Zaloguj się do konta

Zestawy muchowe jak to wiązać ?

utworzono: 2011/12/07 17:51
adler

Pytanie niby proste ale : 

jak wiążemy muchę do przyponu , a jak przypon do sznura .

Jakby były jakieś fotki , mały instruktaż .

Na początku zawsze pod górkę , ale mamy tu kilkunastu muszkarzy może się odezwą .

Pozdrawiam.

[2011-12-07 17:51]

robertxxx62

Witam ! Zamieściłem obrazek jak to wygląda mniej więcej , do sznura potrzebny jest łącznik  , taka pętelka z rurką , niektóre sznury już posiadają pętelkę  , łącznik naciągamy jak pończochę i zsuwamy rurkę , dobrze jest posmarować przed zsunięciem klejem np. butaprem choć nie wszyscy to robią . Muchę natomiast wiążemy bezpośrednio bez żadnego krętlika z agrafką czy też samą agrafką , chociaż wyjątek jest przy dużych streamerach co niektórzy stosują . To tak w skrócie :) Pozdrawiam !
[2011-12-07 21:06]

Kolega robert wyjaśnił ci wszystko jak należy.........ja stosuje węzeł 4b,i do przyponu i do muszek....... [2011-12-08 07:59]

skowronek112

ja używam 4a
[2012-01-14 21:11]

Strzegom

Tak 4a do przyponu konicznego(such i mokra mucha) do nimfy 5a poprzedzony ósemką z linki [2012-01-14 21:54]

adler

Witajcie .

Jeszcze raz wrócę do tego tematu . Chodzi o podkład , czy tutaj także stosujemy łącznik , czy wystarczy tylko węzeł ? Jeśli węzeł to wydaje mi się tylko 5b. ( z rysunku wyżej ) .Właśnie montuję zapasową szpulę i dylemat . 

[2012-03-23 11:22]

pawelz

Ja mocuje wlasnie 5b. Ale duzo zalezy na co lowisz i jakie ryby. Mi zdarzylo sie tylko raz w karierze muchowej ze zobaczyllem podklad. Wezel ma znaczenie, jesli bedziesz lowil duze ryby ktore sa w stanie wyciagnac cala linke. I chodzi tu raczej o przejscie przez przelotki a nie wytrzymalosc.
[2012-03-26 09:49]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia