Zestaw z multikiem na suma

/ 84 odpowiedzi / 2 zdjęć
Jack14


Kolego @tomasz1981.

Mam małe pytanie?

Jakiego największego suma złowiłeś w swoim życiu?

Pytam tak na poważnie.

(2013/12/06 17:26)

gruby12345


Pewnie 20 kilowej sztuki to w życiu nie widział  (2013/12/06 17:32)

Romuald55


Z tą plecionką 0,18 na sumy 20 kg na Odrze to Ci się chyba śniło kolego Dajmen. (2013/12/06 21:06)

gruby12345


 Plecionki daiwy nie wzioł bym tego gówna do reki mialem ja 3 lata temu szkoda kasy chyba ze ktos jest niedzielnym wedkarzem jak ktos wcisnoł ja za 70 groszy za metr to widocznie wiesz na ten temart bardzo dużo. A po drugie kol Romald dużo wie na temat suma i jego połowu. Za duzo pierdól sie na czytałes    (2013/12/07 08:42)

Dajmen


Nie wiem ludzie co wy ćpacie."plecionki daiwy nie wzial bym tego gowna do reki"musisz miec nie lada umiejetnosci zeby ją przerwac. Po prostu masz talent.Albo kołowrotek z PRL nawijajacy żyłke na stożek."niedzielnym wedkarzem"Chłopaku  w sezonie jestem dzien w dzien na rybach i katuje ją 20 g głowkami, nigdy nie pękła.Prędzej sie wygnie hak w główce niż przerwie plecionka.
Jak czytam co wy tu wypisujecie to smiac mi sie chce. (2013/12/07 10:25)

zbynio 33


Nie wiem ludzie co wy ćpacie."plecionki daiwy nie wzial bym tego gowna do reki"musisz miec nie lada umiejetnosci zeby ją przerwac. Po prostu masz talent.Albo kołowrotek z PRL nawijajacy żyłke na stożek."niedzielnym wedkarzem"Chłopaku  w sezonie jestem dzien w dzien na rybach i katuje ją 20 g głowkami, nigdy nie pękła.Prędzej sie wygnie hak w główce niż przerwie plecionka.
Jak czytam co wy tu wypisujecie to smiac mi sie chce.

zamiast obrażać ludzi i posądzać o niecne czyny pomóż koledze w wyborze. doradź coś od siebie i opisz co i jak, bo pękniesz...! (2013/12/07 10:42)

Dajmen


Zbynio.. ale ja nie obrażam ludzi, pisze prawde.Bo jak widze jak wciskają ciemnote, i kłócą sie chyba ze swoim samym sumieniem to mnie szlak trafia.Jeden z drugim człek dorosły,w kwiecie wieku ... i nie wiem... czy naprawde posiada tak nikłą wiedze.. czy poprostu wie,ze napisal glupoty ale duma mu nie pozwala sie do tego przyznac i brnie dalej w ludzką głupote.Nie rozumiem takich ludzi naprawde.
Jasne, ze chentie koledze pomoge w wyborze ale tak jak juz wczesniej pisałem...Dobra plecionka i kolowrotek to polowa sukcesu. drugą połową sa umiejetnosci wędkarza. a co do wędki.. jasne,oczywiście ,że nikt sie nie wybierze z okoniowką na sumy bo chyba są tu ludzie "ogarnięci". Mocny kij teleskopowy nawet z placu spokojnie wyciagnie suma,nie bede doradzal jaki siaki bo ja nawet nie znam takich modeli wedki z placu za 50-80 zl.Tak ale wytrzymaja! Jesli tylko wiesz jak poprowadzic rybe.Ja natomiast od przyszlego sezonu uzbrajam sie w sprzet BLACK CAT, potrzebuuje mocnej tuby, bo nie mam mozliwosci wywożenia zestawu, a żeby rzucic duzym zywcem trzeba wziac cw min 300 g.
Tak jak juz kolego mowilem, wszystko zalezy od tego na co masz zamiar lapac. czy masz mozliwosc wywiezienia zetawu.. Jesli chcesz lapac na watrobke lub male zywce z powodzeniam polowisz zwykłym ,mocnym teleskopem czy gruntówką.Pisałem wczesniej... zaraz Ci podrzuce link..były rekord polski suma 109 kg został złowiony na gruntowke z bazaru.
http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/1251 (2013/12/07 11:32)

Romuald55


Łowię na sumową plecionkę o wytrzymałości kilkudziesięciu kilogramów. Mam jej na szpuli 250 metrów, więcej nie wchodzi. Przy dużym sumie, których chciały ode mnie uciekać nie miałbym więc żadnych szans.

Przytoczyłem fragment z linku przedstawionego przez Kol. Dajmen.
Na bazarze nie ma kołowrotków na których zmieści się 250 metrów plecionki sumowej o wytrzymałości kilkudziesięciu kilogramów.Plecionka sumowa to średnica od 0.50 w górę.

Bajeczki opowiadasz Kol. Dajmen ze sum 109 kg został złowiony na sprzęt z bazaru.Albo nie rozumiesz co czytasz.
Ja akurat nie muszę słuchać Twoich rad więc pisz sobie co chcesz. (2013/12/07 12:01)

Jakub Woś


Panowie wszystko zależy od tego czy jesteśmy na łódce i jak daleko sum ma kryjówkę. Jeśli dalej niż 250 metrów to bez łódki żaden kij bazarowy ani kołowrotek suma nie powstrzyma.

Zapiąłem kiedyś jednego na Wiśle. Wędka i kołowrotek w sumie kosztowały mnie 300 zł. żyłka 0,45. Poszedł z nurtem w dół Wisły, momentalnie skończyła się żyłka, strzeliła najpierw szczytówka poźniej żyłka. W takich sytuacjach technika łowienia ma niewielki wpływ na wynik. (2013/12/07 12:12)

LABEO


Panowie wszystko zależy od tego czy jesteśmy na łódce i jak daleko sum ma kryjówkę. Jeśli dalej niż 250 metrów to bez łódki żaden kij bazarowy ani kołowrotek suma nie powstrzyma.

Zapiąłem kiedyś jednego na Wiśle. Wędka i kołowrotek w sumie kosztowały mnie 300 zł. żyłka 0,45. Poszedł z nurtem w dół Wisły, momentalnie skończyła się żyłka, strzeliła najpierw szczytówka poźniej żyłka. W takich sytuacjach technika łowienia ma niewielki wpływ na wynik.



Święta racja,lokomotywa Wiślana potrzebuje naprawdę dobrego sprzętu i dużego opanowania coby nie zostać z głupią miną ,połamaną wędką i bez żyłki na szpuli. (2013/12/07 12:29)

aarti1989


Ja Używam  plecionki konger 200m  0.40 za 70 zł na kołowrotek cormoran seacor -s 6pif 5500 wedzisko 3 m shimano vegeance catfish 80-400g a na drógiej taki sam cormoran i plecionka a wedzisko blac Cat  passion 280cm do 300 g łowie głownie na zbiorniku zaporowym w łodki bardziej sie sprawuje blak cat bo jest krótszy i mietszy i fajna sprawa ma chropowaty nasek na górnej czesci wedziska i super sie składa wedzisko jak jest mokro reka sie nieslizga ale co do sprzetu niemusi miec takich wymagań co do rzeki ale bywało ze spłyną sum w korzenie i dałem rade najwiekszy sum wyciagniety z brzegu 170 cm a z łodki 189, z brzegu wyrzucam zywca do 500 g wraz z ciezarkiem 200 g i jeszcze nic nieposzlo  aczkolwiek to dopiero 2 sezon łowienia w tym roku wytrzymywał do 4 zasiadek tygodniowo od lipca do wrzesnia jedno wedzisko kwata do 500 zł całkiem niezły efekt jak na taki niski budrzet polecam a dla ciekawskich na nocny spining shimano aliwio + kołowrotek shimano super 2500 gt-rc plecionka 0.08 odało mi wie wyciagnac suma 145 z brzegu poprostu trzeba chcieć i niepopełniac błedów i oczywiscie znać łowisko pozdr (2013/12/07 12:34)