Zestaw spinningowy-porady,opinie

/ 11 odpowiedzi
Witam jak się przygotować na spinning???. Jakie wędki,żyłki,kołowrotki (z przednim czy tylni hamulcem) polecacie.
Z góry dzięki za odpowiedz.

Diablo

4 lata temu załozyłeś bardzo podobny wątek. Nic sie przez ten czas nie nauczyłeś? (2015/03/07 21:37)

Sith

Witam jak się przygotować na spinning???. Jakie wędki,żyłki,kołowrotki (z przednim czy tylni hamulcem) polecacie.

Gdzie masz zamiar wędkować (jezioro, rzeka, zbiornik zaporowy), jakie ryby masz zamiar łowić (okoń, sandacz, szczupak, boleń), jakim dysponujesz maksymalnym budżetem?
(2015/03/08 06:10)

Artur z Ketrzyna

Gdzie masz zamiar wędkować (jezioro, rzeka, zbiornik zaporowy), jakie ryby masz zamiar łowić (okoń, sandacz, szczupak, boleń), jakim dysponujesz maksymalnym budżetem?

Nie ma tak na prawdę uniwersalnej wędki i żyłek, czy przynęt. Inne upodobania ryb, jak i predyspozycje, wymagają zastosowania innego rodzaju wędzisk i przynęt, jak i technik. (2015/03/08 08:21)

Dos equis xx

z przednim hamulcem. Wedka o cw ok 10-30 (2015/03/08 11:16)

Sith

Nie ma sprzętu uniwersalnego, to już nie lata sprzed 1995 r. kiedy kupowało się jedno wędzisko do wszystkich metod.
Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego... (2015/03/08 11:16)

Spear

Drogi kolego, nie będę tłumaczył, że na "odpowiednie" przygotowanie spinningu wpływa wiele czynników. Wykazałeś się sporym lenistwem pisząc ten post, nie sprawdziłeś forum. Nie napisałeś co chcesz łowić, gdzie i w jaki sposób.

Odpowiem ci więc w ten sam sposób, w jaki ty zadałeś pytanie.

Otóż, spinning należy przygotować odpowiednio do ryb jakie chce się złowić oraz łowiska na jakim będzie się łowić. Żyłka odpowiednia, wędzisko także. Hamulec też musi być, oczywiście przedni lub tylny. Taki zestaw polecam, mi się sprawdza zawsze.

Mam nadzieję, że pomogłem. (2015/03/08 11:27)

Sith

z przednim hamulcem. Wedka o cw ok 10-30

A potrafisz uzasadnić swoje zdanie?
Równie dobrze mogę polecić wędziska cw 3-15, 5-20 lub 10-40 i kołowrotki z tylnym hamulcem. Ja potrafię uzasadnić - takich używam z powodzeniem. (2015/03/08 11:44)

rafalwedkuje

Diablo
4 lata temu załozyłeś bardzo podobny wątek. Nic sie przez ten czas nie nauczyłeś?

Najpewniejszym a zarazem dającym gwarancję powrotu do domu z rybką będzie dla ciebie sprzęt nie wymagający umiejętności i wybaczający wszystkie błędy oraz brak chęci do nauki i logicznego myślenia a jednocześnie na tyle uniwersalny iż pozwoli na połowy każdej ryby z każdej wody.
Jest nim ekspedient na stoisku rybnym w TESCO. Musisz pamiętać jedynie aby dostać od MAMY przynęty takie prostokątne papierowe z kolorowymi obrazkami. Tych okrągłych metalowych nie bierz od MAMY bo to na małe rybki a ty chcesz łowić OKAZY prawda.

(2015/03/08 12:09)

Dos equis xx

z przednim hamulcem. Wedka o cw ok 10-30

A potrafisz uzasadnić swoje zdanie?
Równie dobrze mogę polecić wędziska cw 3-15, 5-20 lub 10-40 i kołowrotki z tylnym hamulcem. Ja potrafię uzasadnić - takich używam z powodzeniem.

Potrafię, takich używam z powodzeniem (2015/03/08 12:27)

Sith

Gratuluję "odkryłeś" uniwersalny "sprzęt do wszystkiego"...
Kolumb przy Tobie to mizerny chłopaczek...
Ciekawe jak wędziskiem cw 10-30, skutecznie wyrzucić smużaka 1-3g? (2015/03/08 12:37)

Dos equis xx

Gratuluję "odkryłeś" uniwersalny "sprzęt do wszystkiego"...
Kolumb przy Tobie to mizerny chłopaczek...
Ciekawe jak wędziskiem cw 10-30, skutecznie wyrzucić smużaka 1-3g?

Po co ten sarkazm? Uważasz się za lepszego? Najpierw sprecyzuj co to skuteczny wyrzut smużaka? 10m? 50? 100? Czy tam gdzie mi odpowiada? Nie łowię smużakami na wielkich jeziorach i nie muszę rzucać setki metrów. Smużakami łowie na małych rzeczkach. Skradam się do ryb  i wystarczy mi 10m. Ewentualnie puszczam z nurtem i mam zasieg tyle ile żyłki na młynku. (2015/03/08 12:47)