Zezwolenia dla 14-16 latka

/ 18 odpowiedzi
Witam!
Chciałbym dowiedzieć się o zezwolenia na połów ryb w przedziale 14-16 lat.Wyrabiając kartę (okręg Katowice) dostałem "ZEZWOLENIE na amatorski połów ryb wędką" i na pierwszej str.jest napisane,że "niniejsze zezwolenie uprawnia do wędkowania na wodach użytkowanych przez Okręg PZW Katowice".Chciałem się dowiedzieć czy jak mam to zezwolenie to mogę jechać nad np.jezioro i łowić,czy muszę jechać i kupić zezwolenie na dane łowisko w jakimś sklepie wędk.?Mam opłacone wszystkie składki.Proszę nie pisać,że wszystko napisane jest w regulaminie,bo czytałem ale nie mogę zrozumieć.Dziękuję za odpowiedzi,pozdrawiam!

P.S.Adminów proszę o nie usuwanie posta.
Jędrula

Witam!
Chciałbym dowiedzieć się o zezwolenia na połów ryb w przedziale 14-16 lat.Wyrabiając kartę (okręg Katowice) dostałem "ZEZWOLENIE na amatorski połów ryb wędką" i na pierwszej str.jest napisane,że "niniejsze zezwolenie uprawnia do wędkowania na wodach użytkowanych przez Okręg PZW Katowice".Chciałem się dowiedzieć czy jak mam to zezwolenie to mogę jechać nad np.jezioro i łowić,czy muszę jechać i kupić zezwolenie na dane łowisko w jakimś sklepie wędk.?Mam opłacone wszystkie składki.Proszę nie pisać,że wszystko napisane jest w regulaminie,bo czytałem ale nie mogę zrozumieć.Dziękuję za odpowiedzi,pozdrawiam!

P.S.Adminów proszę o nie usuwanie posta.

Przecież jest tam napisane jak byk , że możesz ! Oczywiście PZW ma specjalne łowiska na których trzeba dodatkowo dopłacać ale o tym dowiesz się w kole . Gdzie mieszkasz na tym śląsku ? (2015/02/22 15:23)

adrian6064

W Sosnowcu,wiem,że jest tak napisane,ale jak wyrabiałem kartę to Pan mi powiedział,że muszę sobie załatwić zezwolenie w sklepie wędkarskim,ale,żebym nie dał się wciągnąć w żadne dodatkowe opłaty,i tego trochę nie zrozumiałem,czy chodziło mu o dodatkowe opłaty np.za wypisanie albo coś takiego czy za zezwolenie. (2015/02/22 15:47)

Jędrula

Kartę wyrabiałeś ? Gdzie tak Ci '' Pani '' powiedziała ? W starostwie ? (2015/02/22 15:50)

Jędrula

Wymień jakie masz dokumenty ? (2015/02/22 15:51)

adrian6064

Wyrabiałem w kole PZW(tak byłem w urzędach itd.),Pan powiedział mi tak w kole. (2015/02/22 15:52)

adrian6064

Mam:Kartę wędkarską,legitymację,i to "zezwolenie". (2015/02/22 15:54)

Jędrula

Mam:Kartę wędkarską,legitymację,i to "zezwolenie".
No to masz wszystko , jeżeli masz składki opłacone to nie musisz nic dodatkowo opłacać . Jeszcze na koniec , ile kosztowały Cie opłaty w kole ?
(2015/02/22 16:01)

Jędrula

58zł.
A to ulgowa składka ? Znaczki do legitymacji masz wklejone ? 
(2015/02/22 16:05)

użytkownik26223

Zezwolenie to to samo co dawniej rejestr połowów (książeczka gdzie wpisujesz daty połowów itd)Jeszcze oprócz tego musisz mieć w legitymacji wklejone znaczki.Jak to masz to możesz wędkować w wodach swojego okręgu ( w tym zezwoleniu jest wypisane nazwa wody i nr.). (2015/02/22 16:06)

Jędrula

Tak.

No to nie wiem co ta kobita od Ciebie jeszcze chciała :-0 (2015/02/22 16:09)

adrian6064

Czyli mógłbym pojechać teraz nad jezioro i łowić? (2015/02/22 16:09)

Jędrula

Wygląda , że papiery masz w porządku . Możesz jechać . (2015/02/22 16:14)

adrian6064

Dziękuję,jeszcze jedno pytanie,jakby to wyglądało poza moim okręgiem? (2015/02/22 16:17)

zwir73

Dotyczy wód PZW ,jeśli spodobało Ci się jeziorko(nie napisałeś jakie) nie dzierżawione przez PZW tylko jakieś gospodarstwo rybackie to musisz to sprawdzić.

Powodzenia (2015/02/22 21:01)

adrian6064

Dziękuję,pozdrawiam! (2015/02/22 21:17)

Artur z Ketrzyna

Zezwolenie to to samo co dawniej rejestr połowów (książeczka gdzie wpisujesz daty połowów itd)Jeszcze oprócz tego musisz mieć w legitymacji wklejone znaczki.Jak to masz to możesz wędkować w wodach swojego okręgu ( w tym zezwoleniu jest wypisane nazwa wody i nr.).

Słucham, zezwolenie to to samo co kiedyś rejestr połowu ryb?
Zezwolenie to zezwolenie, a rejestr to rejestr. 2 różne dokumenty, dotyczące czego innego.
Owszem można je połączyć.
Ale bez zezwolenia nie możesz wędkować. A bez rejestru, jeśli uprawniony nie wniesie takiego wymogu Tak.

dostałem "ZEZWOLENIE na amatorski połów ryb wędką" i na pierwszej str.jest napisane,że "niniejsze zezwolenie uprawnia do wędkowania na wodach użytkowanych przez Okręg PZW Katowice".
Adrian, jest pisane "na wodach użytkowanych przez Okręg PZW Katowice"
I jeśli masz wykaz wód Okręgu PZW Katowice, czy też rejestr. To tam masz na jakich wodach możesz wędkować, na to zezwolenie. (2015/02/22 22:35)