Zaloguj się do konta

Zezwolenie wędkarskie a karta wędkarska

utworzono: 2011/12/21 20:07
Kamil-Janiak

Witam.Czy zezwolenie wędkarskie jest ważne bez karty wędkarskiej???Proszę o odpowiedź.
[2011-12-21 20:07]

ryukon1975

Witam.Czy zezwolenie wędkarskie jest ważne bez karty wędkarskiej???Proszę o odpowiedź.


Zgodnie z przepisami żaden skarbnik nie wyda (sprzeda?) Ci zezwolenia jak nie masz karty.
"Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką", jest ważne tylko z kartą.
Chyba że masz na myśli jakieś inne zezwolenie.
[2011-12-21 20:47]

halski021

Chyba nie masz racji . A cudzoziemcy? oraz młodzież do 14-u lat?
[2011-12-21 22:15]

ryukon1975

Chyba nie masz racji . A cudzoziemcy? oraz młodzież do 14-u lat?



To takie przypadki mniej "typowe" ,miałem na myśli "zwykłego", "standardowego" i dorosłego wędkarza.
[2011-12-21 22:36]

Pitbul

Zezwolenie wędkarskie jest (jak wychodzi w praniu...) jest często wykopywane przez osoby, którym cofnięto uprawnienia do wędkowania w ramach PZW opierających się na Karcie Wędkarskiej. Już wyjaśniam. W sytuacji, kiedy ktoś (z powodów prawnych) pozbawiiony został karty wędkarskiej, może (niestety - luka w prawodawstwie PZW) wykupić tzw. zezwolenie wędkarskie i (nadal niestety - autostrzał w kolanko PZW) co pozwala drożej, aczkolwiek nadal wędkować na wodach PZW.Taka ciekawostka w naszej organizacji, która ma statutowy zapis o ochronie wód...P.S. Wyjaśnienie szczególnie polecam znawcom przepisów z forum SSR (której jestem członkiem) a na którym to forum zablokowano mi prawo do wypowiedzi (a podobno moderacja została zawieszona.....) Kogo mam pozdrowić droga redakcjo portalu ? /link swej wypowiedzi przesyłam do Redakcji portalu/ [2011-12-21 22:45]

zezwolenie dla dorosłego wędkarza  członka PZW jest ważne tylko z kartą wędkarską, która stanowi integralną część wymaganych do połowu uprawnień [2011-12-22 08:03]

pawelz

zezwolenie dla dorosłego wędkarza  członka PZW jest ważne tylko z kartą wędkarską, która stanowi integralną część wymaganych do połowu uprawnień

W zasadzie wypowiedz powyzej wyjasnia wszystko.
Dodam tylko od siebie (bo jak widze wielu myli pojecia) ze zezwolenie jest wazne tylko z karta wedkarska (poza wymienionymi wyjatkami) ale juz nie jest konieczna legitymacja czlonkowska. PZW moze pozbawic co najwyzej legitymacji czlonkowskie ale nie karty wedkarskiej. Posiadanie karty wedkarskiej nie oznacza ze jestesmy czlonkami stowarzyszenia. I zeby lowic ryby nie musimy byc.
[2011-12-22 08:44]

cierpliwy1

zezwolenie dla dorosłego wędkarza  członka PZW jest ważne tylko z kartą wędkarską, która stanowi integralną część wymaganych do połowu uprawnień

W zasadzie wypowiedz powyzej wyjasnia wszystko.
Dodam tylko od siebie (bo jak widze wielu myli pojecia) ze zezwolenie jest wazne tylko z karta wedkarska (poza wymienionymi wyjatkami) ale juz nie jest konieczna legitymacja czlonkowska. PZW moze pozbawic co najwyzej legitymacji czlonkowskie ale nie karty wedkarskiej. Posiadanie karty wedkarskiej nie oznacza ze jestesmy czlonkami stowarzyszenia. I zeby lowic ryby nie musimy byc.

Kiedyś napisałem o tym ,że legitymacja wędkarska w czasie kontroli przez policje czy też PSR jest nie potrzebna .Natychmiast userzy SSR podnieśli larum ,ze pisze bzdury itd.Oczywiście temat został zablokowany i to jest przykładem braku wiedzy niektórych strażników SSR.Pozdrawiam
[2011-12-22 09:49]

jurek

Oczywiście PSR i Policji oraz innym służbom w/g przepisów podajemy do kontroli tylko kartę wędkarską i zezwolenie na połów ryb .................... natomiast społeczni strażnicy PZW mogą żądać okazania jeszcze legitymacji członkowskiej ( gdy wędkarz popełni wykroczenie potrzebne są : przynależność do Koła ( nazwa tego koła ) i inne zapisane tam wiadomości  .
[2011-12-22 11:13]

pawelz

Oczywiście PSR i Policji oraz innym służbom w/g przepisów podajemy do kontroli tylko kartę wędkarską i zezwolenie na połów ryb .................... natomiast społeczni strażnicy PZW mogą żądać okazania jeszcze legitymacji członkowskiej ( gdy wędkarz popełni wykroczenie potrzebne są : przynależność do Koła ( nazwa tego koła ) i inne zapisane tam wiadomości  .

Czy w sytuacji kiedy nie okaze legitymacji, SSR ma prawo ubiegac sie w Policji o moje namiary ?. chociazby po to zeby jakos namierzyc moje kolo i wykluczyc mnie z PZW ?
Powiedzmy ze jest kontrola SSR. Nie okazuje dokumentow. Przyjezdza Policja i spisuje mnie na podstawie dowodu. Sprawa gdzies tam trafia itd. Czy SSR moze poprosic i czy to zgodne z prawem o moje dane ?.
[2011-12-22 11:32]

cierpliwy1

Owszem SSR może żądać okazania legitymacji ,tylko wędkarz nie musi spełniać tego żądania ponieważ strażnik SSR działa tak jak inne służby państwowe na podstawie ustawy a legitymację otrzymał nie od PZW,tylko Starostwa.Tylko wewnętrzne służby PZW mogą prosić o legitymacje wędkarską ,ale ponieważ PZW nie chce wydawać pieniędzy na takie służby wiec klops temat zamknięty .

[2011-12-22 15:15]

pawelz

Chyba nie do konca sie zrozumielismy.
Nie chodzi mi o to kto co moze legitymowac itp.
Raczej interesuje mnie taka sytuacja:
Jestem na rybach gdzies tam na wyjezdzie (ze 100 km od domu).
Lowie ryby i zabralem niemiarowego np. szczupaka. Przychodzi straz SSR wraz z Policja. Pokazuje karte wedkarska Policji (tylko funkcjonariuszowi Policji, bo nikt inny nie ma prawa mnie legitymowac w tej sytuacji). Czy straznik SSR ma prawo wgladu do moich danych (chodzi o to zeby namierzy mnie  - do jakiego kola naleze i ewentualnie wywalic z PZW). Czy moze podejsc do policjanta i poprosic o moje dane. A ten czy moze je podac nie lamiac przy tym zadnych przepisow.
[2011-12-22 15:26]

cierpliwy1

Według mojej wiedzy policjant nie może udzielić informacji o moich danych osobowych.
[2011-12-22 15:50]

Na wspólnej kontroli pokarze dokumenty SSR. Wszak w raport wpisywane są dane kontrolowanych . Raport pokontrolny idzie do okręgu.Pozdrawiam hoplita. [2011-12-22 20:12]

Owszem SSR może żądać okazania legitymacji ,tylko wędkarz nie musi spełniać tego żądania ponieważ strażnik SSR działa tak jak inne służby państwowe na podstawie ustawy a legitymację otrzymał nie od PZW,tylko Starostwa.Tylko wewnętrzne służby PZW mogą prosić o legitymacje wędkarską ,ale ponieważ PZW nie chce wydawać pieniędzy na takie służby wiec klops temat zamknięty .


Możesz nie pokazać ,ale jak będzie policja ,to pokarzesz . Jak wyjdzie że miałeś a nie pokazałeś. to nie dobrze. Policja przekaże SSR i będziesz cierpiał dwa razy.Pozdrawiam. hoplita. [2011-12-22 20:19]

pawelz

Owszem SSR może żądać okazania legitymacji ,tylko wędkarz nie musi spełniać tego żądania ponieważ strażnik SSR działa tak jak inne służby państwowe na podstawie ustawy a legitymację otrzymał nie od PZW,tylko Starostwa.Tylko wewnętrzne służby PZW mogą prosić o legitymacje wędkarską ,ale ponieważ PZW nie chce wydawać pieniędzy na takie służby wiec klops temat zamknięty .


Możesz nie pokazać ,ale jak będzie policja ,to pokarzesz . Jak wyjdzie że miałeś a nie pokazałeś. to nie dobrze. Policja przekaże SSR i będziesz cierpiał dwa razy.Pozdrawiam. hoplita.

A z jakiej racji Policja ma pokazywac komus nieupowaznionemu do kontroli moje dane ?.
Czy przypadkowo przevhodzacej osobie (bo ona ma takie same prawa do kontroli co SSR w swietle prawa (nie mylic z RAPR)) tez policjant pokaze moje dane ?. A moze ja sobie tego nie zycze. Zostane ukarany przez sad, bo zlamalem przepisy i OK.Ale upublicznienie moich danych jakims prywatnym osobom podpada chyba o ochrone danych osobowych. Tak przynajmniej mi sie zdaje.
[2011-12-23 08:20]

bluehornet

Nie bardzo rozumiem tę dyskusję o uprawieniach SSR - czy zapis w RAPR nie mówi jednoznacznie , kto jest uprawniony do kontroli ?

VII. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW
1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :
a/ funkcjonariuszy Policji,
b/ strażników Państwowej Straży Rybackiej,
c/ strażników Społecznej Straży Rybackiej,
d/ strażników Straży Ochrony Mienia PZW,
e/ strażników Państwowej Straży Łowieckiej,
f/ strażników Straży Leśnej,
g/ strażników Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,
h/ funkcjonariuszy Straży Granicznej,
i / uprawnionego do rybactwa, na użytkowanych przez niego wodach.
2. Na żądanie kontrolujących wędkarz ma obowiązek: okazać dokumenty, sprzęt
wędkarski, złowione ryby i przynęty.
3. Naruszenie niniejszego Regulaminu przez wędkarza pociąga za sobą
konsekwencje wynikające z ustawy o rybactwie śródlądowym i Statutu PZW.

[2011-12-23 13:00]

radekszumocki

Nareszcie konkretna odpowiedź ,zgadzam się z panem ,Panie Grzegorzu,koledzy wędkarze nie interpretujmy prawa ,przestrzegajmy go, a unikniemy wielu problemów i nieporozumień.Pozdrawiam.
[2011-12-23 20:22]

cierpliwy1

Nie bardzo rozumiem tę dyskusję o uprawieniach SSR - czy zapis w RAPR nie mówi jednoznacznie , kto jest uprawniony do kontroli ?

VII. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW
1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :
a/ funkcjonariuszy Policji,
b/ strażników Państwowej Straży Rybackiej,
c/ strażników Społecznej Straży Rybackiej,
d/ strażników Straży Ochrony Mienia PZW,
e/ strażników Państwowej Straży Łowieckiej,
f/ strażników Straży Leśnej,
g/ strażników Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,
h/ funkcjonariuszy Straży Granicznej,
i / uprawnionego do rybactwa, na użytkowanych przez niego wodach.
2. Na żądanie kontrolujących wędkarz ma obowiązek: okazać dokumenty, sprzęt
wędkarski, złowione ryby i przynęty.
3. Naruszenie niniejszego Regulaminu przez wędkarza pociąga za sobą
konsekwencje wynikające z ustawy o rybactwie śródlądowym i Statutu PZW.

Sympatyczny kolego nikt nie neguje uprawnień kontrolnych SSR ,ale chodzi o to ,że mogą prosić zgodnie z ustawą o zezwolenie i kartę wędkarską a nie legitymacje.

[2011-12-23 22:51]

bluehornet

Normalne - nikt tego nie kwestionuje - bo nie dostaniesz zezwolenia bez opłacenia składek ( znaczków ) . W razie " W " dojdą danych delikwenta po numerze zezwolenia - oczywiście , jeżeli "coś " przeskrobał , a nie chce okazać Legitymacji w celu ustalenia przynależności do Koła  . Ale jest jeden szkopuł - w notatce z patrolu Strażnik wymienia , ilu wędkarzy skontrolował , odnotowując przy tym : imię i nazwisko wędkarza , nr KW , przez kogo wydana i przynależność do Koła . Chodzi mi o ostatnią pozycję : jak inaczej potwierdzisz mu przynależność do koła PZW bez okazania Legitymacji Członkowskiej , a nigdzie więcej przynależność do Koła nie jest wpisana - ani w KW , ani w zezwoleniu ?

[2011-12-23 23:05]