Zaloguj się do konta

Zestawy wędka plus kołowrotek

utworzono: 2022/01/21 19:34
pho

Cześć,
po ponad 2,5 letniej przerwie od wędkarstwa spowodowanego różnymi perypetmiami życiowo zdrowotynmi - postanowiłem wrócić do łowienia w tym roku, przejrzałem sobie stary sprzęt no i trzeba chyba go wymienić. Zostaje napewno picker tachibana 300/40, bo ją po prostu lubie, fajnie na nią się łowiło leszcze, karasie, płocie w niewielkich stawach lub zbiornikach zaporowych - tutaj mam zamiar dorzucić do niej kołowrotek od dragona FD550I, wydaje mi się spoko opcją czy może coś innego w podobnych pieniądzach? Wiadomo to zestaw do klasyka, na białoryb. No i czas tez methody spróbować. Tak czytająć fora, przeglądająć YT zauważyłem, że ukraiński Flagman w okresie mojej nieobecności stał się mega popularny więc wymyśliłem sobie taki zestaw: Flagman Cast Master 330/60 bo nie łowie dalej niż 50m i nie planuje, taka charakterystyka łowisk na których będę sobie poławiał rybki oraz myśle, że jakiś kołowrotek przetestuje tez z ich oferty Flagman Legend Feeder 5000, macałem wydaje mi się dobrze spasowany i fajnie kręci a może coś innego? Cast Master mnie urzekł dolnikiem, po prostu nie lubie długich dolników, są dla mnie niewygodne w operowaniu. Ogólnie wędka do metody i kołowrotek to budżet około 500 zł a kołowrotek do mojego leciwego pickerka to tak do 200 pln. Żyłki, haczyki i resztę to już sam sobie dobiorę według własnych preferencji. Bo w sumie tak sobie myślę, że mógłbym zostawić Travertine'y no ale jednak, estetycznie kołowrotki z wolnym biegiem przy feederku mi tak średnio estetycznie pasują, ot taki bzik. Może macie jakieś inne sprawdzone propozycje w takim budżecie, kołowrotek to pickerka i wędka i kołowrotek do metody, dzięki za propozycje i tak dalej ;) [2022-01-21 19:34]

ryukon1975

Kołowrotek Dragon FD550I? Zapomniałeś podać nazwy modelu sama rozmiarówka nic nie mówi. Trudno więc oceniać czy szukać zamiennika. Nie wspomniałeś też ile chcesz przeznaczyć na ten kołowrotek to lub nazwa modelu Dragona mogło by pomóc w udzieleniu odpowiedzi.
Zestaw od Flagmana jest w porządku, osobiście jednak poszukałbym do tego wędziska trochę mocniejszego kołowrotka. Legend Feeder o którym wspominasz jest trochę mały a co za tym idzie raczej i nie grzeszy mocą szczególnie biorąc pod uwagę półkę cenową z jakiej pochodzi. Waży 385 g, ma niewielką pojemność szpuli. Przy zestawach 50-60 g będzie mu według mnie raczej ciężko, szczególnie w dłuższym przedziale czasu. [2022-01-22 04:10]

pho

Megabaits Method feeder FD550I ;) i napisałem, że szukam do leciwego pickera kołowrotka do 200 pln. OÂto cytat z mojego wpisu:Â

a kołowrotek do mojego leciwego pickerka to tak do 200 pln.
Â
Sam model w załączniku.
Na Legenda150 m żyłki o średnicy 0,23mm spokojnie się zmieści, wydaje mi się wystarczającą ilością i odpowiednią średnicą, szczególnie, że jak to mam/miałem w zwyczaju wszystkie komercyjne wody będę omijał szerokim łukiem, po prostu ich nie lubię. [2022-01-22 09:33]

ryukon1975

MegaBaits to dobry kołowrotek do pickera o cw 40 g o którym piszesz sokojnie wystarczy. Jakoś przeoczyłem tą cenę.
Jeśli zaś chodzi o ten Legend do kija o cw 60 g to niezmienię zdania i jest według mnie lekko mały. Sama pojemność szpuli jeśli nawet jest wystarczająca dla Twoich potrzeb nie doda mu mocy. Jednak podejście do sprzętu jest różne. Jedni wolą solidny mocny inni wręcz przeciwnie podstawą jest dla nich jak najmniejsza masa nawet kosztem tego że kołowrotek rozsypie się znacznie szybciej od większego a co za tym idzie mocniejszego. Mam oczywiście na myśli dwa kołowrotki w tym samym przedziale cenowym.
[2022-01-22 09:50]

pho

No dobra ale nadal nie padła jakaś propozycja zamiennika flagmana, coś w przedziale 200-300 zł. [2022-01-22 11:44]

ryukon1975
gregorgda

Witajcie 
Podpinam się , poszukuje kija 3.00 - 3.30  do 50 g wyrzutu nie parabola coś polecacie? [2022-04-11 21:15]

gregorgda

a propos kręciołka Daiwa Ninja Feeder  6000 ss  polecam [2022-04-11 21:17]

Baronet

Oczywiście Flagman Legend Feeder - tylko w wersji 6000. Ale do tak delikatnego kija o którym piszesz - 5000  też będzie dobry. Zapinanie do takich kijków jakichkolwiek betoniarek - czyli młynków powyżej 450 - 500 gram wagi - jest kompletnym nonsensem  Legend Feeder to są mocne kołowrotki - i ktoś, kto pisze , że delikatne -chyba nigdy nie miał takowego w ręku. [2023-12-08 13:57]