Zestaw matchowy

/ 8 odpowiedzi
Witam,

Szukam wędziska spławikowego do metody match. Myślę o długościach 3.9m lub 4.2m.
Jak na razie mój wybór zawęził się do dwóch modeli i tu mam prośbę, bo może ktoś miał styczność z tymi kijami, który byłby rozsądniejszym wyborem. Łowił będę raczej na jeziorach lub wodach o spokojnym nurcie. Najczęściej płoć, leszcz, lin i może czasem jakiś niewielki karpik :)
Pierwszy kandydat to Mitchell Premium 2 Match:
http://www.mitchell-fishing.co.uk/catalogue/rods,778/match,978/premium-2-match,5220.html
Drugi to Cormoran Speciland match:
http://www.daiwa-cormoran.info/co/en/products/match_rods/speciland_match_1/5,1,62,63,1,1__products-model.htm

Kołowrotek jaki będę chciał do któregoś z nich założyć to Cormoran Corcast 8Pi Super Jet Match:
http://www.cormoran.de/co/en/products/match_reels/corcast_8pi_super_jet_match/5,1,62,63,1,1__products-model.htm

Proszę o opinię czy to właściwy wybór i ewentualne sugestie. O ile myślę, że kołowrotek będzie ok to w kwestii wędki nie wiem na co się zdecydować.

Pozdrawiam
Rafał
nanus


Witam

Kolego kołowrotek jest napewno ok,  używam tego kołowrotka trzeci sezon i do maczówki nie widziałem lepszego to tylko moje zdanie ale naprawdę warty swojej ceny i jakości. Co do wędki sam posiadam i łowię matchówka mitchcell finess match 450 stara dobra wędka tylko ten model to delikatna konstrukacja na płotki i leszcze choć lina 2 kg bez problemu wytargałem . Polecał bym ci tego mitchella ale najlepiej jakbyś mógł iść do sklepu i w rzeczywistości zobaczyć i wziąść do reki obie maczówki to bez żadnej podpowiedzi wiedział byś którą wybrać, ja tylko podpowiem gdy będziesz sprawdzał sobie te wędki zwróć uwagę aby wędki gdy nimi tak w powierzu wstrząśniemy nie powinny latać jak krowi ogon , maczówka powinna mieć akcję szczytowa lub lekko paraboliczną zwróć uwagę na akcję kija pozdrowienia i połamania kija.

(2011/08/29 16:33)

mopsik


ZDECYDOWANIE SZCZYTOWA AKCJA...MAM MATCH MIKADO UV...SPRAWUJE SIĘ SUPER...LEKKA I MOCNA..ALE JAK ROK TEMU KUPOWAŁEM TO ZASTANAWIAŁEM SIE NAD TYM CORMORANEM...TYLKO DLATEGO WYBRAŁEM MIKADO BO JEST 4,5 M..I BARDZO LEKKI JAK NA 4,5M...I MOCNY W OPLOCIE KEWLAROWYM. (2011/08/29 17:35)

mar83


 Wędka Mikada kołowrotek spro 710 lub 740 Match (2011/08/29 21:50)

u?ytkownik37148


 Wędka Mikada kołowrotek spro 710 lub 740 Match

wykończył temat (2011/08/29 22:17)

Kochanke


Niestety nie będę miał za bardzo możliwości obejrzenia ich przed zakupem i stąd moje pytanie. Od początku skłaniałem się do tego kijka Mitchella. Na papierze wygląda super i idealnie by pasował, ale natrafiłem na tego Cormorana i pojawiły się wątpliwości, który wybrać bo cenowo są w zasadzie identyczne. Cormoran jest nieco cięższy, ale mam nadzieję, że trafi się ktoś kto używał tych wędzisk i się wypowie na ich temat. (2011/08/30 09:09)

Kochanke


Z tego co gdzieś wyczytałem to Mitchell ma akcję szczytową a Cormoran to pół-parabola. (2011/08/30 09:14)

Kochanke


A czy te wędziska Mikado Ultraviolet są jeszcze produkowane?? N astronie producenta i na allegro ich nie znalazłem. (2011/08/30 11:25)

Janusszr


Witam wszystkich Forumowiczów bardzo serdecznie.

W związku z tym, że interesują mnie wędziska Cormoran Distance Match oraz Mitchell Premium II Match, oba o długości 4,50m, podnoszę temat do góry. Może ktoś wypowie się na temat tych kijków. Jedna prośba. Interesuje mnie tylko i wyłącznie Cormoran i Mitchell. Mam spinning Cormorana zakupiony 22 lata temu. Jakość wykonania przewyższa niejednokrotnie obecne kijki. Z Mitchella mam tylko ćwierćwiekowe kołowrotki. Jakość również super. Dlatego tylko i wyłącznie te firmy mnie interesują. (2012/02/04 13:55)