Zaloguj się do konta

Zestaw wędkarski na Dzień Chłopaka potrzebuję pomo

utworzono: 2012/08/27 21:22
boniaaa7

Witam, mam zamiar kupić chłopakowi na zbliżający się "Dzień Chłopaka" sprzęt wędkarski. Osobiście nie znam się na tym w ogóle, nie wiem co taki zestaw wędkarski dokładnie powinien zawierać i jaką firmę najlepiej wybrać, dlatego też zdecydowałam się umieścić posta na tutejszym  forum licząc na dobrą radę ; ) Chłopak wspominał jedynie, że chciałby mieć swój sprzęt wędkarski, najlepiej z podświetlanym (albo i "piszczącym") spławikiem. Nie wiem dokładnie ile taki sprzęt kosztuje, i tutaj moje pytanie czy za ok. 150 zł kupię coś w miarę porządnego, czy jakiś badziew ? Wielkich ryb na pewno nie będzie łowił, to raczej tak dla rozrywki. Gdzie najlepiej takiego sprzętu szukać ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.  [2012-08-27 21:22]

Witam Cię boniaaa7. Jeśli chodzi o sprzęt to sobie poradzimy w wyborze. Podam Ci zestaw na spławik.1. Na spławikWędka - Tu długość najlepiej 3,6m-3,9m zależy od wysokości ciała wędkarza, powiedz sprzedawcy, że chciałabyś wekę matchową on/a będzie wiedzieć o co chodzi podam kilka modeli: Mikado trython match 70 zł, firmy, które też mogą być to Mistrall, Mikado, Konger, Robinson ale nie Jaxon nie polecam akurat w moim wypadkuKołowrotek - tu zależy od upodobania wędkarza, ale lepiej na początek mi się tak wydaje kołowrotek z tylnym hamulcem, np. z mikado, konger, robinson cena to ok od 60-80złŻyłka - Polecam firmę Dragon, Trabucco, Sufix sprzedawca Ci pomoże, na spławik żyłka optymalna to 0,18mm  15-25zł kolor brązowy, biały, przezroczysty, lub ciemnySpławik - tu zależy gdzie będzie łowić i na jakiej głębokości więc kup dwa spławiki 2g i 3g  5-10złOłów - w pudełku, sprzedawca będzie wiedzieć co dać w gramaturach ok. od 0,3g do 1,5g   5 złHaczyki - Polecam firmę Owner, Kamatsu, Gamakatsu rozmiar 10-12  najlepiej z trzonkiem 5-8 złStopery- 1,5 zł
Razem ok. 170-180 złNo w tym tu wypadku cena przekracza przewidziany budżet.Myślę, że pomogłem Robcio980210

[2012-08-27 21:25]

Domann

Myslalem zeby ci wyslac kilka linkow z allegro bo tam sa gotowe zestawy, ale nie znalazlem zadnego fajnego (porzadnego) zestawu, byl tam za ok 160 zl z 2 wedkami kolowrotkami podbierakiem zylkami itd... ale to jakosc bazarowa. Mysle ze najlepszym wyjsciem byloby pojscie do sklepu wedkarskiego i poproszenie sprzedawcy o pomoc...Bardzo fajna dziewczyna z Ciebie skoro chcesz sprawic taki prezent chlopakowi, w moim przypadku to ja mojej dziewczynie zrobilem taki prezent bo chce w niej zaszczepic te wspaniale hobby no i podstawy juz ogarnela ;)Pozdrawiam. [2012-08-27 21:56]

Uważam że za 150 zł raczej da się złożyć sprzęt.Najlepiej iść do sklepu wędkarskiego i poprosić o pomoc.Powiedzieć o co chodzi a Oni doradzą. Nie będę pisał co dokladnie i jakie wymiary bo to ci raczej nie pomoże.;-) [2012-08-28 11:12]

mikku

Uważam tak samo jak kolega, w sklepie Ci wszystko doradzą i dobiorą, powiesz górną granicę cenową i już w sklepie wszystkim się ktoś zajmą. Przed wyborem sklepu najlepiej zapytac jakiegoś wędkarza, który sklep jest w miarę dobry i uczciwy bo zdarzają się tacy ludzie, którzy wyczuwając nieświadomośc osoby potrafią doradzic akurat to co im nie schodzi. Pozdrawiam [2012-08-28 11:22]

jendrus

http://www.wedkarski.com/zestawy-wedkarskie/4316-zestaw-splawikowy-dla-dzieci-100-wedkarski-com.html [2012-08-28 20:34]

turu82

moze idz na rynek tam kupisz tanio , jeśli to mają być wypady typowo rekreacyjne to myśle że nie warto przepłacać , chyba że chłopak złapie bakcyla to wtedy stówki i tysiączki bedą sie sypać na sprzęt .....wiem po sobie ;P [2012-09-06 23:36]

PanciOxD

Tak jak wyżej idź do sklepu śmiało powiedz jaką kwotą dysponujesz i ci doradzą :) [2012-09-07 17:13]