Zezwolenie na wody górskie

/ 17 odpowiedzi
Należe do PZW Bydgoszcz. Mam 17 lat i obowiązuje mnie ulga.Kupiłem sobie pozwolenie na wody górskie. Dzisiaj rozmawiałem ze znajomych i mówił mi że mając pozwolenie na wody górskie mogę łowić na wodach nizinnych. I chcę was o to zapytać czy to jest prawda?
matip52

Przykro mi, ale to nie jest prawda. Żeby łowić na nizinnych rzekach musisz wykupić na nie pozwolenie :/ (2013/05/30 20:06)

dodik6

Nie chodzi mi o rzeki nizinne tylko o zbiorniki wodne. Pewnie to to samo, ale potwierdźcie ;) (2013/05/30 20:54)

expulso

przepraszam jak bym wprowadził w błąd ale nie możesz łowić na wodach nizinnych jeśli masz wykupione górskie sama logika jeśli są do wyboru opłacenia (wody nizinne i górskie) w tedy nie było by to rozdzielone :) (2013/05/30 23:23)

89krzysztof

przepraszam jak bym wprowadził w błąd ale nie możesz łowić na wodach nizinnych jeśli masz wykupione górskie sama logika jeśli są do wyboru opłacenia (wody nizinne i górskie) w tedy nie było by to rozdzielone :)

Więc po co się wypowiadasz, skoro 'tak Ci sie wydaje' , a nie jesteś pewien... ? (2013/05/31 08:10)

u?ytkownik149822

przepraszam jak bym wprowadził w błąd ale nie możesz łowić na wodach nizinnych jeśli masz wykupione górskie sama logika jeśli są do wyboru opłacenia (wody nizinne i górskie) w tedy nie było by to rozdzielone :)

Więc po co się wypowiadasz, skoro 'tak Ci sie wydaje' , a nie jesteś pewien... ?

Zabronić nie  powinieneś a nawet nie możesz- więc po co się wypowiadasz? Każdy jak wiadomo-  ma prawo się odezwać, nawet jeśli pisze duby smalone i leci farmazonem . Takie są zasady forum.

Skromnych Pan Bóg rozpanoszy a krnąbrnych puści z  torbami. (2013/05/31 08:25)

u?ytkownik149822

Pozwolenie na wody górskie + pozwolenie na wody nizinne - wtedy będzie można wędkować i tu i tam. (2013/05/31 08:27)

dodik6

Dobra, dzięki, prawdę mówiąc dla mnie też to było dosyć logiczne, ale wolałem się upewnić. (2013/05/31 08:29)

bluehornet

Myślę , że ta tabelka ci wyjaśni niepewność :

http://opzw.bydgoszcz.pl/index.php/skladki-oplaty/65-skadki-roczne-na-ochron-i-zagospodarowanie-wod.html
(2013/05/31 10:37)

dodik6

No właśnie patrząc na tą tabelke nigdzie nie ma napisane osobno wody górskie tylko są nizinne i górskie i dlatego ta niepewność. Więc jak jest twoim zdaniem? (2013/05/31 11:43)

kamil11269

Należe do PZW Bydgoszcz. Mam 17 lat i obowiązuje mnie ulga.Kupiłem sobie pozwolenie na wody górskie. Dzisiaj rozmawiałem ze znajomych i mówił mi że mając pozwolenie na wody górskie mogę łowić na wodach nizinnych. I chcę was o to zapytać czy to jest prawda?

Niestety musisz sobie wykupić również pozwolenie na wody nizinne. Wody górskie i nizinne wykupuje się osobno. (2013/05/31 14:54)

dodik6

Już się dowiedziałem, zreszta pomógł kolega z forum ;)
Okazało się że mogę łowić na wodach górskich i nizinnych ;) (2013/05/31 15:54)

Bernard51

Składki roczne na ochronę i zagospodarowanie wód - 2013 r.
Lp. SKŁADKI ROCZNE I OKRESOWE OKRĘGOWE WARTOŚĆ SKŁADKI (zł)
1. ROCZNA NA WODY OGÓLNIE DOSTĘPNE NIZINNE I GÓRSKIE
1.1 Roczna - pełna 230 zł
1.2 Roczna - ulgowa 170 zł
1.3 Roczna – młodzieżowa/członka uczestnika 35 zł
2. ROCZNA NA WODY OGÓLNIE DOSTĘPNE NIZINNE
2.1 Roczna - pełna 170 zł
2.2 Roczna - ulgowa 130 zł
3. ROCZNA NA WODY OGÓLNIE DOSTĘPNE NIZINNE I GÓRSKIE „JEDNO JEZIORO” wg wykazu
3.1 Roczna - pełna 150 zł
3.2 Roczna - ulgowa 90 zł

No właśnie patrząc na tą tabelke nigdzie nie ma napisane osobno wody górskie tylko są nizinne i górskie i dlatego ta niepewność. Więc jak jest twoim zdaniem?

Jak sam widzisz podobnie jak i w moim okregu nie ma możliwości opłacenia samych wód górskich, tylko łącznie z wodami nizinnymi ogólno dostępnymi.Czyli masz opłacone nizinne, też  możesz na nich łowić

(2013/05/31 16:50)

Sniper64

Cześć..
Teraz opłaca się jednorazowo na wody górskie i nizinne!Kiedyś tak było że osobno się opłacało! (2013/05/31 16:57)

bluehornet

Sprawa wyjaśniona telefonicznie z Dyrektorem ZO PZW Bydgoszcz. (2013/05/31 19:45)

okonek1235

Witam. Okręg PZW Koszalin, opłata na wody górskie upoważnia do połowu na wodach nizinnych na jeziorach i odcinkach rzek górskich gdzie są wyznaczone odcinki wód nizinnych. Pozdrawiam i najlepiej upewnij się u siebie w swoim okręgu do którego należysz. Na drugi rok opłacam wody górskie i nie muszę się martwić czy to woda górska czy nizinna, za ten rok opłaciłem składkę nizinną i żałuję bo różnica w opłatach była 20zł.nizinna 136zł a górska 156zł za cały rok, mając składkę na wody górskie spokojnie łowimy na wodach nizinnych.
(2013/06/01 19:15)

okonek1235

Witam. Okręg PZW Koszalin, opłata na wody górskie upoważnia do połowu na wodach nizinnych na jeziorach i odcinkach rzek górskich gdzie są wyznaczone odcinki wód nizinnych. Pozdrawiam i najlepiej upewnij się u siebie w swoim okręgu do którego należysz. Na drugi rok opłacam wody górskie i nie muszę się martwić czy to woda górska czy nizinna, za ten rok opłaciłem składkę nizinną i żałuję bo różnica w opłatach była 20zł.nizinna 136zł a górska 156zł za cały rok, mając składkę na wody górskie spokojnie łowimy na wodach nizinnych.
(2013/06/01 19:20)