Zestawy gruntowe dla początkującego

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich grupowiczów, jestem początkującym wędkarzem byłem kilka razy na rybach i chciałbym zacząć łowić metodą gruntową. Polecicie może jakiś zestaw do 300-400 zł najlepiej jakby wędzisko miało 270-300cm, ponadto chciałbym zacząć łowić na koszyczek z zanętą. Pozdrawiam wszytskich i dziękuję za odpowiedzi :)
grucha1986


Metoda gruntowa jest bardzo fajna i daje dużo możliwości, co do sprzętu za ta kwotę to raczej wielkiego wyboru nie będzie, poszukałbym jakiegoś kija za około 150-200 zł i kołowrotek za podobna kwotę ważne aby miał dobre przełożenie i nie był plastikowy bo długo nie wytrzyma. Ja osobiście choć nie przepadam za ta firma to posiadam jaxon method feeder 3m do 60g z 3 szczytówkami, fajnie leży w ręku i jest wytrzymały, kołowrotek o wielkości 4000 firmy konger, nie był oszczędzany a już 5 sezon daje rade. długoś kija dobierz do łowiska jeśli jezioro to 3 m wystarczy na rzekę lepiej cos trochę dłuższego. Żyłka i przypon w zależności od oczekiwanych gatunków, na leszcze, liny itp spokojnie 0,22, jak liczysz na karpia to nie radze schodzić poniżej 0,25. haczyk dobieramy pod przynętę. . (2022/06/14 19:34)

nielegalnewalkizuli


mam dla ciebie spoko zestaw w cenie max do 420zł. Jedynym problemem jest to że wędka ma 330, a mianowicie jest to DAIWA MEGAFORCE. Wędka teleskopowa ale moim zdaniem sprawuje się bardzo dobrze. A wraz z nią kołowrotek DAIWA NIJNA LT4000 MATCH&FEEDER nie jestem pewien nazwy ale szło to jakoś tak. Żyłkę osobiście polecam 0.25, a jeśli chcesz łowić liny i leszczyki to nawet 0.22 będzie dobra. Jeszcze chciałbym dodać że wędka na luzie przerobisz na spławik. Zestawem takim łowie już 4 sezony i jak na razie nie mam zamiaru go zmieniać (2022/06/23 14:13)