Zaloguj się do konta

Zezwolenie wędkarskie dla 14-latka

utworzono: 2013/05/22 17:36
Rafias

Witam dzisiaj byłem w sklepie wędkarskim by wykupić zezwolenie na łowienie na jeziorze PZW.
I pan spytał mnie się ile mam lat,po odpowiedzi powiedział że chyba nie muszę płacić. ( czy coś w tym stylu)

Mam karte wędkarską mam 14 lat
[2013-05-22 17:36]

Piciu

Potrzebne jest członkostwo PZW (członek uczestnik do lat 16)
[2013-05-22 16:40]

Rafias

Mam wszystko co trzeba. Czyli mogę łowić za darmo . Jaki to paragraf ...
[2013-05-22 16:48]

wojtekzkiw

U mnie na zalewie trzeba było dopłacać za łapanie ale do 14 czy do 16 lat było za darmo , jeżeli się miało kartę opłaconą . Więc może i u cb tak jest  [2013-05-22 18:11]

Boolek

łapią to kłusownicy :D [2013-05-22 19:20]

Rafias

Ale mi chodzi że bez zakupionej zgody wędkowania na danym zbiorniku. Bo facio mówił że chyba ja nie muszę płacić. Może ktoś mi pomóc !!
[2013-05-22 21:08]

Boolek

Jeżeli jest to zbiornik prywatny to musisz się dogadać z chłopem, który to ma, może on wymagać od ciebie karty wędkarskiej nawet bez opłat i mogą tam panować zasady(regulamin) PZW,Jeżeli jest to zbiornik PZW prawdopodobnie musisz mieć dokonanej wpłaty na dane łowisko. Nie jestem pewien ale chyba raczej opłaty każdego dotyczą tak samo tylko od każdej, że tak powiem klasy zależy ile za nią zapłacisz. [2013-05-22 21:32]

osa12

Jeśli masz ponad 14 lat. Masz dokument państwowy "kartę wędkarską|" oraz jesteś członkiem uczestnikiem PZW i masz opłacone składki na dany rok to obowiązuje przepis:

Składka okręgowa wniesiona przez uczestnika upoważnia go do wędkowania na wodach nizinnych w całym kraju, (dotyczy wód PZW).

Możesz to sprawdzic tu: Uchwała

Jeśli jezioro należało do wód nizinnych PZW i było to łowisko specjalne to możesz łowić niezależnie z jakiego okręgu PZW jest Twoje Koło do którego należysz !

[2013-05-23 07:13]

MASTINO

Mam wszystko co trzeba. Czyli mogę łowić za darmo . Jaki to paragraf ...

Ale chodzi Ci o wodę specjalną PZW, czy o zezwolenie czasowe? Nie ma paragrafu na to. Jest regulamin danego łowiska i widocznie on ma punkty o tym mówiące.

[2013-05-23 14:32]

homer555

14-16 lat Członek uczestnik ma prawo wędkować w całym kraju na wodach PZW ogólnodostępnych

ZA DARMO. Jedynie musi posiadać stosowne zezwolenie od użytkownika wody takich jak Okręg .

Bywa i tak że Łowiska specjalne niejednokrotnie też wydają takie zezwolenia ale nie jest to

obligatoryjne. 

[2013-05-23 20:56]

MASTINO

14-16 lat Członek uczestnik ma prawo wędkować w całym kraju na wodach PZW ogólnodostępnych

ZA DARMO. Jedynie musi posiadać stosowne zezwolenie od użytkownika wody takich jak Okręg .

Bywa i tak że Łowiska specjalne niejednokrotnie też wydają takie zezwolenia ale nie jest to

obligatoryjne. 

Mam wrażenie, ze autorowi nie o to loto :)

[2013-05-23 21:05]

zenfr

Kol rafias  z tego wynika,że to jezioro nie jest PZW i wystarczy tylko karta.
[2013-05-24 23:28]

zenfr

kol osa 12.Nie wprowadzaj gościa w błąd.Kłania się Ustawa o rybactwie śródlądowym par 7.2,.Jeżeli w kole mu powiedzieli,że nie trzeba dodatkowych opłat to nie jest to  woda PZW i nie musi tam prowadzić nawet  rejestru. Gdyby PZW udzieliło rzetelnej informacji to mało kto by  im płacił HARACZ za wędkowanie.
[2013-05-26 21:04]

osa12

Nikogo nie wprowadzam w błąd. W pierwszym poście jest napisane, iż jest to jezioro pod zarządem PZW. Natomiast kolego "Rejestr połowu" nie związany jest z PZW. Rejestr może wprowadzić każdy uprawniony do rybactwa w obwodzie rybackim ! Większość jezior należy do obwodów rybackich, a więć może obowiązywać rejestr mimo, iż nie jest to woda PZW ! [2013-05-27 10:55]

Jack14

Kolego @rafias widzę tylko jedno wyjście z całej tej zagmatwanej sytuacji.

Napisz na jakie jezioro zamierzałeś wykupić zezwolenie i czy tylko posiadasz kartę wędkarską.

Pozdrawiam.

[2013-05-27 15:17]

zenfr

Kol osa 12 nie ma pojęcia zarządzanie obwodem rybackim.Jest tylko dzierżawca obwodu rybackiego,a włascicielem jest skarb państwa,a mąciciele wiedzą jak" łapać"wędkarzy .Ustawa i prawo wodne sie kłania Poza obwodem rybackim wystarczy tylko karta,bez dodatkowych opłat i pozwoleń .
[2013-06-04 22:35]

lynx

Nikogo nie wprowadzam w błąd. W pierwszym poście jest napisane, iż jest to jezioro pod zarządem PZW. Natomiast kolego "Rejestr połowu" nie związany jest z PZW. Rejestr może wprowadzić każdy uprawniony do rybactwa w obwodzie rybackim ! Większość jezior należy do obwodów rybackich, a więć może obowiązywać rejestr mimo, iż nie jest to woda PZW !

Widze, że juz wszyscy powrastali w te rejestry. Po jaką cholere te rejestry. Niech mi ktos tak rozsądnie wytłumaczy.
Przeciez do tych rejestrów niektórzy dla jaj wpisują cuda, inni pisza o 100% więcej aby sie innym pochwalić jakie to mają wyniki. Papierowy cyrk.
[2013-06-05 00:36]

kasalka

Każdy z Was ma swoje racje.

Podsycę temat zezwolenia. Proszę o odpowiedź.
RZGW Kraków podaje listę "wód publicznych" http://www.krakow.rzgw.gov.pl/download/Wykaz_ciekow.pdf
Podaje też użytkowników http://www.krakow.rzgw.gov.pl/download/rybactwo/wykaz_uzytkownikow_rybackich.pdf
Teraz cytat ze strony RZGW Kraków
..."W regionie wodnym Górnej Wisły ustanowiono 89 obwodów rybackich. Wody tych obwodów są użytkowane na podstawie umów użytkowania (87 obwodów) oraz na mocy Art. 13. 3 ustawy z dnia 28 lipca 2001 Prawo wodne oraz Art 4.1 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 roku o Rybactwie śródlądowym  (2 obwody). Struktura rybackiego korzystania z publicznych wód płynących regionu wodnego Górnej Wisły przedstawia są następująco: 86 obwodów rybackich użytkują Okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego,1 obwód użytkuje osoba fizyczna oraz 2 obwody użytkuje Dyrektor RZGW w Krakowie"...
mapka obwodów? http://www.krakow.rzgw.gov.pl/images/stories/Gorna_Wisla_kolor.jpg

Co z tego wynika? 89 obwodów rybackich. Na Wodach Publicznych. Czyli chcąc wędkować amatorsko, muszę mieć zezwolenia na 89 obwodów rybackich. Na wodach użytkowanych przez PZW wystarczy 86 + pozostałe jeśli chcę.
Czy choćby z braku oznakowania, czy innych wytycznych, można WĘDKOWAĆ tam bez opłat? [2013-06-05 03:05]

osa12

Kol osa 12 nie ma pojęcia zarządzanie obwodem rybackim.Jest tylko dzierżawca obwodu rybackiego,a włascicielem jest skarb państwa,a mąciciele wiedzą jak" łapać"wędkarzy .Ustawa i prawo wodne sie kłania Poza obwodem rybackim wystarczy tylko karta,bez dodatkowych opłat i pozwoleń .

Nie bardzo wiem o co chodzi !

Ale nie ma już dzierżawców obwodów rybackich ! W tej chwili obwody rybackie są przekazywane umowami "użytkowania" nie "dzierżawy". Są to dwie różne formy umów. Jak już możemy mówić o "użytkownikach" obwodów rybackich a nie "dzierżawcach". Ma to istotne znaczenie !

Tak, wydaje się, iż poza obwodami rybackimi i "obrębami hodowlanymi" na wodach publicznych stojących wystarczy tylko karta ...

Tylko jak to wyegzekwować od władających tymi wodami ? 

Oni nie bardzo o tym wiedzą !

[2013-06-05 10:11]

kasalka

Każdy z Was ma swoje racje.

Podsycę temat zezwolenia. Proszę o odpowiedź.
RZGW Kraków podaje listę "wód publicznych" http://www.krakow.rzgw.gov.pl/download/Wykaz_ciekow.pdf
Podaje też użytkowników http://www.krakow.rzgw.gov.pl/download/rybactwo/wykaz_uzytkownikow_rybackich.pdf
Teraz cytat ze strony RZGW Kraków
..."W regionie wodnym Górnej Wisły ustanowiono 89 obwodów rybackich. Wody tych obwodów są użytkowane na podstawie umów użytkowania (87 obwodów) oraz na mocy Art. 13. 3 ustawy z dnia 28 lipca 2001 Prawo wodne oraz Art 4.1 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 roku o Rybactwie śródlądowym  (2 obwody). Struktura rybackiego korzystania z publicznych wód płynących regionu wodnego Górnej Wisły przedstawia są następująco: 86 obwodów rybackich użytkują Okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego,1 obwód użytkuje osoba fizyczna oraz 2 obwody użytkuje Dyrektor RZGW w Krakowie"...
mapka obwodów? http://www.krakow.rzgw.gov.pl/images/stories/Gorna_Wisla_kolor.jpg

Co z tego wynika? 89 obwodów rybackich. Na Wodach Publicznych. Czyli chcąc wędkować amatorsko, muszę mieć zezwolenia na 89 obwodów rybackich. Na wodach użytkowanych przez PZW wystarczy 86 + pozostałe jeśli chcę.
Czy choćby z braku oznakowania, czy innych wytycznych, można WĘDKOWAĆ tam bez opłat?

ponawiam pytanie.
[2013-06-08 02:13]

lynx

Nie bardzo wiem o co chodzi !

Ale nie ma już dzierżawców obwodów rybackich ! W tej chwili obwody rybackie są przekazywane umowami "użytkowania" nie "dzierżawy". Są to dwie różne formy umów. Jak już możemy mówić o "użytkownikach" obwodów rybackich a nie "dzierżawcach". Ma to istotne znaczenie !

Tak, wydaje się, iż poza obwodami rybackimi i "obrębami hodowlanymi" na wodach publicznych stojących wystarczy tylko karta ...

Tylko jak to wyegzekwować od władających tymi wodami ? 

Oni nie bardzo o tym wiedzą !

Mam pytanie.
Czym różni sie umowa dzierżawy od umowy użytkowania.

[2013-06-08 22:25]

kasalka

"Czym różni sie umowa dzierżawy od umowy użytkowania."

Chyba najtrafniejsza będzie taka odpowiedź: umowa dzierżawy obejmuje dwie strony, natomiast użyczenia również osoby trzecie.
Dzierżawiąc, dajmy na to wodę płynącą, tylko ja mogę z tej wody korzystać. Użytkując mogę swoje prawa do korzystania udostępnić innym. Np.: PZW jest użytkownikiem danej wody i może swoje prawa do niej udostępnić/odstąpić innym - nam wędkarzom zrzeszonym czy nie.
[2013-06-09 01:46]

lynx

Chyba najtrafniejsza będzie taka odpowiedź: umowa dzierżawy obejmuje dwie strony, natomiast użyczenia również osoby trzecie.
Dzierżawiąc, dajmy na to wodę płynącą, tylko ja mogę z tej wody korzystać. Użytkując mogę swoje prawa do korzystania udostępnić innym. Np.: PZW jest użytkownikiem danej wody i może swoje prawa do niej udostępnić/odstąpić innym - nam wędkarzom zrzeszonym czy nie.

Jesteś pewny, że tak mówią paragrafy?
[2013-06-09 15:26]

zenfr

homer 555.  Co Ty kol .wypisujesz ? Jakie to wody PZW ogólnodostepne???Może byś kol przeczytał ustawę o rybactwie śródladowym i prawo wodne ????Nie mieszaj ludziom jakims PAPR,bo to wewnętrzne przepisy  PZW i obowiązują tylko na wodach dzierżawionych przez PZW.  gdybyś bardzo chciał to poczytaj Rybanaga blogspot com.Nadmiar wiedzy nikomu nie zaszkodził,a brak tak.Nie trzeba opłacac składek PZW ,żeby legalnie wędkować ,bo na wodach państwowych nie dzierżawionych wystarcay tylko Karta wędkarska.
[2013-06-14 00:34]

osa12

Umowa dzierżawy nie przenosi własności.    

To najważniejsza różnica.

Jeśli woda jest publiczna (należąca do gminy), PZW dzierżawiąc ją nie nabywa uprawnień właściciela(dalej jest to woda gminna).

Jeśli prawdą jest, iż na wodach gminnych (publicznych) obowiązuje tylko karta wędkarska i nie obowiązuje RAPR (tylko odpowiednie rozporządzenie ministra) to dzierżawa PZW nic tu nie może zmienić! 

Prawnie woda jest dalej wodą gminną (publiczną)!

To jest ta różnica!

To jest ta dziwna forma „zawłaszczenia” wód publicznych przez PZW. PZW dzierżawi ogromną ilość wód stojących publicznych i traktuje je jak swoją własność. Ustanawia swoje prawa (RAPR) i jeszcze pobiera opłatę za możliwość Amatorskiego Połowu Ryb.

To wszystko wydaje się łamaniem prawa ! (dopóki ktoś tego nie udowodni zawsze będzie to tylko hipoteza).

[2013-06-14 07:16]

kasalka

Jesteś pewny, że tak mówią paragrafy?

Wybacz zwłokę z odpowiedzią troszkę zapracowany byłem.
Paragrafy jak paragrafy, są, brzmią podobnie. Ale:...
Użytkowanie sprawia, że niejako staję się właścicielem. Tylko Ja rządzę i robię co chcę. W granicach rozsądku i wg umowy. Dzierżawa na to nie zezwala.
PS. Teraz trochę taki niesmak mam, że podjąłem się dzierżawy użytków rolnych, łąk i lasów. Gdybym zrobił użyczenie to działki w lesie bym ogrodził, brał myto za przejazd, za wstęp, za zbieranie grzybów... Łąki przy lesie bym "zalesił". Siedział na czterech literach (nie na "ręce") i kasę unijną zgarniał. A tak trzeba zapier..lać.
Pozdrawiam
[2013-07-23 00:39]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia