Zaloguj się do konta

Zestawy na karpia-wybór

utworzono: 2014/04/15 10:40
gerard88

Cześć,
Jestem początkowym "karpiarzem", jeżdżę sobie na łowiska komerycjne, głównie na "Okonia" w Janówku Pierwszym. Mój sprzęt ma kilkanaście lat i przystosowany był do łowienia spławikowego na jeziorkach na ryby do 2kg... Jeżdżę od roku na karpie i albo wyciągam rybki maksymalnie 2-3kg albo mam coś większego i po prostu zrywam wszystko... Dlatego postanowiłem zainwestować troszkę, żeby to miało jakiś sens :)
Przewidywany budżet: do 1.500-2.000zł.Potrzebne: dwa zestawy (czyli wędka x2, kołowrotek z wolnym biegiem x2, plecionka lub żyłka- właśnie: co?, koszyki- jakie rozmiary, haczyki- jakie rozmiary; czy mogą być gotowe, ponieważ nie przepadam za wiązaniem), stojak na dwie wędki z sygnalizatorami, podbierak- jaki rozmiar, jaki materiał?
Jeśli chodzi o wędki to zaproponowano mi w sklepie takie: 1) Impact PRO Carp 360 3lbs, 2) Medalist Carp 360/390 3lbs. Kołowrotki: 1) Okuma travertine 30FD/40FD. Stojak: Traper kombajn 5,5kg + sygnalizatory Prestige- tutaj nie ukrywam, że cena jest trochę za wysoka, bo powiedziano mi za komplet w granicach 1.000zł...
Jak ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem- byłbym bardzo wdzięczny... [2014-04-15 10:40]

ziober30

Witam,
w takich pieniążkach to próbuj w ten sposób:
- wędziska prologic c1 2 szt - 400 zł
- kolowrotki i tu nie wiem co Ci konkretnie polecić, ale myśle że za 2 szt nie płać więcej niż 400 zł
- odradzam stojak bo on sporo kosztuje, a lipy nie ma co kupować, kup lepiej dobre sztyce (podpórki), myśle że za 4 szt ok 150 zł
- sygnalizatory to polecam mf 213c, polecam bo sam  używam i jak narazie śmigają ładnie cena za set 2+1 to ok 350 zł
- a resztę kasy wydasz na wszystkie inne, drobne rzeczy, które będą Ci potrzebne a jeszcze ich nie masz.
Pozdrawiam.
[2014-04-15 11:24]

ziober30

i jeszcze do pytania związanego z tym czy plecionka czy żyłka to na to ma wpływ wiele czynników ale jak sam napisałeś dopiero zaczynasz więc najlepiej będzie jak to będzie żyłka ok 0,35. Jeżeli nie przepadasz za wiązaniem to kupuj sobie gotowe zestawy ale o wiele większa frajdę będziesz miał jak wyciagniesz rybke na zestaw od początku do konca zbudowany przez siebie. Jeżeli sam sobie będziesz wszystko wiązał to lepiej zrozumiesz działanie zestawów i będziesz mógł wprowadzać zmiany na potrzeby chwili/łowiska. O robieniu zestawów karpiowych jest w internecie baaardzo dużo, wystarczy poszukać. Co do koszyków, to jak poczytasz o zestawach to zobaczysz, że zazwyczaj to się ich nie stosuje.
[2014-04-15 11:33]

cebullos

jesli chodzi o kołowrotki to polecam okumy z serii powerliner :)

http://www.askari.pl/produkt/okuma-powerliner-pl-860-pl-865 [2014-04-18 21:39]

jakub5375

Cześć. Myślę , że dobrą wędką na karpia może być Jaxon  black arrow ok. 3.60 cm długości i np. 3-4. Bardzo dobre wędki w granicach 100 zł. Kołowrotek hm.. Jaxon Top Carp ok. 80 zł. Sam mam taki i jest bardzo dobry.. Przynęta to najlepiej kukurydza czy kulki proteinowe. Polecam plecionkę.  W porównaniu do żyłki ma zerową rozciągliwość , co pozwala wychwycić nawet najmniejsze brania.. Tyle co wiedziałem to Ci powiedziałem. Połamania kija :) [2014-04-19 08:30]