity, okresy itd. Potem do koła na egzamin, przy sobie świstek że opłacone. (30 zł + 3 zł prowizja banku).Na drugi dzień w starostwie z zaświadczeniem o zdanym egzaminie, Na drugi dzień karta była do odbioru.
 Ciekawostka;Miała jedno pytanie z regulaminu zawodów kwalifikacyjnych. A ja myślałem że zdaje się z przepisów dotyczących amatorskiego połowu ryb....Chcieli ja udupić, ale kobita się nie dała.Nie wszystko musisz sam robić, ważne byś w kole na egzamin się wstawił... [2014-01-25 07:29]

Artur z Ketrzyna

Witam Raczej musisz zdac egzamin pzw i wówczas wyrobić karte

Według przepisów, do egzaminowania na kartę wędkarska, mogą być uprawnione stowarzyszenia zrzeszające co najmniej 200 osób i ....Tak wiec wcale nie musi być to PZW. [2014-01-25 07:32]

opona1234

dzieki  wielkie za  odpisanie a  nie chce chodzic teraz  w tych mrozach o to chodzi  a z czego najlepiej sie  wszystkiego nauczyc do zdania egzaminu ?
[2014-01-25 07:37]

ryukon1975

dzieki  wielkie za  odpisanie a  nie chce chodzic teraz  w tych mrozach o to chodzi  a z czego najlepiej sie  wszystkiego nauczyc do zdania egzaminu ?

Dowiedz się w najbliższym kole ile wynosi opłata za egzamin to jest podstawa, później już jest z górki.

[2014-01-25 07:46]

a z czego? poproś kolegę lub bliskiego aby poszedł do koła i dostarczył regulamin Amatorskiego Połowu Ryb , tam masz wszystko co musisz wiedzieć na temat przepisów , wymiary ochronne ryb , limity ilościowe , okresy ochronne , obręby ochronne , kto może Cię kontrolować , na jakim odcinku Wisły możesz łowić , gdzie zgłosić objawy kłusownictwa , itd.itd , później opłaty, egzamin, wręczenie karty i nad Wisłe

To tak wygląda na skróty

[2014-01-25 10:25]

Jakub Woś

a z czego? poproś kolegę lub bliskiego aby poszedł do koła i dostarczył regulamin Amatorskiego Połowu Ryb , tam masz wszystko co musisz wiedzieć na temat przepisów , wymiary ochronne ryb , limity ilościowe , okresy ochronne , obręby ochronne , kto może Cię kontrolować , na jakim odcinku Wisły możesz łowić , gdzie zgłosić objawy kłusownictwa , itd.itd , później opłaty, egzamin, wręczenie karty i nad Wisłe

To tak wygląda na skróty

Niestety na skróty to wygląda tak że idziesz z pieniędzmi i zdjęciami do koła. Wpłacasz, spisują dane a za kilka dni odbierasz kartę.

Co do pomocy naukowych to najlepiej nauczyć sie RAPR wystarczy te cztery literki wpisać w wyszukiwarce.
[2014-01-25 10:31]

zenfr

To tak wygląda na skróty

Niestety na skróty to wygląda tak że idziesz z pieniędzmi i zdjęciami do koła. Wpłacasz, spisują dane a za kilka dni odbierasz kartę.

Co do pomocy naukowych to najlepiej nauczyć sie RAPR wystarczy te cztery literki wpisać w wyszukiwarce.
Wszyscy przedmówcy popisujecie się wiadomościami,a wprowadzacie młodego w bład.Zasady korzystania z wód określa konstytucja RP,a sprawy wędkarstwa reguluje Ustawa o" Rybactwie śródlądowym", a własność wód reguluje "Prawo wodne". Wy podajecie przepisy stowarzyszenia,które od 13 czerwca nie istnieje,bo zostało wykreślone. Tylko RP jest krajem, gdzie łamanie prawa jest normą w przestrzeganie wariactwem."rybanaga . blogsot. com .Wrota okolicznosci wędkarskich (prawo prawnie).Jak to poczytacie to się niektórym rozjasni ,chyba,że są" naganiaczami"PZW,PZW jako Uprawniny do wędkarstwa może sprzedawać zezwolenia ,ale nie może pobierać innych opłat bo jest to niezgodne z prawem.Pozdarwiam myślących. PZW od początku istnienia nielegalnie pobierał opłaty za wędkowanie i jast to ewenement w skali Świata."Pa ruskie wsio nasze."

[2014-01-25 19:24]

ryukon1975

Popisujesz to się Ty. Młody pyta o to co zrobić by iść na ryby, usiąść bez obawy o cokolwiek i spokojnie łowić. Nie sądzę by pomogły mu w tym wywody teoretyków czy to z ramienia wrogów PZW, samego PZW, straży rybackich itp..

Dlatego że ogólnie jest to proste a takie wypowiedzi tylko robia mu w głowie groch z kapustą.

[2014-01-25 19:31]

pakul1206

Na skróty wygląda to tak ze bierzesz 0,7 litra i jakiś sok , zdjęcia i co tam jeszcze trzeba i masz kartę. Oczywiście jeżeli ktoś znajomy ma znajomego tam gdzie trzeba.To jest Polska. [2014-01-25 20:30]

osa12

Kolego zenfr.
Z czego zostało wykreślone PZW ?PZW to organizacja rozproszona. Każdy Okręg PZW ma swoją odrębną rejestrację jako stowarzyszenie, dodatkowo ZG PZW to też odrębne stowarzyszenie. (wszystko można sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym - KRS) - jest udostępniony publicznie. Do kupy łączy te stowarzyszenia STATUT i mówi się PZW, ale to właściwie nic nie znaczy, aby dokładnie określić, które to stowarzyszenie to należy dokładnie określić nazwę, lub nr. KRS.Np. Okręg PZW w Krośnie oznacza konkretne stowarzyszenie o odrębnej osobowości prawnej, mające siedzibę w Krośnie nad Wisłokiem. I sprawdź w KRS jest stowarzyszeniem i ma się dobrze.
Jeśli coś zostało wykreślone, to co to było? I o co chodzi ?
Dodatkowo, PZW jest na wykazie związków sportowych - lista jest na stronie ministerstwa sportu.
Polski Związek Wędkarski jest też Związkiem Sportowym. Co to znaczy nie wiem bo nie znam się na związkach sportowych. 
Jak Kolega coś pisze to z sensem i dokładnie, bo inaczej nie da się zrozumieć o co chodzi. [2014-01-25 21:01]

osa12

A w temacie egzaminów. W Starostwie dowiesz się,kto może na Twoim terenie je przeprowadzać.Przeważnie jest to jakieś koło PZW, ale istnieje już sporo innych organizacji, które je przeprowadzają. Nie znam przypadku, żeby ktoś go nie zdał. Kołom zależy na członkach, bo za nimi stoi kasa.Ja znam koła, w których wystarczy zadeklarować chęć przynależenia, zostawić zdjęcia i dane osobowe. Gość dzwoni, żeby zgłosić się po odbiór gotowych papierów. Załatwia wszystko od a do z.
A faktem jest, iż PZW łamie prawo polskie egzaminując z RAPR PZW, swojego STATUTU czy też swojej historii. Nie ma to nic wspólnego z ustawowym poznaniem zasad połowu i ochrony ryb.
Dopiero, jak masz kartę wędkarską możesz wstąpić do Koła PZW, innej organizacji  (jeśli jest na Twoim terenie), lub łapać jako niezrzeszony, lub na wodach na których sama karta wystarczy.
PZW dyskryminuje niezrzeszonych stosując zaporowe opłaty, więc jak zamierzasz łowić na wodach użytkowanych przez PZW to nie masz wyjścia, musisz zapisać się do tej organizacji.
Jeśli w Twoim terenie jest kilka Kół PZW, warto sprawdzić jakie wody ma pod opieką, warto łowić tam gdzie Twoje Koło, (zawody, i inne przywileje).

[2014-01-25 21:17]

Romuald55

Chciałem coś napisać,ale to nie ma sensu.Ha ha ha!
To jakby kabaret.Tylko ja kabaret oglądam..czasem.
[2014-01-25 21:25]

opona1234

dzieki wszystkim za wskazowki  i ogolnie  widze ze wiekszosc z was  karty ma po znajomosci  moze i tak  byc  zebym i ja tak dostal ale  i tak wezme sobie  regulaminy poczytam  bo nie mam zamiaru byc   byc  taki jak duzo ze  w dupie ma wszytsko   poprostu chce spokojnie jechac nad wode     z dziewczyna  odpalic grila   i polowic spokojnie   a pozniej wypuscic  rybke do wody  bo to najwieksza  frajda  bo lowilem juz duzo ale na prywatnych a to nie to samo
[2014-01-25 21:33]

Romuald55

Ja Kolego osa tez jestem uprawniony do przeprowadzania egzaminów na Karte wedkarską.
Proszę mi Kolego osa powiedzieć jakie mam zadawać pytania.
Informuje Kolegę,że moja wiedza przyrodnicza jest większa niż ichtiologia.A wiemy,że ichtiologia jest bardzo rozległa dziedziną wiedzy.
Czy trzeba mieć wiedzę akademicką,czy wystarczy znajomość przepisów skondensowanych w RAP.Niech kolega powie tym kandydatom do egzaminów.
Ilu z nich zda egzamin według kryteriów o których mówi kolega,a ja je zastosuję?....NIKT!!!!!

[2014-01-25 21:38]

stef1986

Mój egzamin trwał 3 minuty żadnego regulaminu żadnych znajomości ,żądnego 0,7l ,po prostu powiedziano mi że lepiej mieć hobby jak ćpać, siedzieć przed komputerem całymi dniami lub łoić browary na ławce.

no chyba że trafisz na jakiegoś starego zgreda albo nawiedzonego społecznika

[2014-01-25 21:47]

Romuald55

Ja Kolego stef...nie oblałbym Cię na egzaminie.Przecież nie o to chodzi.
Ha ha ha....mój wiek i funkcja tez podchodzi pod tych na których Kolega nie trafił na egzaminie]
[2014-01-25 22:56]

Romuald55

Ja może jestem 'starym zgredem" jak to powiedział Kolega stef...oczywiście nie pod moim adresem...ale starszym wiekiem działaczam PZW.Może tez jestem nawiedzonym społecznikiem czy tez zatwardziałym betonem.Ale summa summarum jestem wędkarzem jak każdy na tym forum...no!. prawie jak każdym.Dlatego moja wiedza i doświadczenie jest trochę
inne niż Kolegów,którzy wędkarstwo traktują na zasadzie ..opłaty i złowione ryby.
Bo płacę .. i żądam.
A od kogo?
A ja jako działacz od kogo mam czegoś żądać? Od tych krzykaczy?
Oni jadą na ryby...a ja na zebranie.
Oni jadą na ryby...a ja na kontrolę.
Oni jadą na ryby ...a ja budować tarliska...
A na walne zebranie przychodzi 20 na 450 osób.Krzykaczy co łowić nie potrafią.I krzyczą,że ryb nie ma.
A ja złowiłem i zabrałem ok 100 kg ryb co jest wykazane w rejestrze połowów.W2013 roku.
I niech mi nikt bajek nie opowiada,że ryb nie ma.
Zdecydowana większość złowionych ryb wypuściłem.
TAK WYGLĄDA NA CO DZIEŃ NASZ POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI.A raczej jego pseudo członkowie.
[2014-01-25 23:26]

stef1986

ja kartę mam tylko dlatego że potrzebuje jej do wykupienia zezwolenia w przeciwnym razie zezwolenie kosztowałoby 450zł na sezon

do PZW należałem rok z braku wód  PZW zrezygnowałem

wyjazd na zawody które odbywają się daleko mnie nie interesuje bo jezioro mam pod nosem

kontrolować osoby znajome lub te które zna się z widzenia żadna przyjemność

a o działalności społecznej mojego koła nigdy nie słyszałem poza zorganizowaniem 6 zawodów w ciągu sezonu

[2014-01-26 00:00]

Wszyscy przedmówcy popisujecie się wiadomościami,a wprowadzacie młodego w bład.Zasady korzystania z wód określa konstytucja RP,a sprawy wędkarstwa reguluje Ustawa o" Rybactwie śródlądowym", a własność wód reguluje "Prawo wodne". Wy podajecie przepisy stowarzyszenia,które od 13 czerwca nie istnieje,bo zostało wykreślone. Tylko RP jest krajem, gdzie łamanie prawa jest normą w przestrzeganie wariactwem."rybanaga . blogsot. com .Wrota okolicznosci wędkarskich (prawo prawnie).Jak to poczytacie to się niektórym rozjasni ,chyba,że są" naganiaczami"PZW,PZW jako Uprawniny do wędkarstwa może sprzedawać zezwolenia ,ale nie może pobierać innych opłat bo jest to niezgodne z prawem.Pozdarwiam myślących. PZW od początku istnienia nielegalnie pobierał opłaty za wędkowanie i jast to ewenement w skali Świata."Pa ruskie wsio nasze."

Tu się nikt nie popisuje ale opisuje jak to wygląda , ZENFR co wyjeżdżasz z konstytucją , ustawą o rybactwie wśród lądowym , chłopak ma to studiować ? oczywiście RAPR jest oparty o ustawę o rybactwie i nie jest inaczej i to RAPR będzie chłopaka obowiązywał nad wodą , podejrzewam że nawet nie trzymałeś ustawy w rękach nie mówiąc już o czytaniu . To tyle na ten temat , prawie , chłopak ma nogę w gipsie to najlepszy czas aby przestudiował regulamin, dalej kasa , zdjęcia  koło PZW , egzamin i karta , powodzenia

[2014-01-26 08:45]

szymek84

czesc

ja opłacam wisle odcinek toruński i wiem ze jadac na inny musze mieć osobna oplate,jednak mi to nie przeszkadza,jadąc gdzie indziej mając karte wykupuje dniowke i niema problemu,miałem już na takich innych łowiskach kontrole i nigdy nic się nie działo

pozdrawiam

ps.karta to podstawa bez niej spokojnie sobie nie połowisz chyba ze na komercyjnych.

[2014-01-26 09:32]

osa12

Ot i cała polska szopka:1. Prawo nakazuje przeprowadzić egzamin : ze znajomości zasad i warunków ochrony i połowu ryb 2. PZW twierdzi, iż nikt z młodych ludzi nie zdałby tego egzaminu, więc egzaminuje z czego innego(RAPR tylko w niewielkiej części oparty jest na zapisach prawa polskiego, większość to własne wymysły PZW), i dobra jest. Egzamin zdany.3.Minister jest przekonany, iż wszyscy posiadający Kartę Wędkarską znają te zasady, a oni nie znają nic, może jakieś dziwne przepisy wprowadzone przez PZW, jego strukturę, trochę STATUTU, historii, Jak widać, ogólna ściema.
Tak być nie może, albo przestrzegamy prawo, albo je zmieniamy. Nie ma wyjścia pośredniego.
Ostatnio, "studiując" Ustawę o rybactwie śródlądowym doznałem olśnienia.Ustawa ma zapisy dyskryminujące własnych obywateli względem cudzoziemców. Bomba, to podstawa do modyfikacji tej Ustawy, i zniesienia egzaminu i Kart Wędkarskich (jak widać niczemu nie służą, nie pełnią roli przewidzianej przez Ministerstwo Rolnictwa).Już wkrótce o tym napiszę w nowym temacie. (Trwa wymiana korespondencji z Ministerstwem, Ministerstwo jest mocno zaskoczone, iż nikt tego wcześniej nie odkrył?) [2014-01-26 11:33]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia