Zestawy na żywca

/ 3 odpowiedzi
Jaką polecacie (tanią) wędkę na żywca ? Ostatnio zerwałem ok. metrowego szczupaka i muszę się na niego wybrać. I jeszcze jedno: jakiej wielkości używać żywce ? Z góry dzięki.
u?ytkownik116538


Kup jakiś mocny teleskop, uważam że nie ma lepszych wędek niż teleskopy do połowu na żywca. Myślę że 6, 7 cm. rybki nie będą ani za małe ani za duże :) (2013/05/06 19:06)

elan1993


Najlepszym zakupem będzie 3 częściowej wędki karpiowej o dł.3,60/90m. To jaką wędkę wybierzesz oraz z jakiego materiału musisz sam się zastanowić. Osobiście wędkują długo wędkami węglowymi pojąłem, że to zbyt delikatne wędki w porównaniu do częstych wypadów nad wodę jakie robię podczas sezonu. Węglówki łamały się jak suche patyki mimo delikatnego użytkowania. Teleskopy chodzi wygodne w transporcie to trzeba uważać by przelotki były ułożone w jednej linii, a problem się zwiększa gdy mamy długie wędzisko.Moim osobistym wyborem była by wędka: Jaxon HARMONY CARP 360/3,5Lbs.Jeżeli chodzi o wielkość żywca to trudno ocenić. Duży szczupak nie będzie polował na małe rybki. On woli oszczędzać energię i będzie atakował w większe ryby. Powinien być to mniejszy leszczyk, krąp, czy płotka od 15cm która będzie próbowała zejść do dna.  (2013/05/06 21:03)

rafal93


Ja na żywca polecam teleskopu od 3 do 3,5m o cw. około 120g do 150g taki będzie w sam raz do odpowiedniego holu (ani nie za sztywny ani za miekki), odpowiednia długość pozwoli ci łatwo kontrolować rybę. ważniejszą sprawą jest odpowiedni kołowrotek i żyłka co do żylki to polecam od 28 do 30mm taka spokojnie powinna ci wystarczyć przy odpowiednich holu chyba że dużo zaczepów to wtedy możesz użyć grubszej na bardziej siłowy hol. co do żywca nie zgodzę sie z kolegą. Szczupak atakuje najłatwiejszy cel w pobliżu, jak znajdzie twojego zywca to niepogardzi.  polecam zanęcić w okolicy twojej żywcówki. drobnica napewno przyciągnie szczupaka  a twój nie uciekający żywiec napewno mu się spodoba. co do zacięcia im wiekszy żywiec tym dłużej musisz poczekać na zacięcie. polecam zobacz tu : http://forum.wedkuje.pl/f,atak-szczupaka,642702,0.html  (2013/05/07 19:08)