Zaloguj się do konta

Zestaw żywcowy na Bug

utworzono: 2015/01/22 13:39
Azarkus

Witam mam pytanie odnosnie zestawu na żywca z gruntu będę łowic na rzece bug i mam pytanie czy takie żywca rzucać daleko czy blisko brzegu czy lepiej mi bedzie łowic na feeder do 100g czy na karpiówkę 3.5 lbs , zestaw koncowy czy zastosować przypon stalowy czy zyłke jaka długość przyponu i jak ustawic kołowrotki z wolnym biegiem i ostatnie pytanie kiedy w pore zaciąć z góry dziękuje za odp  [2015-01-22 13:39]

krisbeer

A na co się nastawiasz?
[2015-01-22 14:03]

Azarkus

na szczupaka  [2015-01-22 14:25]

Azarkus

lub na sandacza ogólnie chciałbym połowic cos na żywca w tym roku  [2015-01-22 14:26]

krisbeer

To masz jeszcze kilka miesięcy na znalezienie złotego środka. Moim zdaniem wybór którejś ze wskazanych wędek nie ma większego znaczenia. Co do przyponów to żyłkę odradzam, stosuj wolframowe albo stalki. Jeżeli chodzi o długość przyponu to ja stosuje 25-30cm. A tak poza tym to gdzie, na jakiej głębokości szukać szczupaka oraz kiedy zacinać to na forum napisano już setki porad, wystarczy użyć wyszukiwarki.
Napisałem szczupaka, a piszesz również o sandaczu a moim zdaniem to już zupełnie inna bajka ale również na ten temat znajdziesz wiele gotowych porad.
pozdrawiam
[2015-01-22 15:48]

Azarkus

wiem szukałem troche na necie i chciałem poznac opinii innych a kiedy moge zaczac szukac szczupaka nagrunt? [2015-01-22 16:18]

pakul1206

wiem szukałem troche na necie i chciałem poznac opinii innych a kiedy moge zaczac szukac szczupaka nagrunt?


W Pażdzierniku zaczyna się sezon dokładnie od 13.

[2015-01-22 16:38]

krisbeer

wiem szukałem troche na necie i chciałem poznac opinii innych a kiedy moge zaczac szukac szczupaka nagrunt?



Powiedz proszę że żartujesz

[2015-01-22 17:00]

Azarkus

no czytałem i wiem ze szczupak i sandacz ma okres ochrony i ze od maja mozna łowic szczupaka a sandacza od czerwca [2015-01-22 17:10]

notaki

wędka na żywca może być jakakolwiek, byle dostatecznie mocna i z na tyle sztywną szczytówką, by nurt nie zgiął jej w stopniu uniemozliwiajacym obserwację brań.
Moja rada.. kupuj wedkę, która posłuzy Ci i w innych metodach lowienia.
Chcesz feederować .. bierz feedera.
Chcesz łowic ciężej - bierz karpiówkę.
chcesz łowic klasycznie w rzece - znajdż sobie coś co będzie na szczytowce pokazywało brania a jednocześnie nie zegnie się w pałak przy byle nurcie.

I naprawdę - szczupaka wyjmiesz na wszystko.
No chyba, że coś w okolicach rekordu Polski Ci się trafi

[2015-01-22 17:50]

jeśli chodzi tylko o łowienie na żywca to na pewno nie feeder, ja już obstawiał bym jakąś karpiówkę. Tylko ze nie za sztywną z 5,5 lbs. Bo takim czymś to rakietą zanętową możesz sobie porzucać.
[2015-01-22 19:46]

lynx

To masz jeszcze kilka miesięcy na znalezienie złotego środka. Moim zdaniem wybór którejś ze wskazanych wędek nie ma większego znaczenia. Co do przyponów to żyłkę odradzam, stosuj wolframowe albo stalki. Jeżeli chodzi o długość przyponu to ja stosuje 25-30cm. A tak poza tym to gdzie, na jakiej głębokości szukać szczupaka oraz kiedy zacinać to na forum napisano już setki porad, wystarczy użyć wyszukiwarki.
Napisałem szczupaka, a piszesz również o sandaczu a moim zdaniem to już zupełnie inna bajka ale również na ten temat znajdziesz wiele gotowych porad.
pozdrawiam

Odradzam przypony 25 - 300cm. Na spinning to tak ale nie na zywca. Duży szczupak połknie dalej niż 25 cm i obcina żyłkę. Miałem tak obcięte i sam złowiłem szczupaki z obcięta żyłką poza przyponem. Od tego czasu zawsze biorę 50 cm przypony .
[2015-07-27 21:38]

lynx

wiem szukałem troche na necie i chciałem poznac opinii innych a kiedy moge zaczac szukac szczupaka nagrunt?


W Pażdzierniku zaczyna się sezon dokładnie od 13.


O 13, 25 dokładnie.
[2015-07-27 21:39]

lynx

jeśli chodzi tylko o łowienie na żywca to na pewno nie feeder, ja już obstawiał bym jakąś karpiówkę. Tylko ze nie za sztywną z 5,5 lbs. Bo takim czymś to rakietą zanętową możesz sobie porzucać.

W czym  ci przeszkadza feeder?  Jeżeli radzisz karpiówkę 5,5 lbs to również feeder 300g też może być. kolega na federa 400 wyciągał sumy. Co za dziwne poglądy z tymi karpiówkami?
[2015-07-27 21:44]