Zestaw za 500 zł. na suma-propozycje, opinie

/ 5 odpowiedzi
Witam,

jako, że nie miałem do czynienia jeszcze z tą rybą poza jedną małą sztuką, chciałbym się Was poradzić w sprawie sprzętu na tą rybę.
Chcę kupić wędkę i kołowrotek na Suma, którego chcę złowić w okolicach Krapkowic, Opola na Odrze.
Zastanawiam się czy kupić typowo sumową wędkę, czy może jakąś mocniejszą karpiówkę?
No i kołowrotek jakiś do tego. Nwm jakie sumy w tych wodach grasują, ale słyszałem, że są też dosyć spore okazy.
Wstępnie na zestaw nie chciał bym wydawać więcej jak 500zł.
Podajcie jakieś propozycje, czy też wskazówki dotyczące połowu tej ryby.

Pozdrawiam
gruby12345


daiwa df 100 A wedka mikado mlt heavt catfisch plecionka mikado okta 0,50 do tego haki kretliki i cala masa roznych rzeczy do 500 powienes sie zmiescic a co do metod i przynet poczytaj na forach sumowych sumowa pasja forum sumowe jest tam wszystko opisane pozdrawiam . (2016/05/16 19:47)

Adi777


A może ktoś orientuje się jak jest z sumami na odrze na opolszczyźnie? 
I czy łowiąc np. tylko na wątbóbke może uderzyć coś większego?
Sprzęt wygląda na mocny, a jak z walką z taką rybą bo podobno kołowrotek ma hamulec zapadkowy, jak to się sprawdza. (2016/05/17 08:05)

u?ytkownik165777


Przy granicy województw śląskiego i opolskiego suma jest dość dużo . Celowe łowienie sumów to osobna ,,dyscyplina'' mocny sprzęt i cala masa dodatkowego wyposażenia - najlepsza przynęta na konkretnego suma to konkretny żywiec ustawiony w konkretnym miejscu . Moi znajomi ktorzy lowią sumy ustawiają przynęty najczęściej na tzw zrywkę , a do tego potrzebny jest ponton albo jakaś łódź . Na wątrobę suma można zlowić tak jak i wszystkie inne gatunki które nie gardzą mięsem , nie jest to przynęta selektywna , male sztuki można w ten sposób łowić , zawsze może też walnąć duży osobnik ale to raczej przypadek . Łowiąc z,, rzutu''i z przynętą umieszczoną na dnie wyniki nie są najlepsze. Moim zdaniem na okazyjne łowienie suma od czasu do czasu wystarczy mocna gruntowka [karpiówka] i tak wlaśnie łowię . Dużego suma tzeba też jakoś bezpiecznie podebrać , a w nocy i na rzece o stromych brzegach to nie łatwe , w czsie buży dobrze też schować się w jakimś namiocie i t d . (2016/05/17 08:43)

Adi777


A co myślicie o połowie sumówm feederem, jakimś cięższym?
Można powiedzieć sumików, bo nie zależy mi specjalnie nad jakimiś dużymi, choć wiadowo może taki udeżyć.
Powiedzmy czy sumów do 20 kg?
  (2016/05/18 15:59)