Zaloguj się do konta

Zezwolenia internetowe - PZW Warszawa

utworzono: 2012/12/30 10:35
dariusz-sokolow

Od nowego roku istnieje możliwość zakupu zezwoleń okresowych na wodach otwartych Mazowieckiego Okręgu PZW. Zezwolenia można zakupić pod tymi adresami: ompzw.eokon.pl lub ompzw.pl. Od przyszłego tygodnia będzie także dostępna darmowa aplikacja na telefon komórkowy (z systemem operacyjnym android) umożliwiająca zakup zezwolenia.
[2012-12-30 10:35]

roman55

Nareszcie coś się ruszyło zgodnie z nowymi duchem. Ale lepiej późno nisz wcale. Z wędkarskim Pozdrowieniem

[2012-12-30 11:00]

alexta

No to - trzeba brać - fajnie że nie będzie trzeba latać do kasy i stać w kolejce.A co to za aplikacja?? po co to ? ktoś już sobie instalował to?
  [2012-12-30 12:36]

dariusz-sokolow

Aplikacja na komórkę nazywa się Okoń i umożliwia zakup zezwolenia okresowego nad wodą. Z całą historią wykupionych zezwoleń okresowych. Docelowo ma ona też zawierać rejestr amatorskiego połowu ryb tak jak jest na stronie ekonia.  [2012-12-30 13:16]

alexta

Ej - ale tam nie ma zezwoleń na cały rok - to jakaś LIPA !!!!Na jeden dzień mam se kupić? 
[2012-12-30 19:48]

dariusz-sokolow

Zezwolenia na cały rok są tylko dla wędkarzy niezrzeszonych. Dla zrzeszonych tylko 1 i  3 dniowe. Wynika to z uchwały Zarządu Głównego PZW gdzie się dopuszcza sprzedaż zezwoleń internetowych krótkoterminowych. [2012-12-30 20:48]

ryukon1975

Zezwolenia na cały rok są tylko dla wędkarzy niezrzeszonych. Dla zrzeszonych tylko 1 i  3 dniowe. Wynika to z uchwały Zarządu Głównego PZW gdzie się dopuszcza sprzedaż zezwoleń internetowych krótkoterminowych.








No to się wysilili.:)
Na kolejną śmieszną półuchwałę.nNe można zrobić czegoś do końca?
Ja bym chętnie kupił ale na cały przyszły sezon.
[2012-12-30 21:01]

Spawciu

ehh czyli tak czy siak trzeba leciec i sobie wykupic.. [2012-12-31 07:30]

dariusz-sokolow

Niestety ustawa o rybactwie nie przewiduje płatności elektronicznych. W przyszłym roku jest nowelizacja ustawy i w projekcie uwzględniono płatności. No i wtedy droga otwarta. [2012-12-31 14:49]

dariusz-sokolow

Jest dostępna aplikacja na telefon komórkowy pod adresem https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.com.source.sowa&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBsLmNvbS5zb3VyY2Uuc293YSJd [2013-01-01 21:08]

Okonek 49

A który to zapis ustawy o rybactwie śródlądowym zabrania płatności elektronicznej.  Kto jak kto ale RZGW  zostały powołane do nadzoru nad wodami i sprzedają zezwolenia drogą elektroniczna.
MOPZW uczynił krok do przodu wprowadzając ten system.(pokaz siły) Logicznym było by rozszerzenie tego systemu na składki członkowskie całoroczne . Jednak wprowadzenie takiego systemu  w całym PZW może doprowadzić do utraty stabilności finansowej okręgów.  Przy obecnej formie możliwości zmiany przynależności do Koła i Okręgu. System płatności elektronicznej był by" wiosna ludów". Najpierw analiza porozumień , wybór Okręgu i Koła i tak co roku . 90% członków związku to ma styczność z Kołem tylko płacąc składkę.  Dla większości to tylko ekonomia ma znaczenie a nie cele statutowe. Liczyć każdy potrafi.
Wyobraźmy sobie ,że okręg np. siedlecki wprowadził by taką możliwość płatności elektronicznej za składki całoroczną?
[2013-01-01 21:10]

JKarp

Zezwolenia na cały rok są tylko dla wędkarzy niezrzeszonych. Dla zrzeszonych tylko 1 i  3 dniowe. Wynika to z uchwały Zarządu Głównego PZW gdzie się dopuszcza sprzedaż zezwoleń internetowych krótkoterminowych.








No to się wysilili.:)
Na kolejną śmieszną półuchwałę.nNe można zrobić czegoś do końca?
Ja bym chętnie kupił ale na cały przyszły sezon.

CześćKrzysztof wiesz dlaczego tylko zezwolenia krótko terminowe?Zobacz ile kosztuje dniówka lub trzydniówka i porównaj do tej cały sezon?A z ciekawości zapytam o aplikację na Symbiana?JK
[2013-01-01 21:35]

ryukon1975

Ni pomyślałem Janusz żeby szukać najprostszego rozwiązania czyli chęci zysku.
Bieda ciśnie ich powoli.:)

Nie chce się bawić w takie dyskusje ale nie rozumiałem że mogę wykupić cały rok w dniówkach po 20 zł  a całego roku jednocześnie za 300 zł nie,zwykły przekręt?
[2013-01-01 21:46]

Ni pomyślałem Janusz żeby szukać najprostszego rozwiązania czyli chęci zysku.
Bieda ciśnie ich powoli.:)

Nie chce się bawić w takie dyskusje ale nie rozumiałem że mogę wykupić cały rok w dniówkach po 20 zł  a całego roku jednocześnie za 300 zł nie,zwykły przekręt?


Jaki tam przekręt,ot poprostu dobry interes!!!! [2013-01-02 09:06]

ryukon1975

W sumie interes jak interes wiele dużych firm ma mnóstwo takich haczyków a za niedokładne przeczytanie umowy czy jej niezrozumienie płaci się gotówką.
Więc PZW tym bardziej ma prawo do haka.:))
Szkoda tylko że zamiast gospodarować wodami i dbać o nie wybrali inny kierunek.
Niech jednak idą dalej w tym kierunku to szybciej padną.

[2013-01-02 09:23]

Wonski79

Nie bardzo rozumiem o co wam chodzi z tym całym  rokiem.
Jak sobie wyobrażacie wydrukowane zezwolenie na cały rok z hologramem?

[2013-01-02 09:23]

johnkelly

Nie bardzo rozumiem o co wam chodzi z tym całym  rokiem.
Jak sobie wyobrażacie wydrukowane zezwolenie na cały rok z hologramem?



A gdzie jest powiedziane, że musi być hologram? [2013-01-02 10:08]

JKarp

CześćA po jaki grzyb hologram na zezwoleniu wykupionym przez internet ?Zwróć uwagę, że płacisz za trzy doby, drukujesz i masz problem z głowy i nikt nie pyta Cię o hologram. Chcesz opłacić za cały sezon ( bo np wiesz, że jest to bardziej opłacalne bo będziesz łowił na Zegrzu 30 dni ) ale nie... musisz wykupić 10 trzydniówek ( bez hologramu ).Porównaj opłatę za sezon o podziel przez 365 dni i zobacz ile kosztuje 30 dni... znaczy 10 zezwoleń.JK [2013-01-02 10:11]

ryukon1975

Nie bardzo rozumiem o co wam chodzi z tym całym  rokiem.
Jak sobie wyobrażacie wydrukowane zezwolenie na cały rok z hologramem?








A po co Ci hologram?
Jak płacisz co rok ubezpieczenie na samochód masz tam jakiś hologram?
Jak opłacisz tu te trzy dniówki dostaniesz hologram?

Z całym rokiem chodzi mi o to bym mógł dziś opłacić całoroczne zezwolenie a nie biegać tak jak co  roku przez miesiąc szukając jakiegoś skarbnika który łaskawie sprowadzi znaczki.Chodzi po prostu o ułatwienie.
I oczywiście o kasę bo wykupując cały rok w dniówkach czego raczej nikt nie zrobi zapłaciłbym kupę kasy a jednorazowa opłata całego roku jest dużo tańsza.
[2013-01-02 10:14]

Wonski79

Hologram jest po to aby nie podrabiać zezwoleń. Więc normalne jest to że zezwolenia całoroczne go mają. Raczej nikomu nie chciało by się podrabiać zezwolenia jedno dniowego. Nie widzę też sensu wykupowania całorocznego zezwolenia przez internet. Jeszcze dochodzi sprawa opłaty członkowskiej, pieczątki i rejestru który należy zdać przy opłacaniu składki rocznej.
Tak czy siak do Koła należy się wybrać.
Tam gdzie ja łowię i wykupowałem zezwolenia okresowe także nie ma możliwości opłacenia całorocznej składki.
[2013-01-02 10:20]

Wonski79

...

Z całym rokiem chodzi mi o to bym mógł dziś opłacić całoroczne zezwolenie a nie biegać tak jak co  roku przez miesiąc szukając jakiegoś skarbnika który łaskawie sprowadzi znaczki.Chodzi po prostu o ułatwienie.
I oczywiście o kasę bo wykupując cały rok w dniówkach czego raczej nikt nie zrobi zapłaciłbym kupę kasy a jednorazowa opłata całego roku jest dużo tańsza.



Krzysztofie, nie jestem głupkiem ja to rozumiem.
A z tym skarbnikiem to może go zmieńcie może będzie mniej nerwów na początku roku.

[2013-01-02 10:35]

ryukon1975

Hologram jest po to aby nie podrabiać zezwoleń. Więc normalne jest to że zezwolenia całoroczne go mają. Raczej nikomu nie chciało by się podrabiać zezwolenia jedno dniowego. Nie widzę też sensu wykupowania całorocznego zezwolenia przez internet. Jeszcze dochodzi sprawa opłaty członkowskiej, pieczątki i rejestru który należy zdać przy opłacaniu składki rocznej.
Tak czy siak do Koła należy się wybrać.
Tam gdzie ja łowię i wykupowałem zezwolenia okresowe także nie ma możliwości opłacenia całorocznej składki.







Ja nie odczuwam potrzeby wybrania się do koła.
Jeśli zaś chodzi o opłaty to z wszystkimi firmami załatwiam to przez internet czy pocztę tylko z PZW się nie da.:)
Co to za woda gdzie nie da się zapłacić za cały rok,u mnie wszędzie można wykupić roczne zezwolenie,poza stawami hodowlanymi.
[2013-01-02 10:39]

johnkelly

Hologram jest po to aby nie podrabiać zezwoleń. Więc normalne jest to że zezwolenia całoroczne go mają. Raczej nikomu nie chciało by się podrabiać zezwolenia jedno dniowego. Nie widzę też sensu wykupowania całorocznego zezwolenia przez internet. Jeszcze dochodzi sprawa opłaty członkowskiej, pieczątki i rejestru który należy zdać przy opłacaniu składki rocznej.
Tak czy siak do Koła należy się wybrać.
Tam gdzie ja łowię i wykupowałem zezwolenia okresowe także nie ma możliwości opłacenia całorocznej składki.

Zdziwiłbyś się co czasem ludzie podrabiają. Rekordzista, o jakim słyszałem, podrabiał pieczątki pocztowe na blankiecie wpłaty mandatu za parę dych.

Ad meritum - zezwolenia można zabezpieczyć na wiele sposobów, niekoniecznie hologramem. Można stworzyć system informatyczny, który by to wszystko obsługiwał - zezwolenia, rejestry, co tylko chcesz - bez konieczności udawania się do koła, czy gdziekolwiek. W dodatku szczelniejszy niźli obecny.
[2013-01-02 10:52]

Okonek 49

Hologram to zabezpieczenie przed nie uczciwoscią  i potwierdzenie dokonania zapłaty za  składki.  Płacąc  elektronicznie dostajesz referencje przelewu i to jest potwierdzenie dokonania  zapłaty za składki . Jeśli Okręgi wprowadzą elektroniczną bazę danych członków to wnoszenie składek całorocznych drogą elektroniczną też będzie możliwe i łatwe do weryfikacji. Tylko kto wtedy otrzyma kasę za rozprowadzanie składek i czy będą chętni na skarbników w Kole.

[2013-01-02 10:53]

JKarp

Hologram jest po to aby nie podrabiać zezwoleń. Więc normalne jest to że zezwolenia całoroczne go mają. Raczej nikomu nie chciało by się podrabiać zezwolenia jedno dniowego. Nie widzę też sensu wykupowania całorocznego zezwolenia przez internet. Jeszcze dochodzi sprawa opłaty członkowskiej, pieczątki i rejestru który należy zdać przy opłacaniu składki rocznej.
Tak czy siak do Koła należy się wybrać.
Tam gdzie ja łowię i wykupowałem zezwolenia okresowe także nie ma możliwości opłacenia całorocznej składki.

CześćZałożę się, że jak by się zakręcił to znalazły podróbki jedno lub trzy dniowych zezwoleń. W sumie ja łowiąc w mazowieckim też nie widzę sensu wykupowania zezwolenia na cały rok przez internet. Wolę pójść do siedziby koła i tam może dowiedzieć się jakiejś ciekawostki. Gdybyś był z okręgu nie mającego porozumienia z mazowieckim  łatwiej byłoby Ci opłacić za rok przez neta i oczywiście ekonomiczniej.JK [2013-01-02 10:57]

Wonski79

nie kumam, u siebie opłacam cały rok OM, jadę na trzy dni gdzieś tam - opłacam 3 dni gdzieś tam. Nie mam potrzeby wykupowania całego roku gdzieś tam. A normalką jest to że zliczając trzydniowe opłaty wyjdzie drożej.
Z biletami komunikacji też tak jest, jednorazowy kosztuje powiedzmy 3 zyla ale za dobowy płacisz 10 i możesz jeździć do bólu przez 24 godziny. Bilet jednorazowy możesz kupić przez telefon ale już miesięcznego nie. Tak więc nie jest to wymysł tylko PZW.
Nie uzależniajmy się tylko od internetu, są jeszcze inne używki ;)
[2013-01-02 11:04]