Zaloguj się do konta

Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką

utworzono: 2014/01/17 22:03
Rafal1997

Witam mam pytanie wykupiłem dziś kartę wędkarską i Pani sprzedawczyni kazała mi isc do  urzędu miasta i zdać jakiś egzamin o co dokładnie chodzi jeśli wiecie?


Dzięki i pozdro

[2014-01-17 22:03]

Jak to możliwe że opłaciłeś karte której nie masz?? [2014-01-17 22:09]

Rafal1997

aa czyli ja wykupiłem tylko książeczkę członkowska i zezwolenie tak?  [2014-01-17 22:10]

enG1ne

Ciężko powiedzieć co Ty wykupiłeś. Nie da się wykupić zezwoleń bez posiadania karty wędkarskiej. Nowa książeczka członkowska (PZW) to koszt +/- 5zł (zależnie od okręgu).
[2014-01-17 22:23]

Rafal1997

Ja wykupiłem ,, zezwolenie na amatorski połów ryby wędką" ,, legitymacja członkowska" [2014-01-17 22:34]

CZzesio

aa czyli ja wykupiłem tylko książeczkę członkowska i zezwolenie tak? 


Cześć :)

Może zacznijmy od początku ;)

 Weź do ręki dokument który wydała Ci "pani sprzedawczyni" i zobacz co jest napisane na pierwszej stronie .
 Napisz ile masz lat i czy to była Twoja pierwsza opłata w życiu .

 Istnieje możliwość ,że do tej pory byłeś członkiem uczestnikiem  i posiadałeś legitymację członkowską co upoważniało Cię do wędkowania do 14 roku życia ( pod opieką osoby dorosłej z kartą )Jeśli wszystkie moje gdybania się sprawdziły to teraz musisz zdać egzamin i "wyrobić" sobie kartę wędkarską  .
[2014-01-17 22:40]

Ciężko powiedzieć co Ty wykupiłeś. Nie da się wykupić zezwoleń bez posiadania karty wędkarskiej. Nowa książeczka członkowska (PZW) to koszt +/- 5zł (zależnie od okręgu).


Chyba że jest "członkiem uczestnikiem"Rafał jeśli masz mniej niż 14 lat to nie musisz posiadać karty wędkarskiej. [2014-01-17 22:44]

Rafal1997

Witam mam 16 lat i pierwszy raz wyrabiałem karte mam napisane zezwolenie na amatorskie połowy ryb wędka a w środku sa moje dane i jest numer karty wędkarskiej ale nie mam uzupełnionej a druga to jest niebieska i jest napisane pzw i to jest książeczka członkowa [2014-01-17 22:51]

CZzesio

Kurde ale cyrk !! Wszystko od du.. od tyłu się znaczy .

W normalnych warunkach to się odbywa tak :

Jeśli chcesz być członkiem PZW , idziesz do najbliższego koła PZW tam kupujesz za +-2 zł regulamin amatorskiego połowu ryb (RAPR)... i uczysz się z niego (chyba że masz inne źródła)
ustalasz datę egzaminu ...robisz stosowne opłaty egzaminacyjne (u mnie 30zł)
po zdanym egzaminie dostajesz zaświadczenie i z nim plus zdjęcie udajesz się do Urzędu Miejskiego bądź starostwa do wydziału ochrony środowiska w celu wyrobienia karty wędkarskiej .
Zapomniał bym  numer karty wędkarskiej jest wpisywany w zezwoleniu ...
[2014-01-17 23:18]

marciin 2424

Nie dziwie się,że kolega nie wie co ma zrobić ja też bym nawet teraz nie wiedział. Dlaczego? Bo wygląda to tak że idę do punktu opłaty za kartę, płacę za nią i to tyle nic nie trzeba więcej. Żadnych egzaminów czy coś w tym stylu . Tak to wygląda u mnie masakra.
[2014-01-17 23:32]

Rafal1997

Dziękuję za pomoc już wszystko jasne. Pozdrawiam :) [2014-01-17 23:33]