Zezwolenia

/ 14 odpowiedzi
Witam,

Jestem początkującym wędkarzem i mam pytanie odnośnie zezwolenia na wędkowanie. Mianowicie jestem zapisany do koła wędkarskiego należącego do okręgu siedleckiego ale bardzo często też wędkuje na mazurach i szczerze mówiąc nie kalkuluje mi się wykupywać za każdym razem okresowego pozwolenia na wędkowanie (70zł za tydzień) i chciałbym się dowiedzieć czy jeśli należę do tego koła do którego należę mogę wykupić zezwolenie całoroczne na wędkowanie w innym okręgu wędkarskim, a dokładnie chodzi mi o okręg toruński i jezioro Trupel bo tam tylko wędkuje jak jestem na mazurach.
MASTINO

W swoim Okręgu poproś o zezwolenie na Okręg w którym chcesz wędkować. Nie wiem ile masz lat, ale było tak dotychczas, że członek-uczestnik z Kartą Wędkarską czyli do 16-go roku życia, mógł wędkować w całym kraju bez dodatkowych zezwoleń i opłat z innych Okręgów PZW. Dowiedz się wobec tego u siebie w Okręgu jak to się ma na ten rok. (2013/01/01 23:39)

grisza-78

Tak to wygląda w moim Okręgu PZW Bydgoszcz, podpunkt 4
I. ZASADY OGÓLNE

§ 1
Członek Związku - Koła ma prawo:
1. Uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu Koła.
2. Wybierać i być wybieranym do władz i organów Koła.
3. Pełnić tylko jedną funkcję z wyboru we władzach lub organach Koła.
4. Członek Związku ma obowiązek należeć tylko do jednego Koła PZW.        (2013/01/02 15:09)

gral

Z tymi zezwoleniami są niezłe jaja. Wykupując kartę np. w okręgu Kieleckim, musimy sami załatwiać sobie zezwolenia okręgów, z którymi  Kielce mają podpisane porozumienie. A takowe zezwolenia są tylko dostępne w zarządach głównych okręgów.W kołach terenowych zezwolenia są wydawane tylko pod znaczki, także nie ma możliwości zdobycia tam zezwoleń, za porozumieniem. Więc po co te porozumienia, skoro żeby zdobyć zezwolenia muszę przejechać za nimi niejednokrotnie pół Polski.  (2013/01/02 15:45)

Maciek91

Tak to wygląda w moim Okręgu PZW Bydgoszcz, podpunkt 4
I. ZASADY OGÓLNE

§ 1
Członek Związku - Koła ma prawo:
1. Uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu Koła.
2. Wybierać i być wybieranym do władz i organów Koła.
3. Pełnić tylko jedną funkcję z wyboru we władzach lub organach Koła.
4. Członek Związku ma obowiązek należeć tylko do jednego Koła PZW.       

Ja nie chce przynależeć do dwóch okręgów tylko opłacić zezwolenie na połów całoroczny na jednym łowisku a nie kilkanaście razy w roku okresowe (2013/01/02 22:06)

Bernard51

Ja nie chce przynależeć do dwóch okręgów tylko opłacić zezwolenie na połów całoroczny na jednym łowisku a nie kilkanaście razy w roku okresowe

Tak jak wcześniej Maciek pisze jak nie masz skończone 16 lat możesz lowic na wodach nizinnych
PZW w calej Polsce. (Za wyjątkiem wód specjalnych-licencyjnych)
Po skonczeniu 16 lat oplacając zezwolenie na caly rok w innym okregu stajesz sie utomatycznie czlonkiem tego okregu.
Jeżeli nie zamierzasz lowić w twoim macierzystym okregu wystarczy wplacic skladke czląnkowska
PZW Krajowa i tylko skladke czlonka w danym kole bez oplat na dane wody. (jest taka możliwość)  Powodzenia!! (2013/01/03 05:50)

gral

Kolego jaka składka Pzw Krajowa, o czym ty wogule piszesz??? (2013/01/03 06:24)

Bernard51

Kolego jaka składka Pzw Krajowa, o czym ty wogule piszesz???

Skoro tak bardzo jesteś w temacie to wytłumacz co to jest skladka podstawowa i ile zostaje pieniedzy z niej w okręgu (bo w kole ani zeta)A placi ja kazdy wędkarz od Szczecina po Lublin i Kozią Wólkę. (2013/01/03 07:16)

MASTINO

Z tymi zezwoleniami są niezłe jaja. Wykupując kartę np. w okręgu Kieleckim, musimy sami załatwiać sobie zezwolenia okręgów, z którymi  Kielce mają podpisane porozumienie. A takowe zezwolenia są tylko dostępne w zarządach głównych okręgów.W kołach terenowych zezwolenia są wydawane tylko pod znaczki, także nie ma możliwości zdobycia tam zezwoleń, za porozumieniem. Więc po co te porozumienia, skoro żeby zdobyć zezwolenia muszę przejechać za nimi niejednokrotnie pół Polski

To wnioskuję z tego, że jesteś mało obrotny i nieskutecznie rozmawiasz z Okręgiem, bo wystarczy zadzwonić do danego Okręgu PZW w którym chcemy wędkować i poprosić o przysłanie na Twój adres takiego zezwolenia i umówić się na przelanie im należności (jeśli nie ma porozumienia), a nie przejeżdżać pół Polski po to. Poza tym jest stosowana taka praktyka w wielu Okręgach, iż składa sie w swoim Okręgu "zamówienie" na pobranie zezwolenia na dany Okręg nas interesujący i Okręg sprowadza takie z innych Okręgów dla swoich wędkarzy. U mnie w Okręgu wystarczy złożyć taką potrzebę w macierzystym Kole PZW u skarbnika i w ciągu tygodnia mam zezwolenie, a nawet na Okręgi ościenne, z którymi mamy porozumienia, takie zezwolenia są sprowadzane hurtowo w iluś tam sztukach na raz i są dostępne i w Okręgu i w zamawiających je kołach.

(2013/01/03 08:39)

gral

Kolego jaka składka Pzw Krajowa, o czym ty wogule piszesz???

Skoro tak bardzo jesteś w temacie to wytłumacz co to jest skladka podstawowa i ile zostaje pieniedzy z niej w okręgu (bo w kole ani zeta)A placi ja kazdy wędkarz od Szczecina po Lublin i Kozią Wólkę.

To jest haracz dla dziodków z zarządu głównego nie składka (2013/01/03 15:39)

MASTINO

To jest haracz dla dziodków z zarządu głównego nie składka

A ja twierdzę, że 2/3 ceny biletu autobusowego (MZK, PKS, itp) to haracz dla pracowników tych firm. I co, mam jeździć na gapę, czy co? Płacę i łowię na wodach PZW, płacę i jeżdżę PKS, MZK itp. Ty jeździsz na gapę, bo 2/3 ceny biletu to haracz? A jak becalujesz grzecznie 50 zeta za bilet na mecz piłkarski (czy jakąkolwiek inną imprezę sportową) i tym sposobem kupujesz piłkarzowi dom, samochód, pompujesz mu konto w banku, dajesz mu kasę na dziwki, wódę i imprezy, to już tak Cię to w oczy nie kole?

(2013/01/03 19:52)

gral

To idź i łów na składkę członkowską, ciekawe jak długo połowisz, no chyba że cię stać na mandaty. (2013/01/03 20:13)

bluehornet

W swoim Okręgu poproś o zezwolenie na Okręg w którym chcesz wędkować. Nie wiem ile masz lat, ale było tak dotychczas, że członek-uczestnik z Kartą Wędkarską czyli do 16-go roku życia, mógł wędkować w całym kraju bez dodatkowych zezwoleń i opłat z innych Okręgów PZW. Dowiedz się wobec tego u siebie w Okręgu jak to się ma na ten rok.

http://forum.wedkuje.pl/post/legitymacja-wedkarska-test/419392/0 (2013/01/03 20:24)

Maciek91

Dopytałem się w swoim kole w tej sprawie i dowiedziałem się ze mogę w innym kole z którym nie ma podpisanego porozumienia wykupić pozwolenie całoroczne na połów. Płacę wtedy tylko połowę ceny tego pozwolenia i nie muszę jak inni tutaj pisali zapisywać sie do tego koła w którym chce łowić. Nie musze takze płacić składek członkowskich ponieważ składke główną do PZW zapłaciłem w swoim kole a więc wystarczy ze w tym kole z innego okręgu wykupie pozwolenie całoroczne. Tylko trzeba pamietać że jest sie zobowiazanym do zapłaty tylko połowy ceny tego pozwolenia i inne opłaty nas nie obowiazują. Pisze to bo wiem ze pewne dziadki z kół o tym nie wspomna i będą chcieli dodatkowych opłat licząc na nieobeznanie interesanta w regulaminie.

Myślę ze pomogłem innym którzy maja podobny problem jak ja :) (2013/02/01 20:04)

użytkownik16322

Kolego masz dokładnie taki sam problem jak ja. Tylko ja z tą głupotą ( podział na okręgi ) borykam się już parę lat. Bo cały pic polega na tym żeby od Nas wędkarzy wyciągnąć maksymalnie dużo kasy . A więc mamy państwo w państwie.Nie musisz się przepisywać do innego koła wystarczy jak opłacisz składkę na zagospodarowanie wód w okręgu do którego należy te jezioro. I nie czytaj bzdur o jakiejś składce krajowej bo słono za to zapłacisz. Moczę kija od 38 lat i z rozrzewnieniem wspominam opłatę na wody nizinne w całym kraju.
Ja beceluję podobny haracz w trzech okręgach. Mazowieckim, Kieleckim i Krakowskim.
Mimo wszystko pogody ducha życzę
Julian (2013/02/03 09:41)