Zestaw wędkarski na lina i płoć

/ 10 odpowiedzi
Witam,planuje w sobote polowic na jeziorze,Moj cel to lin,leszcz i ploc.Planuje jeszcze w piatek podnecic kukurydza...


Moze ktos podpowiedziec jakiego zestawu uzyc? Lowic na splawik czy feeder?
Jakiej grubosci przypon,jakie haki i jaka zaneta sie sprawdzi na jeziorku gdzie dno jest czyste.

Prosze o odpowiedz.
Sandacz20


Ja ostatnimi czasy tez poluje na lina. Zrobiłem sobie do tego zestaw spławikowy.
Spławik 3g
zyłka głowna 0,18
przypon o,14
haczyk 12.
Łapie na czerwone robaki numer 3 tak 2-5 cm nad denem.Jak masz taka mozliwosc to karm codziennie do soboty.
 A jeszcze co do zanety tu uzywam lin karas z dodatkiem ochotki i czarnej ziemi,pamietaj ze o tej porze roku zaneta koniecznie musi byc w kolorze dna.
Pozdrawiam. (2013/04/23 19:40)

Daniel1525


Witam. O tej porze roku  proponuje kilka dni nęcić siekanymi czerwonymi... na przynętę czerwony i biały. Co do zestawu to wszystko zależy od Ciebie,  masz czyste dno to i feeder i spławik postawiony na gruncie bd skuteczny. Ja stosuję na lina długie i cienkie przypony i 8-10.

Pozdrawiam.:D

(2013/04/23 19:45)

kris3235


Witam!
Ja na lina stosuje zestaw gruntowy żyłka główna  0,30 przypon 0,25  hak 2-6 ciężarek gruntowy do 15g (najlepsza będzie oliwka z krętlikiem) na hak zakładam rosówkę  lub pęczek gnojaków (2013/04/23 21:14)

Lin1992


Więc tak możesz spokojnie próbować i na spławik i na grunt.
Zestaw spławikowy powinieneś zbudować w sposób następujący : wędzisko około 3 do 3,9m cw. do 20 gr,żyłka główna 0,20 do 0,22mm mniejszej średnicy na lina nie polecam,spławik max.3gr,haczyk nr.od 8 do 4 zawiązany na żyłce 0,18mm.
Gruntowy zestaw wygląda podobnie żyłka główna minimum 0,22mm,koszyczek zanętowy lub sprężyna (obciążenie dobieramy do warunków panujących na danym łowisku i naszych potrzeb),haczyki również od 8 do 4 zawiązane na żyłce 0,18mm.
Długość wędziska to około 3,30 do 3,90m cw. według indywidualnych potrzeb które są ukierunkowana na łowisko w jakim mamy zamiar łowić.Inne będzie na rzekę a inne na wody stojące.
Ja bym polecił cw. na jezioro do bliższego łowienia linów np. przy trzcinach max 40gr - wędzisko tzw.picker a na łowienie dalej od brzegu mogę Ci polecić wędziska o cw. do 80gr.
Nie oszukujmy się liny są bardzo waleczne  ale bez przesady nie są aż takimi potworami :)
Oczywiście sprzęt na rzekę będzie musiał być nieco mocniejszy ale tu się nie wypowiadam ponieważ się nie znam i nie chcę wprowadzać nikogo w błąd.
Liny łowię tylko na jeziorach i na tym się troszkę znam i w tym temacie mogę pomóc.

Na liny skuteczną przynętą będą białe robaki,czerwone robaki - najlepiej gnojaczki,kukurydza.
Łowisko należy najpierw dobrze przez kilka dni zakarmić aby mieć większą szansę na kontakt z linem.
Zakarmić można najlepiej zanętą sklepową ukierunkowaną na lina.Przeważnie będzie to lin-karaś,doadać do niej kukurydzy,pociętych czerwonych robaków,pszenicę oraz białe robaki.
Taką mieszanką nęcimy wybrane przez nas miejsce wrzucając do wody jednorazowo o stałej porze do 5 kul zanętowych wielkości mandarynki.
Najlepiej zanęcać jednocześnie dwie miejscówki aby mieć większe szanse na udany połów.
Nęcimy kilka dni (około 4) a potem cichutko próbujemy podejść naszego pięknego,zielonego przyjaciela :)


Życzę powodzenia i pozdrawiam. (2013/04/23 21:17)

Artur z Ketrzyna


Witam,planuje w sobote polowic na jeziorze,Moj cel to lin,leszcz i ploc.Planuje jeszcze w piatek podnecic kukurydza...


Moze ktos podpowiedziec jakiego zestawu uzyc? Lowic na splawik czy feeder?
Jakiej grubosci przypon,jakie haki i jaka zaneta sie sprawdzi na jeziorku gdzie dno jest czyste.

Prosze o odpowiedz.

Dobrze myślę. Jezioro Mój, miejscowość Gierłoż?
Nie wiem czy wypadzik, się uda bo jeszcze lód pływa.. (Kry)

Na lina dobre są oba zestawy, spławik i grunt. Choć wczesną wiosną lepszy jest spławik, gdyż lin często pływa w pół wody, na płyciznach ok 80 cm. Zestaw to spławik 2-3 g, żyłka główna 0,22, przypon 0,18, haczyk nr 8-6 (na liny mniejszych niż 8 nie stosuję). Przynęty to czerwone robaki lub dzikusy, ewentualnie kukurydza.


Jeśli wędkujesz w mojej okolicy, to możemy umówić się kiedyś na rybki. (2013/04/23 21:40)

Bernard51


Witam. O tej porze roku  proponuje kilka dni nęcić siekanymi czerwonymi... na przynętę czerwony i biały. Co do zestawu to wszystko zależy od Ciebie,  masz czyste dno to i feeder i spławik postawiony na gruncie bd skuteczny. Ja stosuję na lina długie i cienkie przypony i 8-10.

Pozdrawiam.:D

Jak wyżej kolega proponuje , też stosuje krojone gnojaki i kukurydze z puszki do zanęty, na przynętę 2 gnojaki i ziarnko kuku na haku nr-8 lub 2 białe i kangus 1szt. Łowię z gruntu bo teraz  (wczesna wiosna) trzeba go szukać dalej od brzegu, jeszcze na wypłycenia nie podchodzi.

.Przynajmniej ja tak to widzę na moich wodach i tak łowię.

(2013/04/23 21:53)

u?ytkownik131131


Nęcić najlepiej czerwonymi robakami bo teraz to przysmak lina a wędkę to bym wybrał spławikówkę (2013/04/24 09:54)

slimko82


Witam,planuje w sobote polowic na jeziorze,Moj cel to lin,leszcz i ploc.Planuje jeszcze w piatek podnecic kukurydza...


Moze ktos podpowiedziec jakiego zestawu uzyc? Lowic na splawik czy feeder?
Jakiej grubosci przypon,jakie haki i jaka zaneta sie sprawdzi na jeziorku gdzie dno jest czyste.

Prosze o odpowiedz.

Dobrze myślę. Jezioro Mój, miejscowość Gierłoż?
Nie wiem czy wypadzik, się uda bo jeszcze lód pływa.. (Kry)

Na lina dobre są oba zestawy, spławik i grunt. Choć wczesną wiosną lepszy jest spławik, gdyż lin często pływa w pół wody, na płyciznach ok 80 cm. Zestaw to spławik 2-3 g, żyłka główna 0,22, przypon 0,18, haczyk nr 8-6 (na liny mniejszych niż 8 nie stosuję). Przynęty to czerwone robaki lub dzikusy, ewentualnie kukurydza.


Jeśli wędkujesz w mojej okolicy, to możemy umówić się kiedyś na rybki.


Witam,niestety lowie na innych wodach : )

Dzieki wszystkim za rady,postaram sie to jak najlepiej wykorzystac nad woda : )
(2013/04/24 13:47)

u?ytkownik116538


Witam!
Ja na lina stosuje zestaw gruntowy żyłka główna  0,30 przypon 0,25  hak 2-6 ciężarek gruntowy do 15g (najlepsza będzie oliwka z krętlikiem) na hak zakładam rosówkę  lub pęczek gnojaków


Nie za grube te żyłki ? Polecałbym główną 0.20 mm. przypon 0.18 mm. lub 0.16 mm. (2013/04/26 19:34)