Zaloguj się do konta

Zestaw wędkarski do 3000zł

utworzono: 2017/10/14 23:09
burzyk1992

Witam, swoją przygodę z wędkarstwem zakończyłem 5 lat temu z powodu przeprowadzki do innego kraju. Dziś chiałbym wrócić do wędkowania ale juz nie orientuje się w nowinkach i tym co dziś jest dostępne. Prosiłbym o pomoc w wyborze firmy, rodzaju itp. Chciałbym łowić na dwie wędki, grunt, na karpia czy suma.
Myślałem o dwóch wędkach, dwóch kołowrotkach, krzesełku (ważne, aby miał dużą wytrzymałość), tripod?, podbierak, siatka, jakaś skrzyneczka, sygnalizatory, namiot bezpodłogowy i co tam jeszcze jest potrzebne lub komuś przyjdzie na myśl. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji [2017-10-14 23:09]

SlawekNikt

Na początek wybierz się do sklepu i po prostu pooglądaj i pomachaj to co zamierzasz zakupić bo to co podoba i sprawdza się w moim rękach dla Ciebie może być be ;-) [2017-10-15 10:39]

kaban

Do dyskusji ale o czym ? Łowisz "u nas" czy za granicą ?... . [2017-10-15 19:05]

burzyk1992

dziekuje za odpowiedzi ale mało one wnoszą do tematu, SlawekNikt nie kupuje wedki, ktora mi sie podoba tylko chciałbym kupic dobrą wedkę, która spelnia swoje zadanie lepiej niz inne. kaban do dyskusji na temat tego kto co uważa za dobre i moze polecic innym, a do tego czy lowie u nas czy za granica, to lowie za granica ale woda i ryby są te same. [2017-10-16 13:42]

SlawekNikt

Bardzo ciekawa odpowiedź. Idź i kup zatem sprzęt na bazarze. Jakiś czas temu był to absolutny top, który targał ryby, aż miło. [2017-10-17 08:31]

zajga

zacznij od tanszego sprzetu. zaczynac z grubej rury to żadna przyjemność. zlam jakiegos taniego kija. rozsyp kilka slabych kolowrotkow a pozniej sprobuj docenic dobry sprzet i miec porownanie :d [2017-10-17 12:26]

Kol.burzyk.
Pojęcie "wędkarstwo gruntowe" jest dość rozległe. Dlatego ciężko coś doradzać.
Gdzie zamierzasz  łowić? (rzeka,jezioro), Jakie ryby ? (wielkość)
tradycyjna gruntówka,wędkarstwo karpiowe (metoda włosowa) feeder lub metod fedder.

Krzesło -polecam  elektrostatyk FK2 https://elektrostatyk.com/pl/products/fotel-fk2/
Tripoda nie kupuj. Jeśli musi być stojak to rodpod typu jamnik (niskie toto io bardziej stabilne) ale najlepiej 4 podpórki wkręcane
https://elektrostatyk.com/pl/products/podporka-teleskopowa-s4-s3-s2/
Sygnalizatory -np monster fishing-http://monsterfishing.pl/sygnalizatory-bran-c-1.html
do wyboru do koloru. single bez nadajnika , z nadajnikiem,centralki ,zestawy
Sygnalizatory podwieszane  -hangery lub swingery też mogą być z monster fishinga
namiot  to każdy typowo karpiowy ma odpinaną podłogę. na krótkie letnie wypady starczy parasol lub brolly.
aha no i najważniejsze podbierak.jeśli chcesz łowić duże ryby to musisz mieć duży podbierak najlepiej głęboki o ramionach 90cm wyciąganych.
no i mata .przyda sie na pewno. [2017-10-17 13:17]

burzyk1992

bardzo dziekuje ci za odpowiedz, takiej wlasnie oczekiwalem. pozdrawiam i zycze polamana kija [2017-10-20 19:13]

pakul1206

Kolego Sławek ma rację, wytargać rybę możesz niemal wszystkim, ale wędka ma Ci się " podobać" ma mieć ugięcie,pracę, sprężystość... takie które będą Tobie sprawiały przyjemność z łowienia. Ja biorę wędkę do ręki rzucam dwa zestawy i wiem czy ją chce czy nie. Biorę od kolegi z wyglądu fajną karpiówę, shimano, rzucam..... i mówię niech to gó..no wywali bo się nie nadaje, choćby złote omotki miała łowił nie będę bo za cholerę mi nie leży :))) Co do podbieraków mogę tylko podpowiedzieć że chłopaki od karpi  narzekają że niektóre siatki przy podbieraniu słabo toną, podbierak pod wodą, siatka plywa na powierzchni, podobno przeszkadza ale ja tam się nie znam. [2017-10-20 23:24]