Zezwolenie + rejestr

/ 13 odpowiedzi
Witam,Mam problem polegający na tym, że okręg do którego należę ma podpisane porozumienie z okręgiem w Piotrkowie Trybunalskim z tym, że nie wydano mi zezwolenia i powiedziano, że mam zgłosić się do siedziby okręgu w Piotrkowie w celu odebrania owego zezwolenia. W siedzibie okręgu zostałem poinformowany, że mój okręg otrzymał 150 zezwoleń bo tyle zamówił i oni już też nie mają więc mi nie wydadzą. Poprosiłem o jakiś zastępczy papier ze stempelkiem gdyż jestem na wakacjach nad zalewem Sulejowskim i nie mogę wędkować mimo, że mamy podpisane porozumienie!!! Odmówiono mi i poradzono żebym skontaktował się w swoim kole i zgłosił problem!!! PYTAM WIĘC O CO TU K...A CHODZI!? MACIE JAKIŚ POMYSŁ CO ZROBIĆ W TAKIM PRZYPADKU? A MOŻE KOGOŚ SPOTKAŁO COŚ PODOBNEGO?
ryukon1975


Skieruj sprawę do sądu.
PZW wziął kasę a nie wywiązuje się z tego za co zapłaciłeś.
Lub nadal biegaj od drzwi do drzwi i proś.
Niestety oba rozwiązania to strata czasu ale nie ma nic za darmo,szczególnie w PZW.:)
(2012/07/15 18:45)

ryboholik89


Cześć, problem polega na tym, że jestem właśnie nad zalewem i zostane tu do 20.08 i nastawiłem się rybki a tu taka lipa no jak o tym myślę to mnie k....a zalewa !!!P.S.Sąd Sądem ale co teraz zrobić, żeby można było łowić? (2012/07/15 19:03)

ryukon1975


Co zrobić czyli jak wyegzekwować w miarę szybko swoje prawa od PZW?
Nie mam zielonego pojęcia.
Skoro w ZO Cię odprawili z kwitkiem możesz jeszcze jechać do ZG :) ,oczywiście to tylko żart tam "król" i jego świta nawet Cię nie przyjmą. (2012/07/15 19:15)

ryboholik89


no to sytuacja nie wygląda ciekawie :/  może ktoś ma jakieś pomysły??? (2012/07/15 21:09)

maras74


witajcie,kolega ma taki sam problem. Napisz jak sobie z tym poradziłeś.pzdr. (2012/07/16 15:02)

Roxola


w Piotrkowie w celu odebrania owego zezwolenia. W siedzibie okręgu zostałem poinformowany, że mój okręg otrzymał 150 zezwoleń bo tyle zamówił i oni już też nie mają więc mi nie wydadzą. "
Jesteś w trudnym położeniu @ryboholik89 jednak mało jest prawdopodobne, aby Okręg w którym obecnie jesteśi który ma podpisane porozumienie z Twoim macierzystym Okręgiem nie miał zezwoleń !To tak jakby wędkarz chciał teraz opłacić kartę (ma do tego prawo) i nie mógł wędkować.Jeżeli nie mają to niech wydrukują ! 
(2012/07/16 15:22)

mirek788w


Idz do siedziby okręgu w  Piotrkowie i poproś aby napisali Ci na piśmie z jakąś pieczątą że nie mają już zezwoleń.I śmiało wędkuj jak ktoś śię czepi to powiedz że sprawe skierujesz do sądu bo należy Ci się wędkowanie na ich wodach. (2012/07/16 15:42)

JKarp


Cześć
Witaj Olu:-)
No cóż są takie rzeczy na tym świecie o których największym fizjologom się nie śniło :-)
Jest bardzo proste i oczywiste o czym mówisz:
"To tak jakby wędkarz chciał teraz opłacić kartę (ma do tego prawo) i nie mógł wędkować.Jeżeli nie mają to niech wydrukują ! "

Największe moje zdziwienie budzi fakt, że :" W siedzibie okręgu zostałem poinformowany, że mój okręg otrzymał 150 zezwoleń bo tyle zamówił i oni już też nie mają więc mi nie wydadzą. Poprosiłem o jakiś zastępczy papier ze stempelkiem gdyż jestem na wakacjach nad zalewem Sulejowskim i nie mogę wędkować mimo, że mamy podpisane porozumienie!!! Odmówiono mi i poradzono żebym skontaktował się w swoim kole i zgłosił problem!!! PYTAM WIĘC O CO TU K...A CHODZI!? "


Zdrowo rozsądkowo myślący człowiek zamówiłby nie wiem - może 500 lub więcej tych druków z możliwością rozliczenia się pod koniec sezonu.
Takie załatwianie sprawy jest zwykłą grandą, nieudacznictwem itp itd.


Zanim Pan Prezes wyda polecenie wydrukowania to pewnie już będzie po urlopie.

JK

(2012/07/16 15:48)

nata


W kole w którym opłacałeś kartę musisz odebrać pozwolenie na piotrków. To że nie mają to tylko wina lub lenistwo skarbnika bo musi jechać do okręgu pobrać pozwolenia na piotrków i tyle. Jedno jest pewne bez tego pozwolenia nie możesz łowić bo skończy się to mandatem za brak durnego papierka. Jak to na szybko rozwiązać ? hmm nie mam pojęcia, sam poczekam aż ktoś coś mądrego ci doradzi. (2012/07/16 15:54)

ryukon1975


Czyli wracamy do punktu wyjścia i jedyne rozwiązanie to skierowanie sprawy do sądu.
Jak przegrają kilka spraw i zapłacą to za rok będą mieli "papierki".
Tyle że nikt się nie chce pchać w bieganinę po sądach więc czują się bezkarni i robią co chcą a dokładniej nie robią nic.:) (2012/07/16 15:55)

Roxola


To numer telefonu do skarbnika Koła w Sulejowie 695 990 106  możliwe, że ma na miejscu takie zezwolenie, bo musi wydawać wędkarzom, przy opłacie. 
Mam nadzieję, że ten człowiek okaże się Człowiekiem i przynajmniej doradzi co masz robić.
Zezwolenie z Okręgu, czy zezwolenie z Koła to jest to samo.


(2012/07/16 16:02)

ryboholik89


Zadzwoniłem pod wskazany numer i bardzo sympatyczny Pan powiedział, że nie powinno być żadnego problemu z powyższym. Mam zadzwonić jutro o 9.00 i się dowiedzieć jak możemy to rozwiązać(po uprzednim zasięgnięciu opinii w ZO)P.S.Bardzo dziękuję koleżanko za podanie nr do skarbnika w Piotrkowie i mam nadzieję na pozytywne rozwiązanie sprawy. Jutro napiszę jak się zakończyła powyższa historia. (2012/07/16 16:27)

Roxola


Trzymam kciuki.... powodzenia :) (2012/07/16 18:08)