Zezwolenie na połów ryb wędką

/ 14 odpowiedzi
Wyrobiłem sobie dzisiaj zezwolenie na połów ryb wędką, NIE KARTE WĘDKARSKĄ tylko legytymacje koła i rejestr połowu , i gościo z koła mi powiedział że moge łowic z osoba która ma karte ale nie musi miec jej opłaconej jeżeli ja mam opłaconą. Czy to sie trzyma kupy???np. tata ma nie opłacona karte a ja mam opłacone skłądki , wszystko co potrebne to możemy łowić po jednej wędce na osobe??? Tak mi powiedział gościu w kole.
Tobek

O ile dobrze pamiętam, posiadacz legitymacji wędkarskiej tzn osoba do lat 16 nie posiadająca karty wędkarskiej, upoważniona jest do łowienia wraz z osobą posiadającą kartę wędkarską (nie wiem czy osoba nie musi być pełnoletnia) na jedną wędkę, osoba opiekująca się może łowić na dwie wędki, oraz każdy ma swój limit dzienny połowu. Jeśli masz legitymację wędkarską nie możesz łapać na spinning, żywca i chyba martwą rybkę. Jeśli coś w tym co napisałem jest nieprawdziwe proszę o poprawienie. (2013/06/27 00:30)

Piciu

Rozdział II ust. 5 RAPR:"5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską."TOBEK - nie pisz bzdur. Karta wędkarska opiekuna nie uprawnia go do wędkowania.  (2013/06/27 07:52)

Tobek

Napisałem jeśli osoba nie posiadająca karty ma legitymację wędkarską a opiekun ma kartę wędkarską. (2013/06/27 10:11)

kuba234p

To w końcu jak tata ma karte , legitymacje i rejestr , tylko on nie ma opłaconych składek a ja nie amm karty tylko legytymacje , zezwolenie  ale za to mam opłacone to możemy  łowić na 2 wędki z moimi składdkami ? Tak powiedział gościo z  mojego koła. (2013/06/27 10:44)

CZzesio

Cześć :) Tata może być tylko Twoim "opiekunem" nad wodą ...nie ma prawa do wędkowania . (2013/06/27 11:14)

Piciu

Ty możesz łowić na dwie wędki i tylko TY. (2013/06/27 14:25)

MASTINO

To w końcu jak tata ma karte , legitymacje i rejestr , tylko on nie ma opłaconych składek a ja nie amm karty tylko legytymacje , zezwolenie  ale za to mam opłacone to możemy  łowić na 2 wędki z moimi składdkami ? Tak powiedział gościo z  mojego koła.

Rejestr Połowu Ryb jest wydawany wędkarzowi każdego razu po opłaceniu przez niego skladek na dany rok. Tak więc jeśli tata nie opłacił składek, to Rejestru nie posiada. Większość Okręgów wprowadziło Rejestr razem z Zezwoleniem na połów ryb w jednej "książeczce", a zatem tata nie ma takiego dokumentu- Zezwolenia i Rejestru. Posiada więc jedynie jeden ważny dokument, jakim jest Karta Wędkarska, która sama jako taka nie upoważnia do wędkowania na wodach PZW, więc tacie nie wolno wędkować żadną wędką. Kuba, poza tym jeżeli Ty skończyłes już 14 lat, to masz obowiązek posiadania już Karty Wędkarskiej jeśli chcesz łowić ryby, więc Twoje wędkowanie "na samej legitymacji" nie jest zgodne z prawem, nawet pod opieką dorosłego z Kartą Wedkarską. Musisz posiadać już KARTĘ WEDKARSKĄ jeżeli skończyłeś 14 lat. Chcesz wiedzieć coś więcej, lub czegoś nie zrozumiałeś, to zapraszam na priv.

Kol. @Tobek, niestety udzieliłeś błędnych informacji, zarówno dotyczących wieku jaki metod połowu. Koledzy @Piciu i @Czesio odpisali prawidłowo.

(2013/06/27 18:22)

grycu77

Rejestr połowu i opłaty pzw dotyczą tylko wód pzw!Po za wodami związkowymi można łowić posiadając tylko tzw białą kartę -jeżeli nie masz 14 lat możesz z tatą łowić i tata tęż.
Poza tym nie piszcie,że ojciec nie może łowić na zbiornikach pzw -może wykupując zezwolenie jedno lub więcej dniowe.
Pytanie;co za koło wystawia Tobie legitymację członkowską pzw i inkasuje opłaty (pewnie koszt ok250zł) jednocześnie nie wystawiając Ci zaświadczenia o wydaniu KARTY WĘDKARSKIEJ -którą wydaje starostwo (koszt 20zł)-a karta w. to jak ,prawo jazdy, przy kontroli PSR bardzo wymagany! (2013/06/29 09:32)

kuba234p

Rejestr połowu i opłaty pzw dotyczą tylko wód pzw!Po za wodami związkowymi można łowić posiadając tylko tzw białą kartę -jeżeli nie masz 14 lat możesz z tatą łowić i tata tęż.
Poza tym nie piszcie,że ojciec nie może łowić na zbiornikach pzw -może wykupując zezwolenie jedno lub więcej dniowe.
Pytanie;co za koło wystawia Tobie legitymację członkowską pzw i inkasuje opłaty (pewnie koszt ok250zł) jednocześnie nie wystawiając Ci zaświadczenia o wydaniu KARTY WĘDKARSKIEJ -którą wydaje starostwo (koszt 20zł)-a karta w. to jak ,prawo jazdy, przy kontroli PSR bardzo wymagany!

płaciełm 53 zł za wszystko (bez karty) (2013/06/29 15:03)

zenfr

Rozdział II ust. 5 RAPR:"5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską."TOBEK - nie pisz bzdur. Karta wędkarska opiekuna nie uprawnia go do wędkowania. 

Przeczytaj Ustawe o rybactwie śródlądowym w wtedy zabieraj głos . (2013/08/13 22:26)

andrzej1952

jest problem- gdzie zdobyć wykaz wód na których można połowić (niekoniecznie złowić) bez opłacania haraczu PZW??? (2013/08/26 09:25)

JKarp

CześćWydział Ochrony Środowiska w Gminie lub Starostwie.
JK (2013/08/26 09:59)

zenfr

CześćWydział Ochrony Środowiska w Gminie lub Starostwie.
JK
A nie czasami w RZGW >????? (2013/09/01 12:28)

osa12

RZGW ma wykaz wód płynących należących do obwodów rybackich - te wody nie są darmowe bo obowiązuje na nie zezwolenie od RZGW lub instytucji, która zgodnie z umową podpisaną z RZGW jest uprawniona do rybactwa.

Na podstawie Art. 7 ustawy o rybactwie śródlądowym może za to zezwolenie pobrać kwotę przez siebie ustaloną.

RZGW nie ma rozeznania w sprawie wód publicznych stojących, a tylko takie mogą być "darmowe". Co prawda Art. 7 pozwala na niepobieranie opłaty za wydanie zezwolenia, ale ja takiego przypadku nie znam!

(2013/09/02 10:24)