Zaloguj się do konta

Zezwolenie na połów ryb w Polsce

utworzono: 2013/02/17 20:58
kemax

Dzień   dobry . Prosze powiedzić ,  czy   należy   kupować   jakiś  bilet   dla   odłowu   ryby   w   Polsce ?  Jeśli   tak ,  to   gdzie   można   to  zrobić   w  Rzeszowie   i   ile   on   kosztuje ? [2013-02-17 20:58]

kamil11269

Ja jestem z okolic Rzeszowa ale o czymś takim to jeszcze nie słyszałem. Może Pan wytłumaczyć o co dokładnie chodzi? Proszę, strona okręgu PZW Rzeszów, może się Pan coś dowie: http://www.pzw.org.pl/rzeszow/
[2013-02-17 12:36]

kwas1423

Pewnie mowa tu o karcie wędkarskiej.
[2013-02-17 13:34]

kamil11269

Wyżej podałem link, tam wszystko Pan znajdzie.
[2013-02-19 19:27]

ryukon1975

Dzień   dobry . Prosze powiedzić ,  czy   należy   kupować   jakiś  bilet   dla   odłowu   ryby   w   Polsce ?  Jeśli   tak ,  to   gdzie   można   to  zrobić   w  Rzeszowie   i   ile   on   kosztuje ?







Okręg PZW w Rzeszowie
35-113 Rzeszów
ul Akacjowa 36
tel.17 85 49 801 lub 17 85 49 802
e-mail :rzeszow@pzw.org.pl;zopzwwrze@interia.pl


Ile kosztują takie zezwolenia to nie wiem.
[2013-02-19 20:26]

ryukon1975

Pewnie mowa tu o karcie wędkarskiej.







Nie chodzi o zezwolenie na połów dla cudzoziemca.
[2013-02-19 21:05]

Roxola

Zezwolenie na wody górskie i nizinne w O/Rzeszów trzeba zapłacić 86zł 10groszy za jeden dzień. Dla niezrzeszonych lub obcokrajowców.... (tylko się domyślam, że nie jesteś członkiem PZW)

Można płacić przelewem na konto;
PEKAO SA II O/Rzeszów 
46 1240 2614 1111 0000 3958 6139
W tytule przelewu trzeba napisań dzień, kiedy będziesz wędkował i jeżeli nie masz polskiego obywatelstwa, to wpisujesz numer Paszportu, Prawa Jazdy lub innego dokumentu.Nie musisz mieć Karty Wędkarskiej. 
Ze strony internetowej wydrukujesz zezwolenie, gdzie wpisuje się złowione ryby.Tak wygląda zezwolenie: http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/45/wiadomosci/58272/pliki/zezwolenie_jednodniowe _niezrzeszeni.pdf
Pod linkiem jest dokładny opis. http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/58272/63/oplaty_jednodniowe_dla_osob_ niezrzeszonych_uprawniajace_do_wedko
Jeżeli nie chcesz płacić bezpośrednio z konta bankowego, to możesz to zrobić przez  pocztę  na takim np. druku
[2013-02-19 21:22]

tryfta

kruca fiks!!! 86zł 10gr za jeden dzionek,niezły biznes. W przeliczeniu to plus minus 20 euro. PZW potrafi zachwycić:)) W końcu wody mamy piękne i zadbane ryb pod dostatkiem,można na rękę łapać-dawne czasy powróciły!!!:)))) Zachęta dla obcokrajowców-wpadnijcie do Polski na rybki,tanio,łowiska zadbane,dużo okazów??Przepraszam za ironię,jeżeli kogoś uraziłem to również przepraszam gdyż nie było to moim zamiarem,ale już nie mogłem się powstrzymać przed pochwaleniem PZW...... [2013-02-19 22:16]

tonyrebeliant1

Hahahahahahahahaha.... Smiech,zenada i zal ! 86 zl10 gr. Ciekawe kto te stawki ustalal? Dlugie leczenie u bardzo dobrego specjalisty nie pomoze. Za 48 zl wedkuje dobe na najlepszej lososiowej rzece w Szwecji.  Na dzikim gorskim jeziorze gdzie tylko ciapa schodzi bez ryby.Co ma do zaoferowania okreg Rzeszowski? Glinianki z karasiem srebrzystym? Za 20 Euro? Na pewno wykupi masa turystow. PZW ma dalej do Europy niz Kazachstan. [2013-02-19 22:34]

Roxola

Kol. Maksym (kemax) mieszka na Ukrainie, wiec O/Rzeszów ma dość blisko,sprawdziłam jeszcze O/Lublin i jest bardzo podobnie w cenach składek dla cudzoziemców.

i).   Składka dla niezrzeszonych i cudzoziemców roczna 300 zł
j).   Składka dla niezrzeszonych i cudzoziemców 1 tygodniowa 150 zł
k). Składka dla niezrzeszonych i cudzoziemców 1 dniowa 60 zł
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/33/wiadomosci/70228/pliki/skladki_w_2013_roku.pdf
I muszę przyznać, że też mnie te ceny zdziwiły...W katowickim cudzoziemcy płacą 30zł za jeden dzień i 60zł za trzy dni. [2013-02-19 22:53]

tonyrebeliant1

Przekaz PZW wyrazny: Nie chcemy niezrzeszonych. Tylko dlaczego? Przeciez mozna na nich zarobic. Nie starczyloby  20zl dla niezrzeszonych i 10zl dla zrzeszonych? To i tak duzo pieniedzy. Tydzien 70zl to za malo? To i tak  wiele razy wiecej niz placi przecietny czlonek PZW.  Zwlaszcza jesli ma sie tak niewiele do zaoferowania.Przyjedzie  czlowiek z zagranicy, zaplaci kupe kasy ,w wodzie nawet zaba nie plywa. Wroci? Moze i wroci, ale bez wedki. Wybierze gory i Sliwowowice Lacka, albo morze i piwo Bosman, a nie Soline,nie Mazury...A moze to mentalnosc "PZPR-owska" w dzialaczach sie odezwala? Nie bedzie Niemiec plul nam w twarz i naszych uklejek kaleczyl za marne grosze! Nie damy naszej Wandy-plotki niewymiarowej w lapska imperialistycznych wedkarskich lubieznikow! Tak trzymac! [2013-02-19 23:21]

zbynio5o

8 eu x 4 zł = 32 zł. Tyle płaci niemiec za wędkowanie 1 dzień w Polsce (okręg śląski). Musi na to pracować całe pół godziny, zgadza sie ?

Ile musi pracować przeciętny polak, aby wędkować 1 dzień w Szwecji ? Połowe dniówki ?

(48 zł) . A więc nie żałujcie cudzoziemców, oni sobie poradzą :))

Skoro strzelają do naszych jelonków, zajęcy, dzików itp. to zapewne musi sie im to opłacać.

A że nie ma ryb, to już inna sprawa, hehehe !


[2013-02-20 00:03]

ryukon1975

[2013-02-20 07:25]

ryukon1975

Przekaz PZW wyrazny: Nie chcemy niezrzeszonych. Tylko dlaczego? Przeciez mozna na nich zarobic. Nie starczyloby  20zl dla niezrzeszonych i 10zl dla zrzeszonych? To i tak duzo pieniedzy. Tydzien 70zl to za malo? To i tak  wiele razy wiecej niz placi przecietny czlonek PZW.  Zwlaszcza jesli ma sie tak niewiele do zaoferowania.Przyjedzie  czlowiek z zagranicy, zaplaci kupe kasy ,w wodzie nawet zaba nie plywa. Wroci? Moze i wroci, ale bez wedki. Wybierze gory i Sliwowowice Lacka, albo morze i piwo Bosman, a nie Soline,nie Mazury...A moze to mentalnosc "PZPR-owska" w dzialaczach sie odezwala? Nie bedzie Niemiec plul nam w twarz i naszych uklejek kaleczyl za marne grosze! Nie damy naszej Wandy-plotki niewymiarowej w lapska imperialistycznych wedkarskich lubieznikow! Tak trzymac!







Odpowiedź na to pytanie jest prosta mam na myśli niezrzeszonych Polaków,ale dlaczego nie chcą aby łowili i płacili obcokrajowcy to już nie mogę zrozumieć.
[2013-02-20 07:25]

kemax

To ja moge kupic bilet za 300 zl i lowic? [2013-02-20 09:24]

kemax

Teraz mieszkam w Rzeszowie. [2013-02-20 09:27]

ryukon1975

To ja moge kupic bilet za 300 zl i lowic?









Tak byłby najtaniej.
Kupić zezwolenie na cały rok,dlatego że wykupowanie jednodniowych zezwoleń wychodzi bardzo drogo.
[2013-02-20 09:30]

ryukon1975

Sprawdziłem w Rzeszowie nie 300 a 492 zł nizinne albo 615 zł z górskimi.



http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/58272/63/oplaty_jednodniowe_dla_osob_niezrzeszonych_uprawniajace_do_wedko


Samo potwierdzenie dokonania opłaty bez wydrukowanego i wypełnionego zezwolenia na amatorski połów ryb wędką nie uprawnia do wędkowania!

II. Opłaty roczne:

-                   615,00 zł - wody górskie i nizinne Okręgu (bez wód zbiorników poza obwodami rybackimi)

-                   492,00 zł - wody nizinne Okręgu (bez wód zbiorników poza obwodami rybackimi)

Po wniesieniu przelewem opłaty rocznej należy się udać do Biura Okręgu (Rzeszów ul. Akacjowa 36 w godzinach od poniedziałku do piątku w godzinach 7 - 15) w celu odebrania zezwolenia na amatorski połów ryb wędką.

W przypadku dokonania opłaty przez obcokrajowca, który nie jest zobowiązany do posiadania karty wędkarskiej w tytule przelewu zamiast numeru karty wędkarskiej należy wpisać numer dokumentu tożsamości, którym będzie się legitymował w razie kontroli (prawo jazdy, paszport). Poleć znajomemu
[2013-02-20 09:35]

Roxola

Mam pytanie do osób biegłych w temacie członkostwa.
Czy stoi coś na przeszkodzie, aby cudzoziemiec otrzymał Kartę Wędkarską po zdaniu egzaminui stał się członkiem PZW ? Oczywiście po opłatach, ale dużo mniejszych jak w tej chwili.Nie miałam nigdy do czynienia z taką sytuacją, dlatego jestem zainteresowana, a takie rozwiązanie byłoby chyba najlepsze dla Kolegi, jeżeli mieszka w Rzeszowie i chce wędkować.

[2013-02-20 10:57]

89krzysztof

Zajrzałem do Statutu PZW i tam jest napisane, że:

ROZDZIAŁ III
Członkowie Związku, ich prawa i obowiązki

§ 9

4. Członkiem Związku może być cudzoziemiec.


Więc odpowiedź na pytanie Oli jest jak dla mnie jednoznaczna.
Wydaje mi się, że potrzebny będzie paszport i miejsce stałego zameldowania.
[2013-02-20 11:10]

tryfta

Z tego co mi wiadomo to nie ma przeszkód by obcokrajowiec zameldowany w polsce podkreślam zameldowany na pobyt stały lub czasowy mógł otrzymać kartę wędkarską po zdaniu egzaminu,ten temat już przerabiałem gdy znajomy z ukrainy lubił wędkować i chciał to robić legalnie jak każdy polak.Po zdaniu egzaminu otrzymał kartę,opłacił składki i ku wielkiemu zaskoczeniu niektórych (błędnie interpretujących przepisy) wędkował i wędkuje na polskich wodach..Pomysł zdania egzaminu uważam za najbardziej korzystny dla kol.kermax. [2013-02-20 11:15]

Okonek 49

 Poco ma zdawać egzamin na kartę wędkarska skoro to jest zwolniony z jej posiadania  jako cudzoziemiec wystarczy,że wykupi zezwolenie lub pomyśli ekonomicznie i przystąpi do PZW. Ma takie prawo i poniższa tabela ma go do tego przekonać.
 Teraz co do takiej informacji

i).   Składka dla niezrzeszonych i cudzoziemców roczna 300 zł
j).   Składka dla niezrzeszonych i cudzoziemców 1 tygodniowa 150 zł
k). Składka dla niezrzeszonych i cudzoziemców 1 dniowa 60 zł
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/33/wiadomosci/70228/pliki/skladki_w_2013_roku.pdf
Teraz co do tej  uchwały Okręgu.
Dziwne to stowarzyszenie które to wprowadza składki od niezrzeszonych. Ustawa mówi o opłacie za zezwolenie a nie składce.Jak tam wpadnie urząd skarbowy to głowy za taką uchwałę polecą. To totalna nie kompetencja. Ta uchwała jest niezgodna z prawem. 
[2013-03-06 08:31]