Zestawy na spinning i spławik

/ 3 odpowiedzi
Witam
Mam 25 lat i mieszkam w Krapkowicach (opolskie). Od czasu do czasu z jakimś znajomym wybieram się na ryby, ale nigdy nie miałem swojej wędki. Właśnie wróciłem z urlopu z Finladii i przed wyjazdem kupiłem cały zestaw w decathlonie za bagatela 100zl, wędka 2,4m kołowotek i zestaw przynęt. O dziwo z moją małą wiedzą złowiłem tu kilka ciekawy ryb, m.in. szczupaka 50cm, wzdręgi, płotki ok 50cm. Strasznie spodobało mi się wędkowanie i chciałbym kontynuować swoją przygodę z tym sportem tylko kompletnie nie wiem co wybrać. 
Na pewno chciałbym jedną wędkę typową na spinningI jedną lub dwie uniwerslane wędki pomiędzy gruntem, a spławikiem o ile to w ogóle możliwe żeby były uniwersalne. 
Powiedzmy, że na początek chciałbym przeznaczyć ok tysiąca zł na sprzęt, czy da się kupić coś sensowego za te pieniądze? Czy lepiej kupić jedną zestaw a porządny? Na dzień dzisiejszy bardziej skłaniał bym ku gruntówce/spławikowi, gdyż chyba w okolicy nie mam zbytnio gdzie łowić na spinning.
u?ytkownik141462


początek wędkarstwa i płotki 50 cm? gratki o ile to prawda. takiej w życiu nie złowie. pozdrawiam (2013/08/24 16:59)

zadek07


Uwierz, że w Finladii nie jest wielki problem. Przypuszczam, że w Polsce było by ciężko taką znaleść (2013/08/24 17:32)

Artur z Ketrzyna


Co do sprzęciku, za 1000 zł dasz rady kupić spławikówkę i gruntówkę. Chyba że musisz mieć z górnej półki.
Z tm że sprzęcik dobiera się nie tylko pod wędkarza, ale i pod rodzaj poławianych ryb i łowisko. Co do spławikówki. Bat czy wyżutka? Bacik to węgluweczkę taką 7m kupisz w przedziale 240-350 zł. Wyrzutkę, można kupić taka uniwersalną można skompletować w cenie od 100 do 240 zł.
Co do gruntówki, to już trzeba konkretnie określić co i gdzie (typ poławianych ryb jak i rodzaj łowiska, czy też metoda (zwykły grunt czy drgająca szczytówka))


No i odrazu uprzedzam, w polskich łowiskach nie połowisz tak jak tam gdzie łowiłeś. Tu płoć 25 cm to już super sztuka. No i częstotliwość brań jest naprawde sporadyczna w porównaniu jak wyżej.

Jak coś napiszesz gdzie i co chcesz łowić to może coś ci doradzimy. Możesz też przejść się brzegiem łowiska i podpatrzeć na co łowią. Gdyż on już sobie dobrali sprzęcik do łowiska.

Ja, naprzykład ze spławikówek, mam baciki; 5, 6 i 7 m, wyrzutki; 2,4 (na łódkę), 4,1 i 3,3 m z brzegu.
Oczywiście nie łowię na wszystkie, a dobieram kilka na dane łowisko. (2013/08/24 19:38)