Zezwolenie i rejestr

/ 31 odpowiedzi
Roxola

Witam . W 20013 w rejestrze okręgu katowickiego pojawił się zapis ,,w siatce przechowujemy tylko ryby przeznaczone do zabrania,,. I teraz jeśli rybę wpiszę do rejestru i umieszczę w siatce , jest skazana na śmierć . Nie ma w rejestrze miejsca na ewentualne uwagi [jak w latach poprzednich] i jeśli zmienię zdanie i zwrócę rybie wolność, a trafię na kontrolę jeszcze w obrębie łowiska mogę być posądzony o rozdawanie lub sprzedawanie ryb na łowisku. Tak samo przechowywanie potencjalnego ,,żywczyka,, w siatce też jest nieprzepisowe , bo przecież nie mam zamiaru ryby zabrać .Jeśli chodzi o wszystkie limity i okresy ochronne to przyjmuję je z pokorą , bo wędkarstwo to dla mnie odpoczynek i rekreacja , nawet nie sport.

Nie jest skazana na śmierć.W zezwoleniu na stronie 30 podpunkt f masz napisane co należy zrobić w takim przypadku,a na stronie 31 - przykład. (2013/12/14 00:08)

użytkownik16322

Gdy patrzę na te wszystkie ,,pomysły " ustawodawców ( cyrk zwany sejmem ) i burdel zwany PZW ( radosna twórczość zarządu i  okręgów ) dochodzę do nieuchronnej konkluzji. Że są ludzie którzy jak nie mają po co żyć , żyją po to aby drugim ludziom zrobić na złość. Każdą przyjemność można obrzydzić.Są takie działy w literaturze wędkarskiej m.inn. Paragraf i ryby, gdzie niektórzy prawnicy popisują się swoją erudycją informując mnie przy tym jakie to zagrożenia czekają mnie ze strony wszechobecnej Temidy. A ja tylko chcę parę godzin w ciszy i spokoju spędzić nad wodą.
Ps. A rejestr + warunki atmosferyczne i sprzęt prowadziłem dla siebie gdy niektórym bęcwałom o tym się jeszcze nie śniło. I w tym wypadku mamy jaskrawy przykład jak choćby najszlachetniejszą idee można wypaczyć gdy się dostanie w ręce tępogłowych biurokratów.
Mimo wszystko Wesołych Świąt życzę
Julian (2013/12/15 15:49)

CZzesio

Witam . W 20013 w rejestrze okręgu katowickiego pojawił się zapis ,,w siatce przechowujemy tylko ryby przeznaczone do zabrania,,. I teraz jeśli rybę wpiszę do rejestru i umieszczę w siatce , jest skazana na śmierć . Nie ma w rejestrze miejsca na ewentualne uwagi [jak w latach poprzednich] i jeśli zmienię zdanie i zwrócę rybie wolność, a trafię na kontrolę jeszcze w obrębie łowiska mogę być posądzony o rozdawanie lub sprzedawanie ryb na łowisku. Tak samo przechowywanie potencjalnego ,,żywczyka,, w siatce też jest nieprzepisowe , bo przecież nie mam zamiaru ryby zabrać .Jeśli chodzi o wszystkie limity i okresy ochronne to przyjmuję je z pokorą , bo wędkarstwo to dla mnie odpoczynek i rekreacja , nawet nie sport.

Nie jest skazana na śmierć.W zezwoleniu na stronie 30 podpunkt f masz napisane co należy zrobić w takim przypadku,a na stronie 31 - przykład.

Cześć :) U nas (okręg Katowice) rejestry są już kilka ładnych lat i da się z tym żyć. Co prawda trzeba pamiętać o wpisaniu daty i łowiska (pięć długopisów przy sobie;). A co do zabierania ryb trzymanych w siatce ,to nikt nie jest w stanie mnie do tego zmusić, po prostu przed włożeniem ryby do siatki grubo się zastanawiam ,a na koniec wędkowania jak mi cos się odwidzi to wypuszczam do wody i po kłopocie. Zaznaczam ,że nie jestem No Killem. A sam wpis ryby zajmuje mniej czasu niż wypicie bro... znaczy się kubka kawy ;) . Znam nawet ludzi co dopisywali sobie fikcyjne rybki do rejestru (?)
(2013/12/15 16:35)

użytkownik16322

Cześć Czesiu , nigdy nie starałem się być złośliwy. Ale czy Ty na drugie nie masz Filip.
Ps. Bo żeś wyskoczył jak Filip z konopi. Nie możliwe to u Was są też rejestry i o zgrozo od paru lat. Ubawiłeś mnie setnie.
Julian. (2013/12/15 17:06)

odrofan

Nie jest skazana na śmierć.W zezwoleniu na stronie 30 podpunkt f masz napisane co należy zrobić w takim przypadku,a na stronie 31 - przykład.

Witam . Str . 30 punkt f ,,Rubryki niewypełnione podlegają skreśleniu'' , ja miałem na myśli sytuację kiedy wpis już wykonałem . Ale zostawmy już ten temat. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę Wesołych Świąt i zero stresu w Nowym Roku.  (2013/12/15 20:10)

CZzesio

Cześć Czesiu , nigdy nie starałem się być złośliwy. Ale czy Ty na drugie nie masz Filip.
Ps. Bo żeś wyskoczył jak Filip z konopi. Nie możliwe to u Was są też rejestry i o zgrozo od paru lat. Ubawiłeś mnie setnie.
Julian.

Cześć :) No i super :) No nie nie mam na imię Filip, ani nic wspólnego z konopiami ;)Ale czytając posty ,podejrzewałem ,że rejestry zaskoczyły co nie których z dnia na dzień ;) (2013/12/15 20:32)